Teraz jest Pt 29.03.2024, 1:53

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5216 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 261  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 28.01.2004, 2:22 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
qzs napisał(a):
Malowanie- sprawa gustu, ale to PKM Katowice nie jest takie złe.


Jest obrzydliwie mdłe. Gliwicki odcień żółtego jest o wiele przyjemniejszy dla oka. Niezależnie od tego uważam, że na autobusie powinien być akcenty w jakimś innym kolorze - jednolity kolor jest po prostu brzydki. Katowickie autobusy, skoro już nie mogą być kremowo-czerwone, powinny mieć malowanie w barwach miastach, czyli żółto-niebieskie - coś jak MZK Grudziądz, czy MPK Tarnów.

Cytuj:
Ale wydaje mi się, że kierownictwo nie robi nic w tym kierunku aby ukrocić to szpecenie autobusów przez kierowców.


Oczywiście, że nie, bo im to zwisa. A poza tym są opinie (nie tylko w PKMie), że kierowca który sobie wystroi kabinę po swojemu czuje się w niej lepiej i jeździ bezpieczniej - moim zdaniem to bzdura, no ale...

Cytuj:
Co do 15-metrowców to nie są one złe ale nie powinny być stosowane zamiennie z przegubowcami na liniach o szczególnie dużym natężeniu ruchu, a raczej zamiennie z autobusami krótkimi w godzinach szczytu, można by wprowadzić dodatkową kategorię taboru. :wink:


15-metrowy autobus nadaje się na linie gdzie są dla niego odpowiednie potoki pasażerskie - za dużo ludzi na solówkę, za mało na przeguba. Ale u nas taki autobus, ponieważ ma "powyżej 115 miejsc" jest traktowany jako ersatz Ikarusa 280 i tyle.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 28.01.2004, 6:18 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 3.01.2003, 16:43
Posty: 4265
Lokalizacja:
Bytom
memphis napisał(a):
qzs napisał(a):
Malowanie- sprawa gustu, ale to PKM Katowice nie jest takie złe.


Jest obrzydliwie mdłe. Gliwicki odcień żółtego jest o wiele przyjemniejszy dla oka. Niezależnie od tego uważam, że na autobusie powinien być akcenty w jakimś innym kolorze - jednolity kolor jest po prostu brzydki. Katowickie autobusy, skoro już nie mogą być kremowo-czerwone, powinny mieć malowanie w barwach miastach, czyli żółto-niebieskie - coś jak MZK Grudziądz, czy MPK Tarnów.

Jak wygląda schemat Tarnowski (bliżej?)?

_________________
"Bo na końcowych przystankach kawa ma szary smak..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 28.01.2004, 12:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 26.01.2004, 0:49
Posty: 141
Lokalizacja:
Gdańsk
Cytuj:
Jest obrzydliwie mdłe

Bo ja wiem, takie kanarkowe :roll:, ale czy aż takie mdłe... A rzeczywiście mogli by coś niebieskiego dodać. A co do malowania PKM Sosnowiec, to to na Solarisach z 2002r. jest całkiem fajne, na tych z 2003 jest za dużo bordowego (po co ten dodatkowy bordowy pas nad oknami), z kolei malowanie PKM Tychy jest O'K. Ale najlepsze (takie tradysyjne czerwono-kremowe) mają Solarisy w Mielcu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 28.01.2004, 12:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 1.01.2003, 14:16
Posty: 376
Lokalizacja:
Zabrze
N napisał(a):
Jak wygląda schemat Tarnowski (bliżej?)?


http://ams1.lo3.wroc.pl/tomek/tournee.php?p=30897

_________________
Milosc, prawda i trakcja elektryczna zawsze zwycieza z nienawiscia, klamstwem i silnikiem diesla!


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 28.01.2004, 16:28 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
N napisał(a):
Jak wygląda schemat Tarnowski (bliżej?)?


No żółty z niebieskim dołem.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 28.01.2004, 16:29 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
qzs napisał(a):
A co do malowania PKM Sosnowiec, to to na Solarisach z 2002r. jest całkiem fajne, na tych z 2003 jest za dużo bordowego (po co ten dodatkowy bordowy pas nad oknami),


Ten kto wymyślił te kolory powinien iść do psychiatryka siedzieć...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 28.01.2004, 17:48 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 3.01.2003, 16:43
Posty: 4265
Lokalizacja:
Bytom
Aż dziw bierze, że w kraju takich artystów jak Matejko, Chełmoński etc. nikomu się nie chce opracować sensownego malowania... Katastrofa...

_________________
"Bo na końcowych przystankach kawa ma szary smak..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 4.02.2004, 4:56 

Dołączył(a): So 22.03.2003, 3:03
Posty: 17
Co do dyskusji o 15 metrowcach. Podobają sie wam czy nie i tak będą kupowane bo do dla kzk gop to autobus klasy ikarus 280 i to tańszy przy zakupie i ekploatacji. Kupno u18 mogłoby się tylko skończyć katastofą finansową pkm bo kogo niby stać w gopie żeby wywalić ponad 1 mln na autobus 18 metrowy. A co do ilości pasażerów to teoretycznie na papierze do u15 i 280 mieści się tyle samo ludzi. Pozostaje jeszce problem braku jednej pary dzwi i zagrożona sztywność konstrukcji 15 metrowców na naszych dziurawych drogach --- ale czy 15 sie sprawdzają wyjdzie w praniu za pare lat. Mam nadzieje ze kratownice w 15 nie rozpadną się po 3 latach.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 4.02.2004, 12:19 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 31.12.2002, 18:28
Posty: 455
Lokalizacja:
ŚWC/WRO/WAW
qqq napisał(a):
Co do dyskusji o 15 metrowcach. Podobają sie wam czy nie i tak będą kupowane bo do dla kzk gop to autobus klasy ikarus 280 i to tańszy przy zakupie i ekploatacji. Kupno u18 mogłoby się tylko skończyć katastofą finansową pkm bo kogo niby stać w gopie żeby wywalić ponad 1 mln na autobus 18 metrowy. A co do ilości pasażerów to teoretycznie na papierze do u15 i 280 mieści się tyle samo ludzi.


KZK GOP nie obchodzi czy jest to SU15, SU18 czy Ikarus 280. To wszystko jest tabor C. SU15 tylko na papierze mieści tyle samo pasażerów co wychodzi w praktyce na niektórych liniach gdzie Ikarusy zastąpiono (częściowo) Solarisami.

_________________
"Stopka może mieć wyłącznie jedną linijkę podpisu, nie powinna zawierać obrazków."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 4.02.2004, 14:02 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
qqq napisał(a):
Co do dyskusji o 15 metrowcach. Podobają sie wam czy nie i tak będą kupowane bo do dla kzk gop to autobus klasy ikarus 280 i to tańszy przy zakupie i ekploatacji. Kupno u18 mogłoby się tylko skończyć katastofą finansową pkm bo kogo niby stać w gopie żeby wywalić ponad 1 mln na autobus 18 metrowy.


Jak się ma debilne władze odpowiedzialne za transport zbiorowy (dotyczy przede wszystkim gmin) to tak jest.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 13.02.2004, 19:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 16.09.2003, 22:18
Posty: 273
Lokalizacja:
Katowice
Od kiedy na trzynastce jeździ autobus przegubowy ?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 13.02.2004, 20:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 16.09.2003, 22:18
Posty: 273
Lokalizacja:
Katowice
Jak od nigdy? Dziś widziałem przegubową trzynastkę około południa na dworcu chyba że podmiana chwilowa


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 13.02.2004, 21:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 1.01.2003, 17:39
Posty: 383
Lokalizacja:
Katowice
Łukasz napisał(a):
Jak od nigdy? Dziś widziałem przegubową trzynastkę około południa na dworcu chyba że podmiana chwilowa


Codziennie widuje trzynastki, ale przeguba nie widzialem. Moze to byla inna linia.

_________________
MiS
_________________
"Waiting for someday when the ocean and sky will cover up the land in deep blue."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 13.02.2004, 21:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 16.09.2003, 22:18
Posty: 273
Lokalizacja:
Katowice
Cytuj:
Codziennie widuje trzynastki, ale przeguba nie widzialem. Moze to byla inna linia


Na dworcu to tylko trzynastka ma trzy na konicu więc jestem pewny przed nią jechała 10-tka i 76


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 14.02.2004, 7:41 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
MiS napisał(a):
Codziennie widuje trzynastki, ale przeguba nie widzialem. Moze to byla inna linia.


Zdarza się. Na 13-tce i 688 w szczególności.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 14.02.2004, 10:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 21.11.2003, 23:01
Posty: 1902
Lokalizacja:
Bielsko-B
Nie wiem, czy ktoś z Was bywa przed 8 na dworcu w Katowicach i widział napchana do maksimum 12. Może by tak póścić Ikarusa, to może by się wszyscy zmieścili...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 14.02.2004, 11:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 31.12.2002, 18:28
Posty: 455
Lokalizacja:
ŚWC/WRO/WAW
misiek napisał(a):
Nie wiem, czy ktoś z Was bywa przed 8 na dworcu w Katowicach i widział napchana do maksimum 12. Może by tak póścić Ikarusa, to może by się wszyscy zmieścili...


Pfff, po pierwsze to nie my o tym decydujemy, a po drugie to się i tak nie zmieni jak znam życie :P

_________________
"Stopka może mieć wyłącznie jedną linijkę podpisu, nie powinna zawierać obrazków."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 6.03.2004, 1:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 26.01.2004, 0:49
Posty: 141
Lokalizacja:
Gdańsk
Jakiś czas temu wypadkowi uległ jeden z nowych Vecto PKM K-ce (bodajże #183) wie ktoś może w jakich okolicznościach doszło do tego wypadku??


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 17.10.2004, 21:34 

Dołączył(a): So 4.09.2004, 12:13
Posty: 755
Byłem dzisiaj w Katowicach i takiego widoku się nie spodziewałem. Otóż zauważyłem na linii autobus MAN EL 283. Dokładnie ten pojazd, który był prezentowany na targach i szczegułowo opisywany w Infobusie. Nie wiem na jakiej linii jechał, natomiast napewno było to w barwach PKM Katowice (bo miał stosowne nalepki). Generalnie miałem nadzieję, że nigdy czegoś takiego na liniach miejskich nie zobaczę ale chyba myliłem się. Generalnie to z tego autobusu podoba mi się tylko jego malowanie. Bardzo chętnie zobaczyłbym tak pomalowane miejskie autobusy.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 18.10.2004, 6:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 31.12.2002, 18:28
Posty: 455
Lokalizacja:
ŚWC/WRO/WAW
Richard napisał(a):
Byłem dzisiaj w Katowicach i takiego widoku się nie spodziewałem. Otóż zauważyłem na linii autobus MAN EL 283. Dokładnie ten pojazd, który był prezentowany na targach i szczegułowo opisywany w Infobusie. Nie wiem na jakiej linii jechał, natomiast napewno było to w barwach PKM Katowice (bo miał stosowne nalepki). Generalnie miałem nadzieję, że nigdy czegoś takiego na liniach miejskich nie zobaczę ale chyba myliłem się. Generalnie to z tego autobusu podoba mi się tylko jego malowanie. Bardzo chętnie zobaczyłbym tak pomalowane miejskie autobusy.


MAN Lion's City jest w PKM-ie na testach od kilku dni i będzie jeszcze przez co najmniej tydzień. Akurat jeśli chodzi o linie miejskie to nie jest on taki najgorszy, mimo, że jest to wersja podmiejska - jedynym mankamentem są środkowe drwi odskokowo-uchylne, do których pasazerowie są nieprzyzwyczajeni i drzwi sprawiają trochę problemów. Na uwagę zasługuje silnik (dane techniczne pominę, bo nie mam do tego głowy, ale ma coś ponad 250 KM). A jeśli chodzi o malowanie to IMO jest to jedno z brzydszych, kremowo-czerwone jest najlepsze :)

_________________
"Stopka może mieć wyłącznie jedną linijkę podpisu, nie powinna zawierać obrazków."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5216 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 261  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności