Teraz jest Pt 19.04.2024, 14:04

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 400 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2018 roku
Napisane: Pn 29.10.2018, 17:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 11.12.2008, 22:47
Posty: 2928
Należy zauważyć, jak znacznie zwiększa się liczba wozokilometrów wykonywanych w granicach miasta Katowice. I jak mądrze są te wozokilometry zsynchronizowane.

_________________
Tak się zastanawiałem,
czy wpisanie naszej sieci tramwajowej
do UNESCO uchroniłoby przed likwidacją
kolejne linie.

- inż. Łukasz Klyszcz

To jest poważne forum

- użytkownik Forum Tramwajów Śląskich


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2018 roku
Napisane: Pn 29.10.2018, 18:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4406
Lokalizacja:
Ligota
motley napisał(a):
Należy zauważyć, jak znacznie zwiększa się liczba wozokilometrów wykonywanych w granicach miasta Katowice. I jak mądrze są te wozokilometry zsynchronizowane.

Obym się mylił, ale mnie to wygląda na przygotowania do cięć na 12 i 657. O synchronizacji trudno mi coś powiedzieć, bo nie wiem, z czym miałoby to być zsynchronizowane. Wymyślili se centrum przesiadkowe i teraz nie wiedzą, dokąd z niego połączenia uruchomić :(
To 913 to przed południem i wieczorem takie 657bis - jeżdżą do Panewnik tą samą trasą, w R prawie o tej samej godzinie. 912 nawet nie chce mi się analizować...

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2018 roku
Napisane: Pn 29.10.2018, 19:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 16.08.2010, 20:07
Posty: 783
Lokalizacja:
Katowice
Synchronizacja 912 z 913 jest bardzo dobra teraz czekamy na nowe rozkłady 13 i 51. Idea P&R jest bardzo dobra. Pociągów jest dużo, wspólna taryfa; super! Co do linii. 913 bardzo dobry pomysł, może bym ją zakończył na Starych Panewnikach. 912 jest do wycięcia w tym kształcie. Wykorzystałbym tę linię do obsługi zapomnianych rejonów Ligoty tj. na trasie: Akademiki - Śląska - Zadole - Zielonogórska - Słupska - plac Miast Partnerskich - Świdnicka - P&R - Koszalińska - Kołobrzeska - Zadole - Śląska - Akademiki. Ah i jeszcze jedno. Linie te nie mogą kończyć na P&R Ligota, ale po zakończeniu budowy Libero autobusy powinny tam dojeżdżać, a po oddaniu P&R Brynów to ten przystanek powinien być docelowym przystankiem.

_________________
"Uruchomienie bezpośredniego połączenia z Katowic do USA jest wbrew polskiej racji stanu." - denerwuje się Jan Pamuła, prezes krakowskiego portu lotniczego.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2018 roku
Napisane: Pn 29.10.2018, 19:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4406
Lokalizacja:
Ligota
Kubala. napisał(a):
Synchronizacja 912 z 913 jest bardzo dobra teraz czekamy na nowe rozkłady 13 i 51.

Tylko że łatwiej zrobić nowe rozkłady dla 912 i 913. 13 i 51 są OK. I nie ruszać mi 657! ;)

Kubala. napisał(a):
Co do linii. 913 bardzo dobry pomysł, może bym ją zakończył na Starych Panewnikach.

Kształt linii jest OK, ale ten dubel z 657...

Kubala. napisał(a):
912 jest do wycięcia w tym kształcie. Wykorzystałbym tę linię do obsługi zapomnianych rejonów Ligoty tj. na trasie: Akademiki - Śląska - Zadole - Zielonogórska - Słupska - plac Miast Partnerskich - Świdnicka - P&R - Koszalińska - Kołobrzeska - Zadole - Śląska - Akademiki.

To musiałby tam mikrobus jeździć, bo przez Zielonogórską i Koszalińską tabor BN nie da rady.

Kubala. napisał(a):
Ah i jeszcze jedno. Linie te nie mogą kończyć na P&R Ligota, ale po zakończeniu budowy Libero autobusy powinny tam dojeżdżać, a po oddaniu P&R Brynów to ten przystanek powinien być docelowym przystankiem.

Libero już niedługo ma ruszyć, przypuszczam, że te linie tam dojadą. A CP Brynów na razie jeszcze w lesie...

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2018 roku
Napisane: Pn 29.10.2018, 19:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 16.08.2010, 20:07
Posty: 783
Lokalizacja:
Katowice
Egon napisał(a):
Tylko że łatwiej zrobić nowe rozkłady dla 912 i 913. 13 i 51 są OK. I nie ruszać mi 657! ;)
Tak tylko, że nowe rozkłady pojawią się na 100% bo te linie w jednym kierunku nie obsługują P&R. Ponadto jest tam troszkę dubelków. :) Co do 657 to ja jestem spokojny.

Egon napisał(a):
Kształt linii jest OK, ale ten dubel z 657...
W jedną stronę jest super bo z Owsianej w robocze odjazdy są co do zasady 09, 17, 39, 47 a w wolne 08 i 23 więc tragedii nie ma. W drugą stronę to jest jakaś komedia, ale przy korkach na trasie 657 wystąpienie dubla w rzeczywistości może się nie zdarzyć.

Egon napisał(a):
To musiałby tam mikrobus jeździć, bo przez Zielonogórską i Koszalińską tabor BN nie da rady.
BN może nie, ale AN już tak. Tam aż się prosi o komunikację.

Egon napisał(a):
Libero już niedługo ma ruszyć, przypuszczam, że te linie tam dojadą. A CP Brynów na razie jeszcze w lesie...
Dlatego też mam taką nadzieję. :)

_________________
"Uruchomienie bezpośredniego połączenia z Katowic do USA jest wbrew polskiej racji stanu." - denerwuje się Jan Pamuła, prezes krakowskiego portu lotniczego.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2018 roku
Napisane: Pn 29.10.2018, 21:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4406
Lokalizacja:
Ligota
Kubala. napisał(a):
BN może nie, ale AN już tak.

Też nie. AN jest krótszy, ale nie węższy niż BN. Po bokach ulic są parkingi (na Koszalińskiej nawet z dwóch stron) a na Zielonogórskiej dodatkowo zwalniacze, bo są dwie szkoły. Zaraz dryndziarze zrobiliby larmo, że nie mają kaj postawić swoich jeździdełek. Przez końcową część Koszalińskiej nawet chodnikiem trudno przejść, bo stoją na nim klamory.

Kubala. napisał(a):
Tam aż się prosi o komunikację.

Nie musisz mi tego tłumaczyć, coś o tym wiem ;)

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2018 roku
Napisane: Pn 29.10.2018, 22:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 4.02.2012, 20:08
Posty: 155
46(a może wtedy 812) jakieś 5-7 lat temu jeździł chwilowo z powodu jakiegoś remontu przez Zielonogórską i Słupską, przystanek był zlokalizowany na Słupskiej, przed skrzyżowaniem z Piotrowicką.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2018 roku
Napisane: Pn 29.10.2018, 23:15 

Dołączył(a): Cz 22.01.2015, 13:26
Posty: 208
Pojawił się też nowy rozkład 13. Jest w nim przystanek "Ligota Kolejowa LIBERO".


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2018 roku
Napisane: Wt 30.10.2018, 16:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 21.11.2003, 23:01
Posty: 1902
Lokalizacja:
Bielsko-B
Libero rusza 8.11.
Ciekawe jak wygląda koordynacja 912 z pociągiem w niedzielę. Przy częstotliwości 60 minut ciężko mówić o atrakcyjnym połączeniu.

_________________
Przewodnik beskidzki


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2018 roku
Napisane: Wt 30.10.2018, 18:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13990
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Kubala. napisał(a):
Synchronizacja 912 z 913 jest bardzo dobra teraz czekamy na nowe rozkłady 13 i 51.

Przecież to nie 912 z 913 ma być skoordynowane. Tylko 13 z 913. A nic nie wskazuje na to, że rozkład 51 ma się zmienić. Więc pewnie 51 zostanie na Franciszkańskiej.
Cytuj:
Linie te nie mogą kończyć na P&R Ligota, ale po zakończeniu budowy Libero autobusy powinny tam dojeżdżać

Ale nie będą tam dojeżdżać. Póki co tylko 13 pojedzie przez przystanek kolejowa Libero.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2018 roku
Napisane: Wt 30.10.2018, 21:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4406
Lokalizacja:
Ligota
Że też nikt nie pomyślał przy okazji budowy tego "centrum przesiadkowego" o lepszym skomunikowaniu Giszowca i Nikisza z koleją. Podróż do tych miejsc np. z Rybnika czy Wisły nie musiałaby się odbywać z zaliczaniem centrum Katowic. Z kierunku Wisły czy Bielska nawet w Tychach z przesiadką jest słabo, odkąd zmieniono krańcówkę "jedynki". Kilka razy już pisałem o dobrodziejstwach wydłużenia 13 do Giszowca, a może nawet dalej. Teraz nadarza się okazja modyfikacji trasy linii 912, bo w takim kształcie jak ten planowany nie wróżę jej nawet średnich zapełnień. Zwykłe marnowanie wozokilometrów.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2018 roku
Napisane: Wt 30.10.2018, 23:46 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
Kubala. napisał(a):
W jedną stronę jest super bo z Owsianej w robocze odjazdy są co do zasady 09, 17, 39, 47 a w wolne 08 i 23 więc tragedii nie ma. W drugą stronę to jest jakaś komedia, ale przy korkach na trasie 657 wystąpienie dubla w rzeczywistości może się nie zdarzyć.


Chcesz nam wmówić, że 8/22 i 15/45 to jest super synchronizacja?

Kubala. napisał(a):
Synchronizacja 912 z 913 jest bardzo dobra teraz czekamy na nowe rozkłady 13 i 51. Idea P&R jest bardzo dobra. Pociągów jest dużo, wspólna taryfa; super!


Jaki sens ma synchronizacja 912 z 913 na odcinku, który zasadniczo można przejść pieszo? Dopłata 26 zł za przyjemność nieskoordynowanej przesiadki to też taki średni bonus. Masz świadomość tego, co piszesz, czy liczysz na jakąś premię od przełożonych?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2018 roku
Napisane: Śr 31.10.2018, 10:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 16.08.2010, 20:07
Posty: 783
Lokalizacja:
Katowice
aso napisał(a):
Kubala. napisał(a):
W jedną stronę jest super bo z Owsianej w robocze odjazdy są co do zasady 09, 17, 39, 47 a w wolne 08 i 23 więc tragedii nie ma. W drugą stronę to jest jakaś komedia, ale przy korkach na trasie 657 wystąpienie dubla w rzeczywistości może się nie zdarzyć.


aso napisał(a):
Chcesz nam wmówić, że 8/22 i 15/45 to jest super synchronizacja?

Nigdzie nie użyłem słowa super tylko użyłem sformułowania, że tragedii nie ma. Gdybyś miał pojęcie o siatce KZK to wiedziałbyś, że to co zaproponowano jest o wiele lepsze, aniże w nastu innych przypadkach. Jeżelinie widzisz różnicy pomiędzy autobusami w stadzie, a autobusami kursującymi w 7 minutowym odstępie czy też 23 minutowym to ja już nic nie poradzę.

aso napisał(a):
Jaki sens ma synchronizacja 912 z 913 na odcinku, który zasadniczo można przejść pieszo? Dopłata 26 zł za przyjemność nieskoordynowanej przesiadki to też taki średni bonus. Masz świadomość tego, co piszesz, czy liczysz na jakąś premię od przełożonych?
[/quote] Ty masz pojęcie o jakiej części miasta mówisz? Najwyraźniej nie więc pozwolisz, że przytoczę Ci kilka faktów. Wspólny odcinek wynosi ok. 1,5 km co oznacza ok. 20 minut piechotą. Wzdłuż tego odcinka są największe generatory ruchu począwszy od cmentarza przez bazylikę skończywszy na szpitalach i akademikach ŚUM więc sprawą oczywistą jest, że poza synchronizacją nowych linii z 13 i 51, muszą być skoordynowane ze sobą. W jedną stronę się udało w drugą niestety nie. Kolejną konfabulacją jest stwierdzenie, że przesiadki na pociąg nie są skoordynowane. Wchodzę w rozkłady jazdy i co ja widzę? Otóż autobusy w robocze przyjeżdżają 07 i 37 po każdej, a pociągi w kierunku Katowic odjeżdżają o np. 06:17, 06:40, 06:51, 07:09, 07:16, 07:44 itd. W drugą stronę jest podobnie. Pociągów jest masa więc czas oczekiwania nie jest absolutnie długi. Kolejna sprawa kwestia dopłaty. No przepraszam Cię bardzo, ale biorąc pod uwagę jak duża jest wymina pasażerów na dworcu w Ligocie to taki wspólny bilet jest bardzo wyczekiwany. Jeśli dla Ciebie 26 zł dopłaty za możliwość jazdy pociągiem jest dużo to idź na Ligotę i powiedz to ludziom, którzy kupują dwa osobne bilety miesięczne, albo przepłacają kupując jednorazówki. Pragnę także przypomnieć, że jeszcze parę miesięcy temu tyle kosztował bilet na jedno miasto bez pociągów. Eh hobbystyczne krytkowanie wszystkiego to jest najgorsza rzecz na świecie.

_________________
"Uruchomienie bezpośredniego połączenia z Katowic do USA jest wbrew polskiej racji stanu." - denerwuje się Jan Pamuła, prezes krakowskiego portu lotniczego.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2018 roku
Napisane: Śr 31.10.2018, 14:52 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
Kubala. napisał(a):
Ty masz pojęcie o jakiej części miasta mówisz? Najwyraźniej nie więc pozwolisz, że przytoczę Ci kilka faktów. Wspólny odcinek wynosi ok. 1,5 km co oznacza ok. 20 minut piechotą. Wzdłuż tego odcinka są największe generatory ruchu począwszy od cmentarza przez bazylikę skończywszy na szpitalach i akademikach ŚUM więc sprawą oczywistą jest, że poza synchronizacją nowych linii z 13 i 51, muszą być skoordynowane ze sobą. W jedną stronę się udało w drugą niestety nie. Kolejną konfabulacją jest stwierdzenie, że przesiadki na pociąg nie są skoordynowane. Wchodzę w rozkłady jazdy i co ja widzę? Otóż autobusy w robocze przyjeżdżają 07 i 37 po każdej, a pociągi w kierunku Katowic odjeżdżają o np. 06:17, 06:40, 06:51, 07:09, 07:16, 07:44 itd. W drugą stronę jest podobnie. Pociągów jest masa więc czas oczekiwania nie jest absolutnie długi. Kolejna sprawa kwestia dopłaty. No przepraszam Cię bardzo, ale biorąc pod uwagę jak duża jest wymina pasażerów na dworcu w Ligocie to taki wspólny bilet jest bardzo wyczekiwany. Jeśli dla Ciebie 26 zł dopłaty za możliwość jazdy pociągiem jest dużo to idź na Ligotę i powiedz to ludziom, którzy kupują dwa osobne bilety miesięczne, albo przepłacają kupując jednorazówki. Pragnę także przypomnieć, że jeszcze parę miesięcy temu tyle kosztował bilet na jedno miasto bez pociągów. Eh hobbystyczne krytkowanie wszystkiego to jest najgorsza rzecz na świecie.


Nie zwykłem wypowiadać się w tematach, o których nie mam pojęcia. Tylko tak. Po pierwsze - Szpital i Akademiki są już poza wspólnym odcinkiem. Uniwersytet - od biedy można dojść od Medyków, ale bliżej jest ze Szpitala. Przy wspólnym odcinku zasadniczo jest tylko Bazylika i Cmentarz. Odcinek do 1,5 km jest odcinkiem, to jedynie trochę więcej, niż wyznaczane ekwidystanty modelowe czy izochrony dojścia do przystanków kolejowych. Przy mizerocie dojazdu autobusami, ta strefa w sposób naturalny delikatnie się powiększy. Mapami społeczno-gospodarczymi i transportowymi we wszelkiej możliwej postaci zajmuje się również zawodowo, zatem umiem je czytać i analizować. Kolejna sprawa - to nie ja użyłem słów: "W jedną stronę jest super bo z Owsianej w robocze odjazdy są co do zasady 09, 17, 39, 47 a w wolne 08 i 23 więc tragedii nie ma. ". Ja wiem, że na przekładaniu porażki w sukces opiera się cała polityka i tego się teraz uczy. Ja jestem jeszcze po starej szkole, gdzie po prostu uczono porządnej roboty... Kolejna sprawa - synchronizacja. Ona opiera się na pewnych założeniach. Nie można udowodnić, że cyklicznie kursujący autobus jest zsychronizowany z przypadkowo kursującym pociągiem. To, że w godzinach szczytu tych pociągów jest wystarczająco dużo i jest możliwość przesiadki, to nie jest synchronizacja. Sprawa cen biletów - zasadniczo udało się ucywilizować tylko wersję miejską. Bilet sieciowy nadal jest drogi, a brakuje rozwiązań pośrednich pomiędzy jedną gminą, a całą Metropolią. Ja wiem, mieliśmy badania ankietowe, w których komunikacja działa super. Tylko skoro coś działa super, to dlaczego każdego roku trzeba coraz więcej dopłacać, by utrzymać dotychczasowy poziom oferty, a każdy kto może unika korzystania z transportu publicznego? I na koniec - dla jednych coś będzie tzw. miłośniczą krytyką, dla innych - trzeźwym spojrzeniem na otaczającą rzeczywistość.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2018 roku
Napisane: Śr 31.10.2018, 17:48 

Dołączył(a): Pt 22.05.2015, 8:47
Posty: 254
Nadal brak rozkładów dla AP1-2-3-4, a ze strony PKM Katowice zniknął komunikat o zakończeniu realizacji przewozów na lotnisko w dniu 31.10.2018.

Czyżby jakieś problemy ?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2018 roku
Napisane: Śr 31.10.2018, 17:54 

Dołączył(a): So 17.09.2016, 20:31
Posty: 491
Lokalizacja:
Chrząszczyrzewoszyce
poldon82 napisał(a):
Nadal brak rozkładów dla AP1-2-3-4, a ze strony PKM Katowice zniknął komunikat o zakończeniu realizacji przewozów na lotnisko w dniu 31.10.2018.

Czyżby jakieś problemy ?
P Śl napisał w komentarzu w czyimś poście na profilu KZK GOP, że linie wyjadą 13 listopada.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2018 roku
Napisane: Śr 31.10.2018, 18:14 

Dołączył(a): Pn 21.12.2009, 18:43
Posty: 2027
Jest problem z koncesjami, a dokładnie z ich wydaniem. Mówiąc wprost KZK GOP nie wyrobił się.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2018 roku
Napisane: Śr 31.10.2018, 20:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13990
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Lukas SC napisał(a):
Jest problem z koncesjami, a dokładnie z ich wydaniem. Mówiąc wprost KZK GOP nie wyrobił się.

Tak, na sprzedaż alkoholu chyba.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2018 roku
Napisane: Śr 31.10.2018, 21:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13990
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Egon napisał(a):
Że też nikt nie pomyślał przy okazji budowy tego "centrum przesiadkowego" o lepszym skomunikowaniu Giszowca i Nikisza z koleją. Podróż do tych miejsc np. z Rybnika czy Wisły nie musiałaby się odbywać z zaliczaniem centrum Katowic. Z kierunku Wisły czy Bielska nawet w Tychach z przesiadką jest słabo, odkąd zmieniono krańcówkę "jedynki". Kilka razy już pisałem o dobrodziejstwach wydłużenia 13 do Giszowca, a może nawet dalej. Teraz nadarza się okazja modyfikacji trasy linii 912, bo w takim kształcie jak ten planowany nie wróżę jej nawet średnich zapełnień. Zwykłe marnowanie wozokilometrów.

Potem się wytnie, jak nikt tym nie będzie jeździć. Cała ta hucpa z tą betonową wiatą jest przerostem formy nad treścią. A całość dupełnia gustowna kostka brukowa, którą jakże miło odczują pasażerowie.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2018 roku
Napisane: Śr 31.10.2018, 21:38 

Dołączył(a): Pn 21.02.2005, 16:13
Posty: 982
Lokalizacja:
Sosnowiec
Lukas SC napisał(a):
Jest problem z koncesjami, a dokładnie z ich wydaniem. Mówiąc wprost KZK GOP nie wyrobił się.

Lukas SC napisał(a):
Mają być Temsy, takie jak ma Meteor w swojej kolekcji na Lipinach

Skąd Ty bierzesz te plotki?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 400 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności