Teraz jest Pt 29.03.2024, 13:16

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 197 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: PKSiS Oświęcim
Napisane: Pn 29.09.2014, 8:43 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
Egon napisał(a):
60, nie 70 - poprawiłem, bo wcisnął mi się klawisz obok ;) To byłby takt podstawowy, biski w szczycie tworzyłyby 30 min. Zauważ, że to nie jest stricte linia miejska i tam większa częstotliwość nie jest potrzebna. Co do 627 - pisałem już, że te 4 pary kursów to zbyt mało.
A teraz odnieś się do wypowiedzi burmistrza Bierunia, że chce w gminie zrobić komunikację na 10 autobusach (nie bierzemy pod uwagę 149, 931 i 995, za które Bieruń nie płaci). Zakładamy 5 na 500 i 3 na 554. Dodajemy po 1 na 581 i 551. Wystarczy, czy nie? IMO za mało. Skąd zabierzesz?
Mam uzasadnione obawy, że częstotliwość 500 i 554 się pogorszy, za to wzrośnie punktualność i pewność wykonania kursów.

Ja na tym obecnym stanąłem na etapie 500/586, więc ciężko mi się wypowiedzieć w kwestii reszty, bo nie wiem jak to wyglądało. Ja myślałem o takcie może nawet 30 plus w szczycie 20, ale takt 30 i 40 poza szczytem też jest dobry, ewentualnie pod wieczór co godzinę. Na coś takiego 5 autobusów wystarczy. Co do napełnień to w ramach MZK Tychy mogą być ciekawsze niż w obecnym kształcie.

_________________
"Gdy debil nie wie, że jest debilem to ma przewalone.." G. Tabor :D


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKSiS Oświęcim
Napisane: Pn 29.09.2014, 15:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
P Śl napisał(a):
Ja na tym obecnym stanąłem na etapie 500/586, więc ciężko mi się wypowiedzieć w kwestii reszty, bo nie wiem jak to wyglądało. Ja myślałem o takcie może nawet 30 plus w szczycie 20, ale takt 30 i 40 poza szczytem też jest dobry, ewentualnie pod wieczór co godzinę. Na coś takiego 5 autobusów wystarczy. Co do napełnień to w ramach MZK Tychy mogą być ciekawsze niż w obecnym kształcie.

No ale nie patrz tylko pod kątem linii Tychy - Oświęcim. Tu chodzi o całą komunikację w powiecie bieruńsko-lędzińskim. Założę się, że nowe 500 będzie jeździło w szczycie nie częściej niż co 30 minut i poza szczytem najwyżej co 60. Tu naprawdę częściej nie trzeba, za to musi być tabor przegubowy. To nie jest typowa linia miejska, tylko międzymiastowa, a nawet międzywojewódzka. Pozostałe linie mogą być na krótkich i poza 554 wcale nie muszą wjeżdżać do Tychów.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKSiS Oświęcim
Napisane: Pn 29.09.2014, 16:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
aso napisał(a):
adam86 napisał(a):
19MATEUSZ88 napisał(a):
Dodam, że gmina Brzeszcze ma długi i na każdą decyzję o jakimkolwiek remoncie dróg czy budowie chodnika w brzeszczach zgodę musi wydać komornik także ciężko byłoby uzyskać dopłatę od Brzeszcz.

O ROTFL. Litości, komornikowi nic do żadnego remontu czy budowy!


http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/3 ... ,id,t.html

No i co w związku z tym?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKSiS Oświęcim
Napisane: Pn 29.09.2014, 20:10 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
Egon napisał(a):
No ale nie patrz tylko pod kątem linii Tychy - Oświęcim. Tu chodzi o całą komunikację w powiecie bieruńsko-lędzińskim. Założę się, że nowe 500 będzie jeździło w szczycie nie częściej niż co 30 minut i poza szczytem najwyżej co 60. Tu naprawdę częściej nie trzeba, za to musi być tabor przegubowy. To nie jest typowa linia miejska, tylko międzymiastowa, a nawet międzywojewódzka. Pozostałe linie mogą być na krótkich i poza 554 wcale nie muszą wjeżdżać do Tychów.

Nie orientuję się dobrze w tym temacie, a rozkładów już nie ma. Po twoich zdjęciach widzę, że też jakieś inne linie były nawet jeżdżące po Tychach, ale nie wiem jak często. Zdaje się, że czwórki jechały w rejony gdzie jedzie 627 ? I linia zamiast do Oświęcimia to do Imielina ? Pamiętam w gąszczu kursów, że też jakieś były do Imielina z Oświęcimia. To może rejony 627 rozwinąć porządnie busikami ? Stworzyć przyzwoite 500, a Imielin zamiast bezpośrednio to skorelować z 500 ? Nie pojmuję twojej logiki, z jednej strony nie puszczajmy tego za często, bo nie ma po co, z drugiej strony chcesz przeguby pchać i ubijać ludzi niczym palety.
Zrobiłem jakiś rozkład na szybko, może coś w ten deseń ?
http://przeklej.org/file/3CbZMg/500.xls

_________________
"Gdy debil nie wie, że jest debilem to ma przewalone.." G. Tabor :D


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKSiS Oświęcim
Napisane: Pn 29.09.2014, 21:11 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
P Śl napisał(a):
Zrobiłem jakiś rozkład na szybko, może coś w ten deseń ?
http://przeklej.org/file/3CbZMg/500.xls


Hmmm.... Kto cię uczył rozkładów jazdy?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKSiS Oświęcim
Napisane: Pn 29.09.2014, 21:13 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
adam86 napisał(a):
aso napisał(a):
http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/3337183,brzeszcze-komornik-wszedl-do-gminy,id,t.html

No i co w związku z tym?


Oczywiście każdy na tej grupie jest specjalistą z zakresu finansów i doskonale wie, jak funkcjonuje gmina, której na konta wszedł, albo za chwilę ponownie wejdzie komornik.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKSiS Oświęcim
Napisane: Pn 29.09.2014, 21:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
P Śl napisał(a):
Nie orientuję się dobrze w tym temacie, a rozkładów już nie ma.

Można je znaleźć za pomocą e-podróżnika. Namachasz się trochę, ale znajdziesz wszystkie.

P Śl napisał(a):
Po twoich zdjęciach widzę, że też jakieś inne linie były nawet jeżdżące po Tychach, ale nie wiem jak często. Zdaje się, że czwórki jechały w rejony gdzie jedzie 627 ? I linia zamiast do Oświęcimia to do Imielina ? Pamiętam w gąszczu kursów, że też jakieś były do Imielina z Oświęcimia.

No przecież cały czas jest 554. Ma kursy wariantowe Imielin - Oświęcim, 4 pary w R i 2 w W. I jest też 574, ale od 627 znacząco się różni.

P Śl napisał(a):
To może rejony 627 rozwinąć porządnie busikami ?

Trudno tu coś wyrokować. Na razie dołożyłbym 3-4 kursy w R i W oraz wydłużyłbym do Woli. Gmina Bojszowy to nie miasto, tam nie ma takich dużych potrzeb przewozowych, ale to co jest teraz, to za mało. Coś ma się zmienić od stycznia - pożyjemy, zobaczymy.

P Śl napisał(a):
Stworzyć przyzwoite 500, a Imielin zamiast bezpośrednio to skorelować z 500 ?

Wtedy do Oświęcimia będziesz mieć nadpodaż, a Imielokom i Chełmiokom zafundujesz niepotrzebną przesiadkę.

P Śl napisał(a):
Nie pojmuję twojej logiki, z jednej strony nie puszczajmy tego za często, bo nie ma po co, z drugiej strony chcesz przeguby pchać i ubijać ludzi niczym palety.
Zrobiłem jakiś rozkład na szybko, może coś w ten deseń ?
http://przeklej.org/file/3CbZMg/500.xls

Bo nie ma potrzeby, żeby do Oświęcimia autobus jeździł co 30 minut przez cały dzień. W tej relacji najwięcej ludzi podróżuje w określonych godzinach, ale za to tłumnie. Co innego do Bierunia - tam taka częstotliwość mogłaby się przydać. Dlatego właśnie proponowałem, żeby utrzymać w dotychczasowych relacjach 500 i 554, jedną do Oświęcimia na przegubowcach, drugą do Imielina na solówkach.
Dlaczego upierasz się skracać te linie do Nexteera? Chcesz dać zarobić busiarzom? Uwaliłbyś tę nową komunikację już na dzień dobry. Od Nexteera, a raczej Tesco, to mogłoby kursować tylko takie 574. A pozostałe trzy, czyli 551, 581 i 586 nawet od Bierunia (ta ostatnia zmienioną trasą).

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKSiS Oświęcim
Napisane: Pn 29.09.2014, 21:56 

Dołączył(a): Pn 15.12.2003, 18:58
Posty: 4384
Lokalizacja:
z Tarnowskich Gór
Egon napisał(a):
Założę się, że nowe 500 będzie jeździło w szczycie nie częściej niż co 30 minut i poza szczytem najwyżej co 60. Tu naprawdę częściej nie trzeba, za to musi być tabor przegubowy.

Chyba jeszcze żyjesz wspomnieniami po wielkich Tychach i dawnych liniach WPK gdzie były potrzebne przegubowce. Czasy się zmieniły, dużo ludzi przesiadło się do samochodów i niekoniecznie na Bieruń będą potrzebne przegubowce, a już na pewno nie do Oświęcimia. Zresztą pamiętam, że gdy istniała linia O z Tychów do Oświęcimia to kursowały na niej tylko solówki i M11.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKSiS Oświęcim
Napisane: Wt 30.09.2014, 6:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
aso napisał(a):
adam86 napisał(a):
aso napisał(a):
http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/3337183,brzeszcze-komornik-wszedl-do-gminy,id,t.html

No i co w związku z tym?


Oczywiście każdy na tej grupie jest specjalistą z zakresu finansów i doskonale wie, jak funkcjonuje gmina, której na konta wszedł, albo za chwilę ponownie wejdzie komornik.

Do tego, żeby zrozumieć, że to co on napisał jest bzdurą nie trzeba byc żadnym specjalistą z zakresu finansów. Wystarczy trochę zdrowego rozsadku.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKSiS Oświęcim
Napisane: Wt 30.09.2014, 7:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
JacekSo napisał(a):
Chyba jeszcze żyjesz wspomnieniami po wielkich Tychach i dawnych liniach WPK gdzie były potrzebne przegubowce. Czasy się zmieniły, dużo ludzi przesiadło się do samochodów i niekoniecznie na Bieruń będą potrzebne przegubowce, a już na pewno nie do Oświęcimia.

Wszystko będzie zależało od częstotliwości. Przypuszczam, że po przejęciu linii przez MZK kursów będzie mniej. Zapewne do piachu polecą też 31 i 586. Zresztą na początku września jechałem z Oświęcimia ostatnim kursem 500 i w MAN-ie SL283 nie było wolnych miejsc siedzących, a sporo (ok. 30 osób) stało. Aż się zdziwiłem, że wieczorny kurs ma takie powodzenie.

JacekSo napisał(a):
Zresztą pamiętam, że gdy istniała linia O z Tychów do Oświęcimia to kursowały na niej tylko solówki i M11.

Nie zapominaj, że wtedy między Tychami i Bieruniem kursowało wiele innych linii, a nie było jeszcze SSE. Potoki pasażerskie napędzała głównie FSM, do której także istniało wiele przewozów pracowniczych z różnych miejscowości. Teraz, gdy linia Tychy - Oświęcim będzie organizowana przez MZK, należy spodziewać się również wzrostu liczby pasażerów w samych Tychach. Popatrz, jak to wygląda np. na 33 - puściłbyś to na solówkach w R?

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKSiS Oświęcim
Napisane: Wt 30.09.2014, 7:59 

Dołączył(a): Pn 15.12.2003, 18:58
Posty: 4384
Lokalizacja:
z Tarnowskich Gór
Egon napisał(a):
Nie zapominaj, że wtedy między Tychami i Bieruniem kursowało wiele innych linii, a nie było jeszcze SSE. Potoki pasażerskie napędzała głównie FSM, do której także istniało wiele przewozów pracowniczych z różnych miejscowości. Teraz, gdy linia Tychy - Oświęcim będzie organizowana przez MZK, należy spodziewać się również wzrostu liczby pasażerów w samych Tychach. Popatrz, jak to wygląda np. na 33 - puściłbyś to na solówkach w R?

Z tego co można wyczytać w różnych artykułach Bieruń nie zamierza zbyt wiele płacić za komunikację, więc przegubowcami może nie być zainteresowany. Do Oświęcimia też niekoniecznie dojedzie linia MZK, jeśli Bieruń nie zapłaci za wzkm na terenie Małopolski, a Oświęcim może nie partycypować w kosztach.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKSiS Oświęcim
Napisane: Wt 30.09.2014, 8:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
JacekSo napisał(a):
Z tego co można wyczytać w różnych artykułach Bieruń nie zamierza zbyt wiele płacić za komunikację, więc przegubowcami może nie być zainteresowany. Do Oświęcimia też niekoniecznie dojedzie linia MZK, jeśli Bieruń nie zapłaci za wzkm na terenie Małopolski, a Oświęcim może nie partycypować w kosztach.

Nie tylko Bieruń, Tychy też musiałyby ponieść część kosztów. Oczywiście, że tak też może się stać. Tyle, że taka komunikacja będzie nieodpowiednia w stosunku do potrzeb. Urzędasy już nieraz udowadniali, że mają opinię obywateli w nosie. Pamiętasz okoliczności uruchomienia linii 554?

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKSiS Oświęcim
Napisane: Wt 30.09.2014, 8:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
JacekSo napisał(a):
Do Oświęcimia też niekoniecznie dojedzie linia MZK, jeśli Bieruń nie zapłaci za wzkm na terenie Małopolski, a Oświęcim może nie partycypować w kosztach.


Ale Oświęcim (powiat) już zapowiedział, że jest w stanie pomóc.

Poza tym te kombinacje z liniami na terenie Bierunia są dziwne- tam tak naprawdę za duzo się nie pojeździ na takim układzie drogowym.
1 linia Tychy-Oświęcim
2 linia Tychy-Imielin
dwie antenki do Bojszów (do Woli i Pszczyny)
do tego coś w zamian za 574.

Plus ewentualne kieszonki do Zabrzega i na Kopań, plus może coś na strefę, ale kto powiedział, że 554 musi jechać przez Urbanowice?. I eto wsio.

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKSiS Oświęcim
Napisane: Wt 30.09.2014, 17:54 

Dołączył(a): Cz 14.01.2010, 17:13
Posty: 42
Będzie jedna linia Tychy-Oświęcim. Rozważane są tylko dwa warianty drugiej linii, do Imielina i Chełmu - bezpośredni autobus z Tychów lub przesiadka w Bieruniu. Linie do Oświęcimia i do Imielina/Chełmu prawdopodobnie będą kończyć trasę znacznie wcześniej niż na dworcu. Nowe linie spowodują wzrost zatrudnienia kierowców o ok. 30 oraz dodatkowych około 13 autobusów PKM Tychy do obsługi zadań. Rozkłady jazdy dla obu wersji są już przygotowane na tę chwilę. Więc można rzecz, że cała ta sprawa już zakończyła się. Rozważane są już tylko dwa warianty do Imielina/Chełmu z przesiadką lub bez oraz sposób finansowania linii. Więcej (niewiele więcej ;)) w dzisiejszych "Twoich Tychach". Oczywiście w numerze poruszono tylko temat linii do Oświęcimia, Chełma i Imielina. Zapewne również będzie coś do Bojszów.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKSiS Oświęcim
Napisane: Wt 30.09.2014, 18:06 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
Czyli poszło to w kierunku moich rozważań. Jak aż 13 autobusów to powinno być chyba całkiem nieźle.

_________________
"Gdy debil nie wie, że jest debilem to ma przewalone.." G. Tabor :D


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKSiS Oświęcim
Napisane: Wt 30.09.2014, 18:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
http://www.tychy.pl/2014/09/30/twoje-tychy-nr-358/

do poczytania w oryginale. Wynika z tego, że gmina Oświęcim też jest stroną.
Inna sprawa, że na marginesie wyszło jakim idiotyzmem są te plany transportowe, skoro szef MZK jako problem w rozwinięciu działalności podaje konieczność zmiany tegoż planu (!).

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKSiS Oświęcim
Napisane: Wt 30.09.2014, 19:02 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Daro85 napisał(a):
Inna sprawa, że na marginesie wyszło jakim idiotyzmem są te plany transportowe, skoro szef MZK jako problem w rozwinięciu działalności podaje konieczność zmiany tegoż planu (!).


A gdzie on był (i jego przełożeni z władz gminy) jak plan był tworzony? Pewnie jaki chcieli taki dostali.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKSiS Oświęcim
Napisane: Wt 30.09.2014, 19:51 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
memphis napisał(a):
Daro85 napisał(a):
Inna sprawa, że na marginesie wyszło jakim idiotyzmem są te plany transportowe, skoro szef MZK jako problem w rozwinięciu działalności podaje konieczność zmiany tegoż planu (!).


A gdzie on był (i jego przełożeni z władz gminy) jak plan był tworzony? Pewnie jaki chcieli taki dostali.


Przecież to jest problem WSZYSTKICH planów transportowych. Zaraz okaże się, że "chcielibyśmy pojechać, ale plan nie pozwala".


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKSiS Oświęcim
Napisane: Wt 30.09.2014, 21:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
P Śl napisał(a):
Czyli poszło to w kierunku moich rozważań. Jak aż 13 autobusów to powinno być chyba całkiem nieźle.

Znaczy, że dobrze policzyłem ;-)
http://www.phototrans.eu/14,715602,0,Au ... 60005.html

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKSiS Oświęcim
Napisane: Wt 30.09.2014, 23:00 

Dołączył(a): Pn 21.12.2009, 18:43
Posty: 2024
8 lat temu jak dojeżdzałem do Bierunia do pracy to był standard coś takiego spotkać na trasie Tychy - Bieruń :>, nie licząc oczywiście 31 na którym jeździły Solarisy i od biedy Jelcze 120 .


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 197 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności