Teraz jest Pt 29.03.2024, 7:56

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6845 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 297, 298, 299, 300, 301, 302, 303 ... 343  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: Ogłoszenia i wyniki przetargów
Napisane: Wt 31.01.2017, 19:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 16.08.2010, 20:07
Posty: 783
Lokalizacja:
Katowice
Urbino napisał(a):
Od jutra wchodzi Kurkowska z "nowymi autami, zobaczycie jakimi. :-)


Podzielisz się informacją co to będą za wynalazki? :p

_________________
"Uruchomienie bezpośredniego połączenia z Katowic do USA jest wbrew polskiej racji stanu." - denerwuje się Jan Pamuła, prezes krakowskiego portu lotniczego.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ogłoszenia i wyniki przetargów
Napisane: Śr 1.02.2017, 9:11 

Dołączył(a): Pn 15.12.2003, 18:58
Posty: 4384
Lokalizacja:
z Tarnowskich Gór
Urbino napisał(a):
Od jutra wchodzi Kurkowska z "nowymi autami, zobaczycie jakimi. :-)

Na SDIP widzę #242, więc chyba nadal PKM jeździ.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ogłoszenia i wyniki przetargów
Napisane: Śr 1.02.2017, 11:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 15.03.2016, 21:34
Posty: 60
Lokalizacja:
Katowice
JacekSo napisał(a):
Urbino napisał(a):
Od jutra wchodzi Kurkowska z "nowymi autami, zobaczycie jakimi. :-)

Na SDIP widzę #242, więc chyba nadal PKM jeździ.

Właśnie teraz (11:49 ->) na popołudniowe 900/2 wjechał katowicki #244.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ogłoszenia i wyniki przetargów
Napisane: Śr 1.02.2017, 12:00 

Dołączył(a): Cz 30.12.2004, 20:22
Posty: 961
Lokalizacja:
Siemianowice Śląskie
Oczywiście, że nadal PKM jeździ. Tak na dobrą sprawę to od 17 stycznia PKM nie powinien wysyłać na tą linię wozów. Jeżeli organizator nie potrafi odpowiednio przeprowadzić procedury przetargowej to jego zmartwienie. Ale wiadomo, nikt nie będzie się narażał "wszechmogącemu" organizatorowi.

_________________
Węgrom gratulujemy Ikarusa


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ogłoszenia i wyniki przetargów
Napisane: Śr 1.02.2017, 13:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 27.02.2016, 19:42
Posty: 87
Lokalizacja:
Tauzen
Dobrze, że chociaż PKM nie zawodzi na tej linii. ;-)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ogłoszenia i wyniki przetargów
Napisane: Śr 1.02.2017, 13:49 

Dołączył(a): Nd 8.02.2015, 12:24
Posty: 229
Mody napisał(a):
Oczywiście, że nadal PKM jeździ. Tak na dobrą sprawę to od 17 stycznia PKM nie powinien wysyłać na tą linię wozów. Jeżeli organizator nie potrafi odpowiednio przeprowadzić procedury przetargowej to jego zmartwienie. Ale wiadomo, nikt nie będzie się narażał "wszechmogącemu" organizatorowi.


Teraz "wszechmogący" organizator, ale jak rozpisali przetarg na 181 linii autobusowych pod PKM-y i dopuścili, by tam puszczać jakieś stare grzmoty to już super?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ogłoszenia i wyniki przetargów
Napisane: Śr 1.02.2017, 14:22 

Dołączył(a): Cz 30.12.2004, 20:22
Posty: 961
Lokalizacja:
Siemianowice Śląskie
Poza PKM Katowice pozostali przewoźnicy nie mieli tzw. "grzmotów" (rozumiem, że pod tym pojęciem ująłeś: Ikarusy plus Jelcze, które zniknęły z dniem 01.01.2017.). Wiadomo było, że zrobiono to po to, żeby "odstraszyć" prywaciarzy od startowania na w/w linie. Ogólnie politykę przetargową jeśli chodzi o linie KZK, trzeba ocenić negatywnie. Pokazuje to dobitnie, że w innych miastach można w "cywilizowany" sposób startować w przetargu i wygrać linię, skompletować odpowiedni tabor itp. Jeśli chodzi o "900" to tu naprawdę trudno pozytywnie oceniać organizatora. Nowy przewoźnik najpierw nie wyjechał 17 stycznia, w "drugim podejściu" 30 stycznia, mimo zapewnień. Póki co będzie jeździł PKM Katowice, nie wiadomo co dalej.

_________________
Węgrom gratulujemy Ikarusa


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ogłoszenia i wyniki przetargów
Napisane: Śr 1.02.2017, 21:18 

Dołączył(a): Pn 5.09.2011, 23:07
Posty: 1081
Lokalizacja:
Sosnowiec
chrup napisał(a):
Mody napisał(a):
Oczywiście, że nadal PKM jeździ. Tak na dobrą sprawę to od 17 stycznia PKM nie powinien wysyłać na tą linię wozów. Jeżeli organizator nie potrafi odpowiednio przeprowadzić procedury przetargowej to jego zmartwienie. Ale wiadomo, nikt nie będzie się narażał "wszechmogącemu" organizatorowi.


Teraz "wszechmogący" organizator, ale jak rozpisali przetarg na 181 linii autobusowych pod PKM-y i dopuścili, by tam puszczać jakieś stare grzmoty to już super?

A jak organizator pozwalał na puszczanie wozow nie zgodnych z umowa przez cały okres jej trwania to było ok? Nie wspomnę juz o MAZach od aski z miotłami wysuniętymi w drzwi by sie nie otwierały, a takich i podobnych przypadków była masa. Albo praktyka żąglowania wozami nie zgodnymi z umowa po brygadach na poszczegolnych liniach by wyglądało to ze "jezdzi rezerwa"? Albo ze przez tyle lat tolerowano posyłanie wozow nie zgodnych z umowa przez Pawelca na darmobusy? Np do Sosnowca był u kzk gop zgłoszony w przetargu MAZ 103 z 2005 r(#80?) a jeździły nl202 z 92 roku , wcześniej był zgłoszony jakis NL2x3 to była identyczna sytuacja , dopiero skargi klientów do Warszawy poskutkowały i pojawiła sie kontrola na S-6 a potem szybko szybko by temat przycichł i niedaleko czas pozniej auchan Sosnowiec zrezygnował z kzk gop i pawelca. Ale to te PKMy sa najgorsze a prywaciarze to sa uczciwi , rzetelni i trzymający sie warunków umowy przedsiębiorstwami które uciska KZK GOP...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ogłoszenia i wyniki przetargów
Napisane: Nd 5.02.2017, 17:53 

Dołączył(a): Cz 5.02.2009, 12:22
Posty: 72
memphis napisał(a):
lgor napisał(a):
memphis napisał(a):
Zrobiliśmy parę błędów, to jest nie do uniknięcia przy robieniu ręcznie tabliczek. Automatyzacja pozwala to wyeliminować, ale może być wdrożona dopiero do realizacji usługi, a nie na potrzeby jednego egzemplarza w modelu.
Życzę powodzenia i mam nadzieje że poprawicie m.in ten bubel na jeszcze nie otwartym dworcu w Piekarach Śląskich. Poza tym na pętlach początkowych powinny być chyba kierunkowe tablice montowane?


To co jest montowane to zależy od KZK GOP, np. czy jest tablica z kierunkiem, czy nazwą albo z numerami linii (ta pionowa), od wykonawcy zależy tylko jakość tej infrastruktury (np. napisanie Os. Wieczorka, a nie Wieczorka).


Kto się w końcu teraz zajmuje treścią wywieszanych rozkładów na przystankach? Bo chyba na siłę próbuje zmusić pasażerów chcących jechać autobusem żeby szukali tramwaju czy tam innej przesiadki.
Takie 2 przykłady z autopsji po ostatnich zmianach.
2 luty. Jadąc z Zawodzia po 20 linią 18 na przystanku Mysłowice Kościół podbiega do mnie pasażerka i pyta czy jestem opóźniony 3 godziny czy co to się teraz z tą osiemnastką dzieje? Byłem planowo więc myślałem że robi ze mnie wariata ale okazało się że faktycznie (co zresztą potwierdzili inni tam wsiadajacy) wg. rozkładu na przystanku ostatni kurs tej linii jest po 17..
Dzisiaj do południa Sielec Zamkowa kierunek Kato linia 808. Podchodzi do mnie pasażer z pytaniem: to 808 jeździ jednak po staremu?!
A czemu miałoby jeździć po nowemu?
No bo na rozkladzie na przystanku jest tylko 815 a nie ma w ogóle 808 to myślałem że są jakieś zmiany..

Mnie to tam ryba, mniejszy tłum to i auto lepiej idzie no ale jednak chyba nie tak powinniśmy się bawić.
Takich przykładów pewnie jeszcze jest sporo, chociażby na spotted ktoś ostatnio wrzucił zdjęcie jakiegoś rozkładu z samymi godzinami bez numeru linii i trasy. Takie drobne niedopatrzenia.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ogłoszenia i wyniki przetargów
Napisane: Nd 5.02.2017, 18:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 16.08.2010, 20:07
Posty: 783
Lokalizacja:
Katowice
Sinior Wargas napisał(a):
memphis napisał(a):
lgor napisał(a):
memphis napisał(a):
Zrobiliśmy parę błędów, to jest nie do uniknięcia przy robieniu ręcznie tabliczek. Automatyzacja pozwala to wyeliminować, ale może być wdrożona dopiero do realizacji usługi, a nie na potrzeby jednego egzemplarza w modelu.
Życzę powodzenia i mam nadzieje że poprawicie m.in ten bubel na jeszcze nie otwartym dworcu w Piekarach Śląskich. Poza tym na pętlach początkowych powinny być chyba kierunkowe tablice montowane?


To co jest montowane to zależy od KZK GOP, np. czy jest tablica z kierunkiem, czy nazwą albo z numerami linii (ta pionowa), od wykonawcy zależy tylko jakość tej infrastruktury (np. napisanie Os. Wieczorka, a nie Wieczorka).


Kto się w końcu teraz zajmuje treścią wywieszanych rozkładów na przystankach? Bo chyba na siłę próbuje zmusić pasażerów chcących jechać autobusem żeby szukali tramwaju czy tam innej przesiadki.
Takie 2 przykłady z autopsji po ostatnich zmianach.
2 luty. Jadąc z Zawodzia po 20 linią 18 na przystanku Mysłowice Kościół podbiega do mnie pasażerka i pyta czy jestem opóźniony 3 godziny czy co to się teraz z tą osiemnastką dzieje? Byłem planowo więc myślałem że robi ze mnie wariata ale okazało się że faktycznie (co zresztą potwierdzili inni tam wsiadajacy) wg. rozkładu na przystanku ostatni kurs tej linii jest po 17..
Dzisiaj do południa Sielec Zamkowa kierunek Kato linia 808. Podchodzi do mnie pasażer z pytaniem: to 808 jeździ jednak po staremu?!
A czemu miałoby jeździć po nowemu?
No bo na rozkladzie na przystanku jest tylko 815 a nie ma w ogóle 808 to myślałem że są jakieś zmiany..

Mnie to tam ryba, mniejszy tłum to i auto lepiej idzie no ale jednak chyba nie tak powinniśmy się bawić.
Takich przykładów pewnie jeszcze jest sporo, chociażby na spotted ktoś ostatnio wrzucił zdjęcie jakiegoś rozkładu z samymi godzinami bez numeru linii i trasy. Takie drobne niedopatrzenia.


Ostatnio na FB, na profilu KZK GOP też widziałem tego typu krytykę. Dotyczyła ona linii A4. Jeżeli usługi wykonuje już Silesia Transport Jakub Jackiewicz to niestety nie spisuje się.

_________________
"Uruchomienie bezpośredniego połączenia z Katowic do USA jest wbrew polskiej racji stanu." - denerwuje się Jan Pamuła, prezes krakowskiego portu lotniczego.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ogłoszenia i wyniki przetargów
Napisane: Nd 5.02.2017, 18:54 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 6.06.2008, 18:55
Posty: 2318
Lokalizacja:
Katowice
Nawet jeśli wykonuje, to z dnia na dzień nie zmieni wielu tabliczek w GOPie?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ogłoszenia i wyniki przetargów
Napisane: Nd 5.02.2017, 21:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Kubala. napisał(a):

Ostatnio na FB, na profilu KZK GOP też widziałem tego typu krytykę. Dotyczyła ona linii A4. Jeżeli usługi wykonuje już Silesia Transport Jakub Jackiewicz to niestety nie spisuje się.

To, że ktos wypisuje debilizmy na facebooku to nie znaczy, że maja one jakikolwiek związek z prawdą. Co niby jest nie tak z rozkładem A4? Problem jest taki, że Klasik i Tomczyk nie stosowali sie za cholerę do stosownego dokumentu, który okresla w jaki sposób ma wyglądać tabliczka rozkładowa i teraz jest problem, zeby przykleic na to rozkład zgodny z manualem. A najfajniejsze to są w ogóle rozkłady, które w końcu działalnosci uwalił Tomczyk na wielu przystankach w Zagłębiu, np. na Wawel Kościół w kierunku Zagórza.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ogłoszenia i wyniki przetargów
Napisane: Nd 5.02.2017, 21:11 

Dołączył(a): Cz 5.02.2009, 12:22
Posty: 72
Jelczu napisał(a):
Nawet jeśli wykonuje, to z dnia na dzień nie zmieni wielu tabliczek w GOPie?

Ale moje przykłady są podane na tabliczkach które zmieniane były kilka dni temu więc już to raczej ta nowa firma.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ogłoszenia i wyniki przetargów
Napisane: Nd 5.02.2017, 21:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Sinior Wargas napisał(a):
Jelczu napisał(a):
Nawet jeśli wykonuje, to z dnia na dzień nie zmieni wielu tabliczek w GOPie?

Ale moje przykłady są podane na tabliczkach które zmieniane były kilka dni temu więc już to raczej ta nowa firma.

Nie. Rozkład 808 na Sielcu to Tomczyk w takiej formie zmajstrował. Problemem jest pewnie to, że syf od Klasika jest teraz mało widoczny w porównaniu z nowymi rozkładami. A te 202, które było niewidoczne rzekomo na przystanku Gliwice Dworzec PKP, wzieło sie z tego, że nie było zbytnio miejsca, bo... wcześniej rozkładu owej linii tam nie było.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ogłoszenia i wyniki przetargów
Napisane: Nd 5.02.2017, 21:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 16.08.2010, 20:07
Posty: 783
Lokalizacja:
Katowice
Jelczu napisał(a):
Nawet jeśli wykonuje, to z dnia na dzień nie zmieni wielu tabliczek w GOPie?


Większość skarg jest na rozkłady, które były zmieniane niedawno więc nie można było tego zrobić raz a dobrze?
adam86 napisał(a):
Kubala. napisał(a):

Ostatnio na FB, na profilu KZK GOP też widziałem tego typu krytykę. Dotyczyła ona linii A4. Jeżeli usługi wykonuje już Silesia Transport Jakub Jackiewicz to niestety nie spisuje się.

To, że ktos wypisuje debilizmy na facebooku to nie znaczy, że maja one jakikolwiek związek z prawdą. Co niby jest nie tak z rozkładem A4? Problem jest taki, że Klasik i Tomczyk nie stosowali sie za cholerę do stosownego dokumentu, który okresla w jaki sposób ma wyglądać tabliczka rozkładowa i teraz jest problem, zeby przykleic na to rozkład zgodny z manualem. A najfajniejsze to są w ogóle rozkłady, które w końcu działalnosci uwalił Tomczyk na wielu przystankach w Zagłębiu, np. na Wawel Kościół w kierunku Zagórza.


Ciężko mówić, że coś jest głupotą skoro jest to udokumentowane np. zdjęciem. Ja nie twierdzę, że wszystko co na FB jest zamieszczone jest prawdą, ale zastanawiający jest fakt, że liczba skarg na rozkłady tradycyjnie ostatnio wzrosła. Dla przykładu:
- post z 2 lutego 22:15 -> Na przystanku ''Gliwice Dworzec PKP" powieszono rozkład tylko zapomniano o oznaczeniu linii, która kursuje wg. tego rozkładu.
- post z 3 lutego 11:17 -> Na Niwce wisi błędny rozkład linii 18.
- post z 1 lutego 17:15 -> Na jednym z przystanków (nie podano nazwy) nowy rozkład linii A4 jest chaotycznie wydrukowany przez co jest nieczytelny.

_________________
"Uruchomienie bezpośredniego połączenia z Katowic do USA jest wbrew polskiej racji stanu." - denerwuje się Jan Pamuła, prezes krakowskiego portu lotniczego.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ogłoszenia i wyniki przetargów
Napisane: Nd 5.02.2017, 21:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Kubala. napisał(a):
Ciężko mówić, że coś jest głupotą

Cytuj:
- post z 1 lutego 17:15 -> Na jednym z przystanków (nie podano nazwy) nowy rozkład linii A4 jest chaotycznie wydrukowany przez co jest nieczytelny.

To jest głupotą. Rozkład jest poprawny.
http://s2.ifotos.pl/img/201701302_awhsprw.jpg


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ogłoszenia i wyniki przetargów
Napisane: Nd 5.02.2017, 22:17 

Dołączył(a): Pn 21.12.2009, 18:43
Posty: 2024
Co do rozkładów to po 1 lutego zmieniono słupki pod stadionem w Będzinie, wykonane są prawidłowo, ale niestety w kierunku Syberki brakuje odjazdów "25".


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ogłoszenia i wyniki przetargów
Napisane: Nd 5.02.2017, 22:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 16.08.2010, 20:07
Posty: 783
Lokalizacja:
Katowice
adam86 napisał(a):
Kubala. napisał(a):
Ciężko mówić, że coś jest głupotą

Cytuj:
- post z 1 lutego 17:15 -> Na jednym z przystanków (nie podano nazwy) nowy rozkład linii A4 jest chaotycznie wydrukowany przez co jest nieczytelny.

To jest głupotą. Rozkład jest poprawny.
http://s2.ifotos.pl/img/201701302_awhsprw.jpg


Może zmienili, może nie chodzi o ten przystanek, może ta skarga jest głupia, nie wiem. Niemniej jednak coś jest na rzeczy.

Lukas SC napisał(a):
Co do rozkładów to po 1 lutego zmieniono słupki pod stadionem w Będzinie, wykonane są prawidłowo, ale niestety w kierunku Syberki brakuje odjazdów "25".


No właśnie o to chodzi. Niby na pierwszy rzut oka jest ok, ale w szczegółach wychodzi, że albo brakuje numerka linii, albo brakuje kursu, albo brakuje rozkładu itd.

_________________
"Uruchomienie bezpośredniego połączenia z Katowic do USA jest wbrew polskiej racji stanu." - denerwuje się Jan Pamuła, prezes krakowskiego portu lotniczego.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ogłoszenia i wyniki przetargów
Napisane: Nd 5.02.2017, 22:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Kubala. napisał(a):

Może zmienili, może nie chodzi o ten przystanek, może ta skarga jest głupia, nie wiem. Niemniej jednak coś jest na rzeczy.[.quote]
To może jak nie wiesz, to nie wypisuj głupot, co? Nikt nic nie zmieniał, a wszystkie rozkłady A4 sa dokładnie takie same.

Lukas SC napisał(a):
Co do rozkładów to po 1 lutego zmieniono słupki pod stadionem w Będzinie, wykonane są prawidłowo, ale niestety w kierunku Syberki brakuje odjazdów "25".


No właśnie o to chodzi. Niby na pierwszy rzut oka jest ok, ale w szczegółach wychodzi, że albo brakuje numerka linii, albo brakuje kursu, albo brakuje rozkładu itd.

Te słupki zostały postawione przez Tomczyka w ostatnich dniach stycznia. Nowe słupki postawione przez nowego wykonawce znajdują sie tylko w 3 miejscach, 1 w Gliwicach, a 2 w Koloni Cieśle. A brakujących rozkładów jest wiele, na dworcu w Gliwicach nie było 202 w obie strony np.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ogłoszenia i wyniki przetargów
Napisane: Pn 6.02.2017, 4:01 

Dołączył(a): Cz 5.02.2009, 12:22
Posty: 72
No to ładne świnie wam podłożyli na sam koniec.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6845 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 297, 298, 299, 300, 301, 302, 303 ... 343  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności