Teraz jest Wt 16.04.2024, 21:30

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 264 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: Tour de Pologne w GOP
Napisane: Śr 6.08.2014, 12:03 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 6.06.2008, 18:55
Posty: 2318
Lokalizacja:
Katowice
Pierwsze wrażenia z jeżdżenia po zmianach z okazji TdP. Na linii T-19, słupka Wejście Główne nie ma w stronę Chorzowa nie ma. Przystanek po Wesołym Miasteczkiem jest zajedwabiście ustawiony tak, że ludzie muszą przeskoczyć barierkę albo iść po trawie. Rozkład planowy, nie wiem co za mistrz układał, ale 15 min przerwy żadnej tam nie znalazłem. Oczywiście, na Załężu nic nie jeździ w stronę centrum, ludzie wkurzeni, na przystankach brak informacji.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tour de Pologne w GOP
Napisane: Śr 6.08.2014, 12:25 

Dołączył(a): Pn 15.12.2003, 18:58
Posty: 4387
Lokalizacja:
z Tarnowskich Gór
Niektóre autobusy linii 5 i 820 mają dziś ustawione wyświetlacze wg schematu "820! Katowice Stawowa (jeden wiersz), zmiana trasy (drugi wiersz)". Szkoda, że nie zaprogramowano właściwego kierunku, tj. Katowice Grundmanna (820) i Dąb Silesia City Center (5)...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tour de Pologne w GOP
Napisane: Śr 6.08.2014, 13:24 

Dołączył(a): Śr 3.09.2003, 23:38
Posty: 2165
Lokalizacja:
Katowice
viator napisał(a):
No, akurat Katowice na tym nie zarabiają, bo same wykładają pieniądze dla Lang Teamu, by wyścig zagościł w tym mieście. W ramach promocji.

Nie wiem kto, ale na pewno ktoś na tym zarabia i to nie mało, a jeśli miasto do tego jeszcze dopłaca to tym gorzej.
Nie można zaprzeczyć, że ludzie chcą też igrzysk, tylko czy takim kosztem. Czego zresztą naprawdę chcą bardziej wykazało krakowskie referendum w sprawie olimpiady, u nas nikt mieszkańców o zdanie nie pytał.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tour de Pologne w GOP
Napisane: Śr 6.08.2014, 13:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
Ludw_K napisał(a):
Nie wiem kto, ale na pewno ktoś na tym zarabia i to nie mało, a jeśli miasto do tego jeszcze dopłaca to tym gorzej.
Nie można zaprzeczyć, że ludzie chcą też igrzysk, tylko czy takim kosztem. Czego zresztą naprawdę chcą bardziej wykazało krakowskie referendum w sprawie olimpiady, u nas nikt mieszkańców o zdanie nie pytał.


Ale nie porównujmy Igrzysk Olimpijskich do zamknięcia kilku ulic w 1 dzień. Sam stadion olimpijski w Soczi kosztował 635 mln $, a w Londynie ponad 3 mld zł. To są koszta nieporównywalne.
Inna sprawa, że narzekaczy jest zawsze dużo, a w sumie impreza tez jest od czasu do czasu potrzebna. Zwłaszcza, że kolarstwo w wersji amatorskiej jest sportem raczej tanim, raczej łatwym, a w wersji profesjonalnej dość tanim do obserwowania (na pewno tańszym niż siatkówka w hali, czy hokej na lodzie) i do zorganizowania.
Z tym, że trzeba zawsze dołożyć jak najwięcej starań w organizacji samego wyścigu i okolicznych działań.

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tour de Pologne w GOP
Napisane: Śr 6.08.2014, 14:25 

Dołączył(a): Śr 3.09.2003, 23:38
Posty: 2165
Lokalizacja:
Katowice
Daro85 napisał(a):
Ale nie porównujmy Igrzysk Olimpijskich do zamknięcia kilku ulic w 1 dzień.

Masz racje, że biorąc pod uwagę koszty jest to nieporównywalne oraz uciążliwości dla mieszkańców dotyczą tylko jednego dnia. Mijasz się jednak z prawdę pisząc, że chodzi o zamknięcie kilku ulic, tak właśnie powinno to wyglądać, ale tak nie jest. Praktycznie jest to sparaliżowanie ruchu w całym mieście odczuwalne także i to chyba najdotkliwiej przez osoby dojeżdżające od pracy tranzytowo przez centrum Katowic korzystające z komunikacji zbiorowej (samochodem można to, chociaż też nie bez utrudnień ominąć). Ale jak dzisiaj dojechać zbiorkomem z Sosnowca do Ligoty, z Siemianowic do Mikołowa itp, itp?
Cytuj:
Zwłaszcza, że kolarstwo w wersji amatorskiej jest sportem raczej tanim, raczej łatwym, a w wersji profesjonalnej dość tanim do obserwowania

Tylko co właściwie kibic może sobie poobserwować? Tak naprawdę kibicować mogą tylko ci którzy będą dobrze wiedzieć linię mety, w pozostałych miejscach można zobaczyć kolumnę złożoną z olbrzymiej ilości (co najmniej ok. 100) samochodów, motocykli i tyluż lub mniej kolarzy. Wiem, bo raz widziałem.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tour de Pologne w GOP
Napisane: Śr 6.08.2014, 18:07 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
Daro85 napisał(a):
Z tym, że trzeba zawsze dołożyć jak najwięcej starań w organizacji samego wyścigu i okolicznych działań.
No więc właśnie. Tymczasem z dnia przejazdu TdP rok w rok w Katowicach robi się nieformalny dzień wolny... dla urzędników. Nie ma się więc co dziwić, że po raz kolejny do odpowiedzialnych za ten bajzel nie trafi czym się kończy wpuszczanie kolarzy w centrum rozkopanego miasta blokując jedne z niewielu ulic, którymi obecnie da się przejechać. Oni sobie przyjdą do roboty jutro rano, jak już będzie posprzątane. A frajerzy, którzy muszą jakoś dotrzeć do pracy - niech się sami martwią.

Ludw_K napisał(a):
Ale jak dzisiaj dojechać zbiorkomem z Sosnowca do Ligoty, z Siemianowic do Mikołowa itp, itp?
Przynajmniej jeśli chodzi o tą pierwszą trasę, to można było przeskoczyć strefę zero pociągiem ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tour de Pologne w GOP
Napisane: Śr 6.08.2014, 22:15 

Dołączył(a): Śr 3.09.2003, 23:38
Posty: 2165
Lokalizacja:
Katowice
butthead napisał(a):
Przynajmniej jeśli chodzi o tą pierwszą trasę, to można było przeskoczyć strefę zero pociągiem

Owszem, tylko nie na podstawie biletu KZK GOP, a można to byłoby zmienić o czym wcześniej pisałem. Ponadto zależy z której części Sosnowca i do której części Ligoty.
Dzisiaj na ul Kościuszki ok. godz 16:00 powyżej pl Miarki pewna młoda ale o trochę ograniczonej sprawności ruchowej w nogach pani zapytała mnie jak dojść do ul. Mikołowskiej a konkretnie do przystanku autobusu do Knurowa. Powiedziałem jej gdzie ten najbliższy przystanek obecnie się znajduje i poradziłem że w tej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest udać się na pociąg do Zabrza skąd można dojechać autobusem do Knurowa. Skorzystała z mojej rady, mam nadzieję, że dobrze zrobiłem.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tour de Pologne w GOP
Napisane: Cz 7.08.2014, 7:34 

Dołączył(a): Pn 13.02.2006, 10:34
Posty: 2085
Lokalizacja:
50°23 N 18°57 E
Ludw_K napisał(a):
Nie wiem kto, ale na pewno ktoś na tym zarabia i to nie mało, a jeśli miasto do tego jeszcze dopłaca to tym gorzej.


Z tego artykułu wynika, że miasto dołożyło pół miliona. A zarabia oczywiście organizator wyścigu, czyli Lang Team.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tour de Pologne w GOP
Napisane: Cz 7.08.2014, 9:55 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
Ludw_K napisał(a):
Owszem, tylko nie na podstawie biletu KZK GOP, a można to byłoby zmienić o czym wcześniej pisałem. Ponadto zależy z której części Sosnowca i do której części Ligoty.
Co do zasady oczywiście tak, natomiast jeśli komuś rzeczywiście zależałoby na tym, żeby w spokoju ominąć strefę zamkniętą, to jednorazowo można się szarpnąć (bilet 5,20 zł). Ostatecznie zawsze można było pojechać 154, który miał objazd przez Murckowską.
Ludw_K napisał(a):
(...) udać się na pociąg do Zabrza skąd można dojechać autobusem do Knurowa. Skorzystała z mojej rady, mam nadzieję, że dobrze zrobiłem.
Prawdopodobnie tak, bo pierwszy 120 po przerwie odjechał (jeśli w ogóle) dopiero po 18.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tour de Pologne w GOP
Napisane: Cz 7.08.2014, 16:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 14.01.2010, 18:58
Posty: 2091
Lokalizacja:
Oś. Rechabilitacji Czenstochowska Cmętarz
JacekSo napisał(a):
Niektóre autobusy linii 5 i 820 mają dziś ustawione wyświetlacze wg schematu "820! Katowice Stawowa (jeden wiersz), zmiana trasy (drugi wiersz)". Szkoda, że nie zaprogramowano właściwego kierunku, tj. Katowice Grundmanna (820) i Dąb Silesia City Center (5)...
Hahaha, co za wymagania. :( 72 w kursach urżniętych do Nikisza jeździło sobie radośnie jako "72 Do Zajezdni".

Cytuj:
Co do zasady oczywiście tak, natomiast jeśli komuś rzeczywiście zależałoby na tym, żeby w spokoju ominąć strefę zamkniętą, to jednorazowo można się szarpnąć (bilet 5,20 zł).
Byłbym ostrożny z liczeniem 5,20. Wczoraj w krytycznej porze kupno biletu na katowickim dworcu wymagało duuuużego zapasu czasu, a zakup u kondiego to nie jest stosunkowo tania impreza.

_________________
"Ponadto informujemy, że turyści którzy nie będą chcieli skorzystać z karty ŚKUP mogą podróżować na podstawie biletów w taryfie strefowo – czasowej np. bilety w cenie 4,80 zł normalny i 2,40 zł ulgowy." - KZK GOP - oficjalny profil


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tour de Pologne w GOP
Napisane: Cz 7.08.2014, 17:02 

Dołączył(a): Pn 15.12.2003, 18:58
Posty: 4387
Lokalizacja:
z Tarnowskich Gór
inżinier napisał(a):
Hahaha, co za wymagania.

Ale jest już jakiś postęp, PKM Świerklaniec i MZKP baaardzo powoli się cywilizują.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tour de Pologne w GOP
Napisane: Cz 7.08.2014, 19:19 

Dołączył(a): Pt 14.09.2007, 16:05
Posty: 232
Lokalizacja:
Jaworzno
Taki wykrzyknik to nic więcej jak inwencja twórcza kierowcy. Sterowniki R&G od 4000P w górę mają taką funkcję jak wyświetlenie napisu "zmiana trasy".


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tour de Pologne w GOP
Napisane: Pt 8.08.2014, 11:13 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
inżinier napisał(a):
Cytuj:
Co do zasady oczywiście tak, natomiast jeśli komuś rzeczywiście zależałoby na tym, żeby w spokoju ominąć strefę zamkniętą, to jednorazowo można się szarpnąć (bilet 5,20 zł).
Byłbym ostrożny z liczeniem 5,20. Wczoraj w krytycznej porze kupno biletu na katowickim dworcu wymagało duuuużego zapasu czasu, a zakup u kondiego to nie jest stosunkowo tania impreza.
Pytanie dotyczyło przejazdu z Ligoty do Sosnowca, a na stacji Katowice Ligota nie ma kasy biletowej. Można także kupić bilet jednorazowy w internecie, nie trzeba się nawet rejestrować.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tour de Pologne w GOP
Napisane: Śr 29.04.2015, 20:41 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
Wprawdzie to jeszcze 3 miesiące, ale już zapowiada się wesoło :) W tym roku prawdopodobnie etap będzie biegł od Tarnowskich Gór przez Świerklaniec, Piekary i Siemianowice do Katowic. Zatem na Piekarach nad tabliczką nazwy miasta będzie można dorzucić "zamknięte", bo na kilka godzin będzie całkowity paraliż :) W zasadzie na całej trasie linii 5 nie będzie szło przejechać.

_________________
"Gdy debil nie wie, że jest debilem to ma przewalone.." G. Tabor :D


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tour de Pologne w GOP
Napisane: Śr 29.04.2015, 23:36 

Dołączył(a): Cz 22.01.2015, 13:26
Posty: 208
Zapomniałeś jeszcze o Chorzowie. To miasto też ma być na trasie TdP.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tour de Pologne w GOP
Napisane: Śr 6.05.2015, 23:00 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
No to znamy zarys trasy. Szykuje się armagedon :)
https://www.youtube.com/watch?v=JisaAMZJ5Jg

_________________
"Gdy debil nie wie, że jest debilem to ma przewalone.." G. Tabor :D


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tour de Pologne w GOP
Napisane: Wt 28.07.2015, 14:33 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 6.06.2008, 18:55
Posty: 2318
Lokalizacja:
Katowice
Czy ktoś doszukał się komunikatów dotyczących linii 51?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tour de Pologne w GOP
Napisane: Wt 28.07.2015, 15:52 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 14.01.2010, 18:58
Posty: 2091
Lokalizacja:
Oś. Rechabilitacji Czenstochowska Cmętarz
Nie ma i nie będzie. Dla Katowic tradycyjnie zrobiono CTRL+C CTRL+V z lat ubiegłych, obejmujące losowe linie. W tym roku chociaż ktoś się jorgnął, że 177 nie będzie skrócone do W. Pola, choć errata jest wprowadzona w stylu KZK GOP. Musisz poczekać na rozkład.

_________________
"Ponadto informujemy, że turyści którzy nie będą chcieli skorzystać z karty ŚKUP mogą podróżować na podstawie biletów w taryfie strefowo – czasowej np. bilety w cenie 4,80 zł normalny i 2,40 zł ulgowy." - KZK GOP - oficjalny profil


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tour de Pologne w GOP
Napisane: Wt 28.07.2015, 19:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 11.12.2008, 22:47
Posty: 2928
Rok temu
Cytuj:
Linia nr 51 w obu kierunkach między przystankami Brynów Kościuszki i Katowice Osiedle Kopalni Wujek pojedzie ulicami Brynowską i Mikołowską, obsługując dodatkowo przystanki Brynów Dworska, Brynów Różyckiego n/ż, Brynów W. Pola, pomijając wszystkie przystanki na odcinku Brynów Gawronów II - Katowice AWF.


Dodatkowo w aktualnym komunikacie jest np. informacja, że 30 będzie kursować tylko na trasie Zawodzie - Giszowiec, a ostatni przystanek dla niej to Katowice Chorzowska.

_________________
Tak się zastanawiałem,
czy wpisanie naszej sieci tramwajowej
do UNESCO uchroniłoby przed likwidacją
kolejne linie.

- inż. Łukasz Klyszcz

To jest poważne forum

- użytkownik Forum Tramwajów Śląskich


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tour de Pologne w GOP
Napisane: Pn 3.08.2015, 15:04 

Dołączył(a): Pt 13.08.2010, 10:32
Posty: 269
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
http://piekary.krzysztofturzanski.pl/2015/08/10340/ TDP w Piekaracj ;)

_________________
Obrazek


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 264 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności