Teraz jest Cz 28.03.2024, 17:13

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1618 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 81  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 4.04.2008, 22:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 8.09.2007, 21:20
Posty: 1199
Lokalizacja:
Tarnowskie Góry.
bobo napisał(a):
A szkoda, bo ładnie się wkomponowywały i w sumie mogli by parę linii puścić przez rynek...

Wystarczą tramwaje,a zresztą do głównych przystanków jest bardzo blisko.

_________________
5:00 księżyc nad Bogucicami sześćset jeden ( 601<--) sunie pustymi arteriami.PUP/Sed-Baz.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 6.04.2008, 11:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
bobo napisał(a):
A szkoda, bo ładnie się wkomponowywały i w sumie mogli by parę linii puścić przez rynek...


To żart oczywiście?

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 6.04.2008, 12:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 27.03.2008, 12:27
Posty: 347
Lokalizacja:
Ruda Śląska
Daro85 napisał(a):
bobo napisał(a):
A szkoda, bo ładnie się wkomponowywały i w sumie mogli by parę linii puścić przez rynek...


To żart oczywiście?


A w czym ci przeszkadzały?
Z moich obserwacji wynikało, że na przystanku Rynek wylewały się stada pasażerów z autobusów, więc może jednak była to dobra lokalizacja?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 6.04.2008, 12:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
bobo napisał(a):
A w czym ci przeszkadzały?
Z moich obserwacji wynikało, że na przystanku Rynek wylewały się stada pasażerów z autobusów, więc może jednak była to dobra lokalizacja?

Bardzo, do czasu jakiegoś fajnego dzwona z tramwajem, ewentualnie rozjechania latających wszędzie ludzi.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 6.04.2008, 13:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
bobo napisał(a):
Daro85 napisał(a):
bobo napisał(a):
A szkoda, bo ładnie się wkomponowywały i w sumie mogli by parę linii puścić przez rynek...


To żart oczywiście?


A w czym ci przeszkadzały?


W ruchu pieszym...

Cytuj:
Z moich obserwacji wynikało, że na przystanku Rynek wylewały się stada pasażerów z autobusów, więc może jednak była to dobra lokalizacja?


tak jakby na Szkolnej nikt nie wysiadał...

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 6.04.2008, 13:30 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
bobo napisał(a):
A w czym ci przeszkadzały?
Z moich obserwacji wynikało, że na przystanku Rynek wylewały się stada pasażerów z autobusów, więc może jednak była to dobra lokalizacja?


Z pewnością dobra, bo to środek miasta. Ale zasadniczo Rynek nie służy do rozjeżdżania go autobusami, szczególnie, że parę metrów obok są kolejne przystanki.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 6.04.2008, 13:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 27.03.2008, 12:27
Posty: 347
Lokalizacja:
Ruda Śląska
adam86 napisał(a):
bobo napisał(a):
A w czym ci przeszkadzały?
Z moich obserwacji wynikało, że na przystanku Rynek wylewały się stada pasażerów z autobusów, więc może jednak była to dobra lokalizacja?

Bardzo, do czasu jakiegoś fajnego dzwona z tramwajem, ewentualnie rozjechania latających wszędzie ludzi.


Choć rondo na rynku teoretycznie jest zamknięte to jednak pojawiają się tam pojazdy i nie wszyscy kierowcy nagle uważają na pieszych, bo przecież skoro jest droga, to kierowcy sobie myślą, że należy tylko i wyłącznie do nich...

Poza tym ja mówię o pozostawieniu paru linii, kluczowych dajmy na to, a nie wszystkich kierujących się na Korfantego!

A co do dzwonów z tramwajem... nawet motorniczy zwiększyli ostrożność po wprowadzeniu objazdu przez Rynek, ale Wam się chyba w głowach poprzewracało, bo dzwony to ja widuję często na skrzyżowaniu Francuskiej z Warszawską mimo sygnalizacji świetlnej... :/


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 6.04.2008, 13:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
bobo napisał(a):
Poza tym ja mówię o pozostawieniu paru linii, kluczowych dajmy na to, a nie wszystkich kierujących się na Korfantego!

No jasne, niech każda linia jedzie po centrum inna trasą. Nie ma to jak mieć fajny burdel.
Cytuj:
A co do dzwonów z tramwajem... nawet motorniczy zwiększyli ostrożność po wprowadzeniu objazdu przez Rynek, ale Wam się chyba w głowach poprzewracało, bo dzwony to ja widuję często na skrzyżowaniu Francuskiej z Warszawską mimo sygnalizacji świetlnej... :/

Alez oczywiście, że nam sie w głowach poprzewracało, nie ma to jak genereować niebezpieczne sytuacje w ruchu drogowym.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 6.04.2008, 16:08 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
bobo napisał(a):
Choć rondo na rynku teoretycznie jest zamknięte to jednak pojawiają się tam pojazdy i nie wszyscy kierowcy nagle uważają na pieszych,
Wystarczy, żeby odpowiednie służby skoncentrowały się na wyłapywaniu tychże, a nie pilnowaniu wolnych miejsc parkingowych dla radnych :P


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 7.04.2008, 23:48 

Dołączył(a): Śr 3.09.2003, 23:38
Posty: 2165
Lokalizacja:
Katowice
bobo napisał(a):
Daro85 napisał:

bobo napisał:
A szkoda, bo ładnie się wkomponowywały i w sumie mogli by parę linii puścić przez rynek...


To żart oczywiście?


A w czym ci przeszkadzały?
Z moich obserwacji wynikało, że na przystanku Rynek wylewały się stada pasażerów z autobusów, więc może jednak była to dobra lokalizacja?


Cieszę się, że ktoś wyraził opinię zbliżoną do tej jaką ja przedstawiłem na forum dawno temu. Przypomnę, że proponowałem utworzenie na Rynku przystanków autobusowo-tramwajowych ( w miejscu przystanków linii 6,16,41 ) i skierowanie tędy kilku linii autobusowych co ułatwiłoby przesiadanie się oraz znacznie skróciło czas przejazdu autobusów przez centrum. Wiem, że niektórzy za taki pomysł najchętniej poszczuliby na mnie nowe nabytki chorzowskiego ZOO ( dwa tygrysy bengalskie ) lub co gorsza odpowiedzieliby, że mam nie pisać na forum bzdur, idiotyzmów itp. Argumenty przeciw są ich zdaniem proste i oczywiste tj tumany spalin jakie te autobusy miałyby tu wprowadzać oraz śmiertelne wręcz zagrożenie dla ruchu pieszych co już :
adam86 napisał(a):
do czasu jakiegoś fajnego dzwona z tramwajem, ewentualnie rozjechania latających wszędzie ludzi.

Jeśli jednak przynajmniej jedna osoba wyraziła zdanie podobne do mojego to mimo wszystko postaram się go bronić, tym bardziej iż możliwość obserwacji Rynku po którym jeżdżą autobusy stworzona przypadkowo w efekcie remontu innych ulic tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, ze te autobusy to znowy nie taki straszny diabeł jak go malują. Czy z chwilą pojawienia sie ich na Rynku dało się zauważyć znaczący wzrost zanieczyszczenia powietrza spalinami ? Zapytam jeszcze inaczej ; o jaki procent mogła wzrosnąć wielkość spalin gdy do setek przjezdżajacych tam każdego dnia samochodów osobowych, dostawczych, pojazdów uprzywilejowanych, różnych służb technicznych doszły autobusy ? Dodać do tego należy, że gdyby takie rozwiazanie wprowadzono na stałe, to nie miałyby prawa jeździć tamtędy ikarusy i inne podobnie kopcące "zabytki". Jednocześnie takie wytrasowanie niektórych linii skróciłoby czas ich przejazdu, a tym samym ilość spalin wydzielanych przez autobusy w obrębie centrum ulgłaby zmniejszeniu. No a problem "ewentualnego rozjechania latających ludzi" w takim samym stopniu dotyczy autobusu jak i tramwaju z tym, że to właśnie ten drugi jest troszkę bardziej niebezpieczny albowiem kierowca autobusu posiada możliwość nie tylko hamowania ( przy czym droga hamowania tramwaju jest chyba troszkę dłuższa ), ale także ominięcia przeszkody.
Jeśli zaś chodzi o lokalizację przystanku autobusowego na Rynku to jest ona znacznie korzystniejsza dla pasażerów tych linii, które nie dojeżdżają do dworca, ponieważ z Rynku jest do niego dużo bliżej niż z Warszawskiej czy Korfantego, a przy tym idealna dla przesiadających się do/z tramwajów linii 6,16, 41 - także do przystanku tramwajowego przed teatrem jest bliżej niż z przystanku Szkolna.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 8.04.2008, 7:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 27.03.2008, 12:27
Posty: 347
Lokalizacja:
Ruda Śląska
Wracając jeszcze do tematu....
Przystanek teoretycznie z Rynku zniknął, ale czy faktycznie?

Wczoraj miałam okazję wracać 910 trochę przed 23:00 i kierowca jechał przez Rynek, co też ciekawe - na tym Rynku zatrzymał się potraktowawszy go jako przystanek i otworzywszy drzwi (byłam jedynym pasażerem i zajmowałam spokojnie miejsce siedzące, póki nie przyszła pora wysiadania).
Nie muszę już chyba dodawać, że z powodu zmiany trasy autobus nie był w stanie zabrać ludzi z ul. Szkolnej?
Widziałam też tabuny tyskich linii przejeżdżających również przez Rynek...
Wobec czego zapytam (może jest ktoś doinformowany) jak się ma sprawa przystanku na Rynku do skończonego objazdu i które linie się tam zatrzymują "regularnie"?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 8.04.2008, 9:19 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
bobo napisał(a):
Wracając jeszcze do tematu....
Przystanek teoretycznie z Rynku zniknął, ale czy faktycznie?

Wczoraj miałam okazję wracać 910 trochę przed 23:00 i kierowca jechał przez Rynek,


Przecież dopiero od dzisiaj objazd się skończył, więc czemu się dziwisz, że o 23 autobus pojechał przez Rynek?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 8.04.2008, 14:40 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:31
Posty: 2534
Lokalizacja:
SK/WF
dziś na Rynku widziałem tyskie SU18 ;)

_________________
"kanclerski łeb z kantorka pierdzistołków"


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 8.04.2008, 15:15 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
Ludw_K napisał(a):
(...) Dodać do tego należy, że gdyby takie rozwiazanie wprowadzono na stałe, to nie miałyby prawa jeździć tamtędy ikarusy i inne podobnie kopcące "zabytki".
No, czyli musimy poczekać z realizacją tego zacnego pomysłu przynajmniej do czasu, aż PKM Katowice wymieni cały swój tabor na autobusy spełniające obecnie obowiązujące normy emisji spalin. Skoro na zajezdni nie potrafią zapewnić planowej obsady niskimi wozami, to tym bardziej nie należy zakładać, że na wytypowane linie dział planowania byłby w stanie delegować tylko i wyłącznie "nie kopcące" autobusy. Poza tym, czy nowe wozy nie kopcą?
Ludw_K napisał(a):
albowiem kierowca autobusu posiada możliwość nie tylko hamowania ( przy czym droga hamowania tramwaju jest chyba troszkę dłuższa ), ale także ominięcia przeszkody.
Tak jest, może na przykład omijając pieszego potrącić innego pieszego lub wrypać się w stragany, kwietniki, ogródki kawiarniane lub prosto pod koła tramwaju.
Ludw_K napisał(a):
(...) ponieważ z Rynku jest do niego dużo bliżej niż z Warszawskiej czy Korfantego,
To są odległości nieprzekraczające długości przejścia pieszego między węzłami komunikacyjnymi w innych dużych miastach. Poza tym dominująca większość tych autobusów jedzie przez Mickiewicza.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 8.04.2008, 16:26 

Dołączył(a): Śr 3.09.2003, 23:38
Posty: 2165
Lokalizacja:
Katowice
butthead napisał(a):
No, czyli musimy poczekać z realizacją tego zacnego pomysłu

<skrót >

Poza tym, czy nowe wozy nie kopcą?

Albo poczekać, albo pogodzić się z chwilowym pogorszeniem jakości powietrza na Rynku, dzięki czemu jednak - co pozwolę sobie powtórzyć - całkowita wielkość spalin w śródmieściu uległaby zmniejszeniu, przy tym również mniejsze byłoby zużycie paliwa, a więc koszty. inna sprawa, to odpowiednia organizacja, jeśli do obsługi całej sieci dysponujemy jakąś ilością pojazdów niskopodłogowych jak i znacznie mniej zanieczyszczających powietrze, to na zdrowy rozum trudno pojąć, że nie da sie wymusić by obsługiwały one te trasy, gdzie są ku temu wymagania. Nie ma jak na razie autobusów które w ogóle nie wydzielałyby szkodliwych dla ludzi i środowiska spalin, jednakże w tej dziedzinie jesteśmy świadkami bardzo dużego postępu i należy się spodziewać iż być może w niedalekiej już przyszłości ten problem zostanie radykalnie zminimalizowany.
Cytuj:
może na przykład omijając pieszego potrącić innego pieszego lub wrypać się w stragany, kwietniki, ogródki kawiarniane lub prosto pod koła tramwaju.

Masz rację, tak też może się zdarzyć, w końcu zawsze jest "coś za coś". Jednakże tylko dokładne dane statystyczny powzoliłyby znaleźć odpowiedź na pytanie czy to tramwaj czy też autobus jest bardziej bezpieczny w ruchu drogowym. Oczywiście nie można szukać tej odpowiedzi na podstawie ogólnej liczby wypadków lecz na podstawie liczby wypadków przypadających na określoną ilość kilometrów przejechanych przez jeden oraz drugi rodzaj trakcji, uwgledniając przy tym skutki tych wypadków. Obawiam się, że jednak wyszłoby na niekorzyść tramwaju co nie oznacza iż uważam, że nalezy ten środek komunikacji zbiorowej ograniczać, a jedynie, że nie należy ograniczać komunikacji autobusowej używając argumentów o bezpieczeństwie ruchu.
Cytuj:
To są odległości nieprzekraczające długości przejścia pieszego między węzłami komunikacyjnymi w innych dużych miastach. Poza tym dominująca większość tych autobusów jedzie przez Mickiewicza.

Te odległości w naszym regionie są i tak często za duże. Bardzo wielu pasażerów dojezdża do centrum Katowic tylko po to, by tu się przesiadać i jakże często są przy tym zmuszani do spacerku wzdłuż całej Stawowej lub jeszcze dłuższego ze Szkolnej czy Korfantego do dworca.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 8.04.2008, 16:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
Ludw_K napisał(a):
Cieszę się, że ktoś wyraził opinię zbliżoną do tej jaką ja przedstawiłem na forum dawno temu. Przypomnę, że proponowałem utworzenie na Rynku przystanków autobusowo-tramwajowych ( w miejscu przystanków linii 6,16,41 ) i skierowanie tędy kilku linii autobusowych co ułatwiłoby przesiadanie się oraz znacznie skróciło czas przejazdu autobusów przez centrum.


pomysł jest wart uwagi, z tym, ze:
1- trzebaby ucywilizować ruch autobusów, tzn. narysować im pasy ruchu na Rynku poza którymi miałyby całkowity zakaz ruchu.
2- ucywilizowac ruch pieszych- tak, aby wiedzieli, gdzie mogą się spodziewać pojazdu, może tez z jakąs sygnalizacją, żeby autobusy i tramwaje razem nie wjeżdżały na przystanki i nie wymuszały na sobie pierwszeństwa na środku placu...

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 8.04.2008, 16:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
Ludw_K napisał(a):
Te odległości w naszym regionie są i tak często za duże. Bardzo wielu pasażerów dojezdża do centrum Katowic tylko po to, by tu się przesiadać i jakże często są przy tym zmuszani do spacerku wzdłuż całej Stawowej lub jeszcze dłuższego ze Szkolnej czy Korfantego do dworca.


Ale to przyjemny spacer ;), mnie raczej boli to, ze takie przystanki jak Korfantego i Szkolna są zawieszone w próżni- nie da się tam zrobić przesiadki na tramwaj, a byłaby pożądana na pewno...

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 8.04.2008, 16:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Daro85 napisał(a):
2- ucywilizowac ruch pieszych- tak, aby wiedzieli, gdzie mogą się spodziewać pojazdu, może tez z jakąs sygnalizacją, żeby autobusy i tramwaje razem nie wjeżdżały na przystanki i nie wymuszały na sobie pierwszeństwa na środku placu...

Ooo, tak, tak. Nie ma to jak kolejna sygnalizacja dla tramwaju w Katowicach. Podobno rynek ma byc przebudowany, więc wszelkie pomysły z jeżdżeniem po nim autobusami nie mają sensu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 8.04.2008, 17:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
adam86 napisał(a):
Ooo, tak, tak. Nie ma to jak kolejna sygnalizacja dla tramwaju w Katowicach. Podobno rynek ma byc przebudowany, więc wszelkie pomysły z jeżdżeniem po nim autobusami nie mają sensu.


Czy ja wiem, w przyrodzie nie takie numery występują- Poza tym dajmy sobie powiedzieć, ze Rynek w Katowicach jest w zasadzie tylko skrzyżowaniem wyłączonym z użytkowania, ba nawet dawne pasy ruchu można dostrzec jeszcze na jego płycie.
A że w Katowicach jakieś inteligentne sygnalizacje i priorytet dla tramwajek to kosmos...

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 8.04.2008, 17:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Daro85 napisał(a):
Czy ja wiem, w przyrodzie nie takie numery występują- Poza tym dajmy sobie powiedzieć, ze Rynek w Katowicach jest w zasadzie tylko skrzyżowaniem wyłączonym z użytkowania, ba nawet dawne pasy ruchu można dostrzec jeszcze na jego płycie.
A że w Katowicach jakieś inteligentne sygnalizacje i priorytet dla tramwajek to kosmos...

W związku z czym nie nalezy proponowac kolejnych:-)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1618 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 81  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności