Teraz jest Cz 28.03.2024, 23:49

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6686 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 319, 320, 321, 322, 323, 324, 325 ... 335  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: PKM Gliwice
Napisane: Wt 21.03.2017, 18:05 

Dołączył(a): Nd 8.02.2015, 12:24
Posty: 229
Swego czasu był wywiad, w którym mówiono, że PKM będzie się starał zamienić dofinansowanie dziewięciu hybrydowych autobusów na siedemnaście tradycyjnych. Wiadomo coś, czy się to im udało?

Mówili, ze by chcieli dziewięć 18-metrowych i osiem 12-metrowych. Domyślam się, że na skreślenie miały by iść Mercedesy z taboru przegubowego (jest ich osiem, jeden mógłby być nadprogramowy, lub też zastąpić jakiś inny bus). Nie mam za bardzo pomysłu, co by mogło być skreślone w tym mniejszym przedziale - stare Volvo o numerach taborowych 4-8, może jakiś NL222?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKM Gliwice
Napisane: Śr 22.03.2017, 14:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 20.06.2008, 19:26
Posty: 540
Lokalizacja:
Gliwice
chrup napisał(a):
Swego czasu był wywiad, w którym mówiono, że PKM będzie się starał zamienić dofinansowanie dziewięciu hybrydowych autobusów na siedemnaście tradycyjnych. Wiadomo coś, czy się to im udało?

Mówili, ze by chcieli dziewięć 18-metrowych i osiem 12-metrowych. Domyślam się, że na skreślenie miały by iść Mercedesy z taboru przegubowego (jest ich osiem, jeden mógłby być nadprogramowy, lub też zastąpić jakiś inny bus). Nie mam za bardzo pomysłu, co by mogło być skreślone w tym mniejszym przedziale - stare Volvo o numerach taborowych 4-8, może jakiś NL222?


Szybciej Jelcze M125M Vecto (wozy z nr. tab. od 25 do 30). Najgorszy krótki tabor w całym PKM-ie Gliwice...

_________________
Bóg dał nam WPK a diabeł KZK a potem ZTM.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKM Gliwice
Napisane: So 1.04.2017, 21:47 

Dołączył(a): Nd 19.02.2006, 13:14
Posty: 1595
Solar #247 dostał WiFi. #239, #242, #243, #246, #248 na dzień dzisiejszy nie mają tego dodatku, nie wiem jak pozostałe.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKM Gliwice
Napisane: Pn 10.04.2017, 15:54 

Dołączył(a): Nd 8.02.2015, 12:24
Posty: 229
#207 śmiga z niebieską reklamą zachęcają do podjęcia pracy w szeregach firmy ZF


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKM Gliwice
Napisane: Wt 9.05.2017, 16:06 

Dołączył(a): Nd 8.02.2015, 12:24
Posty: 229
Wiadomo, kiedy mają się pojawić nowe SU12? PKM chyba pożyczył autobusy z Jastrzębia do 30 czerwca, więc niedługo powinny zacząć się pojawiać nowe wozy. Chyba, że wzięli pod uwagę, że w wakacje tyle busów może nie być im potrzebnych.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKM Gliwice
Napisane: Śr 10.05.2017, 0:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 18.08.2011, 22:08
Posty: 844
chrup napisał(a):
Wiadomo, kiedy mają się pojawić nowe SU12? PKM chyba pożyczył autobusy z Jastrzębia do 30 czerwca, więc niedługo powinny zacząć się pojawiać nowe wozy. Chyba, że wzięli pod uwagę, że w wakacje tyle busów może nie być im potrzebnych.

Dostawa ma być nie wcześniej niż 1 maja i nie później niż ~20 czerwca, więc mogą się pojawić w każdej chwili.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKM Gliwice
Napisane: Cz 22.06.2017, 8:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 20.06.2008, 19:26
Posty: 540
Lokalizacja:
Gliwice
No i nówki już na bazie. http://phototrans.pl/14,878375,0,Solaris_Urbino_12_.html
Ponoć mają dostać numery tab. od 213 do 221.

_________________
Bóg dał nam WPK a diabeł KZK a potem ZTM.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKM Gliwice
Napisane: Cz 22.06.2017, 17:59 

Dołączył(a): Nd 8.02.2015, 12:24
Posty: 229
Te autobusy są z unijnych pieniędzy, czy ze środków własnych? PKM Katowice kupiły w zeszłym roku 30 autobusów, potem zamówli 40 autobusów, PKM Sosnowiec kupiło 78 autobusów z unijnych pieniędzy, a w Gliwicach 20 sztuk kupionych tylko dlatego, żeby łatać dziurę po DAB-ach nie wygląda imponująco...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKM Gliwice
Napisane: Cz 22.06.2017, 18:45 

Dołączył(a): Pt 6.02.2015, 10:30
Posty: 84
chrup napisał(a):
Te autobusy są z unijnych pieniędzy, czy ze środków własnych? PKM Katowice kupiły w zeszłym roku 30 autobusów, potem zamówli 40 autobusów, PKM Sosnowiec kupiło 78 autobusów z unijnych pieniędzy, a w Gliwicach 20 sztuk kupionych tylko dlatego, żeby łatać dziurę po DAB-ach nie wygląda imponująco...

Chrupku drogi, twoje porównanie jest tak trafne jakby porównać mysz ze słoniem. Trudno żeby Gliwice kupiły tyle pojazdów co katowice skoro w katowicach ilość linii obsługiwanych przez PKM jest większa, po drugie primo gdy w Gliwicach było 100% niskiej podłogi w Katowicach jeszcze przez rok jeździły Ikarusy, więc konkluzja jest jedna, gdy przedsiębiorstwo jest mniejsze i ma więcej "dobrego" taboru na stanie nie potrzebuje tylu nowych pojazdów.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKM Gliwice
Napisane: Cz 22.06.2017, 20:59 

Dołączył(a): Nd 8.02.2015, 12:24
Posty: 229
Ninu95 napisał(a):
chrup napisał(a):
Te autobusy są z unijnych pieniędzy, czy ze środków własnych? PKM Katowice kupiły w zeszłym roku 30 autobusów, potem zamówli 40 autobusów, PKM Sosnowiec kupiło 78 autobusów z unijnych pieniędzy, a w Gliwicach 20 sztuk kupionych tylko dlatego, żeby łatać dziurę po DAB-ach nie wygląda imponująco...

Chrupku drogi, twoje porównanie jest tak trafne jakby porównać mysz ze słoniem. Trudno żeby Gliwice kupiły tyle pojazdów co katowice skoro w katowicach ilość linii obsługiwanych przez PKM jest większa, po drugie primo gdy w Gliwicach było 100% niskiej podłogi w Katowicach jeszcze przez rok jeździły Ikarusy, więc konkluzja jest jedna, gdy przedsiębiorstwo jest mniejsze i ma więcej "dobrego" taboru na stanie nie potrzebuje tylu nowych pojazdów.



Po pierwsze pytałem się, czy zakupy te były finansowane ze środków unijnych - i to najważniejsze pytanie zostało przez Ciebie pominięte. Po drugie, co to za absurd, że w Gliwicach było 100% niskiej podłogi i przez rok w Katowicach powoziły Ikarusy - z tego co pamiętam jedno jak i drugie przedsiębiorstwo wycofało wysokopodłogowe pojazdy na koniec ubiegłego roku - nie wiem czy wiesz, ale w Gliwicach były jeszcze DABy (i nadal stoją pod płotem zajezdni, co widać z ulicy, jeśli nie dowierzasz). Po trzecie, to tabor gliwicki jak dla mnie wypada najgorzej z całej trójki - w Gliwicach klimatyzacja jest nowością w ich zamówieniach (chyba pierwszy raz zamawiali autobusy dla siebie wymagając klimatyzacji - Mercedesy sprowadzone były z Majorki, a ta klimatyzacja i tak jest niesprawna, a trzy Lionsy #148-150 były przeznaczone dla kogoś innego, więc to też przypadek, że są w klimatyzacje wyposażone) podczas gdy w katowickim czy sosnowieckim taborze nie jest to nic dziwnego, a trafić w Gliwicach na coś klimatyzowanego to spore szczęście. O jakość taboru też mógłbym się sprzeczać, bo podczas gdy Sosnowiec będzie miał autobusy nie starsze niż chyba 2005 rok, to w Gliwicach jest takich wozów nadal ponad 30 - w tym Volva z 1998 roku. Z utrzymaniem starszego taboru też jest różnie.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKM Gliwice
Napisane: Cz 22.06.2017, 21:31 

Dołączył(a): Nd 10.11.2013, 14:44
Posty: 902
Warto dodać że PKM z własnej woli zapewne nie zakupiłby klimatyzacji - niektórzy twierdzą że taki wymóg dostali od KZK GOP. Dziwne że nie wzięli ładowarek USB, pewnie liczą że KZK odpuści ten wymóg albo ewentualnie dołożą jeśli będzie potrzeba wygrać nimi jakiś przetarg spoza ich pakietu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKM Gliwice
Napisane: Pt 23.06.2017, 6:03 

Dołączył(a): Nd 8.02.2015, 12:24
Posty: 229
One mają ładowarki USB, podobnie jak przegubowe - tu widać, że są:

http://phototrans.pl/14,878363,0.html


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKM Gliwice
Napisane: Pt 23.06.2017, 15:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
chrup napisał(a):
Po trzecie, to tabor gliwicki jak dla mnie wypada najgorzej z całej trójki - w Gliwicach klimatyzacja jest nowością w ich zamówieniach (chyba pierwszy raz zamawiali autobusy dla siebie wymagając klimatyzacji - Mercedesy sprowadzone były z Majorki, a ta klimatyzacja i tak jest niesprawna, a trzy Lionsy #148-150 były przeznaczone dla kogoś innego, więc to też przypadek, że są w klimatyzacje wyposażone) podczas gdy w katowickim czy sosnowieckim taborze nie jest to nic dziwnego,

Szkoda tylko, ze w Katowicach połowa taboru nadaje sie na złom (wszytskie NL2x2, Vecta i norwegi), kilkanascie Solarisów nie dość, że nie ma klimatyzacji to i brakuje im ostatnich drzwi, a utrzymanie taboru jest na poziomie Zagozdy. Brak klimy to jest chyba jakas fanaberia Szarego.
Cytuj:
a trafić w Gliwicach na coś klimatyzowanego to spore szczęście. O jakość taboru też mógłbym się sprzeczać, bo podczas gdy Sosnowiec będzie miał autobusy nie starsze niż chyba 2005 rok, to w Gliwicach jest takich wozów nadal ponad 30 - w tym Volva z 1998 roku. Z utrzymaniem starszego taboru też jest różnie.

Takich bredni dawno nie czytałem. Weź się przejedź jakims norwegiem, albo zabytkowym 30 letnim MANem NL202 z Katowic. PKM Katowice ma najstarszy i najgorzej utrzymany tabor.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKM Gliwice
Napisane: Pt 23.06.2017, 16:11 

Dołączył(a): Nd 8.02.2015, 12:24
Posty: 229
adam86 napisał(a):
Szkoda tylko, ze w Katowicach połowa taboru nadaje sie na złom (wszytskie NL2x2, Vecta i norwegi), kilkanascie Solarisów nie dość, że nie ma klimatyzacji to i brakuje im ostatnich drzwi, a utrzymanie taboru jest na poziomie Zagozdy. Brak klimy to jest chyba jakas fanaberia Szarego.
W prawie każdym przedsiębiorstwie znajdą się autobusy, które powinny przejść na emeryturę. Klikanaście Solarisów nie ma klimatyzacji.. w Gliwicach kilkanaście ją ma, co szczególnie da się odczuć latem.

adam86 napisał(a):
Takich bredni dawno nie czytałem. Weź się przejedź jakims norwegiem, albo zabytkowym 30 letnim MANem NL202 z Katowic. PKM Katowice ma najstarszy i najgorzej utrzymany tabor.
W to nie wątpię, co nadal nie zmienia mojego zdania, co zaznaczyłem dość wyraźnie
Cytuj:
Po trzecie, to tabor gliwicki jak dla mnie wypada najgorzej z całej trójki


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKM Gliwice
Napisane: Pt 23.06.2017, 21:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
chrup napisał(a):
W prawie każdym przedsiębiorstwie znajdą się autobusy, które powinny przejść na emeryturę. Klikanaście Solarisów nie ma klimatyzacji.. w Gliwicach kilkanaście ją ma, co szczególnie da się odczuć latem.

No i co z tego? Czy klimatyzacja jest wyróźnikiem stanu taboru?
adam86 napisał(a):
Takich bredni dawno nie czytałem. Weź się przejedź jakims norwegiem, albo zabytkowym 30 letnim MANem NL202 z Katowic. PKM Katowice ma najstarszy i najgorzej utrzymany tabor.
W to nie wątpię, co nadal nie zmienia mojego zdania, co zaznaczyłem dość wyraźnie
Cytuj:
Po trzecie, to tabor gliwicki jak dla mnie wypada najgorzej z całej trójki
[/quote]
i nikt nie wmówi ci, że białe jest białe, a czarne jest czarne.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKM Gliwice
Napisane: Nd 25.06.2017, 16:40 

Dołączył(a): Nd 8.02.2015, 12:24
Posty: 229
adam86 napisał(a):
No i co z tego? Czy klimatyzacja jest wyróźnikiem stanu taboru?
Nie wiem, czy dla ludzi bardziej istotnym jest to, żeby podróż odbyć w komfortowych warunkach (teraz mamy lato - a więc przez to idzie głównie komfort termiczny, który jest w stanie zapewnić klimatyzacja w pojeździe) czy to, żeby nie wiem, okno nie było zabezpieczone przed otwarciem na wkręt.

Klimatyzacja nie jest wyznacznikiem stanu taboru, ale jest istotnym kryterium - zważywszy również na to, że od pewnego czasu to nic niezwykłego u innych, w Gliwicach jest to nadrabianie zaległości i jeszcze długie lata pasażerowie linii obsługiwanych przez nich będą się bujać piekarnikami na kółkach, bo np. Solarisy z 2014 roku jeszcze sporo czasu pojeżdżą.

adam86 napisał(a):
i nikt nie wmówi ci, że białe jest białe, a czarne jest czarne.
Nie rozumiem, coś się tak tego uczepił - napisałem, ze w Gliwicach utrzymanie taboru wygląda różnie, po drugie napisałem, że tabor gliwicki wypada dla mnie najgorzej z całej trójki - co nie znaczy tylko i wyłącznie jego utrzymania, ale również np. wyposażenia pojazdów.

Widzę, że nie potrafisz przeżyć - tylko nie wiem czego, że ktoś skrytykował gliwickiego przewoźnika, nie wylał wiadra pomyj na katowickiego czy może jeszcze coś innego - bo aż musiałeś o tym zaznaczyć również w innym wątku.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKM Gliwice
Napisane: Cz 29.06.2017, 5:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 2.09.2008, 18:45
Posty: 365
Lokalizacja:
Zbrosławice
Nowe SU12 zaczynają wyjeżdżać, przed chwilą widziałem #217 na 676.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKM Gliwice
Napisane: Pt 30.06.2017, 16:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
chrup napisał(a):
, po drugie napisałem, że tabor gliwicki wypada dla mnie najgorzej z całej trójki - co nie znaczy tylko i wyłącznie jego utrzymania, ale również np. wyposażenia pojazdów.

To po prostu oznacza tyle, że jesteś kompletnym ignorantem w temacie.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKM Gliwice
Napisane: So 1.07.2017, 13:37 

Dołączył(a): So 14.11.2009, 12:21
Posty: 1085
Lokalizacja:
Gliwice
kuiama napisał(a):
Nowe SU12 zaczynają wyjeżdżać, przed chwilą widziałem #217 na 676.

Dziś #213 na linii 58.

_________________
Nein, nein, nein. Das kann nicht sein! Um nüchtern kannst du nicht!
Midttrafik: Vi skal nok køre dig - Uczmy się!


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PKM Gliwice
Napisane: Wt 4.07.2017, 5:32 

Dołączył(a): Pt 22.05.2015, 8:47
Posty: 254
Ducato na sprzedaż:
http://www.pkm-gliwice.com.pl/przetargi ... ostawczego
http://www.czgk.pl/details.php?image_id ... d2c76b14fa
http://phototrans.pl/14,133997,0,DAB_12_1200B_117.html

Wiadomo kiedy wystawią DABy ?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6686 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 319, 320, 321, 322, 323, 324, 325 ... 335  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności