Teraz jest Cz 28.03.2024, 15:03

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: Pt 8.05.2020, 17:34 

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 21:45
Posty: 1453
adam86 napisał(a):
Zatrudniono w końcu po długich poszukiwaniach [...]
Ogromnie się cieszę, że wreszcie się udało! Znamienita łaziszczanka w szeregach tak zacnego grona, fiu fiu.

aso napisał(a):
Politechnika Śląska już ma na koncie pewien jakby "sukces" - dworzec kolejowy w Maczkach. Efekt tej całej historii jest taki, że zgodnie z Regulaminem PLK teraz nie da się tam nawet pociągu zatrzymać, a dworzec nie wiadomo czy i kiedy zostanie wyremontowany.[...]
Niedoszły remont dworca w Maczkach to była prywatna inicjatywa imć "taki mamy klimat". W tym kontekście za szybko została awansowana poza Polskę. Można z tego wnioskować, że już nic nie będzie. Chyba że ktoś wyczuje okazję do zarobku na tym remoncie. Bo normalnie on już zbędny [/kryptoreklama].


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: Pt 8.05.2020, 17:49 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
Vanessa00 napisał(a):
aso napisał(a):
Politechnika Śląska już ma na koncie pewien jakby "sukces" - dworzec kolejowy w Maczkach. Efekt tej całej historii jest taki, że zgodnie z Regulaminem PLK teraz nie da się tam nawet pociągu zatrzymać, a dworzec nie wiadomo czy i kiedy zostanie wyremontowany.[...]
Niedoszły remont dworca w Maczkach to była prywatna inicjatywa imć "taki mamy klimat".

Prywatne to były co najwyżej profesorskie konflikty, które w ostateczności doprowadziły onegdaj do likwidacji Katedry Transportu Szynowego na Politechnice (w starym składzie).


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: So 9.05.2020, 4:58 

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 21:45
Posty: 1453
Wprost, bo moje uproszczenie, a propos remontu dworca w Maczkach. Gdyby dalej Bieńkowska była w Polsce i gdyby dalej Karnowski zawiadywał PKP, to dworzec w Maczkach byłby wyremontowany.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: Pt 12.06.2020, 18:32 

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 21:45
Posty: 1453
Co robi ::ten:: autobus po zakończeniu kursu?
Na którym stanowisku on kończy? Na Rudnej czy Strzemieszyckiej?
Z km wynikałoby, że na Strzemieszyckiej.
Więc dojeżdża ::tutaj:: i...?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: Pt 12.06.2020, 21:34 

Dołączył(a): Pn 15.12.2003, 18:58
Posty: 4384
Lokalizacja:
z Tarnowskich Gór
Zdaje się, że na skrzyżowaniu zawracał i od razu rozpoczynał kurs o 6:46 na Mydlice (a przyjeżdża planowo o 6:47 :>). Miałem to sprawdzić ale odwlekałem i już nie będzie okazji. W każdym razie na tym bisie nie jeździł żaden CN tylko krótki MAZ #821.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: Pt 12.06.2020, 22:28 

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 21:45
Posty: 1453
Dzięki.
A to się rozumie, na modłę KZK GOP-owską, czasozaginacz. Widzę, że w jeszcze obowiązującym ::rj 634:: prawdziwa plejada kwiatków. I tak z najgrubszych:
1. Przystanek Strzemieszyce Krzyż odjazdy kier. Sławków w dni robocze ze st. 2 (pod prąd) w dni wolne ze st. 1.
2. Przystanek Strzemieszyce Strzemieszycka w dni robocze stały, w dni wolne na żądanie.
3. ::Hit:: Wariant trasy Y i Z w dniu 1.11. Jeden wóz zatrzymuje się na Warpie Promyka [nż], drugi nie. Pomni, czy ten przystanek w ogóle istnieje na gruncie. Ech, ::klik:: i ::klik:: - dać dziecku zabawkę :)
4. Po czym wyświetlając ::ww.:: musimy być przed obiadem; zapoznawanie się z kierunkiem jazdy (Kierunek: Osiedle Mydlice Pętla) grozi zwróceniem (bynajmniej nie kierunku).


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: So 13.06.2020, 0:32 

Dołączył(a): Nd 10.11.2013, 14:44
Posty: 902
Vanessa00 napisał(a):
3. ::Hit:: Wariant trasy Y i Z w dniu 1.11. Jeden wóz zatrzymuje się na Warpie Promyka [nż], drugi nie. Pomni, czy ten przystanek w ogóle istnieje na gruncie. Ech,

Wątpisz w istnienie tak zacnego stanowiska? ;) https://i.imgur.com/GjqsvXm.png
Jasne że jest, swego czasu (z 2-3 lata temu) dorobił się nawet całkiem nowej kostki. Nie pamiętam czy nowego słupka też, ale coś mi świta że tak.

A, jeszcze tak dla ułatwienia i dopisania do tego bałaganu. W niedalekiej okolicy są 2 przystanki o nazwie Promyka. Konkretnie ten Warpie Promyka (nż) na 1 Maja, oraz Będzin Promyka, na... Któż by się go spodziewał na ulicy Kazimierza Promyka? ;) Od jednego do drugiego jest ~0.5km.
Raczej to lokalnym nie przeszkadza. Jak kiedyś zamieszkiwałem okolicę przez 3 miesiące to i tak jeździłem z Koszelewa, albo spod komendy. Oferta komunikacyjna tej części miasta jest dość mizerna.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: So 13.06.2020, 15:03 

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 21:45
Posty: 1453
nemo333 napisał(a):
Wątpisz w istnienie tak zacnego stanowiska? ;) https://i.imgur.com/GjqsvXm.png
Jasne że jest, swego czasu (z 2-3 lata temu) dorobił się nawet całkiem nowej kostki. Nie pamiętam czy nowego słupka też, ale coś mi świta że tak.

Pięęękny! Bo tonący w zieleni. I bezpieczny, bo pod okiem agencji ochrony. :)

Zastanawiam się, jak w takim razie nazywał się przystanek też - o zgrozo - na ul. K. Promyka - końcowy dla 42/5 vel 6 vel 104/4. Będzin Krakowska?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: So 13.06.2020, 16:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
nemo333 napisał(a):
A, jeszcze tak dla ułatwienia i dopisania do tego bałaganu. W niedalekiej okolicy są 2 przystanki o nazwie Promyka. Konkretnie ten Warpie Promyka (nż) na 1 Maja, oraz Będzin Promyka

A co w tym dziwnego? W Sosnowcu są przynajmniej 3 pary przystanków o tej samej nazwie, różnią się tylko nż.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: So 13.06.2020, 16:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Vanessa00 napisał(a):
Dzięki.
A to się rozumie, na modłę KZK GOP-owską, czasozaginacz. Widzę, że w jeszcze obowiązującym ::rj 634:: prawdziwa plejada kwiatków. I tak z najgrubszych:
1. Przystanek Strzemieszyce Krzyż odjazdy kier. Sławków w dni robocze ze st. 2 (pod prąd) w dni wolne ze st. 1.
2. Przystanek Strzemieszyce Strzemieszycka w dni robocze stały, w dni wolne na żądanie.
3. ::Hit:: Wariant trasy Y i Z w dniu 1.11. Jeden wóz zatrzymuje się na Warpie Promyka [nż], drugi nie. Pomni, czy ten przystanek w ogóle istnieje na gruncie. Ech, ::klik:: i ::klik:: - dać dziecku zabawkę :)
4. Po czym wyświetlając ::ww.:: musimy być przed obiadem; zapoznawanie się z kierunkiem jazdy (Kierunek: Osiedle Mydlice Pętla) grozi zwróceniem (bynajmniej nie kierunku).

Obejrzyj sobie rozkład 25 i spróbuj zrozumieć gdzie jedzie autobus.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: So 13.06.2020, 20:45 

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 21:45
Posty: 1453
No gdzie? No na Syberkę przecież. I nawet którymś niedzielnym kursem jako jedyna linia w miasteczku Będzin ma przystanek końcowy/początkowy koło stadionu. Da się?

Ale rozumiem, ograniczenia naszej percepcji, inaczej - nasz prymitywizm nie pozwala nam zrozumieć prawdziwej sztuki. Nawet V. v. Gogh nie znajdywał zrozumienia wśród sobie współczesnych. Przyjdzie dzień, może już po nas, że na KZK GOP-owskich wzorcach będą moskiewskie metro trasować. A wuppertalską kolejkę rozbudują o parę odnóg, gdy wreszcie uświadomią sobie, że linia bez wariantów to jak zaporożec bez kieszeniowych wlotów powietrza. Myślę, że starczy.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: Nd 14.06.2020, 11:25 

Dołączył(a): Nd 10.11.2013, 14:44
Posty: 902
adam86 napisał(a):
nemo333 napisał(a):
A, jeszcze tak dla ułatwienia i dopisania do tego bałaganu. W niedalekiej okolicy są 2 przystanki o nazwie Promyka. Konkretnie ten Warpie Promyka (nż) na 1 Maja, oraz Będzin Promyka

A co w tym dziwnego? W Sosnowcu są przynajmniej 3 pary przystanków o tej samej nazwie, różnią się tylko nż.

Racja! Zupełnie zapomniałem o zespole przystankowym Zagórze Pekin, i schowanych w połowie ulicy Zaruskiego dwóch stanowiskach Zagórze Pekin (nż). Pół dnia kiedyś zastanawiałem się gdzie są te stanowiska na żądanie, poza tymi czterema na skrzyżowaniu z Gwiezdną i Mieroszewskich, aż je znalazłem całkiem przypadkiem.

Vanessa00 napisał(a):
nemo333 napisał(a):
Wątpisz w istnienie tak zacnego stanowiska? ;) https://i.imgur.com/GjqsvXm.png
Jasne że jest, swego czasu (z 2-3 lata temu) dorobił się nawet całkiem nowej kostki. Nie pamiętam czy nowego słupka też, ale coś mi świta że tak.

Pięęękny! Bo tonący w zieleni. I bezpieczny, bo pod okiem agencji ochrony. :)

Zastanawiam się, jak w takim razie nazywał się przystanek też - o zgrozo - na ul. K. Promyka - końcowy dla 42/5 vel 6 vel 104/4. Będzin Krakowska?
Oj, to bezpieczny, to może się tam przydać. Szczególnie jak nie jesteś lokalny i nie masz ważnego powodu przyjazdu ;)

A ten końcowy to nie był po prostu Będzin Zajezdnia? ;) Będzin Promyka jest od niedawna, dopiero od przetrasowania zatramwaju 25 w te rejony. Wcześniej koło złomiarni PKMu nic nie kursowało.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: Nd 14.06.2020, 12:14 

Dołączył(a): Pn 21.12.2009, 18:43
Posty: 2024
Przy zajezdni nazywał się Będzin Promyka, później zobaczę w jakich latach był pod tą nazwą.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: Nd 14.06.2020, 22:51 

Dołączył(a): Pn 21.12.2009, 18:43
Posty: 2024
nemo333 napisał(a):
A ten końcowy to nie był po prostu Będzin Zajezdnia?


Według tego co znalazłem w internecie to przy zajezdni PKM przystanek nosił nazwę Będzin Zajezdnia Autobusowa do 30/03/2005, póżniej zmieniono na Będzin Promyka.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: Cz 26.11.2020, 0:17 

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 21:45
Posty: 1453
Plan transportowy konsultacje

Fajne, tylko jakby oparte na założeniu, że świat toczy się jak dawniej.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: Pt 26.03.2021, 21:41 

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 21:45
Posty: 1453
1. Nowe logo - było.
2. Nowa kolorystyka (fuksja) - było.
3. Nowa orientacja (biletu - pionowa) - było.
4. Podwyżki cen biletów od 1 III 2020 - były.
5. Znaczek pocztowy za 10 zł na list ze śkupkartą - było.
6. Podwyżki cen biletów od 19 IV 2021 - będą ::klik::


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: Pt 26.03.2021, 22:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Vanessa00 napisał(a):
1. Nowe logo - było.
2. Nowa kolorystyka (fuksja) - było.
3. Nowa orientacja (biletu - pionowa) - było.
4. Podwyżki cen biletów od 1 III 2020 - były.
5. Znaczek pocztowy za 10 zł na list ze śkupkartą - było.
6. Podwyżki cen biletów od 19 IV 2021 - będą ::klik::

Będzie także zlecanie zewnętrznemu podmiotowi klejenia naklejek z taryfą w autobusach.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: So 27.03.2021, 7:10 

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 21:45
Posty: 1453
1. Dzięki za cynk. To biegnę zakładać podmiot zewnętrzny. Myślę, że skromny milion będzie uczciwą ceną od obskoczenia tysiąca pojazdów. Oczywiście podzielę się.
2. Bilet roczny ludowy w PKM Jaworzno kosztuje mniej niż w KZK GOP bilet roczny pracowniczy. Doczekaliśmy ciekawych czasów.
3. Pytanie:

Ile w najtańszej opcji kosztuje wyrobienie śkup-y?

Pytam o koszt faktyczny, nie mam nerwów do przekopywania się przez ocean propagandy. Fotka, kaucja, jakiś dojazd jeden lub kilka razy lub ów znaczek pocztowy za dychę? Co aktualnie obowiązuje?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: So 27.03.2021, 7:34 

Dołączył(a): Pn 21.12.2009, 18:43
Posty: 2024
Vanessa00 napisał(a):
1. Dzięki za cynk. To biegnę zakładać podmiot zewnętrzny. Myślę, że skromny milion będzie uczciwą ceną od obskoczenia tysiąca pojazdów. Oczywiście podzielę się.

To PKM Świerklaniec się tym nie zajmię, jak to w przypadku wymiany tablic na przystankach ?

Cytuj:
2. Bilet roczny ludowy w PKM Jaworzno kosztuje mniej niż w KZK GOP bilet roczny pracowniczy. Doczekaliśmy ciekawych czasów.

Ale przynajmiej posiadacze biletów R-1 od 19/04/2021 legalnie pojadą linią AP, obecnie ten bilet nie przysługuje do jazdy liniamia AP1 i AP2.

Cytuj:
3. Pytanie:
Ile w najtańszej opcji kosztuje wyrobienie śkup-y?

Pytam o koszt faktyczny, nie mam nerwów do przekopywania się przez ocean propagandy. Fotka, kaucja, jakiś dojazd jeden lub kilka razy lub ów znaczek pocztowy za dychę? Co aktualnie obowiązuje?


Spersonalizowana karta ŚKUP wydawana jest bezpłatnie. Osoby, które składają wnioski w Punktach Obsługi Pasażera, nie ponoszą żadnych kosztów. Jeśli wniosek o wydanie karty składany jest przez Portal Klienta, system poprosi o dokonanie tzw. wpłaty inicjalnej, w wysokości 20 zł.
Można jej dokonać przez system szybkich płatności, a pieniądze te znajdą się na koncie karty. Użytkownik może je wykorzystać np. do zakupu biletu czy wykonania opłaty z elektronicznej portmonetki. Karta zamówiona przez Portal Klienta może zostać wysłana na wskazany adres, opłata za wysyłkę wynosi 10 zł.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: So 27.03.2021, 9:45 

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 21:45
Posty: 1453
Dzięki.


Lukas SC napisał(a):
Vanessa00 napisał(a):
1. Dzięki za cynk. To biegnę zakładać podmiot zewnętrzny. Myślę, że skromny milion będzie uczciwą ceną od obskoczenia tysiąca pojazdów. Oczywiście podzielę się.

To PKM Świerklaniec się tym nie zajmię, jak to w przypadku wymiany tablic na przystankach ?

A jak się odwdzięczy za takie zlecenie? Łatwiej odwdzięczyć się podmiotowi zewnętrznemu niż wewnętrznemu.

Fakt, w komunikacji prowincjonalnej historia zna przypadki, że za zlecenie obsługi linii przewoźnik zatrudnia poleconych znajomych na lekkich stanowiskach. Nie wiem, na jakim etapie kumoterstwa jest GOP.

Tzn. potrafię wyczytać, że np. Szanownego Pana W. Dingesa zatrudniono jako specjalistę ds. kolejnictwa w randze wicedyrektora, za to nie umiem znaleźć, gdzie są te nowe pociągi finansowane przez GZM, bo przynajmniej na S1 jest ich chyba najmniej w historii PKP.

Cytuj:
Cytuj:
2. Bilet roczny ludowy w PKM Jaworzno kosztuje mniej niż w KZK GOP bilet roczny pracowniczy. Doczekaliśmy ciekawych czasów.

Ale przynajmiej posiadacze biletów R-1 od 19/04/2021 legalnie pojadą linią AP, obecnie ten bilet nie przysługuje do jazdy liniamia AP1 i AP2.

Wydaje mi się, że tu historia zatacza koło i linie AP są dokładnie na etapie, na jakim w 1995 była linia 885, co przejawiało się stanowczym poleceniem "zrobienia czegokolwiek, byleby w autobusach pojawili się ludzie".

No i pojawili się, do tego stopnia, że Heniek musiał przeguba wyprodukować - jakby kto zapomniał ten jeden z najradośniejszych wątków historii KM w GOP, garażowego producenta taboru.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności