Teraz jest Cz 28.03.2024, 20:26

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: So 15.02.2020, 19:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Lukas SC napisał(a):
Vanessa00 napisał(a):

2. W dniu 11 grudnia ukonstytuowała się Rada Metropolitalnego Transportu Publicznego, zwana też radą ekspertów. W tym zacnym gronie znalazło się aż 4 członków reprezentujących Sosnowiec, w tym 3 pracowników PKM, z prezesem na czele.

I wśród tych 3 pracowników nie licząc prezesa, jest człowiek zatrudniony jako kierowca na cały etat choć nie ma i nie miał prawa jazdy kategorii D.

Kierowca prezesa?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: So 15.02.2020, 19:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
aso napisał(a):
A druga sprawa - w KZK GOP / ZTM tam siedzą pracownicy, którzy biorą za to pieniądze. Skoro pracownicy nie umieją (co widać po jakości rozkładów), a KZK GOP / ZTM nie chce zatrudniać przy rozkładach jazdy osób kompetentnych, to znaczy że trzeba poszukać jakiegoś podmiotu zewnętrznego, który zrobi to dobrze, a pracownikom zwyczajnie podziękować.

O nie, nie, nie, nie. Podmioty zewnętrzne są be. trzeba się ich pozbyć. ZTM jest piękny i wspaniały i sam sobie ze wsyzstkim poradzi. Od przyszłego roku będą sobie sami rozkłady na przystanki generować i je wieszać. Nie po to Iwonce, Grzesiowi i innym zatrudniono adiutantów, żeby ktoś z zewnątrz śmiał jakieś rozkłady robić.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: So 15.02.2020, 22:05 

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 21:45
Posty: 1453
M11 napisał(a):
Vanessa00 napisał(a):
,a kierownik Będzina był zdolny napożyczać kasy od załogi i wypuścić aż całe 4 wozy do ruchu jak parę stopni mrozów przyszło.
Rozwiń to, proszę...
No... WPK rozkładało się przy -35 st. C, Będzin przy - 5. Wyjechały 4 wozy w planie R, reszta pozostała zamarznięta na placu, w miarę możliwości dla ratowania sytuacji Gołonóg i Zagórze wstawiły tyle, ile mogły (po latach znów - na jeden dzień - na 61 zawitały przeguby), kierownik-legenda zakończył karierę.
Wcześniej przesądził o tym, że 269, przeznaczone dla PKS B i wraz z nim wypracowane, ostatecznie trafiło do PKM S (zainicjowane w gminie Siewierz przez Andrzeja Mruka przedsięwzięcie miało na celu przekształcenie komunikacji podmiejskiej w komunikację miejską, a nie zmianę przewoźnika; sam Siewierz nie był członkiem KZK GOP, co w tym przypadku zostało wykorzystane). Zablokował połączenie 188 z 88/100 ("Nie pozwolę wyrwać kolejnych autobusów z Nowotki!"), stąd w W koordynacja na Środuli Północnej wyglądała kulawo, tak mi się wtedy wydawało; patrząc na dzisiejszy stan - była miód-malina.

adam86 napisał(a):
Nie po to Iwonce, Grzesiowi i innym zatrudniono adiutantów, żeby ktoś z zewnątrz śmiał jakieś rozkłady robić.
Czyli mają swoich paziów? :D


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: So 15.02.2020, 22:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 14.01.2004, 23:55
Posty: 366
Lokalizacja:
SO
Ale to już za czasów PKMu było :D Tą historię znam b.dobrze, aczkolwiek nie łapię wątku "napożyczać kasy od załogi". Czytając Twój wpis myślałem, że 4 wozy na 40 w N puścił ;) To po owym słynnym "martwym" poranku, autobusy na Promyka poniżej 0'C klepały już całą noc na wolnych.
BTW. Na 61 znacznie później miał "jedno kółkowy" epizod Ik280. Kiedy na Kościuszki brakło już wszystkiego (co nie było znowu jakimś specjalnym wyczynem), to p. Basia wysłała #105.

_________________
M11


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: So 15.02.2020, 22:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Vanessa00 napisał(a):
Czyli mają swoich paziów? :D

To pan napisał:p


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: So 15.02.2020, 23:50 

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 21:45
Posty: 1453
M11 napisał(a):
Ale to już za czasów PKMu było :D Tą historię znam b.dobrze, aczkolwiek nie łapię wątku "napożyczać kasy od załogi".
Ano, taki paradoks. Wyrywało się najpierw 40 od Katowic, potem 269 od PKS, na koniec wszystko, nie szło znaleźć wspólnego języka z Marcinkiewiczem (vide iveco), a cierpiał na tym pasażer. Zaś teraz, kiedy z obstawieniem tego najmniejszy problem, ten pasażer albo we własnym aucie, albo w DE/GB. Aż KZK GOP musiał się zresetować, by pod nowa barwą (fuksja) i orientacją (biletu – pionowa) jakiś czas jeszcze pociągnąć ten system. Bo nawet statystyka „przewozimy rocznie miliony” nie wytrzymała krytyki.
Jedyne, co go broni, to straszak, że proszę podać argument, że jest źle. A takiego nie ma, albo inaczej – każdy można łatwo odbić. Kiedyś w autobusie było 150 ludzi, teraz 15? To wyśmienicie! To świadczy o doskonałości rządów, czego skutkiem jest wzrost zamożności społeczeństwa, nieprawdaż? Mało tego, my, tu na dole, mamy jeszcze większe serce dla ludzi i nawet dla tych 15 utrzymujemy ten autobus, wszak każdy ma prawo do transportu publicznego. Nieprawdaż?
Prawdaż. Po tym, jak trzon ludzi myślących, nie obrażając tu nikogo, czyli cała siła masy społecznej wyniosła się za tą czy inną wodę, prawdaż.
Jest tyle ciekawych historii do opowiedzenia, tyle michałków i innych kamyczków, nawet o tym, jak gorące BIPY ściągano ze szlaku, żeby zezłomować, bo jednemu takiemu lepsza dachówka się zamarzyła, taka ceramiczna, na eksport. Tylko że każda z nich prowadzi do tego samego. Kto u władzy – ten dobrze żyje z tego systemu, kto wyznawcą – ten żyje na tyle, by nie wyjeżdżać z PL, kto zaangażowany – ten naiwny, kto naiwny – ten głupi, kto głupi – ten biedny.
Ów kierownik aspirował do szczytu, a spadł na dno. Ludzie mu w tym pomogli. Począwszy od Gołonoga, aż po Będzin. To jest tak, jak się ma ludzi za nic, jak się jest Bogiem, chwilowo. Jedyne czego mu można żałować, to że nie doszedł do skutku forsowany przez niego KZK Zagłębie. Nawet Poręba miała w tym być. Może szybciej by to wtedy upadło, w całości, co stworzyłoby szansę na zbudowanie w Zagłębiu czegoś normalnego.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: Nd 16.02.2020, 11:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 14.01.2004, 23:55
Posty: 366
Lokalizacja:
SO
Vanessa00 napisał(a):
[Wyrywało się najpierw 40 od Katowic, potem 269 od PKS

OIDP wszytkie plany 40 przeszły do Będzina 01.01.1995. Wcześniej były tylko w SN (na pewno już 1992/3). W którym roku Będzin dostał 269 (moim zdaniem było to wcześniej niż 01.01.95)?
269 zostało chyba wyrwane w pakiecie razem z 79? A PKS coś dostał "na otarcie łez" chyba 140.

_________________
M11


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: Pn 17.02.2020, 17:07 

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 21:45
Posty: 1453
Odzyskiwanie 40 rozpoczęło się chyba od 4 kółek w R, start 16.38.
I podobno ktoś widział, słyszał, lub mu się śniło, że do tego pierwsze kółko rano.

269 to linia gdzieś z przełomu lat 80./90., zaczynała od 4 kółek w międzyszczytach, rano robił Będzin, po południu Zagórze. Potem się ucywilizowała, potem się ograniczyła. Z dniem uruchomienia linii pod roboczymi numerami M i S (Mierzęcice i Siewierz), czyli objęcia linii PKS systemem KZK GOP, 269 miała być zlikwidowana. Pod co PKM S dostał zawczasu spory wzrost wzkm na czymś, chyba to historia ze zwiększeniem 18 do 11 wozów w R. Ostatecznie wziął jedno i drugie, czyli też "eSkę", której w tej sytuacji nadano nr 269.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: Wt 18.02.2020, 17:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 14.01.2004, 23:55
Posty: 366
Lokalizacja:
SO
Cytuj:
Odzyskiwanie 40 rozpoczęło się chyba od 4 kółek w R, start 16.38

Tego nie pamiętam :(
Standardowy zestaw wozów z Katowic #147, #149, #4287 i jakiś hebel z ogrzewaniem tunelowym, do południa często #2424 i #2125 aczkolwiek solówki chyba nie miały stałych przydziałów. I pewnie Będzin wkręcał się na ten plan z dopołudniowej solówki.

Ale ZNACZNIE wcześniej (przed powstaniem 62) była jeszcze 40bis, którą obsługiwał chyba tylko Będzin?

Proszę, spisz to wszytko! Koniecznie!

_________________
M11


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: Śr 19.02.2020, 18:27 

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 21:45
Posty: 1453
M11 napisał(a):
Standardowy zestaw wozów z Katowic #147, #149, #4287 i jakiś hebel z ogrzewaniem tunelowym,
1517, chyba całe swoje życie tu przejeździł. I wynalazek 2703 z rok się tu poniewierał, podwyższając wizerunek całego taboru na Kościuszki.

Cytuj:
do południa często #2424 i #2125
2424 to był jakiś święty wóz, chyba na samych nockach zaczynał, dopiero na 40 mu się wnętrze dotarło.

Cytuj:
Ale ZNACZNIE wcześniej (przed powstaniem 62) była jeszcze 40bis, którą obsługiwał chyba tylko Będzin?
Zgodnie z tradycją wszystko miało swojego bisa, było więc jeszcze 16bis, 24bis, 28bis itd. aż do 159bis.

Kierowcy umawiali się tak, że jak jedzie cały, to kółko wyrzuca bis, a jak jedzie bis, to kółko wyrzuca cały. Poza tym i tak jeździli jak chcieli.

40bis wg kierowców kończyła na Bando, wg mapy na Mielczarskiego. Znając życie - obydwie strony mają rację.

Ciekawszym przypadkiem był tramwaj 21bis. Rano jakieś kółko czy dwa, po południu tak samo, trzeba było zrobić wg planu, a w przerwie do motorniczego należała decyzja, czy chce odpoczywać, czy bić nadgodziny. Jeśli nadgodziny, to tylko na Bieruta. Gdzie zbierały się tłumy na ten formalnie nieistniejący tramwaj. Motorniczy o ksywie Cygan potrafił tak do godz. 19 trzema wagonami krążyć, aż wszystkich wywiózł.

Cytuj:
Proszę, spisz to wszytko! Koniecznie!
Niemożliwe, bo.

Jeżeli napiszę prawdę, że - dla przykładu - burmistrz Sławkowa Józef Niewdana włożył całe swoje serce w to, żeby jego mieszkańcy mieli dobrą komunikację miejską, to będzie dobrze, takie chwalebne, miłe, pozytywne, wdzięczne i w ogóle.

Ale jeżeli dopiszę, kto naprawdę mu to zniszczył i dlaczego, cały jego trud, to wyląduję w sądzie po odbiór gotowego wyroku, właściwie już przez powoda napisanego, o ile mi go poczta wcześniej nie dostarczy.

A jeżeli nie dopiszę tego lub przepiszę wersję z mediów, to wyjdzie półprawda, niepełny obraz sytuacji, albo taka towarzysko-wspominkowa gadka jak tutaj.

Zresztą nie po to "oni" wprowadzali RODO by chronić nasze nazwiska, tylko abyśmy "my" bezkarnie nie ujawniali ich nazwisk. Zwłaszcza w przypadkach, gdy w grę wchodzą naprawdę wielkie pieniądze.

Minimum jeszcze 10 lat musi upłynąć nim rozpocznie się naturalna wymiana ludzi, których w swoich obowiązkach mamy się bać.

A wtedy człowiek pozapomina drugie pół rzeczy z tamtych lat, fakt, w końcu czym innym się żyje.

Chociaż kupowanie tzw. analiz do roku 2055 to raczej sygnał, że nawet swoim wnukom szykują miejsca na fachowców.

Niestety, transport publiczny w GOP poszedł w takim a nie innym kierunku. Gdzie indziej też pewnie sporo na nim zarabiają - biznes jak każdy inny, kto na górze ten żyje, takie prawo natury - lecz tam separują ciemny lud względną ofertą przewozową, a tu - strachem.

Wodociągi. Tam też jest biznes, ale. Woda jest? Jest. Woda jest dobra? Jest dobra. Motłoch do tego, co mu przysługuje, zastrzeżeń nie ma, więc niech tam sobie siedzą i trzepią kasę, co nas to. No to, że skłonni byli odjąć sobie grosza i zatrudnić chociaż z jednego wodociągowca, co się na tym zna, czyli przekładając na język transportu publicznego w GOP - nie-eksperta. Mikroskopijny wydatek za cenę kosmicznego spokoju.

Na razie czekam na reakcję w sprawie KŚ. Normalnie za takie petycje rozstrzeliwuje się, w poprzednim systemie też, tyle że wtedy konstruktora, teraz pasażera. Mimo to w tym przypadku czekam w zupełnym spokoju.

Podsumowując, w tej sytuacji co najwyżej jeszcze kilka "Bełkotów" rozrywkowo może powstać, z zachowaniem słów kluczowych typu "cudotwórca". Bo wtedy człowiek wychodzi na dziwaka, a dziwacy są dla nich niegroźni, taki folklor jak operowa Karolinka wykonywana w cyrku przez emerytowaną baletnicę w stroju łowickim z Pomorza. Zaś nie-eksperci swoje wyczytają.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: Pt 21.02.2020, 16:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 14.01.2004, 23:55
Posty: 366
Lokalizacja:
SO
Cytuj:
2703
O_o Jakoś pecha miałem i nie trafiłem nigdy na niego.
Cytuj:
2424 to był jakiś święty wóz, chyba na samych nockach zaczynał
Każda zajezdnia miała takie "św. graale". Będzin np. #2351, #2129 (wóz najszybszego kierowcy p. Józka "jeżdżę z taką prędkością, żeby koło nie miało czasu wpaść w dziurę, a silnik ma mieć takie obroty, żeby olej nie miał czasu wyciekać" w późniejszym okresie notorycznie docierany na 817 - rekord: Syberka Kościół - K-ce Spodek 13min
Cytuj:
Kierowcy umawiali się tak, że jak jedzie cały, to kółko wyrzuca bis, a jak jedzie bis, to kółko wyrzuca cały. Poza tym i tak jeździli jak chcieli.
I ten słynny plik kart drogowych do podbicia w okienku starego Supersamu na Kościuszki.
Wieczorem: Rozkład? Jaki rozkład? Palec kierowcy na przycisku dzwonka i jedziemy ile fabryka w Székesfehérvár dała, bo w budzie na Kościuszki warcaby stygną. Nie raz i nie dwa, po 4-5 przystanków z rzędu było nie obsłużonych, bo nikt na wozie się z dupy fotela nie podniósł, a i na przystanku nikt nie machał (Albo i machał..? A kij z nim! Ciemno było w każdym razie!)
Cytuj:
40bis wg kierowców kończyła na Bando, wg mapy na Mielczarskiego.
Dla mnie to prehistoria. Ja ze swych lat pacholęcych pamiętam 40bis z końcówką na Kościuszki (trasą późniejszego 62).
21bis - też nie pamiętam, za to pamiętam 21A. Na trójskładach to to latało.

A później bisy wyleciały. Może nie wszystkie, ale w dużej części. Chyba to stało się wtedy, kiedy to np.8 stała się D, a 86 stało się H.

Cytuj:
A wtedy człowiek pozapomina drugie pół rzeczy z tamtych lat, fakt, w końcu czym innym się żyje.
Dlatego napisałem spisz! Nie napisałem: publikuj... ;)
Na takie wspominki przyjdzie jeszcze czas (mam nadzieję).

_________________
M11


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: So 22.02.2020, 8:20 

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 21:45
Posty: 1453
Wróćmy w tym wątku do osiągnięć naszej carycy śląsko-zagłębiowskiej komunikacji miejskiej, bo zakładam, że z nudów tu zagląda, po co straszyć kobietę, że obok ludu ciemnego, dla którego przygotowuje się takie bajeczki o Utopkach, jest jeszcze lud myślący i obeznany.

  • początek KZK GOP - wpływy z biletów = 70%, dotacja (strata) = 30%
  • koniec KZK GOP / początek ZTM - wpływy z biletów = 30%, dotacja (strata) = 70%
  • 2019 ZTM - ? (w podlinkowanym Poczytaj mi mamo nie mogę się doszukać)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: So 22.02.2020, 11:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Vanessa00 napisał(a):
Wróćmy w tym wątku do osiągnięć naszej carycy śląsko-zagłębiowskiej komunikacji miejskiej, bo zakładam, że z nudów tu zagląda, po co straszyć kobietę, że obok ludu ciemnego, dla którego przygotowuje się takie bajeczki o Utopkach, jest jeszcze lud myślący i obeznany.

  • początek KZK GOP - wpływy z biletów = 70%, dotacja (strata) = 30%
  • koniec KZK GOP / początek ZTM - wpływy z biletów = 30%, dotacja (strata) = 70%
  • 2019 ZTM - ? (w podlinkowanym Poczytaj mi mamo nie mogę się doszukać)

Jest jeszcze drugi raport o ZTMie. To jest dopiero zbiór półprawd i kłamstw, nawet dodawać nie potrafią.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: Śr 4.03.2020, 17:29 

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 21:45
Posty: 1453
Ten?* Oświeć.

* Aleja Gwiazd Zasłużonych


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: Śr 4.03.2020, 17:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Vanessa00 napisał(a):
Ten?* Oświeć.

* Aleja Gwiazd Zasłużonych

Nie. Ten, który jest w moim poście zalinkowany.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: Śr 4.03.2020, 18:37 

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 21:45
Posty: 1453
Dzięki.

[Edit]
Eee, fajne to! Ileż ciekawych rzeczy człowiek się dowiaduje.

1. SAMOWOLKA oraz przebudowa kanalizacji w Chorzowie były? - Były.
2. Rammstein był? - Był.
3. Wstrzymanie ruchu do przystanku Konstantynów Centrum było? - Było. A jak ktoś nie wiedział, gdzie Konstantynów ma centrum, to już wie.
4. Kasę na nowoczesne oprogramowanie wydano? - Wydano.
5. Nowoczesne oprogramowanie potrafi założyć dogodne przesiadki? - A co, zazdrość zżera?
6. ŚKUP jest? - Był, jest i będzie.
7. Koordynacja po naszemu jest? - Jest. (zdj. 9, s. 39)
8. 5189 "Lubię to!" na Fac***oku jest? - Jest.
9. Opaski niezgubki i FOTO PUZZLE są? - Są.
10. Średnie prędkości eksploatacyjne każdego z operatorów przy stawkach są? - Nie ma. (tab. 16, s. 75) Ale i bez nich widać, kto się dał sfrajerzyć na stawce.

A zakończenie - piękne, cyt.:
"Ciekawą konstrukcją jest również skrzyżowanie
w okolicy przystanku Będzin Rondo.
Samo skrzyżowanie to rondo
w kształcie przypominającym nerkę,
w które wkomponowano pętlę tramwajową
pozwalającą na odjazdy tramwajów w 4 kierunkach."

Białoruscy wieszcze ze swoimi wypocinami do pięt temu nie sięgają, cyt.:
"Świteź tam jasne rozprzestrzenia łona,
W wielkiego kształcie obwodu,
Gęstą po bokach puszczą oczerniona,
A gładka jak szyba lodu."

Jednak po skompilowaniu - no nie najgorzej:
"Samo skrzyżowanie to rondo
W wielkiego kształcie obwodu,
w które wkomponowano pętlę tramwajową
A gładka jak szyba lodu."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: Cz 30.04.2020, 15:44 

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 21:45
Posty: 1453
Komunikację miejską też trzeba odmrozić. ZTM osiąga maksimum możliwości

Cytuj:
W tej chwili możliwości i rezerwy Zarządu Transportu Metropolitalnego oraz przewoźników, z którymi organizator transportu współpracuje, wyczerpują się. Jeśli nie zostaną podjęte decyzje o znoszeniu ograniczeń, to organizacja transportu zbiorowego w takim wymiarze, w jakim oczekują tego pasażerowie, może stać się niedługo niemożliwa. [...]

Dlatego też Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia zaapelowała do Premiera, by – wraz z podejmowanymi przez rząd decyzjami o odmrożeniu życia społecznego i gospodarczego, znoszeniu ograniczeń dotyczących przemieszczania się, co w konsekwencji będzie skutkowało wzrostem mobilności Polaków – złagodzeniu uległy również restrykcje dotyczące komunikacji miejskiej. [...]

W krytycznym momencie może nie być innej możliwości, jak zdecydowane ograniczenie kursowania autobusów, tramwajów i trolejbusów, by móc zapewnić przestrzeganie obowiązujących aktualnie przepisów.

Komentarz

Apelujcie sobie.
1. Nie macie poparcia ludzi, których zdążyliście (jeszcze pod inną barwą i orientacją) wyrzucić do aut.
2. Jeszcze niewyrzucona reszta dzieli się przez trzy:
    1) ludzie tracący dochody i perspektywy - nie będą pasażerami
    2) antykagańcowi - nie będą pasażerami
    3) ludzie bez wyjścia, w dojazdach do obozów pracy - pójdą na każde warunki, ale was nie wyżywią


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: Cz 7.05.2020, 17:23 

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 21:45
Posty: 1453
Nowe karty ŚKUP będzie można zamówić do domu. Wyniki sondy

Cytuj:
– Internetowa sonda na stronie Metropolii trwała od tygodnia. Dziękujemy za wszystkie oddane w niej głosy. 63 proc. osób, które wzięły w niej udział, odpowiedziała, że skorzystałaby z możliwości zamówienia jej wysyłki do domu, gdyby opcja ta była płatna i jej koszt wyniósł 10 zł. Uwzględniając również te wyniki, decyzja o uruchomieniu tej dodatkowej usługi została podjęta – mówi Jacek Brzezinka, członek zarządu GZM, który odpowiada m.in. za rozwój systemu ŚKUP.

Komentarz

Proszę, jak pięknie nam się rozwija KZK GOP pod nową barwą. Skromnie licząc to już piąte, wiekopomne osiągnięcie pod nową wodzą (wodzą w znaczeniu 1. oczywiście). I tak:
    1) nowe logo (branżowe - piksele)
    2) nowa kolorystyka (fuksja)
    3) nowa orientacja (biletu - pionowa)
    4) podwyżki cen biletów (w publicznym obiegu znane jako obniżki)
    5) i teraz - nowa opłata za kawałek plastiku odmieniającego życie (na lepsze)

Dodatkowo, już pamiątkowy plakat zachęcający do udziału w sondzie.

Aż 63%, no no no. Brawo!


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: Cz 7.05.2020, 20:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Zatrudniono w końcu po długich poszukiwaniach następce wielce zasłużonego doktora habilitowanego profesora UE, który w niewyjaśnionych okolicznościach dorobił się także tytułu inżyniera. Owa następczyni posiada analogiczne stopnie, z tym, że pracuje na uczelni, która aktulanie ma wzięcie. Teraz w ZTM pracuje, aż 2 profesorów tej jakże szacownej uczelni.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: Pt 8.05.2020, 8:49 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
adam86 napisał(a):
Zatrudniono w końcu po długich poszukiwaniach następce wielce zasłużonego doktora habilitowanego profesora UE, który w niewyjaśnionych okolicznościach dorobił się także tytułu inżyniera. Owa następczyni posiada analogiczne stopnie, z tym, że pracuje na uczelni, która aktulanie ma wzięcie. Teraz w ZTM pracuje, aż 2 profesorów tej jakże szacownej uczelni.


Politechnika Śląska już ma na koncie pewien jakby "sukces" - dworzec kolejowy w Maczkach. Efekt tej całej historii jest taki, że zgodnie z Regulaminem PLK teraz nie da się tam nawet pociągu zatrzymać, a dworzec nie wiadomo czy i kiedy zostanie wyremontowany. Mam poważne obawy, czy efekt nie zostanie powtórzony, ale na większą skalę. Nie da się ukryć, że Metropolia od dłuższego czasu unika fachowców z praktycznym doświadczeniem jak ognia.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności