Teraz jest Pt 29.03.2024, 0:58

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 801 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 41  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 14.05.2007, 17:04 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
okatarinetabelaczikcziks napisał(a):
a ja zawsze kasuję bilet i przyznam się że po przeczytaniu tego wątku czuję się jak największy frajer. Od trzech miesiecy jezdzę regularnie autobusem na trasie piotrowice -centrum i ani razu nie trafiłem na kontrolę o czym my więc rozmawiamy Panowie??


A bilety kasujesz po to, żeby cię kanar nie złapał, czy po to, żeby zapłacić za usługę z której korzystasz?

Cytuj:
a swoja drogą wydaje mi się że gdy nie ma możliwości zakupienia biletu u kierowcy przejazd powinnien odbywać się za darmo tak jak to jest w innych miastach


Owszem, powinno tak być, bo pasażera nie powinno interesować to, że organizator nie potrafi spowodować, żeby kierowca zawsze miał bilety.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 14.05.2007, 17:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 29.01.2006, 19:24
Posty: 242
Lokalizacja:
Dąbrowa Górnicza
Wogole dziwie sie ze nie wprowadzili czegos takiego jak automaty zakupu biletów w wozach. Uwazam to za doskonale rozwiazanie - sprawdzilo sie min. w Krakowie. Nikt nie truje wtedy kierowcy, bilety byly bez dodatkowej oplaty, jedyny minus to taki ze kierowcy/motorowi nie zarabiali by na sprzedazy ich. A wiecie ile tak maja srednio dochodow ze sprzedazy biletow z oplata manipulacyjna?

Co do kasowania biletów to kasuję w dzien - ale jak jade ok.22 lub pozniej to nie - wtedy niema kanarow. Spotkal sie ktos aby go sprawdzali po 22?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 14.05.2007, 17:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 7.01.2004, 18:41
Posty: 52
Lokalizacja:
Wielkie Miasto Silesia
oczywiście memphis masz rację kasując bilet płacę za zrealizowaną usługę niemniej jednak przeczytawszy ten temat nie czułem się do końca komfortowo :/ choba jednak coś jest nie tak


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 14.05.2007, 17:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 7.01.2004, 18:41
Posty: 52
Lokalizacja:
Wielkie Miasto Silesia
Sadorg napisał(a):
okatarinetabelaczikcziks napisał(a):
a swoja drogą wydaje mi się że gdy nie ma możliwości zakupienia biletu u kierowcy przejazd powinnien odbywać się za darmo tak jak to jest w innych miastach


w jakich miastach tak jest?

Np. Kraków
§ 13 pkt 3. regulamin przewozu osób mówi: "W przypadku nieposiadania biletów przez kierującego pojazdem, osoba kontrolująca nie może nałożyć na pasażera opłaty dodatkowej i zobowiązana jest sporządzić raport na tę okoliczność".
Dla mnie jest to wyraz najwyższej dbałości przewoźnika o pasażera.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 14.05.2007, 18:34 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:31
Posty: 2534
Lokalizacja:
SK/WF
Sebastian22 napisał(a):
Wogole dziwie sie ze nie wprowadzili czegos takiego jak automaty zakupu biletów w wozach. Uwazam to za doskonale rozwiazanie - sprawdzilo sie min. w Krakowie. Nikt nie truje wtedy kierowcy, bilety byly bez dodatkowej oplaty, jedyny minus to taki ze kierowcy/motorowi nie zarabiali by na sprzedazy ich.


drogie, psułoby się na dziurach, itd itp...
Dużo bogatsze miasta nie poszły w tym kierunku, to chyba o czymś świadczy.


Cytuj:
A wiecie ile tak maja srednio dochodow ze sprzedazy biletow z oplata manipulacyjna?


nie ma opłaty manipulacyjnej, tylko kierujący ma wyłącznie nadroższe bilety ;)

Cytuj:
Co do kasowania biletów to kasuję w dzien - ale jak jade ok.22 lub pozniej to nie - wtedy niema kanarow. Spotkal sie ktos aby go sprawdzali po 22?


nie jeden raz. Ale zawsze byłem zaskoczony.

_________________
"kanclerski łeb z kantorka pierdzistołków"


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 14.05.2007, 18:35 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:31
Posty: 2534
Lokalizacja:
SK/WF
okatarinetabelaczikcziks napisał(a):
Dla mnie jest to wyraz najwyższej dbałości przewoźnika o pasażera.


nie wiedziałem o tym. Faktycznie ciekawy zapis.

_________________
"kanclerski łeb z kantorka pierdzistołków"


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 14.05.2007, 18:37 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Sebastian22 napisał(a):
Wogole dziwie sie ze nie wprowadzili czegos takiego jak automaty zakupu biletów w wozach. Uwazam to za doskonale rozwiazanie - sprawdzilo sie min. w Krakowie.


To jest dość drogie rozwiązanie, poza tym rodzą się wątpliwości (finansowe związane z odpowiedzialnością za mienie i jego eksploatację) pomiędzy organizatorem, a przewoźnikiem.

Cytuj:
Nikt nie truje wtedy kierowcy, bilety byly bez dodatkowej oplaty, jedyny minus to taki ze kierowcy/motorowi nie zarabiali by na sprzedazy ich. A wiecie ile tak maja srednio dochodow ze sprzedazy biletow z oplata manipulacyjna?


Przewoźnicy kupują bilety z rabatem, natomiast kierowcy/motorowi mają z tego różne prowizje w zależności od firmy (czasami nie mają nic).

Cytuj:
Co do kasowania biletów to kasuję w dzien - ale jak jade ok.22 lub pozniej to nie - wtedy niema kanarow.


Po 22 komunikacja jest bezpłatna? Coś przegapiłem?

Cytuj:
Spotkal sie ktos aby go sprawdzali po 22?


Oczywiście.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 14.05.2007, 19:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 2.09.2006, 23:14
Posty: 1722
Lokalizacja:
Chorzów
Sebastian22 napisał(a):
Spotkal sie ktos aby go sprawdzali po 22?


Ja nie. W ogóle odnoszę wrazenie że kontrolerzy chodzą wcześnie spać ;-)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 14.05.2007, 19:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
reksio napisał(a):
Ja nie. W ogóle odnoszę wrazenie że kontrolerzy chodzą wcześnie spać ;-)

Eee tam zdarzają sie kontrole po 22, zazwyczaj wtedy jak klub organizuje jakąś nocną impreze liniowymi tramwajami:P


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 15.05.2007, 16:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 27.04.2006, 19:07
Posty: 1433
Lokalizacja:
Sosnowiec
memphis napisał(a):
okatarinetabelaczikcziks napisał(a):
a ja zawsze kasuję bilet i przyznam się że po przeczytaniu tego wątku czuję się jak największy frajer. Od trzech miesiecy jezdzę regularnie autobusem na trasie piotrowice -centrum i ani razu nie trafiłem na kontrolę o czym my więc rozmawiamy Panowie??


A bilety kasujesz po to, żeby cię kanar nie złapał, czy po to, żeby zapłacić za usługę z której korzystasz?


Ale nie dla wszystkich jest to takie oczywiste. Odkąd dojeżdżam do pracy autobusem (prawie rok) co i rusz widzę ludzi oburzonych, bo ktoś ich spisuje za brak biletu, a "oni tylko przystanek"... Taka jest mentalność i jeszcze długo tego nie zmienimy...

_________________
27 Sosnowiec Kazimierz Pętla - Sosnowiec Będzińska
Antyskandal87 Anty#0711adas - STOP dzieciom Neostrady


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 15.05.2007, 16:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 8.06.2003, 12:41
Posty: 273
Lokalizacja:
Świętochłowice
Ja uważam, że należy albo wprowadzić do Taryfy zapis podobny do zacytowanego tutaj krakowskiego, albo zupełnie zlikwidować sprzedaż biletów przez kierującego pojazdem. Taka sytuacja jak jest teraz, że niby można kupić u kierowcy, ale "brak biletów u kierującego nie zwalnia z odpowiedzialności..." to kompletna paranoja i powoduje mnóstwo konfliktowych sytuacji.
A nierzadko jest też tak, że kierowca/motorowy wozi tylko 10 biletów żeby mieć co pokazać w razie kontroli, a pasażerom nie sprzedaje.

_________________
Ex KZK GOP 1780 / exex 1700 / exexex 2100


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 15.05.2007, 16:59 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
dziczek napisał(a):
Ja uważam, że należy albo wprowadzić do Taryfy zapis podobny do zacytowanego tutaj krakowskiego, albo zupełnie zlikwidować sprzedaż biletów przez kierującego pojazdem. Taka sytuacja jak jest teraz, że niby można kupić u kierowcy, ale "brak biletów u kierującego nie zwalnia z odpowiedzialności..." to kompletna paranoja i powoduje mnóstwo konfliktowych sytuacji.
A nierzadko jest też tak, że kierowca/motorowy wozi tylko 10 biletów żeby mieć co pokazać w razie kontroli, a pasażerom nie sprzedaje.


Dobrze gada, polać jej! :P


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 15.05.2007, 17:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
dziczek napisał(a):
A nierzadko jest też tak, że kierowca/motorowy wozi tylko 10 biletów żeby mieć co pokazać w razie kontroli, a pasażerom nie sprzedaje.

A szczytem wszystkiego to jest jak kierowca na lini z programem nie ma biletów.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 15.05.2007, 17:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 19.03.2007, 23:22
Posty: 184
Lokalizacja:
Katowice
Jak kiedyś zabrakło biletów kiermanowi z 43 (#161) to zjechał z ludźmi razem na zajezdnie :P


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 15.05.2007, 20:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 9.03.2007, 14:24
Posty: 29
Lokalizacja:
Katowice
dziczek napisał(a):
albo zupełnie zlikwidować sprzedaż biletów przez kierującego pojazdem. Taka sytuacja jak jest teraz, że niby można kupić u kierowcy, ale "brak biletów u kierującego nie zwalnia z odpowiedzialności..." to kompletna paranoja i powoduje mnóstwo konfliktowych sytuacji.

Owszem prowadzi do konfliktowych sytuacji, ale sprzedaż u kierowcy to często jedyna możliwość na zakupienie biletu np. w dni wolne na jakiejś wiosce. Pare razy się o tym przekonałem.
A kiedyś jak na 10 zabrakło biletów a wsiadła wycieczka i chciała kupić to miła starsza pani sprzedała chyba z 20 biletów. :P


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 15.05.2007, 20:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 7.01.2004, 18:41
Posty: 52
Lokalizacja:
Wielkie Miasto Silesia
Jak dla mnie kierowcy powinni obowiązkowo posiadać bilety w sprzedaży jeśli nie to powinien obowiązywać zapis na wzór Krakowskiego koniec kropka. W takim przypadku nie ma gadania nie mogłem kupić, nie zdąrzyłem itp. Kary powinny być bezwzględnie wlepiane wszystkim bez wyjątku a w dalszej kolejności skrupulatnie egzekwowane. Oczywiście to tylko teoria która chyba długo pozostanie w sferze baju baju będziesz w raju :) Pozdrawiam wszystkich kanarów gdziekolwiek sie oni nie podziali... po 22. przed i o każdej porze!


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 16.05.2007, 0:39 

Dołączył(a): Śr 3.09.2003, 23:38
Posty: 2165
Lokalizacja:
Katowice
Cytuj:
Nie emeryci, a wszyscy po 70 tak przy okazji. A to z reszta jest jakis chory relikt przeszłości, skutkujący tym, że wozi się tony moheru w każdej porze dnia, a szczególnie w porannym szczycie zupełnie za darmo.


No niestety,

Ciekaw jestem - Daro85 - czy jak skończysz 70 lat i bedziesz miał emeryturę na poziomie minimum socjalnego, to również o takim przywileju ( jeśli jeszcze będzie istniał ) powiesz wówczas "No niestety ". A "moher" kojarzy mi się nie tylko z ludźmi po 70-ce, ale także z częścią młodzieży, np z Młodzieżą Wszechpolską. Jeżeli zaś chodzi o ów przywilej, to jego celem jest nie tylko ulżenie pewnej grupie ludzi starszych, ale raczej zachęcanie ich do rezygnacji z poruszania się samochodami, co czasami może być niebezpieczne. Zachęcanie jednak dość mało skuteczne, jeśli wziąć pod uwagę jakość usług naszej komunikacji, szczególnie mało przyjaznej ludziom w starszym wieku - ale to już inna sprawa o której nie raz wiele pisałem.
Cytuj:
Np. Kraków
§ 13 pkt 3. regulamin przewozu osób mówi: "W przypadku nieposiadania biletów przez kierującego pojazdem, osoba kontrolująca nie może nałożyć na pasażera opłaty dodatkowej i zobowiązana jest sporządzić raport na tę okoliczność".

I tak powinno być w każdej cywilizowanej komunikacji publicznej. Na ten temat też już ongiś wiele pisałem.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 16.05.2007, 6:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
Ludw_K napisał(a):
Ciekaw jestem - Daro85 - czy jak skończysz 70 lat i bedziesz miał emeryturę na poziomie minimum socjalnego, to również o takim przywileju ( jeśli jeszcze będzie istniał ) powiesz wówczas "No niestety ".


Ten przywilej jest po czesci uzasadniony- chiciazby tym, żeby unikac podwojnej redystrybucji. Z tym, ze pytanie jakie sa realnie jego koszty? przecież za te osoby też ktoś płaci, niestety ich przewóz też kosztuje. Pytanie czy jesliby go nie było ci ludzie dostaliby więcej emerytury- a przecież takie osoby przeznaczają znacznei wiecej czasu i pieniędzy na inne potrzeby niż przejazdy KM. Może zamiast 100% znizki na KM dostaliby taką samą na niezbędne leki?

Cytuj:
Jeżeli zaś chodzi o ów przywilej, to jego celem jest nie tylko ulżenie pewnej grupie ludzi starszych, ale raczej zachęcanie ich do rezygnacji z poruszania się samochodami, co czasami może być niebezpieczne. Zachęcanie jednak dość mało skuteczne, jeśli wziąć pod uwagę jakość usług naszej komunikacji, szczególnie mało przyjaznej ludziom w starszym wieku - ale to już inna sprawa o której nie raz wiele pisałem.


Główny problem jaki ten przywilej rozwiązuje to problem podwojnej redystrybucji- przykład- jezeli ktos dostaje od panstwa 200 zł i teraz ma panstwu z tego oddac na rózne uslugi podawane przez państwo 50 zł, to przecież może dostać 150 zl, a te uslugi miec za darmo. Ja tam nie uważam swoich dziadków za tony moheru, ale widzę inne paradoksy. Jak to jest, ze osoba w wieku np. 55 lat pracujaca zarabiająca 900 zł musi kupowac pełny bilet, a emeryt górniczy w wieku 48 lat z emeryturą na poziomie 1000-1500 dostaje ulgę? Przeciez stac go na pełny wg tego finansowego wzorca...

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 16.05.2007, 10:23 

Dołączył(a): Wt 1.05.2007, 18:56
Posty: 2994
Górnicy to grupa uprzywilejowana w naszym kraju więc o te ulgi bałbym się wypominać z obawy ze lada dzień przed moim oknem zjawił by się tłum strajkujących :-(
Moim zdaniem górnik powinien mieć prawo iść na wcześniejszą emeryturę (zważywszy na ciężką pracę jaką wykonują) jednakze kwota emerytury i zniżki powinny iść w parze z jego wiekiem.
Nie moge pominąć faktu że bilety w naszym regionie są drogie, zważywszy na specyfikę naszego regionu (miasto obok miasta), więc moze lepiej by było zrezygnować z olbrzymich ulg a wprowadzić bilety cenowo bardziej przystępne dla wszystkich ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 16.05.2007, 11:31 

Dołączył(a): Pn 31.01.2005, 20:25
Posty: 1131
Lokalizacja:
Dąbrowa Górnicza
Sebastian22 napisał(a):
Co do kasowania biletów to kasuję w dzien - ale jak jade ok.22 lub pozniej to nie - wtedy niema kanarow. Spotkal sie ktos aby go sprawdzali po 22?


Ja z dwoma kontrolerami i "obstawą" z KMTMu sprawdzaliśmy w nocy w sierpniu bilety w tramajach na Śląsku :P
Nawet jedno zatrzymanie było i dodatkowy kwit w wysokości 200 zł :P

Memphis napisał(a):
Dobrze gada, polać jej! :P


Szok! :O


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 801 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 41  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności