Teraz jest Cz 28.03.2024, 15:37

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 345 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: Tramwaje
Napisane: So 11.04.2015, 18:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 14.01.2010, 18:58
Posty: 2091
Lokalizacja:
Oś. Rechabilitacji Czenstochowska Cmętarz
DW napisał(a):
Teoretycznie, wg KZK, wyjazdy odbywają się normalnie przez Plac Sikorskiego.
Na www 7 jest dobrze, 9 aż za dobrze, natomiast nikt nie ruszył 33 i 38.

_________________
"Ponadto informujemy, że turyści którzy nie będą chcieli skorzystać z karty ŚKUP mogą podróżować na podstawie biletów w taryfie strefowo – czasowej np. bilety w cenie 4,80 zł normalny i 2,40 zł ulgowy." - KZK GOP - oficjalny profil


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tramwaje
Napisane: So 11.04.2015, 20:22 

Dołączył(a): Cz 22.01.2015, 13:26
Posty: 208
Nawet super to zorganizowali. Tramwaj pędzi pod prąd Moniuszki. Zero nadzoru a auta jadą sobie jeden za drugim. Nie ma gdzie uciec bo za wąsko. Nie wiem czy coś się zmieni ale motorowy zgłaszał problem.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tramwaje
Napisane: So 11.04.2015, 22:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 2.05.2013, 10:38
Posty: 802
Lokalizacja:
Świętochłowice
inżinier napisał(a):
DW napisał(a):
Teoretycznie, wg KZK, wyjazdy odbywają się normalnie przez Plac Sikorskiego.
Na www 7 jest dobrze, 9 aż za dobrze, natomiast nikt nie ruszył 33 i 38.

Aż za dobrze, czyt. Helmut?

_________________
http://www.km-forum.com.pl/galeria/sear ... r=Sir+Alex


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tramwaje
Napisane: Nd 12.04.2015, 7:51 

Dołączył(a): Nd 8.02.2015, 12:24
Posty: 229
Auri23 napisał(a):
Nawet super to zorganizowali. Tramwaj pędzi pod prąd Moniuszki. Zero nadzoru a auta jadą sobie jeden za drugim. Nie ma gdzie uciec bo za wąsko. Nie wiem czy coś się zmieni ale motorowy zgłaszał problem.

Widziałem jakieś ogłoszenia/plakaty Tramwajów Śląskich i Urzędu Miasta Bytom czy coś o zmianach organizacyjnych, że tam coś będzie dwukierunkowo, coś nie będzie można wjechać, bo tylko dla mieszkańców i właśnie też był punkt o tym, że na Moniuszki tramwaj będzie jechał pod prąd i że będzie tam Nadzór Ruchu Tramwajów Śląskich i żeby się stosować do ich poleceń, ale widać ile z tego wyszło..
http://www.tram-silesia.pl/www/index.ph ... more-22997
Tutaj jest też o tym wzmianka:
Cytuj:
W godzinach wieczornych tramwaje zjeżdżające do zajezdni w Bytomiu Stroszku będą kursować od pl. Sikorskiego do ul. Powstańców Warszawskich torem w ul. Moniuszki “pod prąd”. Ruch będzie nadzorowany przez Kontrolera Ruchu Tramwajów Śląskich S.A. Kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do poleceń Kontrolera Ruchu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tramwaje
Napisane: Nd 12.04.2015, 8:40 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
W TŚ są śmieszni z tymi swoimi komunikatami - "uwaga kierowco !", ilu ich czyta stronę TŚ ? Raczej znikoma ilość.

_________________
"Gdy debil nie wie, że jest debilem to ma przewalone.." G. Tabor :D


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tramwaje
Napisane: Nd 12.04.2015, 9:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 14.01.2010, 18:58
Posty: 2091
Lokalizacja:
Oś. Rechabilitacji Czenstochowska Cmętarz
Cytuj:
Aż za dobrze, czyt. Helmut?
Miałem na myśli to, że na www w kursach zjazdowych po przystanku Bytom Jagiellońska występuje dopiero Bytom Olimpijska. Niestety, nie przyjrzałem się dokładnie i nie jest wcale dobrze, bo jednak występuje Bytom Sąd. Ciekawe czy tramwajorze mają płacone za kilometry zjazdowe przez pl. Kościuszki?

_________________
"Ponadto informujemy, że turyści którzy nie będą chcieli skorzystać z karty ŚKUP mogą podróżować na podstawie biletów w taryfie strefowo – czasowej np. bilety w cenie 4,80 zł normalny i 2,40 zł ulgowy." - KZK GOP - oficjalny profil


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tramwaje
Napisane: Nd 12.04.2015, 18:31 

Dołączył(a): Nd 8.02.2015, 12:24
Posty: 229
P Śl napisał(a):
W TŚ są śmieszni z tymi swoimi komunikatami - "uwaga kierowco !", ilu ich czyta stronę TŚ ? Raczej znikoma ilość.

Czytać to tego nikt nie czyta, nawet pasażerowie tam nie zaglądają - ale Nadzór Ruchu powinien być, a go tam nie ma.. :>


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tramwaje
Napisane: Pt 24.04.2015, 19:17 

Dołączył(a): Pn 2.01.2012, 14:18
Posty: 167
Lokalizacja:
Katowice
Co to za nowość że na 36 też Twisty jeżdżą? :D


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tramwaje
Napisane: So 25.04.2015, 8:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 2.11.2008, 11:52
Posty: 845
Lokalizacja:
Bytom - Miechowice
Miderion napisał(a):
Co to za nowość że na 36 też Twisty jeżdżą? :D

Pewnie gnily na zajezdni bo 15 nie jezdzi to je laskawie wyslali:p Wgl jak wyglada rozdysponowanie Karlikow i Twistow (zakladajac ze 15 jezdzi na swojej trasie)? Nie stoi pare sztuk bez uzytku czy tylko mam takie wrazenie?
Karliki:
1-T6
6-T20
3-T4+rezerwa
?-T36
?-T16

Twisty:
7 - T6
? - T15
? - T16


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tramwaje
Napisane: So 25.04.2015, 10:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 11.12.2008, 22:47
Posty: 2927
Karliki:
4 - codziennie 2
6 - w robocze 1 dzienny, codziennie 3 nocne
20 - w robocze 6, w wolne 4
36 - codziennie 2
Łącznie w robocze potrzebne jest uruchomienie 13 wagonów (nocki na 6 wyjeżdżają po zjeździe dziennego), a w dni wolne 11. Ilość poc. obsługiwanych Karlikami zmniejszy się o 2 w robocze od 1 maja (skrócenie linii 20).

Twisty:
6 - w robocze 9, w wolne 5
16 - codziennie 3
35 - codziennie 4
36 - w robocze 2, w wolne 1
45 - codziennie 4
Łącznie: w robocze 22, w wolne 17

Na 15 jeździło przed zamknięciem 8 Twistów - tyle, co obecnie na 15 i 45. Twisty z 6 przeszły na 36 (w dni robocze i wolne).

_________________
Tak się zastanawiałem,
czy wpisanie naszej sieci tramwajowej
do UNESCO uchroniłoby przed likwidacją
kolejne linie.

- inż. Łukasz Klyszcz

To jest poważne forum

- użytkownik Forum Tramwajów Śląskich


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tramwaje
Napisane: So 25.04.2015, 17:09 

Dołączył(a): Nd 10.11.2013, 14:44
Posty: 902
Czemu w Tramwajach jest cały czas okropny burdel w SIPie?
Dziś na 21: Wyświetlacz Milowice Pętla, na dole szyby dykty Zmiana Trasy i druga Zagórze Pętla.
W E1 linia 26 (swoją drogą jedyna jaką zaprogramowano w momencie kiedy tam jeździły) ma dwa miliony wariantów, chyba ze 4 strony na sterowniku, czemu w 21 nie da się dopisać pętli na które czasem zajeżdża przy remontach, awariach i innych zdarzeniach?

No i zapowiedzi przystankowe też mało obchodzą czy działają czy je słychać. W Pesach na 45 boczne wewnętrzne wyświetlacze nie działają, na suficie wyświetlają ale tylko na małym fragmencie bo na 80% ekranu jest film propagandowy programu unijnego... E1 mają techniczną możliwość zapowiadania przystanków (podłączone głośniki, sterownik ZTCW ma wbudowany GPS) ale nie wgrane bo po co, będą komuś przeszkadzać, jedyna zapowiedź jaka jest to "Blokada kasowników".


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tramwaje
Napisane: So 25.04.2015, 18:36 

Dołączył(a): Pn 5.09.2011, 23:07
Posty: 1081
Lokalizacja:
Sosnowiec
nemo333 napisał(a):
Czemu w Tramwajach jest cały czas okropny burdel w SIPie?
Dziś na 21: Wyświetlacz Milowice Pętla, na dole szyby dykty Zmiana Trasy i druga Zagórze Pętla.
W E1 linia 26 (swoją drogą jedyna jaką zaprogramowano w momencie kiedy tam jeździły) ma dwa miliony wariantów, chyba ze 4 strony na sterowniku, czemu w 21 nie da się dopisać pętli na które czasem zajeżdża przy remontach, awariach i innych zdarzeniach?

No i zapowiedzi przystankowe też mało obchodzą czy działają czy je słychać. W Pesach na 45 boczne wewnętrzne wyświetlacze nie działają, na suficie wyświetlają ale tylko na małym fragmencie bo na 80% ekranu jest film propagandowy programu unijnego... E1 mają techniczną możliwość zapowiadania przystanków (podłączone głośniki, sterownik ZTCW ma wbudowany GPS) ale nie wgrane bo po co, będą komuś przeszkadzać, jedyna zapowiedź jaka jest to "Blokada kasowników".

Ja kiedyś mówiłem że tak to będzie, a z PESAmi się zaczną jaja jak gwarancja się skończy. To będzie jak z karlikami, remont generalny bez wymiany szyb bo tniemy koszta... a oni chcą budować sieci nie wiadomo jakie jak porysowaną szybę ciężko od 10 lat wymienić ...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tramwaje
Napisane: So 25.04.2015, 18:41 

Dołączył(a): Pt 13.08.2010, 10:32
Posty: 269
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
Arbeiterus napisał(a):
Ja kiedyś mówiłem że tak to będzie, a z PESAmi się zaczną jaja jak gwarancja się skończy. To będzie jak z karlikami, remont generalny bez wymiany szyb bo tniemy koszta... a oni chcą budować sieci nie wiadomo jakie jak porysowaną szybę ciężko od 10 lat wymienić ...


Możesz mi powiedzieć, który to Citadis przeszedł RK? Bo z tego co wiem, to dotychczas przechodziły one w ZUR TYLKO RB. RK miały się rozpocząć dopiero w tym roku...

_________________
Obrazek


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tramwaje
Napisane: So 25.04.2015, 18:51 

Dołączył(a): Nd 10.11.2013, 14:44
Posty: 902
Ktoś tu myli pojęcie odświeżenie lakieru i tapicerki z remontem tramwaju :>


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tramwaje
Napisane: So 25.04.2015, 20:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 14.01.2010, 18:58
Posty: 2091
Lokalizacja:
Oś. Rechabilitacji Czenstochowska Cmętarz
Cytuj:
Czemu w Tramwajach jest cały czas okropny burdel w SIPie?
Wczoraj się wprowadziłeś do nas czy ki diabeł? :>

_________________
"Ponadto informujemy, że turyści którzy nie będą chcieli skorzystać z karty ŚKUP mogą podróżować na podstawie biletów w taryfie strefowo – czasowej np. bilety w cenie 4,80 zł normalny i 2,40 zł ulgowy." - KZK GOP - oficjalny profil


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tramwaje
Napisane: So 25.04.2015, 21:07 

Dołączył(a): Nd 10.11.2013, 14:44
Posty: 902
Nie, obserwuję to już jakiś czas ale dopiero dziś zaczęło mnie to zastanawiać czemu partaczy się prostą i łatwą robotę która jest pożyteczna dla sporej ilości ludzi :P


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tramwaje
Napisane: So 25.04.2015, 21:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 11.12.2008, 22:47
Posty: 2927
A ja potrafię sobie wyobrazić święte oburzenie jak tylko tramwaje przestałyby jeździć z żółtymi zmianami tras, gdzie tu kultowość, gdzie tu tradycja?!

nemo333 napisał(a):
No i zapowiedzi przystankowe też mało obchodzą czy działają czy je słychać. W Pesach na 45 boczne wewnętrzne wyświetlacze nie działają, na suficie wyświetlają ale tylko na małym fragmencie bo na 80% ekranu jest film propagandowy programu unijnego... E1 mają techniczną możliwość zapowiadania przystanków (podłączone głośniki, sterownik ZTCW ma wbudowany GPS) ale nie wgrane bo po co, będą komuś przeszkadzać, jedyna zapowiedź jaka jest to "Blokada kasowników".
arb napisał(a):
Ja kiedyś mówiłem że tak to będzie, a z PESAmi się zaczną jaja jak gwarancja się skończy. To będzie jak z karlikami, remont generalny bez wymiany szyb bo tniemy koszta... a oni chcą budować sieci nie wiadomo jakie jak porysowaną szybę ciężko od 10 lat wymienić ...

A co ma zapowiadanie przystanków do stanu technicznego? Jedyne co potrafisz to narzekać, w dodatku absolutnie bez sensu i celu :>

_________________
Tak się zastanawiałem,
czy wpisanie naszej sieci tramwajowej
do UNESCO uchroniłoby przed likwidacją
kolejne linie.

- inż. Łukasz Klyszcz

To jest poważne forum

- użytkownik Forum Tramwajów Śląskich


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tramwaje
Napisane: So 25.04.2015, 21:49 

Dołączył(a): Pn 21.12.2009, 18:43
Posty: 2024
nemo333 napisał(a):
Nie, obserwuję to już jakiś czas ale dopiero dziś zaczęło mnie to zastanawiać czemu partaczy się prostą i łatwą robotę która jest pożyteczna dla sporej ilości ludzi :P

Sterowniki które są w Moderusach są dla nie których motorniczych czarną magią, jeśli mają włączyć warianty z trasami tymczasowymi. Dlatego masz efekt jak to opisałeś parę postów wyżej.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tramwaje
Napisane: Nd 26.04.2015, 9:15 

Dołączył(a): Nd 10.11.2013, 14:44
Posty: 902
Jakie tam są sterowniki i czyjego autorstwa jest cały system?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Tramwaje
Napisane: Nd 26.04.2015, 9:22 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
Mnie się podoba to przewijanie w dolnej linii wszystkich, możliwych przystanków na trasie...

_________________
"Gdy debil nie wie, że jest debilem to ma przewalone.." G. Tabor :D


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 345 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności