Teraz jest Cz 28.03.2024, 15:00

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 617 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: W prasie napisano...
Napisane: Śr 25.01.2023, 6:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
Serd napisał(a):
adam86 napisał(a):
https://www.chorzowski.pl/co-z-kolejka-waskotorowa-w-parku-slaskim-czy-jest-szansa-na-powrot-kolejnej-atrakcji
To, że tym województwem rządzą kanalie i osobnicy o moralności Kalego to wszyscy wiedzą, ale tego to nic tylko utopić w kałuży...


Jak widać na tym nagraniu https://youtu.be/LKRkoFRF4Q4 to ta kolejka zbyt długiej trasy nie miała, więc w sumie nie ma zbytnio o co płakać...

Kiedyś w latach 80-tych kolega z Dolnego Tysiąclecia dojeżdżał tym do pracy. Pracowaliśmy wtedy w OPT i to była dla niego najkrótsza droga. Czasem jeździł Elką, no ale tylko sezonowo i w pogodne dni ;)

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: W prasie napisano...
Napisane: Śr 25.01.2023, 15:45 

Dołączył(a): Śr 3.09.2003, 23:38
Posty: 2165
Lokalizacja:
Katowice
adam86 napisał(a):
https://www.chorzowski.pl/co-z-kolejka- ... j-atrakcji
To, że tym województwem rządzą kanalie i osobnicy o moralności Kalego to wszyscy wiedzą, ale tego to nic tylko utopić w kałuży...

Nie wiem czy użycie tu argumentu dbałości o czyste powietrze w Parku Śląskim nazwać można tylko zwykła ignorancją, czy też całkowitym brakiem wiedzy w całości tego zagadnienia, czy po prostu głupotą. A może także traktowaniem ludzi za idiotów, którzy uwierzą w ten argument i uznają, że to rzeczywiście wielka dbałość o ekologię, bo kolejka ta może w ciągu jednego weekendowego dnia wydmuchać tysiąc, czy choćby sto razy więcej spalin niż wszystkie wjeżdżające w tym czasie na teren parku samochody. Wydaje mi się, że ta proporcja jest dokładnie odwrotna, ale może się mylę. Nawet, gdyby czasami, okazjonalnie używano parowozów, stanowiących największą atrakcję, to też chyba tragedii by nie było. Dlaczego jednak w ogóle nie wspomniano o możliwości stosowania lokomotyw elektrycznych, oczywiście akumulatorowych. Wiem, trzeba byłoby je kupić, może nawet na specjalne zamówienie, ale czy to aż tak wielki problem? Nie potrzebne byłyby tu akumulatory o wielkiej pojemności, bo doładowywanie mogłoby odbywać się na każdej stacji końcowej. Tylko przy takim rozwiązaniu musiałaby być co najmniej jedna lokomotywa więcej niż używane w ruchu, bo raczej nie ma sensu, by kolejka jeździła co 2 godziny, uważam, że powinna co 30min. Moim zdaniem, ktoś (raczej nie jeden ktoś) uznał, że kolejki szynowej absolutnie w Parku Śl. ma nie być i basta. I jeszcze jedno; jeśli ten park nie jest już od pewnego czasu "Wojewódzki", przy czym zmiana nazwy powstałej wraz z jego projektowaniem i budową, funkcjonującej przez kilkadziesiąt lat i zakorzenionej w głowach większości z wyjątkiem najmłodszych obywateli też mi się zupełnie nie podoba - to co do gadania w tym temacie ma marszałek województwa? O tym, czy ta kolejka ma być, czy nie, powinni zdecydować poprzez ankietę odwiedzający park.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: W prasie napisano...
Napisane: Pt 10.02.2023, 20:33 

Dołączył(a): Śr 7.09.2005, 19:34
Posty: 162
Lokalizacja:
Sosnowiec
Ktoś ma pogląd na ten tekst https://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec ... trasa.html ? Jaką trasą chcą to 299 puścić ? Znając Nitwinkę domyślam się, że od Osiedla Piastów pojedzie to przez Gospodarczą i Suchą...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: W prasie napisano...
Napisane: Pt 10.02.2023, 21:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Nie, z dworca pojedzie Piłsudskiego, Mireckiego, Grota Roweckiego i dalej Będzińską.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: W prasie napisano...
Napisane: Pt 10.02.2023, 21:30 

Dołączył(a): Pn 5.09.2011, 23:07
Posty: 1081
Lokalizacja:
Sosnowiec
Cytuj:
W przypadku modyfikacji trasy linii 299 liczba „wozokilometrów" pozostała bez zmian. Jak będzie wyglądała nowa trasa linii 299?

Jadąc od Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 5 im. św. Barbary autobus ten pojedzie ul. Będzińską i ul. Orlą.
Następnie skręci w ul. Grota-Roweckiego, by dalej jechać al. Mireckiego.
Z al. Mireckiego skręci w lewo, w ul. Piłsudskiego i będzie kierował się w stronę centrum, gdzie wróci na dotychczasową trasę.


Moim zdaniem takie mieszanie to zniechęcenie ludzi do komunikacji miejskiej ciąg dalszy...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: W prasie napisano...
Napisane: Pt 10.02.2023, 21:33 

Dołączył(a): Śr 7.09.2005, 19:34
Posty: 162
Lokalizacja:
Sosnowiec
Czyli w kierunku do Szpitala Górniczego trasa pozostanie bez zmian tzn. z obsługą przystanku Osiedle Piastów?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: W prasie napisano...
Napisane: Pt 10.02.2023, 21:42 

Dołączył(a): Nd 21.09.2003, 23:56
Posty: 809
Lokalizacja:
Sosnowiec
Ciekawe, czy będzie robić kieszeniowo Os. Piastów.
Istnienie tej linii to jest jeden z przejawów dziadostwa i betonu w naszej komunikacji. Na Zagórze pojechał tramwaj, na Piłsudskiego są tramwaje i autobusy również z Zagórza, a oni na siłę utrzymują taką pokrakę jak 299.
Jeśli Piastowo ma mieć autobus do SW, dlaczego nie przetrasują 235 tak, aby nie dublował 35/935, tylko jechał od Roweckiego przez Mireckiego, Piłsudskiego i po "Egzotarium", przez S86 znów na Roweckiego (Milowice Osiedle Kalety). Nawet trochę to wzmocnić i wyciąć 35/935 spod kościoła na Pogoni (z Niwki jest M15, które jak najprędzej musi mieć włączone do obsługi w takiej czy innej postaci również Mysłowice). Na Orlej już jest trochę przesyt z liniami do SW (mocne M15). Z Zagórza lepiej dociągnąć tam 622 przez Suchą (+188 obecną trasą). Wylatuje jeden dubler tramwaju od Zagórza do Starego Sosnowca/Pogoni, szybszy i prostszy dojazd 35/935 do Czeladzi, powstaje połączenie Os. Piastów z Czeladzią, Sucha odzyskuje połączenie z Centrum, bo dzisiaj 26 to już krzak. Po kiego ten 299 musi jeździć?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: W prasie napisano...
Napisane: Pt 10.02.2023, 22:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Ten tramwaj na Zagórze pasuje do tej całej śmiesznej komunikacji. Ale wg pana Areczka jezdzi zbyt często, co kończy jakiekolwiek dywagacje o czymkolwiek rozsądnym.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: W prasie napisano...
Napisane: So 11.02.2023, 3:12 

Dołączył(a): Nd 10.11.2013, 14:44
Posty: 902
Cała komunikacja w Sosnowcu to jest jakiś żart.

Ostatnio chciałem pojechać z Pogoni na Zagórze (Lenartowicza, koło Al. Paderewskiego). Cała podróż zajęła mi prawie 40 minut. 20 minut jazdy 622, 10 minut pieszo z Mecu, 10 minut czekania zanim ten 622 przyjedzie na drugi przystanek na trasie, bo już w tym momencie jest opóźniony... I to było o 18, nie żebym wymagał rozsądnego transportu między dzielnicami o jakiejś porze nocnej!
Autem jestem po 7 minutach od wyjścia z domu.

Powrót jeszcze lepszy, na co bym nie spojrzał, to miało odjazd za 40 minut. Na szczęście jakaś zabłąkana 106 przejeżdżała, to chociaż pod Dworzec podjechałem i przeszedłem się do domu. Mogłem się przesiąść na 35, żeby być trochę bliżej, ale wyprzedził mnie jak wchodziłem w swoją ulicę, więc zysk zerowy.

Niedawno chciałem też podjechać na centrum w sobotę rano. Śniegu napadało, co będę auto ruszał, 2 kilometry mogę zrobić autobusem! Sprawdziłem ofertę. Sprawdziłem ceny. Wziąłem szczotkę, odśnieżyłem auto, pojechałem taniej swoim autem, niż autobusem. Czy szybciej, to nie wiem, ale przynajmniej nie musiałem czekać na przystanku aż przyjedzie stado transportowe na Gospodarczą.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: W prasie napisano...
Napisane: So 11.02.2023, 11:39 

Dołączył(a): Pn 5.09.2011, 23:07
Posty: 1081
Lokalizacja:
Sosnowiec
nemo333 napisał(a):
Cała komunikacja w Sosnowcu to jest jakiś żart.

Ostatnio chciałem pojechać z Pogoni na Zagórze (Lenartowicza, koło Al. Paderewskiego). Cała podróż zajęła mi prawie 40 minut. 20 minut jazdy 622, 10 minut pieszo z Mecu, 10 minut czekania zanim ten 622 przyjedzie na drugi przystanek na trasie, bo już w tym momencie jest opóźniony... I to było o 18, nie żebym wymagał rozsądnego transportu między dzielnicami o jakiejś porze nocnej!
Autem jestem po 7 minutach od wyjścia z domu.

Powrót jeszcze lepszy, na co bym nie spojrzał, to miało odjazd za 40 minut. Na szczęście jakaś zabłąkana 106 przejeżdżała, to chociaż pod Dworzec podjechałem i przeszedłem się do domu. Mogłem się przesiąść na 35, żeby być trochę bliżej, ale wyprzedził mnie jak wchodziłem w swoją ulicę, więc zysk zerowy.

Niedawno chciałem też podjechać na centrum w sobotę rano. Śniegu napadało, co będę auto ruszał, 2 kilometry mogę zrobić autobusem! Sprawdziłem ofertę. Sprawdziłem ceny. Wziąłem szczotkę, odśnieżyłem auto, pojechałem taniej swoim autem, niż autobusem. Czy szybciej, to nie wiem, ale przynajmniej nie musiałem czekać na przystanku aż przyjedzie stado transportowe na Gospodarczą.

Wyobraź sobie ze może być jeszcze gorsza komunikacja i droższa. Tylko to jest poza obszarem ZTM. Z miejscowości gdzie mieszkam do Wisły mam 15 km cena za autobus prywaciarza wyniosą za osobę Ok 15 zł w jedna stronę. Chcąc tam pojechać we 2ke tam i z powrotem robi się z tego nie mała sumka. Za 60 zł to autem tam i z powrotem objadę ze 4 razy i 4 razy szybciej…


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: W prasie napisano...
Napisane: So 11.02.2023, 12:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Ale trudno porównywać PKS z komunikacją miejską.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: W prasie napisano...
Napisane: So 11.02.2023, 13:37 

Dołączył(a): Pn 5.09.2011, 23:07
Posty: 1081
Lokalizacja:
Sosnowiec
adam86 napisał(a):
Ale trudno porównywać PKS z komunikacją miejską.

Tak czy siak jeżeli zbiorkom szerokopojety staje się droższy niż samochód osobowy dodatkowo jeżeli nie jedziesz sam to robi się patologia. Ja u siebie jestem zmuszony korzystać z auta bo pierwszy (jakikolwiek)autobus mam 5:40 jeżeli nie będzie opóźnienia to na przystanku gdzie miałbym wysiąść jestem po godzinie 6 rano a gdzie tam jeszcze przesiadka itd…


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: W prasie napisano...
Napisane: So 25.02.2023, 22:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 18.08.2011, 22:08
Posty: 844
Dziennik Zachodni opisał niedawno dlaczego sor stracił lusterko na zamykającym się przejeździe, podczas rajdu na popołudniowym 111/5, które to jest łączone z 23/5.
https://dziennikzachodni.pl/staranowal- ... 6-17300147


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: W prasie napisano...
Napisane: So 11.03.2023, 19:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
https://katowice.wyborcza.pl/katowice/7 ... 18-BfJtaMk

Co by tu jeszcze głupiego wymyślić...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: W prasie napisano...
Napisane: So 11.03.2023, 21:42 

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 21:45
Posty: 1453
Już wymyślono. Przystanek Łagisza Jazowe, który nie jest ani w Łagiszy, ani w Jazowym.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: W prasie napisano...
Napisane: Nd 12.03.2023, 5:49 

Dołączył(a): Pn 21.12.2009, 18:43
Posty: 2024
adam86 napisał(a):
https://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,29549687,nowe-nazwy-przystankow-w-katowicach-na-niektorych-nie-trzeba.html?fbclid=IwAR0eKgRBV00aNk6hg0Jl9PEvahenvtelMNdm_GiqRZlYKmxcn18-BfJtaMk

Co by tu jeszcze głupiego wymyślić...

Może ktoś przekopiować tekst?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: W prasie napisano...
Napisane: Nd 12.03.2023, 7:26 

Dołączył(a): Wt 8.12.2020, 21:51
Posty: 260
Liczę na więcej Janowów Lwowskich Szkół, Bytkowskich Centrów Targowych i Parków Zadole.

Tym niemniej w porządku obrad na sesję 30.03 nie ma żadnej uchwały dotyczącej przystanków. Takowa była głosowana 02.03, ale nic tam się nie zmieniło w kwestii nazewnictwa. O co chodzi?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: W prasie napisano...
Napisane: Nd 12.03.2023, 9:20 

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 21:45
Posty: 1453
Lukas SC napisał(a):
adam86 napisał(a):
https://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,29549687,nowe-nazwy-przystankow-w-katowicach-na-niektorych-nie-trzeba.html?fbclid=IwAR0eKgRBV00aNk6hg0Jl9PEvahenvtelMNdm_GiqRZlYKmxcn18-BfJtaMk

Co by tu jeszcze głupiego wymyślić...

Może ktoś przekopiować tekst?


katowice.wyborcza.pl napisał(a):
Nowe nazwy przystanków w Katowicach. Na niektórych nie trzeba będzie już machać do kierowcy

Przemysław Jedlecki

Katowice zarządzają ponad 700 przystankami autobusowymi i tramwajowymi. A to oznacza, że o ich nazwach i lokalizacji decydują radni.

Co jakiś czas na terenie Katowic powstają nowe przystanki, niektóre znikają, inne są przenoszone. Za każdym razem radni muszą podjąć uchwałę, która opisuje, gdzie są przystanki i jak się nazywają.

Na najbliższej sesji radni zajmą się zmianami nazw przystanków, które wprowadzono w efekcie propozycji mieszkańców, Uniwersytetu Śląskiego oraz Zarządu Transportu Metropolitalnego. Jednocześnie ZTM zaproponował zmianę statusu niektórych przystanków z przystanków "stałych" na przystanki "na żądanie" i odwrotnie.

Zmiana nazw przystanków w Katowicach

1. Katowice Altus na Katowice Uniwersytet Śląski,

2. Katowice Damrota na Katowice Szkoła Filmowa UŚ,

3. Katowice Ochojec Jaworowa I na Katowice Ochojec Poprzeczna,

4. Katowice Ochojec Jaworowa I na Katowice Ochojec Poprzeczna,

5. Katowice Ochojec Jaworowa II na Katowice Ochojec Jaworowa,

6. Katowice Ochojec Jaworowa II na Katowice Ochojec Jaworowa,

7. Katowice Załęże Stacja Kolejowa na Katowice Załęże PKP,

8. Katowice Załęże Stacja Kolejowa na Katowice Załęże PKP,

9. Katowice Szopienice Stawiki na Katowice Szopienice Dolina 5 Stawów.

Nowe przystanki autobusowe w Katowicach

1. Katowice Giszowiec Kolista Stacja Paliw 01, ul. Kolista,

2. Katowice Giszowiec Kolista Stacja Paliw 02 ul. Kolista,

3. Katowice Nowy Nikiszowiec 01 ul. Gospodarcza,

4. Katowice Nowy Nikiszowiec 02 ul. Gospodarcza,

5. Katowice Stara Ligota Filarowa 01, ul. Rolna,

6. Katowice Stara Ligota Filarowa 02, ul. Rolna,

7. Katowice Szopienice PKP 01, ul. Lwowska,

8. Katowice Szopienice PKP 02, ul. Lwowska,

9. Katowice Załęże Kościół 01, ul. Gliwicka,

10. Katowice Załęże Kościół 02, ul. Gliwicka,

11. Katowice Cmentarz Komunalny 02, ul. Gospodarcza,

12. Katowice Cmentarz Komunalny 03, ul. Gospodarcza,

13. Katowice Giszowiec Karolinki 04, ul. Pszczyńska-zjazd,

14. Katowice Giszowiec Karolinki 05, ul. 73 Pułku Piechoty,

15. Katowice Kolonia Amandy 03, ul. Gospodarcza,

16. Katowice Obroki Elkop 01, ul. Obroki,

17. Katowice Obroki MPGK 01, ul. Obroki, do wysiadania,

18. Katowice Piotrowice Fabryka Maszyn 05, ul. Armii Krajowej.

Zlikwidowane przystanki

1. Katowice Piotra Skargi 05, ul. Skargi.

Zmiana statusu przystanku

1. Katowice Dąbrówka Mała Nowosam 02, al. Roździeńskiego - zmiana na "na żądanie",

2. Katowice Kokociniec Płochy 01, ul. Kijowska - zmiana na "stały",

3. Katowice Kokociniec Płochy 02, ul. Kijowska - zmiana na "stały",

4. Katowice Muchowiec 73 Pułku Piechoty 01 ul. 73 Pułku Piechoty - zmiana na "na żądanie",

5. Katowice Muchowiec 73 Pułku Piechoty 02 ul. 73 Pułku Piechoty - zmiana na "na żądanie",

6. Katowice Murcki Cegielnia 01, ul. Cegielnia Murcki - zmiana na "na żądanie",

7. Katowice Murcki Cegielnia 02, ul. Cegielnia Murcki - zmiana na "na żądanie",

8. Katowice Murcki Cmentarz 01, ul. Goetla - zmiana na "na żądanie",

9. Katowice Murcki Tartaczna 01, ul. Tartaczna - zmiana na "na żądanie",

10. Katowice Murcki Tartaczna 02, ul. Tartaczna - zmiana na "na żądanie",

11. Katowice Obroki Droga do MPGK 01, ul. Obroki - zmiana na "na żądanie",

12. Katowice Obroki Droga do MPGK 02, ul. Obroki - zmiana na "na żądanie",

13. Katowice Osiedle Odrodzenia Bażantów 01, ul. Radockiego - zmiana na "stały",

14. Katowice Panewniki Stare Cmentarz 01, ul. Panewnicka - zmiana na "na żądanie",

15. Katowice Panewniki Stare Cmentarz 02, ul. Panewnicka - zmiana na "na żądanie",

16. Katowice Załęska Hałda Kolońska 01, ul. Kolońska - zmiana na "na żądanie".


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: W prasie napisano...
Napisane: Nd 12.03.2023, 9:51 

Dołączył(a): Wt 8.12.2020, 21:51
Posty: 260
Z dużej chmury mały deszcz. Ilu fachowców było potrzeba do zmian nazw 6 przystanków?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: W prasie napisano...
Napisane: Nd 12.03.2023, 13:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
panewnicki napisał(a):
Z dużej chmury mały deszcz. Ilu fachowców było potrzeba do zmian nazw 6 przystanków?

3 ze szkoły filmowej :p


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 617 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 27, 28, 29, 30, 31  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności