Teraz jest Pt 29.03.2024, 7:32

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2313 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 116  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: Autobusy
Napisane: Śr 3.08.2016, 10:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
JacekSo napisał(a):
Zamiast się pienić zaproponuj konkretne rozwiązania? Może jedną linię, która będzie robić wjazdy kieszeniowe pod wszystkie zakłady? :P

Daruj sobie tego typu wynurzenia.
Cytuj:

Jakoś jednak puste te autobusy do strefy nie jeżdżą.

Jeżdzi nimi garstka, która nie ma prawa jazdy.
Cytuj:
A przewozy prywatne też mają pokręcone trasy i godziny dowozu i dowozu podobne jak w przypadku linii KZK GOP.

Taak, jadą najpierw przez os. Waryńskiego, potem opla a potem dalej na strefę.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Autobusy
Napisane: Śr 3.08.2016, 19:33 

Dołączył(a): Pn 21.02.2005, 16:13
Posty: 982
Lokalizacja:
Sosnowiec
inżinier napisał(a):
Cytuj:
wyjaśnić co tym razem Ci nie odpowiada?
Hamuj no troszkę.
Czekajcie, bo ja już nie wiem czy ze mną jest coś nie tak? Adam co chwilę się o coś rzuca i wprowadza nerwową atmosferę. I wtedy wszystko jest ok. Natomiast, gdy ja grzecznie poprosiłem o doprecyzowanie, to otrzymuję odpowiedź bym się hamował. Ale z czym, z grzecznością? :o Też się mam zacząć rzucać na wszystkich? Jeśli tak, to wolę już nic nie pisać.

inżinier napisał(a):
A merytotycznie - jak ktoś chce tym dojeżdżać z Sośnicy (bezpośrednio; nie będę kopał leżącego przesiadkami, chociaż...) na zmianę 14-22 to musi wyjść o 12:30, a wraca... No, musi się przesiąść, może będzie nawet przed 23:30. 3 godziny z życia. Ile to będzie autem po DTŚ??? Taka oferta przyciągnie jakichś pasażerów?
Przede wszystkim 259 zapewnia dojazd do Strefy z centrum. Stamtąd czas przejazdu również jest za długi, ale porównywalny z innymi liniami.

adam86 napisał(a):
Nie jest prawdą, że każda linia zapewnia dojazd w inny rejon strefy.
259 - na Einsteina, 699 - na Gutenberga, 692 - na Wyczółkowskiego i do Parku Logistycznego (oraz Kleszczowa), 57 - na Gaudiego i Wyczółkowskiego. Poza tym linie pomijające centrum: 93 - z Łabęd na Brzezinkę, 186 - z Łabęd na Trynek i 924 zapewniające dojazd z Sośnicowic.
adam86 napisał(a):
Jest natomiast prawdą, że kazda ma spaprany rozkład, którego nikt normlany nie potrafi zapamiętać, iles wariantów, a na kozielskiej jadą 3 autobusy w przeciągu paru minut a potem przez 15 minut nic.
To jest efekt konieczności dojazdu na tą samą porę w różne rejony Strefy. I kolejny absurd - autobusy na Strefę jadą tylko w porach zmian. W innych godzinach nie ma jak dojechać w ten rejon.
adam86 napisał(a):
Nikt o zdrowych zmysłach nie korzysta z tej gównianej oferty, z reszta ileś tam zakładów ma swoje linie.
Tylko to same zakłady prosiły właśnie o zwiększenie pojemności taboru.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Autobusy
Napisane: Cz 4.08.2016, 11:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
DW napisał(a):
Czekajcie, bo ja już nie wiem czy ze mną jest coś nie tak? Adam co chwilę się o coś rzuca i wprowadza nerwową atmosferę. I wtedy wszystko jest ok. Natomiast, gdy ja grzecznie poprosiłem o doprecyzowanie, to otrzymuję odpowiedź bym się hamował. Ale z czym, z grzecznością? :o Też się mam zacząć rzucać na wszystkich? Jeśli tak, to wolę już nic nie pisać.

Jak atmosfera nie pasuje to trudno. zawsze można sobie znaleźć inne forum.

Cytuj:
Przede wszystkim 259 zapewnia dojazd do Strefy z centrum. Stamtąd czas przejazdu również jest za długi, ale porównywalny z innymi liniami.

Przede wszystkim to 259 poza paroma kursami na strefę obsługuje Kozielską. I to mieszkańcy tej okolicy mają kilka linii, każda z rozwalonym rozkładem, przez co nie da się z tej oferty w normalny sposób korzystac.

Cytuj:
259 - na Einsteina, 699 - na Gutenberga, 692 - na Wyczółkowskiego i do Parku Logistycznego (oraz Kleszczowa), 57 - na Gaudiego i Wyczółkowskiego.

Tak, świetnie, że potrafisz z rozkładu odczytać parę ulic, ale na litość boską, zauważ, którędy te linie jeżdżą. Szczytem paranoi jest przecież 692 jadące zupełnie niepotrzebnie do tego Kleszczowa, gdzie powinno jechać 57.
Cytuj:
Poza tym linie pomijające centrum: 93 - z Łabęd na Brzezinkę

Proszę Cie, nie kompromituj się.

Cytuj:
To jest efekt konieczności dojazdu na tą samą porę w różne rejony Strefy.

Litości, ja wiem, że w KZKGOP jak sie pracuje to się głupieje, ale nie wciskaj nam takich bzdur, że w związku z tym przez cały dzień pasażerowie na Kozielskiej mają cierpieć. To jest efekt niekompetencji, a nie koniecznosci dojazdów na tą samą porę.
Cytuj:
I kolejny absurd - autobusy na Strefę jadą tylko w porach zmian. W innych godzinach nie ma jak dojechać w ten rejon.

Nie ma po co jechac chyba...
Cytuj:
Tylko to same zakłady prosiły właśnie o zwiększenie pojemności taboru.

A jakie są rzeczywiste napełnienia?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Autobusy
Napisane: Pt 5.08.2016, 20:57 

Dołączył(a): Pn 21.02.2005, 16:13
Posty: 982
Lokalizacja:
Sosnowiec
adam86 napisał(a):
Jak atmosfera nie pasuje to trudno. zawsze można sobie znaleźć inne forum.
Nie jest moim celem życiowym pisanie na jakimkolwiek forum po to by pisać. Chciałem podzielić się informacjami, ale widzę, że nie ma to sensu w miejscach, gdzie Ty możesz pisać, bo wyciągasz zdania z kontekstu tylko po to by skompromitować tych co z Tobą dyskutują.

adam86 napisał(a):
Cytuj:
Przede wszystkim 259 zapewnia dojazd do Strefy z centrum. Stamtąd czas przejazdu również jest za długi, ale porównywalny z innymi liniami.

Przede wszystkim to 259 poza paroma kursami na strefę obsługuje Kozielską. I to mieszkańcy tej okolicy mają kilka linii, każda z rozwalonym rozkładem, przez co nie da się z tej oferty w normalny sposób korzystac.
Pisząc to rozpatrywałem możliwość dojazdu na strefę, a nie do wszystkich miejsc na trasie.

adam86 napisał(a):
Cytuj:
259 - na Einsteina, 699 - na Gutenberga, 692 - na Wyczółkowskiego i do Parku Logistycznego (oraz Kleszczowa), 57 - na Gaudiego i Wyczółkowskiego.

Tak, świetnie, że potrafisz z rozkładu odczytać parę ulic, ale na litość boską, zauważ, którędy te linie jeżdżą.
Cytowana wypowiedź tyczyła się braku lub ograniczonej możliwości skierowania kolejnej linii w rejon ulicy Einsteina, a nie całych tras przejazdu.

adam86 napisał(a):
Cytuj:
Tylko to same zakłady prosiły właśnie o zwiększenie pojemności taboru.

A jakie są rzeczywiste napełnienia?
Powinieneś wiedzieć, że okres wakacji nie jest miarodajny jeśli chodzi o pomiary napełnień. Tym bardziej w pierwszym tygodniu po wprowadzeniu zmiany.

adam86 napisał(a):
Cytuj:
To jest efekt konieczności dojazdu na tą samą porę w różne rejony Strefy.

Litości, ja wiem, że w KZKGOP jak sie pracuje to się głupieje, ale nie wciskaj nam takich bzdur, że w związku z tym przez cały dzień pasażerowie na Kozielskiej mają cierpieć. To jest efekt niekompetencji, a nie koniecznosci dojazdów na tą samą porę.
Zdaję sobie sprawę, że koordynacja na wielu ciągach niemal nie istnieje. Jednak ciężko jest wprowadzać rewolucyjne zmiany nie znając dokładnie potrzeb przewozowych, terenu czy też tego jak dana zmiana utrudni obecnym pasażerom możliwości dojazdu. Tak, wiem, pewnie zaraz się dowiem, że się na niczym nie znam i przecież jest to takie proste, dlatego uważam, że dalsza dyskusja nie ma sensu, bo naprawdę do niczego nie prowadzi.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Autobusy
Napisane: Pt 5.08.2016, 22:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
DW napisał(a):
Pisząc to rozpatrywałem możliwość dojazdu na strefę, a nie do wszystkich miejsc na trasie.

To może zacznij czytać to na co odpowiadasz. Prawda jest taka, że na strefę powinny jeździć z 2 osobne linie, szczytowe, skoro przez to jest rozwalona komunikacja w połowie Gliwic.
Cytuj:
Cytuj:
259 - na Einsteina, 699 - na Gutenberga, 692 - na Wyczółkowskiego i do Parku Logistycznego (oraz Kleszczowa), 57 - na Gaudiego i Wyczółkowskiego.

Tak, świetnie, że potrafisz z rozkładu odczytać parę ulic, ale na litość boską, zauważ, którędy te linie jeżdżą.
Cytowana wypowiedź tyczyła się braku lub ograniczonej możliwości skierowania kolejnej linii w rejon ulicy Einsteina, a nie całych tras przejazdu.[/quote]
Dyskusja z Toba nie ma sensu, nie wiesz w ogóle o czym pisałem, albo nie chcesz wiedzieć. Nie jest prawdą, że te linie obsługują każda inny rejon strefy, tego tyczyło sie to co ja napisałem.
Cytuj:
Jednak ciężko jest wprowadzać rewolucyjne zmiany nie znając dokładnie potrzeb przewozowych, terenu czy też tego jak dana zmiana utrudni obecnym pasażerom możliwości dojazdu.

Tak, dlatego zostawmy ten syf jaki jest.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Autobusy
Napisane: So 6.08.2016, 10:14 

Dołączył(a): Pn 21.02.2005, 16:13
Posty: 982
Lokalizacja:
Sosnowiec
adam86 napisał(a):
(...) nie wiesz w ogóle o czym pisałem (...)
To się akurat zgadza. Dość często nie potrafię zrozumieć co chcesz przekazać albo po co daną rzecz piszesz.

adam86 napisał(a):
Tak, dlatego zostawmy ten syf jaki jest.
Nigdzie tego nie napisałem.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Autobusy
Napisane: So 6.08.2016, 10:34 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
DW napisał(a):
adam86 napisał(a):
Tak, dlatego zostawmy ten syf jaki jest.
Nigdzie tego nie napisałem.


Interesująco wygląda krytyka (to najbardziej dyplomatyczne słowo, jakie przyszło mi do głowy) od osoby, która nie wykazała się chyba nigdy niczym konstruktywnym. Ujadać, ubliżać, dogryzać potrafi każdy. Stworzyć coś i podpisać z imienia i nazwiska - pozwalając by oceniali to inni, z tym to zazwyczaj już jest dużo gorzej.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Autobusy
Napisane: So 6.08.2016, 11:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
aso napisał(a):
DW napisał(a):
adam86 napisał(a):
Tak, dlatego zostawmy ten syf jaki jest.
Nigdzie tego nie napisałem.


Interesująco wygląda krytyka (to najbardziej dyplomatyczne słowo, jakie przyszło mi do głowy) od osoby, która nie wykazała się chyba nigdy niczym konstruktywnym. Ujadać, ubliżać, dogryzać potrafi każdy. Stworzyć coś i podpisać z imienia i nazwiska - pozwalając by oceniali to inni, z tym to zazwyczaj już jest dużo gorzej.

Wybacz, ale mi nikt nie płaci za tworzenie czegokolwiek, jemu i jego kolegom tak.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Autobusy
Napisane: Śr 10.08.2016, 15:03 

Dołączył(a): Pn 5.09.2011, 23:07
Posty: 1081
Lokalizacja:
Sosnowiec
Dzisiaj o ok godziny 15:46 widziany na lini 813 promocyjny SU15 #410


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Autobusy
Napisane: Pt 12.08.2016, 5:10 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 6.06.2008, 18:55
Posty: 2318
Lokalizacja:
Katowice
Na bazie Aski stoi Neoplan N4416. Jest cały biały i posiada ślady po nr tab 1207. Czyli po aucie, ze Świerklańca. Ktoś wie co on tam robi, czy Świerkol go sprzedawał?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Autobusy
Napisane: Pt 12.08.2016, 10:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 4.02.2012, 20:08
Posty: 155
Zdjęcia z niedzieli 7 sierpnia. Wcześniej myślałem, że to ten elektryk na testach w PKM Katowice, o którym ktoś pisał, ale po obejrzeniu zdjęć jednak zmieniłem zdanie. Nie przyjrzałem mu się wtedy dokładnie, ale na zdjęciach zaciekawiła mnie jego tablica rejestracyjna, nie wiem, czy jest w ogóle Polska i czy dobrze widzę na słabym zdjęciu, bo u nas oznaczenie HB ma BOR. Na forum nie znalazłem żadnych info. Ktoś wie coś więcej o tym autobusie?

http://i.imgur.com/bMJd9a1.jpg
http://i.imgur.com/XWpp2s1.jpg
http://i.imgur.com/y6Kcm6A.jpg


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Autobusy
Napisane: Pt 12.08.2016, 11:49 

Dołączył(a): Nd 8.02.2015, 12:24
Posty: 229
Wyglądają jak niemieckie, to się chyba tablice dealerskie tam nazywa - z czerwonymi literami. HB 06212?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Autobusy
Napisane: Pt 12.08.2016, 12:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 4.02.2012, 20:08
Posty: 155
chrup napisał(a):
Wyglądają jak niemieckie, to się chyba tablice dealerskie tam nazywa - z czerwonymi literami. HB 06212?

Wrażenie czerwonych liter nie wiem, czy nie wynika ze słabej jakości zdjęcia. Co do numeru to tak samo to odczytałem. Jeśli iść w stronę Niemiec, to internetu wynika, że HB- Hansestadt Bremen.

Bo przedtem nie dopisałem - zdjęcie na pętli w Brynowie. Namiot widziałem już tam wcześniej, stał również jeszcze w tym tygodniu, ale nie wiedziałem w jakim celu go tam postawili. Poza tym stało tam nawet do 4 aut osobowych.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Autobusy
Napisane: Pt 12.08.2016, 17:27 

Dołączył(a): Nd 10.11.2013, 14:44
Posty: 902
Rozwiąże wasze wątpliwości - facebook od tygodnia huczy na profilach komunikacyjnych że to krakowski elektryk pożyczony od Solarisa na "testy" w TŚ. Jakaś prezentacja chyba tam jest


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Autobusy
Napisane: Pn 15.08.2016, 10:54 

Dołączył(a): So 12.02.2005, 21:43
Posty: 730
Lokalizacja:
Gliwice
Dziś jest jedyny dzień, kiedy można się przejechać 850 w wakacje na Teatr Muzyczny. Pomimo, że został stworzony rozkład (na stronie KZK tzw. specjalny niedzielny) na dzisiejszy dzień to autobusy i tak jeżdżą jak w dni wolne w CH, który to zakłada kursowanie do Teatru (a w kursach z placu Piastów do Bytomia - przez Częstochowską).


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Autobusy
Napisane: Cz 1.09.2016, 10:35 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 6.06.2008, 18:55
Posty: 2318
Lokalizacja:
Katowice
Na 96 jeździ SOR BN12 #29.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Autobusy
Napisane: Wt 6.09.2016, 13:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 30.08.2011, 21:01
Posty: 194
Lokalizacja:
Sosnowiec
Nie wiedziałem gdzie to napisać więc wrzucę tutaj. Pożar 12-metrowego Solarisa na Pętli Katowice Zawodzie, numerów nie znam ale pewnie eksperci łatwo go rozpoznają. Prawdopodobna przyczyna pożaru w komorze silnika - zwarcie instalacji. Zdjęcia JRG-1 Katowice.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

_________________
Nie dyskutuj z debilem - zdenerwuje Cię, sprowadzi do swojego poziomu i pokona doświadczeniem.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Autobusy
Napisane: Cz 8.09.2016, 15:11 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 6.06.2008, 18:55
Posty: 2318
Lokalizacja:
Katowice
Dziś na 40 w południe widziany był długi MAN Lions.
Na 940 za to MAN NL222 #138.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Autobusy
Napisane: Cz 8.09.2016, 18:32 

Dołączył(a): Cz 30.12.2004, 20:22
Posty: 961
Lokalizacja:
Siemianowice Śląskie
Jelczu napisał(a):
Dziś na 40 w południe widziany był długi MAN Lions.
Na 940 za to MAN NL222 #138.

Wczoraj promocja w postaci SU18 #314 na "74". Od 15 do 17:30 74/4, 18:35 do końca - 74/1.

_________________
Węgrom gratulujemy Ikarusa


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Autobusy
Napisane: Pt 9.09.2016, 22:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 14.08.2011, 12:47
Posty: 226
Lokalizacja:
Jastrzębie-Zdrój
#303 powrócił do Jastrzębia (pewnie na chwilę, ale zobaczymy), dziś chyba na 117 go widziałem. Możliwe, że #244 też przywiało na chwilę do SJZ, bo słyszałem, że był u nas. Co poszło na Czerwionkę? Nie wiem, ale zapewne coś z przedziału #301 - #315.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2313 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 116  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności