Teraz jest Cz 28.03.2024, 12:39

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 345 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: Tramwaje
Napisane: Pt 14.04.2017, 15:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 16.08.2010, 20:07
Posty: 783
Lokalizacja:
Katowice
Luki1920 napisał(a):
Dzisiaj na T49 Moderus Beta #851

I co? Przecież od rozpoczęcia remontu linii T9 Moderus Beta planowo obsługuje T49.

_________________
"Uruchomienie bezpośredniego połączenia z Katowic do USA jest wbrew polskiej racji stanu." - denerwuje się Jan Pamuła, prezes krakowskiego portu lotniczego.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tramwaje
Napisane: Nd 21.05.2017, 15:13 

Dołączył(a): Cz 5.02.2009, 12:22
Posty: 72
http://www.dziennikzachodni.pl/wiadomos ... ,12089491/

Chyba nie było odnotowane. Zdarzenie z czwartku.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tramwaje
Napisane: So 23.09.2017, 18:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 4.02.2012, 20:08
Posty: 155
Ktoś wie, jakie prace prowadzone są na placu K. Miarki w Katowicach, że przez weekend nie kursują tramwaje? To coś nagłego, czy zaplanowane wcześniej? Bo na ul. Kościuszki nie zostały rozebrane żadne barierki przy przystankach w stronę centrum, w drugą stronę również żadnych słupków nie widziałem, a ludzie biegają po ulicy i mokrej trawie, kiedy nadjeżdża autobus.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tramwaje
Napisane: Nd 24.09.2017, 10:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
No a co w tym nowego, że nie ma żadnych słupków ani zdemontowanych barierek?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tramwaje
Napisane: Nd 24.09.2017, 11:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 4.02.2012, 20:08
Posty: 155
Znając nasze realia pewnie nic, ale pamiętam że przynajmniej podczas niektórych przerw w ruchu tramwajów w stronę Brynowa takie działania były podejmowane.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tramwaje
Napisane: Pn 6.11.2017, 15:47 

Dołączył(a): Pn 21.12.2009, 18:43
Posty: 2024
Lohner #937 dzisiaj pomyka na poc. 244, orientuje się ktoś czy to na stałe zmiana, czy jednorazowa promocja?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tramwaje
Napisane: Pn 6.11.2017, 17:47 

Dołączył(a): Pt 13.08.2010, 10:32
Posty: 269
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
3 poc l. 24 od dziś są obsługiwane wagonami E1

_________________
Obrazek


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tramwaje
Napisane: Pn 2.04.2018, 7:31 

Dołączył(a): So 17.09.2016, 20:31
Posty: 486
Lokalizacja:
Chrząszczyrzewoszyce
Dzisiaj, około godziny 4:40 samochód osobowy marki BMW wyleciał z DTŚki i trafił w wiatę przystankową na przystanku Ruda Klary (kierunek Chebzie). Wiata przystankowa została poskładana, a stojący na przystanku #744 lekko obity. Na szczęście pasażerowie zdążyli wsiąść do tramwaju i nie ucierpieli.

https://www.facebook.com/groups/4237648 ... 822001530/


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tramwaje
Napisane: Pn 24.09.2018, 22:39 

Dołączył(a): Śr 3.09.2003, 23:38
Posty: 2165
Lokalizacja:
Katowice
Gdzie można znaleźć informację dlaczego w dniu dzisiejszym (24.09.2018) 19 jeździła z pl. Wolności do Zawodzia (na stronie KZK GOP w rozkładzie jest napisane, że ma jeździć do Łagiewnik)? Co ciekawe na przystanku "Rynek Teatr Śl" była kartka z rozkładem w tej dziwacznej relacji. Dziwacznej - bo jeśli nawet 19 z jakichś powodów nie może kursować do Stroszka lub gdzieś w jego kierunku np. do Łagiewnik bądź tylko do Chorzowa to trudno mi pojąć jaki jest sens uruchamiania takiej dodatkowej linii do Zawodzia. Zresztą i inne nietypowe zjawiska dziś na katowickim Rynku spostrzegłem. Na 16 widziałem składy 2X105N (za to jedna 19 w relacji Zawodzie - pl. Wolności była obsługiwana przez Twista). Kilka lub kilkanaście minut po godz. 17:00 z jednej 16 (właśnie złożonej ze stopiątek) motorniczy wyrzucił pasażerów pod Zenitem i po dłuższym postoju skutecznie blokującym jadącą do Mysłowic 14 tramwaj ten pojechał bez pasażerów do Zawodzia prowadzony przez innego motorniczego. Nie bez powodu użyłem określenia "motorniczy wyrzucił" albowiem na wyświetlaczu cały czas widniał napis "Wełnowiec pl. Alfreda", żadnej tablicy z napisem "Zmiana trasy" też nie było.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tramwaje
Napisane: Pn 24.09.2018, 23:07 

Dołączył(a): So 17.09.2016, 20:31
Posty: 486
Lokalizacja:
Chrząszczyrzewoszyce
Ludw_K napisał(a):
Gdzie można znaleźć informację dlaczego w dniu dzisiejszym (24.09.2018) 19 jeździła z pl. Wolności do Zawodzia (na stronie KZK GOP w rozkładzie jest napisane, że ma jeździć do Łagiewnik)? Co ciekawe na przystanku "Rynek Teatr Śl" była kartka z rozkładem w tej dziwacznej relacji. Dziwacznej - bo jeśli nawet 19 z jakichś powodów nie może kursować do Stroszka lub gdzieś w jego kierunku np. do Łagiewnik bądź tylko do Chorzowa to trudno mi pojąć jaki jest sens uruchamiania takiej dodatkowej linii do Zawodzia. Zresztą i inne nietypowe zjawiska dziś na katowickim Rynku spostrzegłem. Na 16 widziałem składy 2X105N (za to jedna 19 w relacji Zawodzie - pl. Wolności była obsługiwana przez Twista).
Brak przerwy posiłkowej w Łagiewnikach skutkuje tym, ze tramwaje na linii nr 19 jadą z Placu Wolności do Zawodzia. Za to linia nr 6 ma gdzie odbywać dłuższy postój i to jest pętla Brynów.
http://tramwaje.wpk.katowice.pl/rozklad ... -19-2.html (pierwsze 4 kursy są kursami wyjazdowymi)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tramwaje
Napisane: Wt 25.09.2018, 23:26 

Dołączył(a): Śr 3.09.2003, 23:38
Posty: 2165
Lokalizacja:
Katowice
Tram2012N napisał(a):
Brak przerwy posiłkowej w Łagiewnikach skutkuje tym, ze tramwaje na linii nr 19 jadą z Placu Wolności do Zawodzia.

Doskonale rozumiem, że motorniczy musi mieć przerwę posiłkową. Nigdy jednak nie zrozumiem ani nie zaakceptuje wprowadzania pasażerów w błąd. Nie raz już kiedyś o tym pisałem i pozwolę sobie powtórzyć iż uważam, że tzw. numer linii, fachowo przecież nazywany numerem relacji przewozowej powinien właśnie w jednoznaczny sposób identyfikować tę relację. Dotyczy to też zjazdów (w mniejszym stopniu wyjazdów, bo tu raczej trudniej o pomyłkę ze strony pasażera) do zajezdni, każda 6 czy 16 jadąca z Brynowa do Zawodzia powinna być oznaczona jako 36, podobnie jeżdżąca w nocy 16 w relacji Brynów - Siemianowice Śl powinna być oznaczona innym numerem najlepiej po prostu N16 (autobusy mają tę literę N nawet wówczas gdy ich trasa dokładnie pokrywa się z trasą linii dziennej co też uważam, że ma wątpliwy sens), w innych przypadkach gdy zjazd nie pokrywa się z żadną stała relacją powinien być oznaczony w jakiś dodatkowy sposób np. w tym przypadku Z19. Pasażer nie powinien mieć obowiązku studiowania tablicy (wyświetlacza) kierunkowej, zwłaszcza, że dochodząc do pojazdu z tyłu w ogóle jej nie widzi, numer linii powinien go jednoznacznie informować dokąd dojedzie.
Odnośnie przerw posiłkowych, to także bardzo denerwuje mnie (używając jak zawsze kulturalnego języka, bo znam takich którzy mają na to inne określenie) 30 minutowa luka na 16 ok. godz. 9 i 18 uzupełniana na odcinku Rynek - Wełnowiec przez wydłużony kurs 43 (ciekawe ilu oczekujących na Rynku czy Rondzie pasażerów orientuje się, że tym 43 można dojechać do pl. Alfreda). Powtarzam, rozumiem konieczność przerwy posiłkowej dla motorniczego, ale czy tramwaj też takiej przerwy potrzebuje? Nie uwierzę, aby nie dało się tak zorganizować pracę by motorniczowie mieli przerwę, ale tramwaj - nie. Gdzie jest powiedziane, że motorniczy musi od początku do końca służby prowadzić ten sam tramwaj (może akurat w PKT gdzieś jest, ale uważałbym to za absurd).
Nie może być sprawnej komunikacji jeśli tramwaje (podobnie autobusy) będą kursować w celu wykonywania określonej umowami pracy przewozowej a nie w celu przewożenia pasażerów a rozkłady jazdy będą układane pod kątem czasu pracy motorniczych i kierowców zamiast układania ich harmonogramu pracy pod katem potrzeb wynikających z rozkładów jazdy.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tramwaje
Napisane: Śr 26.09.2018, 11:27 

Dołączył(a): So 17.09.2016, 20:31
Posty: 486
Lokalizacja:
Chrząszczyrzewoszyce
Co do tej luki popołudniowej jestem ciekaw ilu pasażerów zdąży przesiąść się z linii nr 36 na linię nr 16 (od 17.09.2018 jest minuta na przesiadkę, wcześniej było 0 minut).


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tramwaje
Napisane: Śr 26.09.2018, 18:27 

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 21:45
Posty: 1453
Ludw_K napisał(a):
będą kursować w celu wykonywania określonej umowami pracy przewozowej a nie w celu przewożenia pasażerów a rozkłady jazdy będą układane pod kątem

Za to mamy ŚKUP, Metropolię i Koleje Śląskie.
Cały PKM S., czyli de facto całe Zagłębie, jest ułożone pod kątem przewoźnika i jakoś nikt o to nie hałasuje.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tramwaje
Napisane: Śr 26.09.2018, 21:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Vanessa00 napisał(a):
Ludw_K napisał(a):
będą kursować w celu wykonywania określonej umowami pracy przewozowej a nie w celu przewożenia pasażerów a rozkłady jazdy będą układane pod kątem

Za to mamy ŚKUP, Metropolię i Koleje Śląskie.
Cały PKM S., czyli de facto całe Zagłębie, jest ułożone pod kątem przewoźnika i jakoś nikt o to nie hałasuje.

Jak możesz, Chęciński by Cie pozwał za szkalowanie jego PKMu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tramwaje
Napisane: Pt 12.10.2018, 19:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 11.12.2008, 22:47
Posty: 2927
Podobno KZK nie wyszło za dobrze zorganizowanie komunikacji pod wczorajszy mecz, czy ktoś może to potwierdzić?

_________________
Tak się zastanawiałem,
czy wpisanie naszej sieci tramwajowej
do UNESCO uchroniłoby przed likwidacją
kolejne linie.

- inż. Łukasz Klyszcz

To jest poważne forum

- użytkownik Forum Tramwajów Śląskich


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tramwaje
Napisane: Pt 12.10.2018, 19:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
motley napisał(a):
Podobno KZK nie wyszło za dobrze zorganizowanie komunikacji pod wczorajszy mecz, czy ktoś może to potwierdzić?

A to coś nowego?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tramwaje
Napisane: Pt 12.10.2018, 23:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 11.12.2008, 22:47
Posty: 2927
Chodzi mi o konkrety.

_________________
Tak się zastanawiałem,
czy wpisanie naszej sieci tramwajowej
do UNESCO uchroniłoby przed likwidacją
kolejne linie.

- inż. Łukasz Klyszcz

To jest poważne forum

- użytkownik Forum Tramwajów Śląskich


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tramwaje
Napisane: So 13.10.2018, 1:56 

Dołączył(a): So 17.09.2016, 20:31
Posty: 486
Lokalizacja:
Chrząszczyrzewoszyce
motley napisał(a):
Podobno KZK nie wyszło za dobrze zorganizowanie komunikacji pod wczorajszy mecz, czy ktoś może to potwierdzić?
Niestety, nie mogę, bo nie widziałem tego na żywo, ale pasażerka na profilu KZK GOP na FB napisała w komentarzu: "Szkoda tylko, że 50 tysięcy ludzi miało się zmieścić do 5 tramwajów na krzyż". Hmm... przecież co chwilę jeździły tramwaje i autobusy, a to, że były poopóźniane to nie wiem dlaczego. M. in. tramwaje na 11 od popołudnia łapały niemałe opóźnienia.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tramwaje
Napisane: Nd 14.10.2018, 18:11 

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 21:45
Posty: 1453
adam86 napisał(a):
Vanessa00 napisał(a):
Ludw_K napisał(a):
będą kursować w celu wykonywania określonej umowami pracy przewozowej a nie w celu przewożenia pasażerów a rozkłady jazdy będą układane pod kątem

Za to mamy ŚKUP, Metropolię i Koleje Śląskie.
Cały PKM S., czyli de facto całe Zagłębie, jest ułożone pod kątem przewoźnika i jakoś nikt o to nie hałasuje.

Jak możesz, Chęciński by Cie pozwał za szkalowanie jego PKMu.

Zawsze powtarzam, że PKM Sosnowiec to jedno z najlepszy, o ile nie najlepsze przedsiębiorstwo komunikacyjne w Polsce.

całą winę za komunikację ponosi KZK GOP

Kierowca Sosnowieckiego PKM zwolniony za wpis na fb Prezydenta tego miasta


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tramwaje
Napisane: Nd 14.10.2018, 22:06 

Dołączył(a): Nd 10.11.2013, 14:44
Posty: 902
Dobrze że nie powiedział nic o #505 która od roku była na mieście może z 2 razy ;)
Swoją drogą, #500 jest tak pięknie oklejona że z 10 metrów widać ślady na szybach po poprzednim oklejeniu. Co prawda była na niej wiele lat ale chyba da się ją porządnie umyć albo spolerowac przed nałożeniem nowej? :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 345 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności