Teraz jest Cz 28.03.2024, 23:37

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6686 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 335  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 28.08.2005, 8:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
bombel napisał(a):
pomontowali wyświetlacze a wy dalej narzekacie..... Jeśli PKM Gliwice inwestuje w elektroniczne tablice to tylko się cieszyć a nie dalej narzekać. Większośc autobusów z GOP-u nie ma elektronicznych tablic, a gdy już je zamontują to wy jeszcze narzekacie.....
Właśnie nie "cieszyć się", ponieważ wyświetlacze są zdecydowanie mniej funkcjonalne niż filmy. Ergo - dla pasażera lepsze są filmy, zwłaszcza duże, czytelne, jak w DABach, niż elektroniczne protezy. EOT.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 28.08.2005, 9:08 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
arcziv napisał(a):
Memphis nie badz takim tradycjonalista gdyby byly takie dobre to by do dzis je montowano seryjnie to poprstu przezytek


Filmy montuje się seryjnie w setkach pojazdów i w wielu miastach jest to podstawowy system informacji.

Cytuj:
a na dodatek byly nie praktyczne bo jechal potem tkai 870 i musial miec zwykla tabliczke gopowska bo na gorze delikatnie widac bylo napis GLIWICE TRYNEK albo cos podobnego


Zarówno film, jak i wyświetlacze, aby sprawnie funkcjonowały należy aktualizować.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 28.08.2005, 9:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
memphis napisał(a):
janek napisał(a):
No i wspomniana funkcjonalność wewnątrz busa jest lepsza-lepsze info wewnątrz. 8)


No super informacja, imieniny itp.


Tylko mi nie mów, że nigdy nikomu z okazji imienin, o ktorych z takiego
wyświetlacza się dowiedziałeś, nie wysłałes smsa 8). Mi się to pare razy zdarzyło 8). W ogóle informacja na takim wyswietlaczu powinna byc w miarę krótka i niesc pasażerowi maksimum potrzebnych treści w miarę często powtarzalnym takcie. Bez żadnych reklam :twisted: ciągników goniących malacza :twisted: czy WSiM albo innego WSEiA :twisted:

Cytuj:
Cytuj:
Zielone napisy podświetlane w nocy rzucają sie w oczy od razu.


Białe cyfry na czarnym tyle podświetlane od wewnątrz nie były widoczne?


Niewątpliwym plusem wyswietlacza jest większa dowolność w doborze napisów, choc akurat w przypadku DABów zwyciężyło przysłowie że lepsze jest wrogiem dobrego... W tym przypadku jestem zdania że zarówno film jak i wyświetlacz dają podobnie dobry efekt.

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 28.08.2005, 9:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
memphis napisał(a):
arcziv napisał(a):
Memphis nie badz takim tradycjonalista gdyby byly takie dobre to by do dzis je montowano seryjnie to poprstu przezytek


Filmy montuje się seryjnie w setkach pojazdów

Raczedj w setkach tysięcy 8)
memphis napisał(a):
i w wielu miastach jest to podstawowy system informacji.

Potwierdzam. I znaczenie lepszy niż wyświetlacze :evil:


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 28.08.2005, 9:43 
lepszy to może być dla ciebie bo dla mnie nie jest! :twisted:


Na górę strony
  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 28.08.2005, 10:05 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Daro85 napisał(a):
Tylko mi nie mów, że nigdy nikomu z okazji imienin, o ktorych z takiego
wyświetlacza się dowiedziałeś, nie wysłałes smsa 8). Mi się to pare razy zdarzyło 8).


W naszym kręgu kulturowym nie obchodzi się imienin :P

Cytuj:
W ogóle informacja na takim wyswietlaczu powinna byc w miarę krótka i niesc pasażerowi maksimum potrzebnych treści w miarę często powtarzalnym takcie. Bez żadnych reklam :twisted: ciągników goniących malacza :twisted: czy WSiM albo innego WSEiA :twisted:


No i u żadnego z przewoźników w GOPie nie znajdziesz takiej treściwej informacji.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 28.08.2005, 10:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
bombel napisał(a):
lepszy to może być dla ciebie bo dla mnie nie jest! :twisted:
Funkcjonalność wyświetlaczy widać doskonale nawet na Twojej sygnatyrce. To mnie zdecydowanie przekonało, rotfl.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 28.08.2005, 10:24 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
memphis napisał(a):
Daro85 napisał(a):
W ogóle informacja na takim wyswietlaczu powinna byc w miarę krótka i niesc pasażerowi maksimum potrzebnych treści w miarę często powtarzalnym takcie. Bez żadnych reklam :twisted: ciągników goniących malacza :twisted: czy WSiM albo innego WSEiA :twisted:
No i u żadnego z przewoźników w GOPie nie znajdziesz takiej treściwej informacji.
Ostatnio bardzo się PUPa zepsuła, w 154 są kretyńsko wyświetlane przystanki, ale nie tak jak ongiś na 673 obserwowałem (ciągłe wyświetlanie numeru i celu jazdy, a zmienia się tylko napis po słówku "przez") tylko samo pojedyńcze hasłowe "Palmiarnia", "Os. Piastów" itp.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 28.08.2005, 10:39 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
Na wszystkich liniach zrobili takie "przez". I tak lepsze to, niż reklama ciągników.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 28.08.2005, 10:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
butthead napisał(a):
Na wszystkich liniach zrobili takie "przez". I tak lepsze to, niż reklama ciągników.
"Ciągniki" terż się pojawiają - "PUP życzy swoim klientom przyjemnej podróży" czy jakoś tak - piękny animek niczym japońska manga wciągany na ekrana przez jakiegoś przegubowca. Pod tym względem naprawdę bombowe prezentacje były na S-3 za czasów PKM Tychy. Nawet udało im się zrobić najazd autobusu ryjkem do przodu czy coś takiego. Dokładnie nie pamiętam, dawno to było i nieprawda :wink: 8)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 28.08.2005, 11:17 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
YoMaHa napisał(a):
"PUP życzy swoim klientom przyjemnej podróży" (...)

Oszaleli? :wink: Mam nadzieję, że nie na czołowym? 8)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 28.08.2005, 12:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
butthead napisał(a):
YoMaHa napisał(a):
"PUP życzy swoim klientom przyjemnej podróży" (...)

Oszaleli? :wink: Mam nadzieję, że nie na czołowym? 8)

ROTFL. Nie, na tylnym :wink:


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 28.08.2005, 12:42 

Dołączył(a): Pt 5.08.2005, 19:30
Posty: 38
Lokalizacja:
Dąbrowa Górnicza
W Warszawie chłopaki nieźle pomysleli i powstawiali do każdego busa dykty... Jedzie sobie taki NG313 - z przodu wyświetlacz, a z boku deseczki (bo chyba boczne wyświetlacze są wymontowane?). A trzeba przyznać, że chyba niema lepszych dykt niż w Warszawie... Wszystko wyczerpująco opisane, ludzie sobie radzą i sie cieszą...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 28.08.2005, 13:39 

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 21:45
Posty: 1453
YoMaHa napisał(a):
Nawet udało im się zrobić najazd autobusu ryjkem do przodu czy coś takiego. Dokładnie nie pamiętam, dawno to było i nieprawda :wink: 8)
A widziałeś autobusik przyholowany statkiem w Gdyni?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 28.08.2005, 13:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
Vanessa00 napisał(a):
YoMaHa napisał(a):
Nawet udało im się zrobić najazd autobusu ryjkem do przodu czy coś takiego. Dokładnie nie pamiętam, dawno to było i nieprawda :wink: 8)
A widziałeś autobusik przyholowany statkiem w Gdyni?
Na wyświetlaczu wewnętrznym? W Tychach? Nie, takiego cuda to jeszcze nie widziałem "wprogramowanego", choć różne dziwne rzeczy widywałem...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 28.08.2005, 15:12 

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 21:45
Posty: 1453
YoMaHa napisał(a):
Vanessa00 napisał(a):
YoMaHa napisał(a):
Nawet udało im się zrobić najazd autobusu ryjkem do przodu czy coś takiego. Dokładnie nie pamiętam, dawno to było i nieprawda :wink: 8)
A widziałeś autobusik przyholowany statkiem w Gdyni?
Na wyświetlaczu wewnętrznym? W Tychach? Nie, takiego cuda to jeszcze nie widziałem "wprogramowanego", choć różne dziwne rzeczy widywałem...
Nie w Tychach, ino w Gdyni :wink: Płynie sobie stateczek (marynistyka mi obca, w każdym bądź razie wygląda na jakiegoś wielkiego masowca czy coś takiego), dobija do brzegu, jakby którąś z sił fizycznych zjeżdża (spada) z niego autobusik (IK 280?), skręca, najeżdża przodem (na widza, hehe) i kulminacja: ZKM Gdynia (czy jak to się u nich nazywa) wita (czy coś podobnego - ogólnie nie pamiętam, to było gdzieś koło '98-'99). A tak mi się spodobało 8)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 29.08.2005, 10:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
memphis napisał(a):
Daro85 napisał(a):
Tylko mi nie mów, że nigdy nikomu z okazji imienin, o ktorych z takiego
wyświetlacza się dowiedziałeś, nie wysłałes smsa 8). Mi się to pare razy zdarzyło 8).


W naszym kręgu kulturowym nie obchodzi się imienin :P


A tam każda okazja jest dobra, by ... :P

Cytuj:
Cytuj:
W ogóle informacja na takim wyswietlaczu powinna byc w miarę krótka i niesc pasażerowi maksimum potrzebnych treści w miarę często powtarzalnym takcie. Bez żadnych reklam :twisted: ciągników goniących malacza :twisted: czy WSiM albo innego WSEiA :twisted:


No i u żadnego z przewoźników w GOPie nie znajdziesz takiej treściwej informacji.


Ech w Solarkach z Meteora kiedyś wyśiwetlacze wewnętrzne podawały tylko numer linii kierunek datę i godzinę. I tyle powinno wystarczyć poczciwemu pasażerowi...

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 29.08.2005, 13:27 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Daro85 napisał(a):
Ech w Solarkach z Meteora kiedyś wyśiwetlacze wewnętrzne podawały tylko numer linii kierunek datę i godzinę.


Bo podawanie imienin żeśmy wyłączyli ;-)

Cytuj:
I tyle powinno wystarczyć poczciwemu pasażerowi...


Pasażer by jeszcze pewnie chciał najbliższe przystanki znać.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 29.08.2005, 16:46 

Dołączył(a): Wt 14.06.2005, 9:50
Posty: 203
Lokalizacja:
Bytom
A czasami te Solarki miały na zewnętrznych różne hasełka przy okazji zjazdu do Zabrza-Wesołych Świąt czy Hertha Berlin :wink:
Dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłby przemyt pomysłu z tramwajów-co przystanek by się wyświeltlała nazwa przystanku. Tylko co z tym głosem? :wink: Może by się zatrudniło spikerów do mówienia nazwy przystanków? :wink:


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 29.08.2005, 18:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 3.05.2005, 21:39
Posty: 723
Lokalizacja:
Ruda Śląska
slonzak napisał(a):
A czasami te Solarki miały na zewnętrznych różne hasełka przy okazji zjazdu do Zabrza-Wesołych Świąt czy Hertha Berlin :wink:
Dla mnie najlepszym rozwiązaniem byłby przemyt pomysłu z tramwajów-co przystanek by się wyświeltlała nazwa przystanku. Tylko co z tym głosem? :wink: Może by się zatrudniło spikerów do mówienia nazwy przystanków? :wink:


no w PKM Bytom konduktorzy dostali by nową robote spikerów po zakonczeniu programu pilotazowego. W koncu czego to sie nie robi dla utrzymania miejsc pracy 8) 8) 8)

_________________
Jeżeli Delta kupuje niską podłogę to świat się już powoli kończy...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6686 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 335  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności