Teraz jest Pt 29.03.2024, 14:40

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5216 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 261  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 8.01.2004, 13:40 

Dołączył(a): Cz 4.09.2003, 11:41
Posty: 722
Lokalizacja:
Ruda Śląska 1
Wczoraj w Chorzowie na linii 165 widziałem jakieś cudo na testach u H.Z. Może i na 37 się pojawi?
Czy ktoś wie coś na ten temat?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 8.01.2004, 13:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
Był testowany Mercedes O.345 w białym kolorze - wysokopodłogowy. Innym nowym nabytkiem jest biało-zielony Jelcz 120M/3. Czy to cudo wyglądało jak jeden z nich?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 8.01.2004, 14:20 

Dołączył(a): Cz 4.09.2003, 11:41
Posty: 722
Lokalizacja:
Ruda Śląska 1
To był Mercedes. Jechałem w 22 i tak mi się właśnie coś zdawało,że ten 165 na masce ma symbol Mercedesa, i numer H.Z. 044(chyba)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 8.01.2004, 17:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 31.12.2002, 18:28
Posty: 455
Lokalizacja:
ŚWC/WRO/WAW
Misza napisał(a):
To był Mercedes. Jechałem w 22 i tak mi się właśnie coś zdawało,że ten 165 na masce ma symbol Mercedesa, i numer H.Z. 044(chyba)


Tak, otrzymał on numer 044 i lada dzień kończą się jego testy.

_________________
"Stopka może mieć wyłącznie jedną linijkę podpisu, nie powinna zawierać obrazków."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 8.01.2004, 18:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
lesiu napisał(a):
Misza napisał(a):
To był Mercedes. Jechałem w 22 i tak mi się właśnie coś zdawało,że ten 165 na masce ma symbol Mercedesa, i numer H.Z. 044(chyba)


Tak, otrzymał on numer 044 i lada dzień kończą się jego testy.


To na 37 już raczej nie pojeździ . Mała strata, bo MB Conecto to nic rewelacyjnego. Rok temu testowało go PKM Katowice, były nawet ulotki dla pasażerów. Oceniłem go średnio, jak dla mnie iloraz cena/jakość jest zbyt wysoki.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 8.01.2004, 19:21 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
Egon napisał(a):
To na 37 już raczej nie pojeździ . Mała strata, bo MB Conecto to nic rewelacyjnego. Rok temu testowało go PKM Katowice, były nawet ulotki dla pasażerów. Oceniłem go średnio, jak dla mnie iloraz cena/jakość jest zbyt wysoki.


Lepsze takie Conecto niż stary Jelcz (lub nawet i nowe M125M :wink: ). PKM Katowice testował inny egzemplarz, tak btw.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 8.01.2004, 23:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
kbojda napisał(a):
PKM Katowice testował inny egzemplarz, tak btw.

Tak, wiem, tamten był żółty. Testowały go też PKMy Jaworzno, Czechowice i ktoś-tam-jeszcze. Ten biały był na testach w PKM Świerklaniec. Oczywiście, że każdy nowy autobus jest lepszy od starego. Na temat M125M na razie się nie wypowiadam, bo jeszcze nim nie jechałem, mimo iż od tygodnia w miarę wolnego czasu na niego poluję. Ja tylko zaznaczyłem, że na punkcie Conecto nie oszalałem z zachwytu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 15.01.2004, 21:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 7.01.2004, 18:41
Posty: 52
Lokalizacja:
Wielkie Miasto Silesia
ja skolei wlasnie dzisiaj wrócilem z wycieczki m125m jestem rozczarowany!!! tandeta! naprawde z uwaga sledzilem forum i wszystkie krytyczne uwagi na temat jelcza traktowalem z pewna dozą ostrożności ale naprawde poziom tego wozu tragedia (wszystko w nim tak strzela jak w starych autosanach u mojej babci a nie w nowutkim wozie prosto z fabryki ciekawe co bedzie potem) miejmy przynajmniej nadzieje ze w codziennym uzytkowaniu bedzie sie lepiej sprawowal od solarow! (choc te niewatpliwie wygladaja ładniej(przynajmniej z zewnatrz) :idea:


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 16.01.2004, 6:41 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 3.01.2003, 16:43
Posty: 4265
Lokalizacja:
Bytom
Najlepiej teraz kupić H9.35 z drugiej ręki... Są wygodniejsze :wink: ...

_________________
"Bo na końcowych przystankach kawa ma szary smak..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 26.01.2004, 15:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 26.01.2004, 0:49
Posty: 141
Lokalizacja:
Gdańsk
PKM Katowice w ogóle nie dba o nowe autobusy! W najnowszych Jelczach kierowcy zaczęli już "zdobić" swoje kabiny. W jednym z nich szyby dzielące kabinę kierowcy i częśc przeznaczoną dla pasażerów częściowo zasłoniła bardzo brzydka tkanina! PKM powinien zabronić kierowcom przyklejania czy wieszania czegokolwiek w kabinach autobusów. W prawie wszystkich Solarisach na szybach kabin pojawiły się "ozdoby" w postaci przyklejonej folii- niekiedy ta folia jest nawet na oknach w kabinie kierowcy! Nie wspomne już do jakiego stanu PKM doprowadził Jelcze M121M! A te kabiny w Jelczach M121M :cry: ... druga sprawa to inwzja reklam na autobusach (ogólnie takowa nastąpiła ostatnio w całym kraju) Szczególnie brzydko wyglądają reklamy zajmujące cały bok autobusów Solaris i to nie prawda, że od wewnątrz wszystko widać- te reklamy utrudniją wyglądanie przez okna a PKM nie czerpie z tego dużych zysków, bo umieszczenie takiej reklamy na autobusie wcale nie jest drogie. Zlikwidiwać Bussines Consulting! :!: poza tym mogli by kupić jakieś autobusy przegubowe, albo przynajmniej 15-metrowe.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 26.01.2004, 17:41 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 3.01.2003, 16:43
Posty: 4265
Lokalizacja:
Bytom
Folia w górnej części służy jako osłona przeciwsłoneczna, której w oryginale ztcw nie ma.
A reklama na autobusach nigdy wyglądowi nie służy...

_________________
"Bo na końcowych przystankach kawa ma szary smak..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 26.01.2004, 18:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 26.01.2004, 0:49
Posty: 141
Lokalizacja:
Gdańsk
w górnej części czego?? Przecież promienie słoneczne nie padają od strony pasażerów. A w autobusach są montowane rolety przeciwsłoneczne dla kierowców. Autobus powinien wyglądać estetycznie!


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 26.01.2004, 21:34 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
qzs napisał(a):
PKM Katowice w ogóle nie dba o nowe autobusy! W najnowszych Jelczach kierowcy zaczęli już "zdobić" swoje kabiny. W jednym z nich szyby dzielące kabinę kierowcy i częśc przeznaczoną dla pasażerów częściowo zasłoniła bardzo brzydka tkanina!


Hehe, to i tak im długo zajęło - w solarkach folia i wytrażyki się po kilkunastu dniach zaczęły pojawiać ;-)

[/quote] PKM powinien zabronić kierowcom przyklejania czy wieszania czegokolwiek w kabinach autobusów.[/quote]

Nie tylko PKM K-ce powinien tego zabronić.

Cytuj:
Zlikwidiwać Bussines Consulting! :!:


Hehehehe :twisted:

Cytuj:
poza tym mogli by kupić jakieś autobusy przegubowe, albo przynajmniej 15-metrowe.


Precz z 15-metrowcami! A przegubowców nowych nie kupią, nie licz na to.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 26.01.2004, 22:24 

Dołączył(a): Pn 29.12.2003, 23:43
Posty: 29
Lokalizacja:
Katowice
Cytuj:
Precz z 15-metrowcami! .


A co z nimi nie tak?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 26.01.2004, 23:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 26.01.2004, 0:49
Posty: 141
Lokalizacja:
Gdańsk
Cytuj:
Nie tylko PKM K-ce powinien tego zabronić
.


W Sosnowcu w 15-metrowcach chyba tego zabronili, bo kierowcy nie przyklejają ani nie wieszają niczego, a w 12m. Solarisach to w większości wiszą jakieś "szmatki" a tylko w chyba w 2 na tych szybach jest przyklejona folia przyciemniajaca. A tak to kabiny Solarisów są szpecone w wielu firmach przewozowych chociażby w jedynym Solarise Sebzdy jest takie niebieskie badziewie :? Ale czemu to ma w ogóle służyć :?:


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 27.01.2004, 5:52 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
ksj napisał(a):
Cytuj:
Precz z 15-metrowcami! .


A co z nimi nie tak?


No nie wiem czy zauważyłeś, że taki autobus ma "nieco" mniejszą pojemność od Ikarusa 280.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 27.01.2004, 5:53 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
qzs napisał(a):
Ale czemu to ma w ogóle służyć :?:


Zapytaj kierowców, bo ja tego też nie potrafę zrozumieć.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 27.01.2004, 6:23 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 3.01.2003, 16:43
Posty: 4265
Lokalizacja:
Bytom
Hahaha... Autobusy powinny wyglądać estetycznie, ale to trudne do osiągnięcia, bo nie dość, że mają brzydkie malowanie lub są reklamami obsmarowane, to jeszcze są fatalnie utrzymane przez kierowców. W niektórych przypadkach nie pomoże reprymenda kierownictwa, tu trzeba po prostu wyrobienia estetycznego...

_________________
"Bo na końcowych przystankach kawa ma szary smak..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 27.01.2004, 12:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 26.01.2004, 0:49
Posty: 141
Lokalizacja:
Gdańsk
Malowanie- sprawa gustu, ale to PKM Katowice nie jest takie złe. Ale wydaje mi się, że kierownictwo nie robi nic w tym kierunku aby ukrocić to szpecenie autobusów przez kierowców. Co do 15-metrowców to nie są one złe ale nie powinny być stosowane zamiennie z przegubowcami na liniach o szczególnie dużym natężeniu ruchu, a raczej zamiennie z autobusami krótkimi w godzinach szczytu, można by wprowadzić dodatkową kategorię taboru. :wink:


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 27.01.2004, 12:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
qzs napisał(a):
Malowanie- sprawa gustu, ale to PKM Katowice nie jest takie złe.

Mnie się nie podoba. Wolę malowanie PKMów Sosnowiec i Tychy.
qzs napisał(a):
Co do 15-metrowców to nie są one złe ale nie powinny być stosowane zamiennie z przegubowcami na liniach o szczególnie dużym natężeniu ruchu, a raczej zamiennie z autobusami krótkimi w godzinach szczytu, można by wprowadzić dodatkową kategorię taboru. :wink:

Ze wzgledu na mniejszą zwrotność od 12- i 18-metrowego autobusu 15-metrowce nie nadają się do obsługi niektórych tras. Ich zastosowanie widziałbym na liniach 8**, ale poza godzinami szczytu. W szczycie zdecydowanie Ikarusy 280.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5216 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 261  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności