Teraz jest Cz 28.03.2024, 13:06

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Arriva = przybyłam
Napisane: Cz 31.01.2019, 17:22 

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 21:45
Posty: 1453
Cytuj:
Dyrektor operacyjny
Arriva Polska
- zarządzanie podległymi oddziałami w następujących lokalizacjach: (1) Prudnik, (2) Kędzierzyn Koźle, (3) Mielec, (4) Sędziszów Małopolski, (5) Sanok, (6) Brzozów i (7) Ustrzyki Dolne

(1) Prudnik - wkrótce do likwidacji
(2) Kędzierzyn Koźle - wkrótce do likwidacji
(3) Mielec - zlikwidowany
(4) Sędziszów Małopolski - wkrótce do likwidacji
(5) Sanok - zlikwidowany
(6) Brzozów - zlikwidowany
(7) Ustrzyki Dolne - zlikwidowany


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: Cz 31.01.2019, 23:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Lepsza taka Pani, niż Dydzia i ekipa.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: Pt 1.02.2019, 17:05 

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 21:45
Posty: 1453
Znaczy się, należy uwierzyć, że szanowna pani nie będzie zakładnikiem / milczącym reprezentantem onej ekipy.
W takim razie słaba moja wiara. Bo mnie już kiedyś kazali wierzyć, że katowickie rondo po przebudowie zapewni komfortowe przesiadki autobusowo-tramwajowe. A potem w ŚKUP, której sukces nawet świebodziński pomnik miał przewyższyć. A, i w to, że jak się zlikwiduje T począwszy od 8 po samo 25, to pozostałe rozkwitną, że hoho!


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: Pt 1.02.2019, 17:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Vanessa00 napisał(a):
Znaczy się, należy uwierzyć, że szanowna pani nie będzie zakładnikiem / milczącym reprezentantem onej ekipy.

No nie będzie, bo reprezentantką tamtej ekipy była inna pani, której nie wybrano.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: Nd 3.02.2019, 16:44 

Dołączył(a): Śr 3.09.2003, 23:38
Posty: 2165
Lokalizacja:
Katowice
Vanessa00 napisał(a):
mnie już kiedyś kazali wierzyć, że katowickie rondo po przebudowie zapewni komfortowe przesiadki autobusowo-tramwajowe.

A co nie zapewnia? Przecież dawniej jak się z zagłębiowskiego autobusu przesiadało na Rondzie na tramwaj wystarczyło przejść krótki kawałek i zaraz wchodziło się pod ziemię, więc nie było żadnej możliwości odetchnięcia świeżym powietrzem, a obecny dłuższy spacer wraz z oczekiwaniem na zielone światło przy Olimpijskiej umożliwia pełne przewentylowanie płuc i rozruszanie kości. Pewnym niedopatrzeniem jest chyba tylko możliwość troszkę szybszej przesiadki na Korfantego przed Rynkiem, ale na szczęście jest po drodze jedna sygnalizacja świetlna. Dużo zdrowsza jest jednak przesiadka z autobusu zagłębiowskiego na autobus do Łazisk czy Mikołowa, a i też kiedyś kazali wierzyć, że na "dworzec autobusowy" pod galerią handlową, będą wjeżdżać wszystkie autobusy które wcześniej wjeżdżały na pl Szewczyka.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: So 16.02.2019, 22:31 

Dołączył(a): So 11.05.2013, 20:39
Posty: 377
Bardzo ciekawy wywiad, ciekawe czy coś z tego wyjdzie
http://katowice24.info/krotsze-linie-likwidacja-skup-i-bliska-wspolpraca-z-kolejami-slaskimi-to-przyszlosc-komunikacji-miejskiej-w-metropolii-wywiad/


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: Cz 13.02.2020, 17:56 

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 21:45
Posty: 1453
Człowiek goni, a tu tyle wielkich i ważnych wydarzeń w Fuksjolywood się dzieje.

1. Niższe ceny biletów

A zatem z kronikarskiego obowiązku:
  • bilet 1m/20min potanieje z 3,20 zł do 3,40 zł
  • bilet 2m/40min potanieje z 3,80 zł do 4,00 zł
  • bilet Sieć/90min potanieje z 4,80 zł do 5,00 zł

2. W dniu 11 grudnia ukonstytuowała się Rada Metropolitalnego Transportu Publicznego, zwana też radą ekspertów. W tym zacnym gronie znalazło się aż 4 członków reprezentujących Sosnowiec, w tym 3 pracowników PKM, z prezesem na czele.

Komentarz
I co wszelkiej maści malkontenci i krytykanci komunikacji miejskiej w Zagłębiu?! Łyso wam teraz? Ani się obejrzycie, jak zagłębiowskie tramwaje znów zaczną jeździć z tramwajowymi częstotliwościami, bez dublowania przez autobusy, jak szybko skończą się stada i dziury w rozkładach autobusowych, a może nawet tyle lat wyczekiwany przystanek kolejowy Pogoń/Środula zbudują! Nareszcie Zagłębiacy doczekali godnej i kompetentnej reprezentacji na tak wysokim szczeblu. Mega szacun!

Ludw_K napisał(a):
Przecież dawniej jak się z zagłębiowskiego autobusu przesiadało na Rondzie na tramwaj wystarczyło przejść krótki kawałek i zaraz wchodziło się pod ziemię, więc nie było żadnej możliwości odetchnięcia świeżym powietrzem, a obecny dłuższy spacer wraz z oczekiwaniem na zielone światło przy Olimpijskiej umożliwia pełne przewentylowanie płuc i rozruszanie kości. Pewnym niedopatrzeniem jest chyba tylko możliwość troszkę szybszej przesiadki na Korfantego przed Rynkiem, ale na szczęście jest po drodze jedna sygnalizacja świetlna. Dużo zdrowsza jest jednak przesiadka z autobusu zagłębiowskiego na autobus do Łazisk czy Mikołowa, a i też kiedyś kazali wierzyć, że na "dworzec autobusowy" pod galerią handlową, będą wjeżdżać wszystkie autobusy które wcześniej wjeżdżały na pl Szewczyka.
Pozwól, że zjem najpierw obiad, dobry człowieku.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: Cz 13.02.2020, 23:53 

Dołączył(a): Śr 3.09.2003, 23:38
Posty: 2165
Lokalizacja:
Katowice
Vanessa00 napisał(a):
Pozwól, że zjem najpierw obiad, dobry człowieku.

Myślę, ze nawet zdążyłeś już go przetrawić, bowiem powyżej zacytowałeś mój wpis z lutego 2019 roku. Ale może nie strawiłeś jeszcze zawartej w nim (moim komentarzu, nie obiedzie) treści.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: Pt 14.02.2020, 21:38 

Dołączył(a): Pn 21.12.2009, 18:43
Posty: 2024
Vanessa00 napisał(a):

2. W dniu 11 grudnia ukonstytuowała się Rada Metropolitalnego Transportu Publicznego, zwana też radą ekspertów. W tym zacnym gronie znalazło się aż 4 członków reprezentujących Sosnowiec, w tym 3 pracowników PKM, z prezesem na czele.

I wśród tych 3 pracowników nie licząc prezesa, jest człowiek zatrudniony jako kierowca na cały etat choć nie ma i nie miał prawa jazdy kategorii D.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: So 15.02.2020, 7:09 

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 21:45
Posty: 1453
Lukas SC napisał(a):
Vanessa00 napisał(a):
2. W dniu 11 grudnia ukonstytuowała się Rada Metropolitalnego Transportu Publicznego, zwana też radą ekspertów. W tym zacnym gronie znalazło się aż 4 członków reprezentujących Sosnowiec, w tym 3 pracowników PKM, z prezesem na czele.
I wśród tych 3 pracowników nie licząc prezesa, jest człowiek zatrudniony jako kierowca na cały etat choć nie ma i nie miał prawa jazdy kategorii D.
No wiesz co, takie drobiazgi wypominać ekspertowi? Zagłębie ma najsilniejszą reprezentację w radzie ekspertów i tego faktu nic nie zmieni. Nawet historia karier innych przedstawicieli. Bądźmy wdzięczni za ich społeczne poświęcenie, za trud pracy dla nas, dla naszego dobra. Na dniach sosnowiecka komunikacja ruszy z kopyta, że hej! Przekonasz się.

Ludw_K napisał(a):
bowiem powyżej zacytowałeś mój wpis z lutego 2019 roku.
Następny małostkowy! Ileż można tłumaczyć, że sukcesy naszych władz, tworzące kanon osiągnięć ludzkości, są ponadczasowe. Ich blask niech promienieje dla ich wiecznej chwały oraz niech wskazuje drogę dla przyszłych pokoleń i organizatorów komunikacji miejskiej na obszarach Trzeciego Świata. W imię wiekuistej przyjaźni pomiędzy naszymi pasażerami niech żyje!

Swoją drogą czym najlepiej jest się doprowadzić do stanu, w którym zatoki dla autobusów na osi wschód-zachód projektuje się jako północ-południe?

Rozumiem miejskich urzędników, że w ferworze poświęcenia dla petentów umknęło im to, ale że naczelny Fachowiec KZK GOP tego nie zauważył?

1. A propos spieszmy się kochać tramwaje. 4 czerwca 2004 spod dworca kolejowego Będzin Miasto ostatecznie wyrzucono autobusy. 1 kwietnia 2006 zlikwidowano tramwaj 25. 14 września 2006 prezydent RP, na wniosek wojewody śląskiego Tomasza Pietrzykowskiego, za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, za działalność społeczną, odznaczył Srebrnym Krzyżem Zasługi prezydenta Będzina Radosława Barana. W 2016 Tomasz Pietrzykowski został laureatem nagrody finansowej WFOŚiGW w Katowicach Zielony Czek, w kategorii programy i akcje proekologiczne dotyczące ochrony przyrody.

2. Przewiduję następne laury za deal

  • 15 wydłużona
  • 24 Zajezdnia-Okrzei
  • 26 co 10 minut
  • 27 do piachu wskutek czynników obiektywnych (śmierć techniczna --> brak kasy na remont --> T27 Nowotki-Kazimierz, początkowo w sreberku komunikacji zastępczej)

Dla upozorowania ostatniego można nocą, dźwigiem, gdzieś w głębokiej Porąbce wystawić tramwaj z szyn i zwołać fotoreporterów, dla porannych nagłówków W trosce o wasze bezpieczeństwo itd. Lub przygotowanym wyczekać takiej okazji, prędzej czy później sam wypadnie.

3. I dalej z cyklu takie rzeczy to tylko w Sosnowcu. Czy z powyższego wynika, że tytularna Pani (tego tematu) jest nikim? Szkoda, że sama nie wypowie się, jaki ma realny wpływ na to, by np. autobusy nie jeździły tak:

Kod:
   19:40    55    Kierunek: Osiedle Naftowa Pętla
   19:41    188    Kierunek: Sosnowiec Szpital Wojewódzki
   20:37    55    Kierunek: Osiedle Naftowa Pętla
   21:27    188    Kierunek: Sosnowiec Szpital Wojewódzki
   21:35    55    Kierunek: Osiedle Naftowa Pętla

a tak:
Kod:
   19:40    55    Kierunek: Osiedle Naftowa Pętla
   20:10    188    Kierunek: Sosnowiec Szpital Wojewódzki
   20:40    55    Kierunek: Osiedle Naftowa Pętla
   21:10    188    Kierunek: Sosnowiec Szpital Wojewódzki
   21:40    55    Kierunek: Osiedle Naftowa Pętla

Chyba że nie widzi różnicy. To zwracam honor.

4. Ujawniono kolejny na przestrzeni lat projekt przebudowy starego dworca autobusowego na nowoczesne centrum przesiadkowe w Bytomiu. Po 50 latach ma wrócić w to miejsce tor tramwajowy, w jednym kierunku. Uwzględniając osiągnięte tempo odbudowy, dokładnie w 2071 wróci tor tramwajowy w drugim kierunku. Pytanie z pkt 3. jakby aktualne.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: So 15.02.2020, 10:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 14.01.2004, 23:55
Posty: 366
Lokalizacja:
SO
Vanessa00 napisał(a):
[...]
3. I dalej z cyklu takie rzeczy to tylko w Sosnowcu. Czy z powyższego wynika, że tytularna Pani (tego tematu) jest nikim? Szkoda, że sama nie wypowie się, jaki ma realny wpływ na to, by np. autobusy nie jeździły tak:

Kod:
   19:40    55    Kierunek: Osiedle Naftowa Pętla
   19:41    188    Kierunek: Sosnowiec Szpital Wojewódzki
   20:37    55    Kierunek: Osiedle Naftowa Pętla
   21:27    188    Kierunek: Sosnowiec Szpital Wojewódzki
   21:35    55    Kierunek: Osiedle Naftowa Pętla

a tak:
Kod:
   19:40    55    Kierunek: Osiedle Naftowa Pętla
   20:10    188    Kierunek: Sosnowiec Szpital Wojewódzki
   20:40    55    Kierunek: Osiedle Naftowa Pętla
   21:10    188    Kierunek: Sosnowiec Szpital Wojewódzki
   21:40    55    Kierunek: Osiedle Naftowa Pętla

Chyba że nie widzi różnicy. To zwracam honor.


Zawsze szanowałem Cię za krytyczne spojrzenie na pewne tematy, ale przytaczając ten przykład zachowałeś się niczym obecna ekipa Wiadomości TVP: jesteś niesamowicie rzetelny i w ogóle niestronniczy.
Cały dzień wspominanie przez Ciebie 55 jeździ dokładnie w takcie 30'. Ty wyrwałeś z kontekstu kilka wieczornych kursów, które z natury rzeczy są kursami przyśpieszonymi (skrócone czasy przelotów międzyprzystankowych).
Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zaproponowane przez Ciebie, oczekiwanie przez kierowcę po minucie na przystanku, lub jazda 10km/h, aby nie być przed czasem...

https://rj.metropoliaztm.pl/rozklady/1- ... /0/161449/

_________________
M11


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: So 15.02.2020, 10:12 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
M11 napisał(a):
Zawsze szanowałem Cię za krytyczne spojrzenie na pewne tematy, ale przytaczając ten przykład zachowałeś się niczym obecna ekipa Wiadomości TVP: jesteś niesamowicie rzetelny i w ogóle niestronniczy.
Cały dzień wspominanie przez Ciebie 55 jeździ dokładnie w takcie 30'. Ty wyrwałeś z kontekstu kilka wieczornych kursów, które z natury rzeczy są kursami przyśpieszonymi (skrócone czasy przelotów międzyprzystankowych).
Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zaproponowane przez Ciebie, oczekiwanie przez kierowcę po minucie na przystanku, lub jazda 10km/h, aby nie być przed czasem...

https://rj.metropoliaztm.pl/rozklady/1- ... /0/161449/


W ciągu dnia też nie ma specjalnej różnicy - 188 jeździ w większość kursów prawie razem z 55. Niestety skoordynowanie dwóch linii przerosło umiejętności "zespołu specjalistów".


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: So 15.02.2020, 10:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 14.01.2004, 23:55
Posty: 366
Lokalizacja:
SO
188 w ogóle nie ma taktu, dlatego odniosłem się tylko do 55.

_________________
M11


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: So 15.02.2020, 11:26 

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 21:45
Posty: 1453
A miał. Ale komuś bardzo przeszkadzał.

188
Sosnowiec Dw. PKP, kier. Zagórze

R
05 32
06 02 32
07 02 32
08 02 32
09 02 32
10 02 32
11 02 32
12 02 32
13 02 32
14 02 32
15 02 32
16 02 32
17 02 32
18 02 32
19 02
20 02
21 02
22 02

W
06 02
07 02
08 02
09 02
10 02
11 02
12 02
13 02
14 02
15 02
16 02
17 02
18 02
19 02
20 02
21 02
22 02

To rozkład jazdy z czasów, gdy:
- szefem KZK GOP był Jerzy Śmiałek, z wykształcenia ekonomista
- prezydentem Sosnowca był Michał Czarski, z wykształcenia ekonomista
- prezesem PKM był Tadeusz Depukat, z wykształcenia nie wiem, za to jeden z największych autorytetów i wszechstronny praktyk komunikacji miejskiej [edit: wg tego źródła - inżynier transportu]


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: So 15.02.2020, 11:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 14.01.2004, 23:55
Posty: 366
Lokalizacja:
SO
Vanessa00 napisał(a):
A miał. Ale komuś bardzo przeszkadzał.
[...]
To rozkład jazdy z czasów, gdy:
- szefem KZK GOP był Jerzy Śmiałek, z wykształcenia ekonomista
- prezydentem Sosnowca był Michał Czarski, z wykształcenia ekonomista
- prezesem PKM był Tadeusz Depukat, z wykształcenia nie wiem, za to jeden z największych autorytetów i wszechstronny praktyk komunikacji miejskiej


Sam wiesz czym te dwa rozkłady się różnią: trasą i ilością wozów, więc z Twojej strony troszkę demagogia.
To były piękne czasy. Pamiętam je również bardzo dobrze.
Przypomnij sobie 40 na 5 wozów w R (i przerwy po 35-40min na Zamkowym) przy takcie 30'. Dokładnie taki sam rozkład dało się rozpisać na 4 wozy, tyle że dla kierowcy oznaczało by to brak jakichkolwiek przerw. Dla równowagi przypomnij sobie tą samą 40 na 2 wozy w N (i podmiany wozów "on-fly" na Kościuszki PKP) przy zachowaniu 60' taktu.
Przy obecnej ilości wozów na 188 nie da się ułożyć logicznego rozkładu w takcie innym niż 60'. I tu rodzi się pytanie: czy na 188 wystarczy takt 60'? Jeśli tak, kierowcy się ucieszą ;)

_________________
M11


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: So 15.02.2020, 12:06 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
M11 napisał(a):
Przy obecnej ilości wozów na 188 nie da się ułożyć logicznego rozkładu w takcie innym niż 60'. I tu rodzi się pytanie: czy na 188 wystarczy takt 60'? Jeśli tak, kierowcy się ucieszą ;)


Było normalne 188, normalne 299 i normalne 55 w dni wolne. Zamiast dorzucić na 1 kółko wóz z Gołonoga na posiłek, zrobiono potworka.

W Sosnowcu DA SIĘ zrobić normalne rozkłady jazdy, tylko musiałoby komuś na tym zależeć. A tak - "z komunikacji miejskiej korzysta tylko ten, kto musi".

A druga sprawa - w KZK GOP / ZTM tam siedzą pracownicy, którzy biorą za to pieniądze. Skoro pracownicy nie umieją (co widać po jakości rozkładów), a KZK GOP / ZTM nie chce zatrudniać przy rozkładach jazdy osób kompetentnych, to znaczy że trzeba poszukać jakiegoś podmiotu zewnętrznego, który zrobi to dobrze, a pracownikom zwyczajnie podziękować.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: So 15.02.2020, 12:11 

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 21:45
Posty: 1453
M11 napisał(a):
Przypomnij sobie 40
40 pamiętam.
40 w N pod względem Ve/Vk niczym nie różniła się od 175 czy 188 w N.
Dla ulżenia kierowcom Gołonóg był zdolny dać wóz więcej, Zagórze było zdolne pożenić 188 z 90, a kierownik Będzina był zdolny napożyczać kasy od załogi i wypuścić aż całe 4 wozy do ruchu jak parę stopni mrozów przyszło.

aso napisał(a):
A druga sprawa - w KZK GOP / ZTM tam siedzą pracownicy, którzy biorą za to pieniądze. Skoro pracownicy nie umieją (co widać po jakości rozkładów), a KZK GOP / ZTM nie chce zatrudniać przy rozkładach jazdy osób kompetentnych, to znaczy że trzeba poszukać jakiegoś podmiotu zewnętrznego, który zrobi to dobrze, a pracownikom zwyczajnie podziękować.
Przemierzali pieszo Zagłębie wędrowcy
Bo rozkład jazdy układali Fachowcy
Na 6 rano do roboty dymasz?
O matko!
W tym czasie dopiero wstaje
Fachowców rodzina

Faktem jest, że w Opolu kiedyś taki podmiot zatrudniono i faktycznie on wzruszył ten system, metodą rewolucji.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: So 15.02.2020, 12:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 14.01.2004, 23:55
Posty: 366
Lokalizacja:
SO
Aso podpisuję się pod Twoją opinią oburącz!!! Trzeba "tęgiej" głowy, żeby wymyślić coś takiego, jak to obecnie (nie)funkcjonuje.
Powiadasz dodatkowy wóz. A może dało by się w ramach obecnie uruchamianych autobusów wygospodarować właśnie ten dodatkowy wóz układając plan łączony z kilku linii (zupełnie przykładowo, dla zobrazowania 235/188/61/rezerwa/26) jak to bywało w dawnych czasach? Pewnie by się dało, tylko kto to zrobi i kto zapłaci za te dodatkowe wozokm?
Jeśli nie wiadomo o co chodzi, ZAWSZE chodzi o pieniądze (a właściwie o ich patologiczny sposób dystrybuowania w GOPie).

edit:
Vanessa00 napisał(a):
,a kierownik Będzina był zdolny napożyczać kasy od załogi i wypuścić aż całe 4 wozy do ruchu jak parę stopni mrozów przyszło.
Rozwiń to, proszę...

_________________
M11


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: So 15.02.2020, 12:43 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
M11 napisał(a):
Aso podpisuję się pod Twoją opinią oburącz!!! Trzeba "tęgiej" głowy, żeby wymyślić coś takiego, jak to obecnie (nie)funkcjonuje.
Powiadasz dodatkowy wóz. A może dało by się w ramach obecnie uruchamianych autobusów wygospodarować właśnie ten dodatkowy wóz układając plan łączony z kilku linii (zupełnie przykładowo, dla zobrazowania 235/188/61/rezerwa/26) jak to bywało w dawnych czasach? Pewnie by się dało, tylko kto to zrobi i kto zapłaci za te dodatkowe wozokm?
Jeśli nie wiadomo o co chodzi, ZAWSZE chodzi o pieniądze (a właściwie o ich patologiczny sposób dystrybuowania w GOPie).


Nie kombinowałbym za mocno. 26 spinasz ze 150 i robisz sensowny rozkład z wariantami na 6 wozów. W szczycie podręcznikowo co 20 minut. Była już dyskusja, że Bór będzie miał co 20/40. Ludzie przyzwyczają się...

Po prostu - robisz pakiet linii, aby były sensowna koordynacja i dobry rozkład dla przewoźnika (w miarę możliwości, a nie dwugodzinne postoje w Maczkach, gdzie kilometrów zero, a kierowcy płacić trzeba). PKM ma mieć sensowne dniówki i tanie kilometry (czytaj: zamiast walić stadem 8xx do Katowic, stopniowo przerzucamy na pociąg), a ZTM ma mieć WRESZCIE przychody z biletów.

Ale to jest Metropolia, to nie ta bajka...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Arriva = przybyłam
Napisane: So 15.02.2020, 12:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 14.01.2004, 23:55
Posty: 366
Lokalizacja:
SO
O tym pisałem, tylko Ty ładniej to ująłeś ;)

_________________
M11


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności