Teraz jest Cz 28.03.2024, 14:46

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 197 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: PKSiS Oświęcim
Napisane: Śr 1.10.2014, 7:12 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
memphis napisał(a):
Daro85 napisał(a):
Inna sprawa, że na marginesie wyszło jakim idiotyzmem są te plany transportowe, skoro szef MZK jako problem w rozwinięciu działalności podaje konieczność zmiany tegoż planu (!).


A gdzie on był (i jego przełożeni z władz gminy) jak plan był tworzony? Pewnie jaki chcieli taki dostali.

To niestety choroba naszego państwa, że tworzy się masę makulatury do szuflady. W Gliwicach stworzona ładne opracowanie na temat zmian lata mijają efektów tego brak :/
Egon napisał(a):
P Śl napisał(a):
Czyli poszło to w kierunku moich rozważań. Jak aż 13 autobusów to powinno być chyba całkiem nieźle.

Znaczy, że dobrze policzyłem ;-)
http://www.phototrans.eu/14,715602,0,Au ... 60005.html

No nie wiem, bo ty chciałeś tam chyba zachować wszystkie obecne linie. Tutaj jest mowa o jednej linii Tychy - Oświęcim, a więc przy 13 autobusach to na pewno nie pojedzie tylko raz na godzinę ;)

_________________
"Gdy debil nie wie, że jest debilem to ma przewalone.." G. Tabor :D


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKSiS Oświęcim
Napisane: Śr 1.10.2014, 9:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
P Śl napisał(a):
No nie wiem, bo ty chciałeś tam chyba zachować wszystkie obecne linie. Tutaj jest mowa o jednej linii Tychy - Oświęcim, a więc przy 13 autobusach to na pewno nie pojedzie tylko raz na godzinę ;)

Gdzie Ty takie coś wyczytałeś? Chyba coś źle interpretujesz, albo przeczytałeś "po łebkach" ;-)

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKSiS Oświęcim
Napisane: Śr 1.10.2014, 9:57 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
Z pamięci pisałem i generalnie druga wersja jest prawidłowa ;)

_________________
"Gdy debil nie wie, że jest debilem to ma przewalone.." G. Tabor :D


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKSiS Oświęcim
Napisane: Śr 1.10.2014, 15:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
A Lędziny jak zwykle śpią. Może wystarcza im dobra, choć stopniowo się pogarszająca, komunikacja do Katowic/Mysłowic/Bierunia Starego (wg taryfy KZK GOP) i dostateczna do Tychów? Może mieszkańcy nie potrzebują jeździć do Bierunia Nowego, Bojszów czy starostwa powiatowego w Ścierniach? To miasto znam najsłabiej z całego powiatu, tam nie mam żadnej rodziny ani przyjaciół.
Zapewne się obudzą, jak już wszystko zostanie "przyklepane". Tyle, że wtedy będzie już po ptokach...

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKSiS Oświęcim
Napisane: Wt 14.10.2014, 17:41 

Dołączył(a): Śr 17.12.2008, 23:31
Posty: 19
No to od jutra już jest koniec PKSiS Oświęcim na 5xx więcej w info w linkach:
1. http://www.bojszowy.pl/pl/4436/140306/Z ... innej.html
2. http://www.bierun.pl/main/aktualnosci/idn:2496.html

Narazie na tej komunikacji zastępczej w Bieruniu jeździ PTS Bus trans Tychy a na linii 274 ex 574 jeździ PKM Tychy


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKSiS Oświęcim
Napisane: Śr 15.10.2014, 12:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
19MATEUSZ88 napisał(a):
No to od jutra już jest koniec PKSiS Oświęcim na 5xx więcej w info w linkach:
1. http://www.bojszowy.pl/pl/4436/140306/Z ... innej.html
2. http://www.bierun.pl/main/aktualnosci/idn:2496.html

Narazie na tej komunikacji zastępczej w Bieruniu jeździ PTS Bus trans Tychy a na linii 274 ex 574 jeździ PKM Tychy


Ale jak? Tylko 3 kursy tego zastępczego?

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKSiS Oświęcim
Napisane: Śr 15.10.2014, 14:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
19MATEUSZ88 napisał(a):
na linii 274 ex 574 jeździ PKM Tychy

Ile par kursów miało 574? Nie zdążyłem policzyć...

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKSiS Oświęcim
Napisane: Śr 15.10.2014, 15:32 

Dołączył(a): Pn 15.12.2003, 18:58
Posty: 4384
Lokalizacja:
z Tarnowskich Gór
Egon napisał(a):
Ile par kursów miało 574? Nie zdążyłem policzyć...

13 w R i 5 w SN.
PKSiS nadal jeździ, np. na 574 jeździ żółta Kapena. A na 274 widziałem gazowego U12. Polecam Aktualności TVP K-ce, w południe kręcili materiał na dworcu w Bieruniu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKSiS Oświęcim
Napisane: Śr 15.10.2014, 18:16 

Dołączył(a): Śr 17.12.2008, 23:31
Posty: 19
Kolejna "garść" informacji dot. komunikacji zastępczej w Bieruniu http://www.serwislokalny.com/aktualnosc ... a-ruszyla/
Ciekawi mnie czy miasto Oświęcim się coś dorzuci do tej zastępczej linii 86 aby ją przedłużyli do Oświęcimia ?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKSiS Oświęcim
Napisane: Śr 15.10.2014, 19:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
19MATEUSZ88 napisał(a):
Kolejna "garść" informacji dot. komunikacji zastępczej w Bieruniu http://www.serwislokalny.com/aktualnosc ... a-ruszyla/
Ciekawi mnie czy miasto Oświęcim się coś dorzuci do tej zastępczej linii 86 aby ją przedłużyli do Oświęcimia ?


Z tego co było mówione to tak, tyle, że nie od razu. Tzn. zapewne za 2 miesiące.

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKSiS Oświęcim
Napisane: Śr 15.10.2014, 19:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
Daro85 napisał(a):
19MATEUSZ88 napisał(a):
Kolejna "garść" informacji dot. komunikacji zastępczej w Bieruniu http://www.serwislokalny.com/aktualnosc ... a-ruszyla/
Ciekawi mnie czy miasto Oświęcim się coś dorzuci do tej zastępczej linii 86 aby ją przedłużyli do Oświęcimia ?


Z tego co było mówione to tak, tyle, że nie od razu. Tzn. zapewne za 2 miesiące.

To, co teraz się dzieje, jest sytuacją tymczasową i na podstawie działań podejmowanych do końca bieżącego roku nie wyciągałbym żadnych wniosków, jak to będzie wyglądało w przyszłym. Przypuszczam, że będzie linia Tychy - Oświęcim, ale nie tak mocna, jak niektórzy by sobie życzyli. W Bojszowach na pewno też się coś zmieni, tam tych linii robi się dość dużo i podejrzewam, że nastąpią zmiany w numeracji wraz z połączeniem tras i ograniczeniem kursów - być może z 551, 627 i... T powstanie jedna linia. Niepokoi mnie sytuacja 581 - jeśli nowa linia 81 ma mieć o 2 pary kursów mniej, to wychodzi mi 4 pary kursów - mało... O 554 (54) bym się nie martwił, wg mnie pozostanie na dotychczasowej trasie, choć w Tychach może nie aż do dworca. Imieloki i Chełmioki nie są ubodzy... ;-)

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKSiS Oświęcim
Napisane: Śr 15.10.2014, 20:27 

Dołączył(a): Śr 17.12.2008, 23:31
Posty: 19
Egon napisał(a):
Daro85 napisał(a):
19MATEUSZ88 napisał(a):
Kolejna "garść" informacji dot. komunikacji zastępczej w Bieruniu http://www.serwislokalny.com/aktualnosc ... a-ruszyla/
Ciekawi mnie czy miasto Oświęcim się coś dorzuci do tej zastępczej linii 86 aby ją przedłużyli do Oświęcimia ?


Z tego co było mówione to tak, tyle, że nie od razu. Tzn. zapewne za 2 miesiące.

To, co teraz się dzieje, jest sytuacją tymczasową i na podstawie działań podejmowanych do końca bieżącego roku nie wyciągałbym żadnych wniosków, jak to będzie wyglądało w przyszłym. Przypuszczam, że będzie linia Tychy - Oświęcim, ale nie tak mocna, jak niektórzy by sobie życzyli. W Bojszowach na pewno też się coś zmieni, tam tych linii robi się dość dużo i podejrzewam, że nastąpią zmiany w numeracji wraz z połączeniem tras i ograniczeniem kursów - być może z 551, 627 i... T powstanie jedna linia. Niepokoi mnie sytuacja 581 - jeśli nowa linia 81 ma mieć o 2 pary kursów mniej, to wychodzi mi 4 pary kursów - mało... O 554 (54) bym się nie martwił, wg mnie pozostanie na dotychczasowej trasie, choć w Tychach może nie aż do dworca. Imieloki i Chełmioki nie są ubodzy... ;-)


Daro85 chodziło mi o komunikację zastępczą a nie o tą co będzie za 2 miesiące ;). Bo jak trasa zastępczej 86 zostanie tak jak teraz ma być czyli Bieruń Zabrzeg - Tychy, to Bierunianie stracą możliwość dostania się do Oświęcimia do pracy/szkół i na odwrót. W takiej sytuacji zyskają tylko busiarze.

Nie wiem jak Wy ale ja się już nie mogę doczekać tego 2015 roku, który od samego początku będzie ciekawy za sprawą tej nowej komunikacji bieruńskiej.
Co do tego połączenia tych 3 linii w 1 (551+627+T) to byłoby dobre rozwiązanie (obsłużyłaby ona Wolę, Międzyrzecze, Bojszowy Nowe), do tego dochodzi 274, (obsłużyłaby Piasta, Jedlinę i Bojszowy) obie linie od przystanku Bojszowy Nowe Prosta do Tychy Barwna Cmentarz miałyby wspólną trasę gdzie znów nastąpiłoby rozwidlenie obu linii (274 mogłoby od razu jechać na Nexteer a to 551+627+T mogłoby jechać na Domy Polne, Fiat, Urbanowice) Nie wiem czy się ze mną zgodzicie ale ja do Pszczyny proponowałbym wydłużyć kilka kursów linii 31 (o ile ta 31 nie ulegnie likwidacji lub wcieleniu w linie 500).


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKSiS Oświęcim
Napisane: Śr 15.10.2014, 20:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
19MATEUSZ88 napisał(a):
Nie wiem czy się ze mną zgodzicie ale ja do Pszczyny proponowałbym wydłużyć kilka kursów linii 31 (o ile ta 31 nie ulegnie likwidacji lub wcieleniu w linie 500).

Wg mnie linia z Tychów do Pszczyny przez Bieruń aż tak bardzo potrzebna nie jest - jeśli już miałbym coś kombinować, to prędzej do Pszczyny skierowałbym 627. Ale moim zdaniem wystarczy przyzwoite (tzn. nieco lepsze niż na 6 parach kursów) połączenie Bieruń - Pszczyna. Trasa w jedną stronę to 45 minut - da się zrealizować jednym autobusem jakieś 8-9 par kursów, z częstotliwością 2h w każdym kierunku. Częściej nie potrzeba.
Dziwi mnie też milczenie Lędzin - to miasto działa (a raczej zaniechuje działań) jakby w oderwaniu od reszty powiatu...

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Ostatnio edytowano Śr 15.10.2014, 20:48 przez Egon, łącznie edytowano 1 raz

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKSiS Oświęcim
Napisane: Śr 15.10.2014, 20:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
19MATEUSZ88 napisał(a):
Nie wiem jak Wy ale ja się już nie mogę doczekać tego 2015 roku, który od samego początku będzie ciekawy za sprawą tej nowej komunikacji bieruńskiej.


Byleby tylko nie doszło do jakichś kretynizmów. Bo jak ma to wyglądać tak, że z Bojszów do Piasta dojedziemy, ale z leżących po drodze Bijasowic dojedziemy ewentualnie busem albo do Czarnuchowic, albo do Szkoły, bo się nie dogadano co do płacenia za wozokm, to może sobie darujmy. Podobnie z Pszczyną i Wolą, gdzie za chwilę będą 2 kursy na dobę :P

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKSiS Oświęcim
Napisane: Śr 15.10.2014, 20:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
Daro85 napisał(a):
Byleby tylko nie doszło do jakichś kretynizmów. Bo jak ma to wyglądać tak, że z Bojszów do Piasta dojedziemy, ale z leżących po drodze Bijasowic dojedziemy ewentualnie busem albo do Czarnuchowic, albo do Szkoły, bo się nie dogadano co do płacenia za wozokm, to może sobie darujmy.

O to bym się nie bał. Już od jutra ma być po Bożemu ;-)

Daro85 napisał(a):
Podobnie z Pszczyną i Wolą, gdzie za chwilę będą 2 kursy na dobę :P

Tak, tu Twoje obawy są niestety uzasadnione...

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKSiS Oświęcim
Napisane: Śr 15.10.2014, 20:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
Egon napisał(a):
Dziwi mnie też milczenie Lędzin - to miasto działa (a raczej zaniechuje działań) jakby w oderwaniu od reszty powiatu...


Ale ten powiat to takie "małe Bałkany". Widać tam pewne skonfliktowanie poszczególnych gmin i sporą rozbieżność interesów. Przykład- Bieruń od lat prowadził w KMie politykę trochę za bardzo samodzielną, skonfliktowany z Tychami, podobnie Lędziny- robiły swoje, nie patrząc na sąsiadów (tam od lat KM wyglądał inaczej niż w Bieruniu), a reszta zabezpieczała tylko podstawowe sprawy.

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKSiS Oświęcim
Napisane: Cz 16.10.2014, 17:18 

Dołączył(a): Pt 18.03.2005, 22:44
Posty: 62
Lokalizacja:
Mikołów
Od jutra kolejne zmiany w gminie Bojszowy...
http://www.bojszowy.pl/pl/4436/140496/Kolejne_zmiany_w_komunikacji_zbiorowej.html

_________________
Masz bilety autobusowe? Nie wyrzucaj :) Skontaktuj się ze mną...
http://www.polskiebilety.pl


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKSiS Oświęcim
Napisane: Cz 16.10.2014, 17:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
Bertol napisał(a):

Tak jak się tego obawiałem, jest trochę za mało, zwłaszcza na 81.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKSiS Oświęcim
Napisane: Cz 16.10.2014, 19:20 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
Egon napisał(a):
Bertol napisał(a):

Tak jak się tego obawiałem, jest trochę za mało, zwłaszcza na 81.


Traktuj to jako doraźną próbę ogarnięcia tego, co zostawił po sobie poprzednik.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKSiS Oświęcim
Napisane: Cz 16.10.2014, 19:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
aso napisał(a):
Traktuj to jako doraźną próbę ogarnięcia tego, co zostawił po sobie poprzednik.

Tak też to traktuję. Tam trzeba wszystko stworzyć od nowa. Linii dużo, kursów mało. PKS Pszczyna też kondycją nie grzeszy, więc od Nowego Roku spodziewam się czegoś zupełnie innego niż to, co teraz widzimy lub jeszcze zobaczymy do końca br. Spodziewam się również, że jakaś komunikacja w weekendy i święta też zostanie uruchomiona.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 197 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności