Teraz jest Wt 16.04.2024, 13:22

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 445 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 23  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł:
Napisane: So 28.01.2006, 19:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 8.06.2003, 5:21
Posty: 143
Lokalizacja:
Zabrze
Daro85 napisał(a):
GD napisał(a):
Poza tym, poczytaj "zasady porządkowe" i idź na jakikolwiek dworzec (polecam pod tym względem Zabrze). Przewoźnicy olewają je moczem ciepłym, i bynajmniej nie wyglądają na "zniszczonych karami". Mimo, że organizator jest informowany o np. upartym niepodstawianiu się autobusów.


No to chcesz wszystkich wykopać? ;-) Spokojnie :P
Jesli UM zabrze sfinansowałby monitoring dworca Goethego to pewnie zaczęliby się bać takich praktyk :). Ciekawe ile kar jest wlepianych z powodu kontroli w ramach Busbrothera w Katowicach ;-)


Nie "wszystkich wykopać" - chodziło mi o to, że pogłoski o niszczeniu karami są imo mocno przesadzone. :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 31.01.2006, 13:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 3.05.2005, 21:39
Posty: 723
Lokalizacja:
Ruda Śląska
W niedzielę tj. 29.01.06 na linii 98 jeździł znów Ikarus pana Polaka. Najwyraźniej niedzielne dojazdy na linie dla Transgóru też są zbyt drogie, a przecież w weeeknd rozkład jest całkiem znośny i kursuje tylko jeden wóz

_________________
Jeżeli Delta kupuje niską podłogę to świat się już powoli kończy...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 31.01.2006, 21:17 
arcziv napisał(a):
W niedzielę tj. 29.01.06 na linii 98 jeździł znów Ikarus pana Polaka. Najwyraźniej niedzielne dojazdy na linie dla Transgóru też są zbyt drogie, a przecież w weeeknd rozkład jest całkiem znośny i kursuje tylko jeden wóz


Według mnie przetarg na linię 98 powinien zostać unieważniony i KZK powino ogłośić nowy ;) i znów naczekamy się jakieś 3 miesiące na nowego przewoźnika :D


Na górę strony
  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 31.01.2006, 23:35 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
Ciekawe, czy na Ikarusie od Polaka pojawią naklejki "pierwsze drzwi" ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 1.02.2006, 17:38 

Dołączył(a): Pn 15.12.2003, 18:58
Posty: 4387
Lokalizacja:
z Tarnowskich Gór
A gdzież by tam...
http://www.jacekso.lasowice.net/polak-12.jpg

Ale przynajmniej jeździły wszystkie 3 wozy.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 1.02.2006, 19:02 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
JacekSo napisał(a):


No przecież na 99% kierowca nie ma uprawnień do kontroli biletów. Do ukarania jak nic.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 1.02.2006, 19:18 

Dołączył(a): Pn 15.12.2003, 18:58
Posty: 4387
Lokalizacja:
z Tarnowskich Gór
To po co wprowadza się akcję pokazywania kierowcy biletu na linii 98, jeśli wiadomo, że jeździ tam wóz z nieprzeszkolonym sioferem?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 1.02.2006, 20:20 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
JacekSo napisał(a):
To po co wprowadza się akcję pokazywania kierowcy biletu na linii 98, jeśli wiadomo, że jeździ tam wóz z nieprzeszkolonym sioferem?


Jak to "wiadomo"? Transgórowi nie wolno na tę linię wysłać kierowcy bez uprawnień, za to jest kara. A to, że tam jeździ kierowca od Polaka to już zmartwienie Transgóru.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 1.02.2006, 20:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 26.09.2004, 20:57
Posty: 950
Lokalizacja:
Sosnowiec
memphis napisał(a):
za to jest kara.

A kto ją nałoży??

_________________
Dziękujemy tęgim głowom z UM Sosnowiec i KZK GOP...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 1.02.2006, 22:51 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
Jeśli ktoś w KZK będzie miał jaja, to KZK nałoży.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 2.02.2006, 9:46 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 3.05.2005, 21:39
Posty: 723
Lokalizacja:
Ruda Śląska
Wczoraj jechałem 315 z Chorzowa o 15:30 no i kierowca otwierał wszystkie drzwi. Więc nawet sam Transgór nie każe pasażerom przednimi drzwiami wsiadać

_________________
Jeżeli Delta kupuje niską podłogę to świat się już powoli kończy...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 2.02.2006, 10:39 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
arcziv napisał(a):
Wczoraj jechałem 315 z Chorzowa o 15:30 no i kierowca otwierał wszystkie drzwi. Więc nawet sam Transgór nie każe pasażerom przednimi drzwiami wsiadać


Okazało się, że z 98 to jest na razie wycofane.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 2.02.2006, 10:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 3.05.2005, 21:39
Posty: 723
Lokalizacja:
Ruda Śląska
memphis napisał(a):
Okazało się, że z 98 to jest na razie wycofane.

A podali jakieś powody?

_________________
Jeżeli Delta kupuje niską podłogę to świat się już powoli kończy...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 2.02.2006, 17:33 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:31
Posty: 2534
Lokalizacja:
SK/WF
memphis napisał(a):
Okazało się, że z 98 to jest na razie wycofane.


pfff... Rotfl ;)
KZK wcale nie lubi Trangóru.. :P

_________________
"kanclerski łeb z kantorka pierdzistołków"


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 2.02.2006, 20:44 

Dołączył(a): Pn 31.01.2005, 20:25
Posty: 1131
Lokalizacja:
Dąbrowa Górnicza
Zaczynam wątpić w ten program sprawdzania biletów przez kierowców.
Dziś znowu bez problema wiadło parę (ze 3 osoby) do 140 po 17-ej w cenutrm DG, choć to tylko parę osób, a autobus mial 1,5 km do końca trasy...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 2.02.2006, 21:51 

Dołączył(a): Wt 10.01.2006, 19:40
Posty: 370
Lokalizacja:
Sosnowiec
Ja za to ostatnio jechałem 813 i na dworcu w Sosnowcu wsiadało trzech dresów. Jeden z nich powiedział do kierowcy; "Hu*a ci pokaże a nie bilet", wsiedli i pojechaliśmy. Po tym zajściu kierowca był na tyle speszony że do Katowic nikomu biletu nie sprawdzał.
Natomiast co do sprawdzania na liniach typu 634 - jeżeli sprawdzane mają być tylko osoby, które przypadkowo wsiadają akurat pierwszymi drzwiami, to to jest bez sensu... Chociaż z drugiej strony na to patrząc możnaby ustalić np że kierowca sprawdza bilety po 17 lub tylko na danym odcinku ale wszystkim i wtedy zawsze jakiś sukces akcja będzie miała...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 2.02.2006, 22:02 
Witja S-c napisał(a):
Ja za to ostatnio jechałem 813 i na dworcu w Sosnowcu wsiadało trzech dresów. Jeden z nich powiedział do kierowcy; "Hu*a ci pokaże a nie bilet", wsiedli i pojechaliśmy. Po tym zajściu kierowca był na tyle speszony że do Katowic nikomu biletu nie sprawdzał.
Natomiast co do sprawdzania na liniach typu 634 - jeżeli sprawdzane mają być tylko osoby, które przypadkowo wsiadają akurat pierwszymi drzwiami, to to jest bez sensu... Chociaż z drugiej strony na to patrząc możnaby ustalić np że kierowca sprawdza bilety po 17 lub tylko na danym odcinku ale wszystkim i wtedy zawsze jakiś sukces akcja będzie miała...


czepiacie się dresów...! ja sam jestem dresem a jakoś bilet mam zawsze ;)
To tak samo kiedyś widziałem zakonnice bez biletu to znaczy że wszytstkie nie mają biletów? to jest bezsensu... nienawidze jak ktos z powodu jednego przypadku określa wszystkich


Na górę strony
  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 2.02.2006, 22:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4403
Lokalizacja:
Ligota
Dave napisał(a):
Zaczynam wątpić w ten program sprawdzania biletów przez kierowców.

Ja w niego wątpię od samego początku.

Witja napisał(a):
Ja za to ostatnio jechałem 813 i na dworcu w Sosnowcu wsiadało trzech dresów. Jeden z nich powiedział do kierowcy; "Hu*a ci pokaże a nie bilet", wsiedli i pojechaliśmy. Po tym zajściu kierowca był na tyle speszony że do Katowic nikomu biletu nie sprawdzał.

Choćby właśnie z powodu takich zdarzeń program jest niewart funta kłaków. Czy kierowcy będą ryzykowć zdrowiem czy nawet życiem, albo zniszczeniem pojazdu dla kawałka papieru?

Witja napisał(a):
Chociaż z drugiej strony na to patrząc możnaby ustalić np że kierowca sprawdza bilety po 17 lub tylko na danym odcinku ale wszystkim i wtedy zawsze jakiś sukces akcja będzie miała...

Nie - powinien być jakiś spójny, jednolity system.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 2.02.2006, 22:15 

Dołączył(a): Wt 10.01.2006, 19:40
Posty: 370
Lokalizacja:
Sosnowiec
sam napisał(a):
czepiacie się dresów...! ja sam jestem dresem a jakoś bilet mam zawsze ;)
To tak samo kiedyś widziałem zakonnice bez biletu to znaczy że wszytstkie nie mają biletów? to jest bezsensu... nienawidze jak ktos z powodu jednego przypadku określa wszystkich

Ja w tym miejscu akurat do dresów nic nie mam. Po prostu opisuję fakty, że weszły dresy do autobusu i nie mieli biletów. Gdyby się tak zachowały zakonnice to bym napisał, że weszły zakonnice... I wcale nie napisałem tu, że _każdy_ dres wyzywa kierowcę i nie ma biletu...
Egon napisał(a):
Nie - powinien być jakiś spójny, jednolity system.

Tu mi się wydaje nieco inaczej i podam przykład linii 813 w Katowicach. Jak ktoś chce jechać z Katowic do Sosnowca i nie ma biletu to nie kupi go u kierowcy w 813 tylko poczeka 2 minuty i wsiądzie np w 811... Tymczasem jakby szmaty dostali wszyscy kierowcy np PKM Sosnowiec i przeprowadzali kontrole na przystankach początkowych (ozywiście trzeba by było zmienić nieco rozkład) to pasażer bez biletu nie miałby wyjścia i musiał by za przejazd zapłacić. Natomiast w takiej 811 już w Sosnowcu gdzie niemożliwe byłoby otworzenie tylko pierwszych drzwi kierowca otwierałby wszystkie. I moim zdaniem taki system na większości linii przyniósłby większe korzyści niż kontrola na całej trasie ale tylko kilku linii...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 2.02.2006, 23:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4403
Lokalizacja:
Ligota
Witja S-c napisał(a):
Tymczasem jakby szmaty dostali wszyscy kierowcy np PKM Sosnowiec i przeprowadzali kontrole na przystankach początkowych (ozywiście trzeba by było zmienić nieco rozkład) to pasażer bez biletu nie miałby wyjścia i musiał by za przejazd zapłacić. Natomiast w takiej 811 już w Sosnowcu gdzie niemożliwe byłoby otworzenie tylko pierwszych drzwi kierowca otwierałby wszystkie. I moim zdaniem taki system na większości linii przyniósłby większe korzyści niż kontrola na całej trasie ale tylko kilku linii...

O, właśnie... Sensownie to wymyśliłeś. Jest co prawda kilka linii kończących kurs w polu, ale chyba z powodzeniem możnaby taki program rozszerzyć na _wszystkie_ linie KZK GOP. Jeden warunek - w razie potrzeby kierowca musi mieć możliwość szybkiego powiadomienia policji, straży miejskiej czy innych tego typu służb. Ubraliśmy go już w sprzedaż i kontrolę biletów, więc nie dokładajmy mu jeszcze obowiązków ochroniarza.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 445 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 23  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności