Teraz jest Cz 28.03.2024, 16:32

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 400 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 20  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2018 roku
Napisane: Śr 28.02.2018, 1:08 

Dołączył(a): Śr 3.09.2003, 23:38
Posty: 2165
Lokalizacja:
Katowice
pat napisał(a):
Odnośnie linii tramwajowej 1 to bardo dobry ruch ze strony organizatora że likwidują tą wynaturzona trasę z Gliwic do Katowic.Nikt o zdrowych zmysłach nie podróżuje tramwajem w takiej relacji a opóźnienia złapane po drodze siegajace nawet 8 minut

No to dziękuję za diagnozę psychiatryczną, bo dwa razy w życiu jechałem tramwajem z Zabrza do Katowic i na dodatek nie przez Chebzie lecz przez Bytom, bynajmniej nie w celach hobbystycznych, ale czysto praktycznych. W Zabrzu bowiem byłem w części północnej centrum i dojście do dworca już zajęłoby mi prawie 10min. a 5-ka akurat podjechała mi "pod nos" Na autobus mogłem czekać chwilę lub nawet ok. 20 min, z autobusu do domu mam ok. 15 min pieszo, przesiadka w Bytomiu zajęła mi ok. 5min (a może mniej) a z przystanku 6-ki mam do domu 100m. Później sprawdzając rozkład autobusów stwierdziłem, że właściwie mogłem jechać autobusem, ze Stawowej iść na Rynek na tramwaj i mając odrobinę szczęścia wsiałbym do jakiegoś tramwaju jadącego troszkę wcześniej niż ta 6-ka którą jechałem z Bytomia, ale nie koniecznie musiałoby się to udać. Problem bowiem nie tylko w czasie przejazdu ale także w częstotliwości kursowania oraz odległośi do/z przystanku.
Zgadzam się jednak, że ta linia na tym przebiegu wielkiego sensu nie ma, niemniej połączenie bezpośrednią linią Chorzowa z Rudą Południową czy Lipin z Zabrzem ma i dla mnie znacznie mniejszy jest sens przebiegu linii 24, także nikt "o zdrowych zmysłach" nie pojedzie 9-ką z Chorzowa do Bytomia a jednak linia ma sens, bo każde jej podzielenie będzie utrudnieniem dla jakiejś grupy pasażerów podobnie jak w przypadku 1-ki.
Odnośnie opóźnień, to jakoś nie zauważyłem aby tramwaje tej linii kursowały w zauważalny sposób bardziej niezgodnie z rozkładem niż chociażby 6 i na pewno nie gorzej niż 11 gdy dawniej jeździła do Chebzia.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2018 roku
Napisane: Śr 28.02.2018, 10:10 

Dołączył(a): Wt 1.05.2007, 18:56
Posty: 2994
Ta cała dyskusja wynika moim zdaniem z przestarzałej infrastruktury końcowej, tj brak pętli końcowych w odpowiednich miejscach. I jeśli tak rozpatrywać podsunięte potrzeby to moim zdaniem może zamiast długich linii
Linia 1 Zaborze - Katowice
Linia 9 Bytom - Wirek
Linia 30 Pola Szombierskie - Bytom


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2018 roku
Napisane: Śr 28.02.2018, 16:50 

Dołączył(a): Nd 8.02.2015, 12:24
Posty: 229
-


Ostatnio edytowano Śr 28.02.2018, 22:09 przez chrup, łącznie edytowano 1 raz

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2018 roku
Napisane: Śr 28.02.2018, 18:08 

Dołączył(a): So 17.09.2016, 20:31
Posty: 486
Lokalizacja:
Chrząszczyrzewoszyce
chrup napisał(a):
oraz 870 - w weekend są chyba cztery kursy (+ ranny kurs o 4 czy 5 z siódemki)
3:52 ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2018 roku
Napisane: Śr 28.02.2018, 19:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
chrup napisał(a):
Linie autobusowe funkcjonują i są osoby, które nimi jeżdżą do Katowic (już trzy, cztery przystanki od Goethego jazda wspomnianymi liniami jest szybsza do Katowic

Tak, tłumy tak jeżdżą. A ciekawe ile szybsza jest od jazdy samochodem.
Cytuj:
W moich rozważaniach pomijam pociąg (z którego nie korzystam z racji braku wspólnej taryfy), oraz 870

I dlatego właśnie całe te rozważania są niepoważne.
Cytuj:
Jak dla mnie wydłużenie jedynki do Katowic było jednym z lepszych ruchów (jakość wykonania może już gorzej, bo powinna mieć częstotliwość 15 minut, a 11 do wywalenia)

No co 5 od razu. I proponuje, żeby co 3 kurs był realizowany przez Stroszek, co 5 przez Zawodzie, a co 12 Helmutem.
Cytuj:
z Zabrza do Katowic czasy od istniejących i funkcjonujących linii jakoś nie odstawały, a otworzyły się nowe możliwości bezpośredniego dojazdu w pewne miejsca.

A jakby tak jechała do Huty katowice to dopiero byłyby możliwości.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2018 roku
Napisane: Śr 28.02.2018, 21:31 

Dołączył(a): Nd 8.02.2015, 12:24
Posty: 229
-


Ostatnio edytowano Śr 28.02.2018, 22:08 przez chrup, łącznie edytowano 1 raz

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2018 roku
Napisane: Śr 28.02.2018, 21:40 

Dołączył(a): Pn 15.01.2007, 16:22
Posty: 694
Lokalizacja:
Katowitz
Ty coś bierzesz??? Jesteś jakiś niezdrowo pobudzony w swoim argumentowaniu. Nie próbuj na siłę czegoś udowadniać bo nie masz racji. Linie autobusowe 6/7/23 itp to inny temat.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2018 roku
Napisane: Wt 6.03.2018, 1:52 

Dołączył(a): So 17.09.2016, 20:31
Posty: 486
Lokalizacja:
Chrząszczyrzewoszyce
Od 12 marca przystanki Sośnica Giełda, Sośnica Błonie, Trynek Oczyszczalnia, Osiedle Kopernika Dworzec Międzynarodowy będą przystankami na żądanie.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2018 roku
Napisane: Wt 6.03.2018, 17:04 

Dołączył(a): Pn 21.02.2005, 16:13
Posty: 982
Lokalizacja:
Sosnowiec
Tram2012N napisał(a):
Od 12 marca przystanki Sośnica Giełda, Sośnica Błonie, Trynek Oczyszczalnia, Osiedle Kopernika Dworzec Międzynarodowy będą przystankami na żądanie.
Czechowice Kąpielisko i Przyszówka Leśniczówka również.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2018 roku
Napisane: Wt 6.03.2018, 17:17 

Dołączył(a): Pn 21.12.2009, 18:43
Posty: 2024
To oby i w innych miastach wprowadzili to samo, bo nie które przystanki same krzyczą żeby być "na żądanie" .


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2018 roku
Napisane: Cz 8.03.2018, 17:53 

Dołączył(a): Pn 15.12.2003, 18:58
Posty: 4384
Lokalizacja:
z Tarnowskich Gór
"Przypominamy, że chcąc wejść na tego typu przystankach do pojazdu komunikacji miejskiej, należy oczekiwać w widocznym dla kierowcy miejscu w pobliżu krawędzi peronu. Przy wysiadaniu należy powiadomić o tym fakcie kierowcę poprzez naciśnięcie przycisku oznaczonego „STOP” lub „na żądanie” albo poinformować słownie. Czynność ta powinna być wykonana z odpowiednim wyprzedzeniem, tak aby możliwe było bezpieczne zatrzymanie pojazdu na przystanku."
Serio? Chyba mają pasażerów za idiotów, pisząc takie rzeczy. :>


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2018 roku
Napisane: Cz 8.03.2018, 21:02 

Dołączył(a): Pn 21.12.2009, 18:43
Posty: 2024
Z doświadczenia Ci powiem, że nawet gdyby taka informacja była wielkimi literami w pojeździe, to i tak znajdzie się osoba która naciśnie ten guzik na równo z przystankiem, lub zaraz za nim.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2018 roku
Napisane: Cz 8.03.2018, 21:28 

Dołączył(a): Pn 21.02.2005, 16:13
Posty: 982
Lokalizacja:
Sosnowiec
JacekSo napisał(a):
Serio? Chyba mają pasażerów za idiotów, pisząc takie rzeczy. :>
Chodzi Ci o to, że jest oczywiste co należy zrobić by wsiąść/wysiąść na przystanku NŻ? :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2018 roku
Napisane: Pt 9.03.2018, 21:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
(37) michał napisał(a):
No i jedyneczka wraca na swoją poprzednią trasę. Co pół godziny z gliwickiej zajezdni do Chebzia. Od 5 marca.

Coś mi tu nie gra. Dziś w wolnej chwili w pracy gapiłem się przez okno i wydawało mi się, że na Chorzowskiej widziałem tramwaj linii 1. A miało od poniedziałku już nie być jej w Katowicach... Na dużą odległość teraz widzę raczej dobrze i prędzej wziąłbym 1 za 11 niż odwrotnie. Ale nie wykluczam pomyłki.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2018 roku
Napisane: Pt 9.03.2018, 23:03 

Dołączył(a): Śr 3.09.2003, 23:38
Posty: 2165
Lokalizacja:
Katowice
Egon napisał(a):
Dziś w wolnej chwili w pracy gapiłem się przez okno i wydawało mi się, że na Chorzowskiej widziałem tramwaj linii 1.

Nie będę się upierał, że jakiś tramwaj na wyświetlaczu nie miał takiego numeru, to zupełnie nic szczególnego. Ja np. mam zdjęcie zrobione jeszcze na starym dworcu autobusowym na pl. Szewczyka (obecnie ma ponoć inną nazwę, ale z drugiej strony to też już nie ten plac, a z trzeciej ja wolałbym aby nazwa pozostała) autobusu linii "9999" Przed gdzieś ok. 10 laty kiedy z jakichś przyczyn, przez kilka godzin wstrzymany był ruch tramwajowy na Kościuszki i 16-ka jeździła ze Słonecznej do pl. Wolności na wyświetlaczu jednego "Karlika" był historyczny (to znaczy odpowiadający tej relacji sprzed wielu, wielu lat) numer 213, zresztą chyba już kiedyś o tym na forum wspomniałem.
Obecnie bardzo często bywam tak na Rynku jak i pl. Miarki i od poniedziałku żadnej 1 nie spotkałem, nie ma też takiego jej przebiegu na rozkładach jazdy tak przystankowych jak i internetowych.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2018 roku
Napisane: So 10.03.2018, 15:17 

Dołączył(a): Pn 14.04.2008, 16:45
Posty: 440
Lokalizacja:
TG
Egon napisał(a):
(37) michał napisał(a):
No i jedyneczka wraca na swoją poprzednią trasę. Co pół godziny z gliwickiej zajezdni do Chebzia. Od 5 marca.

Coś mi tu nie gra. Dziś w wolnej chwili w pracy gapiłem się przez okno i wydawało mi się, że na Chorzowskiej widziałem tramwaj linii 1. A miało od poniedziałku już nie być jej w Katowicach... Na dużą odległość teraz widzę raczej dobrze i prędzej wziąłbym 1 za 11 niż odwrotnie. Ale nie wykluczam pomyłki.

Też wczoraj mijałem około 15, E1 na 3 Maja w Chorzowie i wydawało mi się że na "1" a po chwili już na pewno jechała "11" jako solówka.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2018 roku
Napisane: Pn 12.03.2018, 8:56 

Dołączył(a): Pn 21.12.2009, 18:43
Posty: 2024
Egon napisał(a):
Coś mi tu nie gra. Dziś w wolnej chwili w pracy gapiłem się przez okno i wydawało mi się, że na Chorzowskiej widziałem tramwaj linii 1. A miało od poniedziałku już nie być jej w Katowicach... Na dużą odległość teraz widzę raczej dobrze i prędzej wziąłbym 1 za 11 niż odwrotnie. Ale nie wykluczam pomyłki.


Ja wczoraj widziałem natomiast linię 55 w Zabrzu, obsługiwaną przez skład Konstal 111N. Według komunikatu miało jeździć 59, ale patrząc w rozkład niestety ale nie pasowało na 59, a jedynie na "1" i to spoźnioną trochę.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2018 roku
Napisane: Pn 12.03.2018, 9:31 

Dołączył(a): Pt 13.08.2010, 10:32
Posty: 269
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
Lukas SC napisał(a):
Egon napisał(a):
Coś mi tu nie gra. Dziś w wolnej chwili w pracy gapiłem się przez okno i wydawało mi się, że na Chorzowskiej widziałem tramwaj linii 1. A miało od poniedziałku już nie być jej w Katowicach... Na dużą odległość teraz widzę raczej dobrze i prędzej wziąłbym 1 za 11 niż odwrotnie. Ale nie wykluczam pomyłki.


Ja wczoraj widziałem natomiast linię 55 w Zabrzu, obsługiwaną przez skład Konstal 111N. Według komunikatu miało jeździć 59, ale patrząc w rozkład niestety ale nie pasowało na 59, a jedynie na "1" i to spoźnioną trochę.


59 to od dzisiaj kursuje... Przez weekend kursowały 5/55 na trasie Gliwice Zajezdnia - Zabrze Plac Wolności - Bytom Plac Sikorskiego... Do Gliwic jechały jako 55, a do Bytomia jako 5.

_________________
Obrazek


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2018 roku
Napisane: Pn 12.03.2018, 18:46 

Dołączył(a): So 17.09.2016, 20:31
Posty: 486
Lokalizacja:
Chrząszczyrzewoszyce
A w Zawierciu...

Informujemy, że od 12.03.2018 r. zostanie uruchomiona pilotażowo linia 16. Nowa linia będzie realizowała 3 kursy na trasie: Polska – Piłsudskiego – Kościuszki – Sikorskiego – Rolnicza – Podmiejska – Technologiczna – Podmiejska – Rolnicza – Sikorskiego – Kościuszki – Piłsudskiego – Polska. Linia połączy najważniejsze punkty miasta ze Strefą Aktywności Gospodarczej w której uruchamiane są nowe zakłady pracy. Podkreślamy pilotażowy charakter linii, będziemy obserwować zainteresowanie i ilość osób korzystających z nowego połączenia. Na tej podstawie podejmiemy decyzję o wprowadzeniu na stałe tej linii do rozkładu jazdy. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowym rozkładem.

Źródło: http://www.zkm-zawiercie.com.pl/aktualnosci/220
--------------------

https://www.mzk.pl/komunikacja-do-gemini-park/
--------------------
(Dopisane 28.03.2018)

Od 1 kwietnia zmieni się rozkład linii nr 232. Linia ta nie obsłuży przystanków Sikornik Zimorodka, Sikornik Osiedle, Trynek. Z ul. Żwirki i Wigury skręci w ul. Rybnicką. Zmienione zostaną godziny niektórych kursów we wszystkie dni. Przybędzie też po jednym kursie.
Nowy rozkład >> https://rj.kzkgop.com.pl/rozklady/1-232/29569/

Natomiast od 3 kwietnia zmieni się rozkład linii nr 155. Kurs w dni robocze z Halemby o godzinie 14:58 zostanie opóźniony o 5 minut.
--------------------
(Dopisane 29.03.2018)

Od 9 kwietnia kurs linii nr 280 odjeżdżający z przystanku Os. Młodego Górnika Kopalnia o godzinie 7:41 zostanie przedłużony do Osiedla Waryńskiego. Prawdopodobnie ma to ułatwić dojazd do pracy na godzinę 9:00 do C. H. Arena.

Więcej informacji o zmianach >> https://rj.kzkgop.com.pl/news/i/508/


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2018 roku
Napisane: Nd 1.04.2018, 9:35 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 6.06.2008, 18:55
Posty: 2318
Lokalizacja:
Katowice
Od 3.04 poszczególne kurs 129 zostaje wydłużone do przystanku Zawadzkie Pętla.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 400 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 20  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności