Teraz jest Cz 28.03.2024, 17:29

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6845 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 343  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł:
Napisane: So 6.08.2005, 20:56 
- Moderator -

Dołączył(a): Nd 10.04.2005, 13:53
Posty: 1677
Lokalizacja:
Siemianowice Śląskie
YoMaHa napisał(a):
butthead napisał(a):
A jeśli ktoś nie chciał mieć świstka wydrukowanego z bileterki, tylko chciał prawdziwy bilet skasować?
ROTFL. Komunikacja jest zasadniczo dla pasażerów, a nie dla kolekcjonerów 8)


A jeżeli ktoś nie chciał łamać prawa i "nabijać" drugi raz Vat-u? :> Zresztą, konduktora to tak obchodzi czy kupisz ten bilet (tudzież wymienisz go na "srajtaśmę") czy go nie kupisz... Jemu to zwisa i powiewa. On ma wygodny fotelik i on jest boss :/


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 6.08.2005, 21:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
Crom napisał(a):
YoMaHa napisał(a):
butthead napisał(a):
A jeśli ktoś nie chciał mieć świstka wydrukowanego z bileterki, tylko chciał prawdziwy bilet skasować?
ROTFL. Komunikacja jest zasadniczo dla pasażerów, a nie dla kolekcjonerów 8)


A jeżeli ktoś nie chciał łamać prawa i "nabijać" drugi raz Vat-u? :>


Nabija konduktor czy też kioskarz, a nie podróżny.

Cytuj:
Zresztą, konduktora to tak obchodzi czy kupisz ten bilet (tudzież wymienisz go na "srajtaśmę") czy go nie kupisz...


Podejrzewam, że jednak jakiś procent jago wynagrodzenia jest uzależniony od wyników z drukarenki :evil:

Cytuj:
Jemu to zwisa i powiewa. On ma wygodny fotelik i on jest boss :/


Jak chcesz poznać prawdziwych bossów na prawdziwie wygodnych fotelikach to skocz na najwyższe piętra biurowca na Stwosza 8)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 7.08.2005, 13:15 
- Moderator -

Dołączył(a): Nd 10.04.2005, 13:53
Posty: 1677
Lokalizacja:
Siemianowice Śląskie
YoMaHa napisał(a):
Crom napisał(a):
Zresztą, konduktora to tak obchodzi czy kupisz ten bilet (tudzież wymienisz go na "srajtaśmę") czy go nie kupisz...

Podejrzewam, że jednak jakiś procent jago wynagrodzenia jest uzależniony od wyników z drukarenki :evil:


Sądząc po ich zapale do pracy chyba nie :twisted: Zresztą jaki wynik można mieć na takim 96 gdzie jedzie szczytowo 5-8 ludzi ? :>


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 7.08.2005, 16:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
Crom napisał(a):
YoMaHa napisał(a):
Crom napisał(a):
Zresztą, konduktora to tak obchodzi czy kupisz ten bilet (tudzież wymienisz go na "srajtaśmę") czy go nie kupisz...
Podejrzewam, że jednak jakiś procent jago wynagrodzenia jest uzależniony od wyników z drukarenki :evil:

Sądząc po ich zapale do pracy chyba nie :twisted:
Trudno powiedzieć, w zasadzie to mnie już w GOPowskiej komunikacji nic nie zdziwi...
Cytuj:
Zresztą jaki wynik można mieć na takim 96 gdzie jedzie szczytowo 5-8 ludzi ? :>
Od tego już jest (a przynajmniej powinien być) albo odpowiedni grafik pracy konduktorów albo odpowiednie mnożniki przy pensji...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 7.08.2005, 21:28 
konduktorzy (nie wszyscy) coraz mniej już szanują swoją prace.... Na poczatku wszyscy byli mili dla pasażerów a teraz już coraz częsciej spotykam niemiłego, naburmuszonego gbura z plakietką PKM Bytom..... Ostatnio na lini 146 konduktor do mnie "wyskoczył" że mam sobie po bilet do niego przychodzić bo on nie będzie za mną latał po autobusie żeby mi sprzedać bilet..... a ten bencwał nawet nie wiedział że mam mieśieczny jak mu go pokazałem to usiadł spokojnie.... i wkońcu już uciszył swoją jadaczke.....! ;)


Na górę strony
  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 8.08.2005, 6:31 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 3.01.2003, 16:43
Posty: 4265
Lokalizacja:
Bytom
bombel napisał(a):
Ostatnio na lini 146 konduktor do mnie "wyskoczył" że mam sobie po bilet do niego przychodzić bo on nie będzie za mną latał po autobusie żeby mi sprzedać bilet..... a ten bencwał nawet nie wiedział że mam mieśieczny jak mu go pokazałem to usiadł spokojnie.... i wkońcu już uciszył swoją jadaczke.....! ;)

A wsiadałeś drzwiami czy oknem? Bo przy drzwiach wyraźnie jest napisane, że pasażer przed zajęciem miejsca jest obowiązany do zakupu lub okzania biletu konduktorowi.

_________________
"Bo na końcowych przystankach kawa ma szary smak..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 8.08.2005, 8:27 

Dołączył(a): Cz 4.09.2003, 11:41
Posty: 722
Lokalizacja:
Ruda Śląska 1
N napisał(a):
A wsiadałeś drzwiami czy oknem? Bo przy drzwiach wyraźnie jest napisane, że pasażer przed zajęciem miejsca jest obowiązany do zakupu lub okzania biletu konduktorowi.
Jesteś pewny, że pisze o okazaniu biletu konduktorowi? OIDP to nawet w Taryfie nie ma takiego zapisu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 8.08.2005, 9:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 8.06.2003, 12:41
Posty: 273
Lokalizacja:
Świętochłowice
O okazaniu nic nie pisze, ale o kupnie jak najbardziej.

_________________
Ex KZK GOP 1780 / exex 1700 / exexex 2100


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 8.08.2005, 9:37 
- Moderator -

Dołączył(a): Nd 10.04.2005, 13:53
Posty: 1677
Lokalizacja:
Siemianowice Śląskie
N napisał(a):
A wsiadałeś drzwiami czy oknem? Bo przy drzwiach wyraźnie jest napisane, że pasażer przed zajęciem miejsca jest obowiązany do zakupu lub okzania biletu konduktorowi.


A widzisz eN Ty chyba wsiadasz oknem dachowym, że tam jest nalepka o treści: Przed zajęciem miejsca kupić lub okazać bilet :lol: Na tej przy drzwiach pisze, tylko o zakupie ...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 8.08.2005, 10:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
Jeżeli nawet okazania konduktorowi biletu miesięcznego nie wymagają przepisy, to na pewno wymaga tego kultura. Nikt nie ma napisane na czole, że jest posiadaczem biletu miesięcznego czy innego okresowego. Jeśli już żądamy kultury od konduktorów, sami również ją zachowajmy i szanujmy pracę innych.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 8.08.2005, 10:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 3.05.2005, 21:39
Posty: 723
Lokalizacja:
Ruda Śląska
Egon napisał(a):
Jeżeli nawet okazania konduktorowi biletu miesięcznego nie wymagają przepisy, to na pewno wymaga tego kultura. Nikt nie ma napisane na czole, że jest posiadaczem biletu miesięcznego czy innego okresowego. Jeśli już żądamy kultury od konduktorów, sami również ją zachowajmy i szanujmy pracę innych.


jak juz zbierają kasę to nie za to ze siedzą na tym stołku i bilety czasem wydrukują. Wg. mnie ten przepis o podchodzeniu do konduktorow jest pomylony od kiedy to buda do psa przychodzi? Ja napewno nigdy nie bede pierwszy biletu miesiecznego pokazywal niech ruszy sie i zarobi na swoja wyplate

_________________
Jeżeli Delta kupuje niską podłogę to świat się już powoli kończy...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 8.08.2005, 10:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
arcziv napisał(a):
Egon napisał(a):
Jeżeli nawet okazania konduktorowi biletu miesięcznego nie wymagają przepisy, to na pewno wymaga tego kultura. Nikt nie ma napisane na czole, że jest posiadaczem biletu miesięcznego czy innego okresowego. Jeśli już żądamy kultury od konduktorów, sami również ją zachowajmy i szanujmy pracę innych.

jak juz zbierają kasę to nie za to ze siedzą na tym stołku i bilety czasem wydrukują. Wg. mnie ten przepis o podchodzeniu do konduktorow jest pomylony od kiedy to buda do psa przychodzi? Ja napewno nigdy nie bede pierwszy biletu miesiecznego pokazywal niech ruszy sie i zarobi na swoja wyplate

ROOOOOOOTFL


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 8.08.2005, 12:38 

Dołączył(a): Cz 4.09.2003, 11:41
Posty: 722
Lokalizacja:
Ruda Śląska 1
Egon napisał(a):
Jeżeli nawet okazania konduktorowi biletu miesięcznego nie wymagają przepisy, to na pewno wymaga tego kultura. Nikt nie ma napisane na czole, że jest posiadaczem biletu miesięcznego czy innego okresowego. Jeśli już żądamy kultury od konduktorów, sami również ją zachowajmy i szanujmy pracę innych.
Oczywiście wsiadając drzwiami gdzie siedzi konduktor można wykazać się dobrą wolą i pokazać bilet, natomiast co do stwierdzenia "wymaga tego kultura"- to uważam, że raczej "świadczy o kulturze". Problem może powstać kiedy 10-ciu pasażerów o wysokiej kulturze wsiądzie tylnimi drzwiami przegubu i zaczną się przemiszczać do konduktora w celu okazania biletu. To może sygnalizować, że nie szanujemy jego pracy bo nie dajemy szansy żeby się wykazał oraz nie szanujemy pasażerów.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 8.08.2005, 13:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
Misza napisał(a):
Oczywiście wsiadając drzwiami gdzie siedzi konduktor można wykazać się dobrą wolą i pokazać bilet, natomiast co do stwierdzenia "wymaga tego kultura"- to uważam, że raczej "świadczy o kulturze". Problem może powstać kiedy 10-ciu pasażerów o wysokiej kulturze wsiądzie tylnimi drzwiami przegubu i zaczną się przemiszczać do konduktora w celu okazania biletu. To może sygnalizować, że nie szanujemy jego pracy bo nie dajemy szansy żeby się wykazał oraz nie szanujemy pasażerów.

No tak, ja miałem na myśli sytuację, gdy konduktor jest w pobliżu, lub podchodzi i pyta o bilet - przepraszam, nie sprecyzowałem. Jasne, że nikt nie będzie się przepychał przez cały autobus, żeby pokazać bilet. Ale jeżeli konduktor podejdzie i poprosi, należy mu go pokazać, a nie obrażać się, że śmie żądać biletu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 8.08.2005, 19:06 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 3.01.2003, 16:43
Posty: 4265
Lokalizacja:
Bytom
Misza napisał(a):
Jesteś pewny, że pisze o okazaniu biletu konduktorowi? OIDP to nawet w Taryfie nie ma takiego zapisu.

dziczek napisał(a):
O okazaniu nic nie pisze, ale o kupnie jak najbardziej.

Crom napisał(a):
A widzisz eN Ty chyba wsiadasz oknem dachowym, że tam jest nalepka o treści: Przed zajęciem miejsca kupić lub okazać bilet :lol: Na tej przy drzwiach pisze, tylko o zakupie ...

Hmmm... Skleroza nie boli. :wink:

_________________
"Bo na końcowych przystankach kawa ma szary smak..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 8.08.2005, 20:52 
to jest ich praca a ja mam bilet i nie musze u niego naszczescie kupować...;) a on niech chodzi mi sprawdzac bo bilet mam i mnie to nie obchodzi....


Na górę strony
  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 9.08.2005, 7:20 
- Moderator -

Dołączył(a): Nd 10.04.2005, 13:53
Posty: 1677
Lokalizacja:
Siemianowice Śląskie
bombel napisał(a):
to jest ich praca a ja mam bilet i nie musze u niego naszczescie kupować...;) a on niech chodzi mi sprawdzac bo bilet mam i mnie to nie obchodzi....


A ja mam kałacha będe zabijać ludzi i mnie to nie obchodzi ... :/ Polska mentalność ehh :/ A potem niech ktoś się zapyta dlaczego w Polsce dzieje się jak dzieje, jak ktoś już w takiej sytuacji wszystko olewa i ma głęboko w d... . To co będzie później? Ciekawe jakim Ty byś był konduktorem? Pewno miałbyś kartkę wywieszoną na poręczy "Nie przeszkadzać! Tu się śpi". I tak jak ktoś powiedział, wchodząć 2 drzwiami (tam gdzie siedzi konduktor) można mu okazać bilet, to tak mało wymaga wysiłku a świadczy o osobistej kulturze, bo przecierz odciąży to prace konduktora który po jakichś 6-7 godzinach pracy w takiej M11 ma wstać przejść pół metra; do jedynej osoby która wsiadła i stoi na rzeźni; by zobaczyć jego misięczny ...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 9.08.2005, 11:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 8.06.2003, 12:41
Posty: 273
Lokalizacja:
Świętochłowice
Egon napisał(a):
Nikt nie ma napisane na czole, że jest posiadaczem biletu miesięcznego czy innego okresowego.

Za to niektórzy mają napisane na czole, że nie mają biletu w ogóle. :wink:

_________________
Ex KZK GOP 1780 / exex 1700 / exexex 2100


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 9.08.2005, 12:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
dziczek napisał(a):
Egon napisał(a):
Nikt nie ma napisane na czole, że jest posiadaczem biletu miesięcznego czy innego okresowego.

Za to niektórzy mają napisane na czole, że nie mają biletu w ogóle. :wink:
Nie spotkałem dotąd - mogę prosić jakieś foto? :wink:


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 9.08.2005, 14:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 8.06.2003, 12:41
Posty: 273
Lokalizacja:
Świętochłowice
YoMaHa napisał(a):
Nie spotkałem dotąd - mogę prosić jakieś foto? :wink:

Bo to trzeba umieć przeczytać. :P

_________________
Ex KZK GOP 1780 / exex 1700 / exexex 2100


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6845 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 343  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności