Teraz jest Cz 28.03.2024, 21:12

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 445 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 29.12.2005, 16:49 

Dołączył(a): Pn 15.12.2003, 18:58
Posty: 4384
Lokalizacja:
z Tarnowskich Gór
Jeździ jako podwykonawca PKM.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 29.12.2005, 21:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
JacekSo napisał(a):
Jeździ jako podwykonawca PKM.


Autobusów im brakuje czy lubią sie dzielic robotą?

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 29.12.2005, 21:21 

Dołączył(a): Pn 28.11.2005, 22:24
Posty: 84
Lokalizacja:
Gliwice
Na 100% to pierwsze... ;/ ;/


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 20.01.2006, 12:28 

Dołączył(a): Cz 30.12.2004, 20:22
Posty: 961
Lokalizacja:
Siemianowice Śląskie
Nie chciałem zakładać nowego tematu, więc piszę tu.

Dzisiaj przez przypadek "wizytując" Pętlę Powstańców w Siemianowicach Śląskich w godzinach przedpołudniowych moim oczom ukazał się Ikar 260 od Polaka. Był to wóz #12, z tablicami linii 98...
Po rozmowie z kierowcą (na którą się powołuję tutaj cały czas) okazało się iż Transgór (podobno) zrezygnował póki co z obsługi wozu dwuzmianowego (98/3). Niewiadomo na jak długo. Podobno i obsługa pozostałych dwóch jednozmianowych wozów przez Transgór stoi pod znakiem zapytania...

http://www.ikarus-rulez.webpark.pl/Polak_12c.htm
Podziękowania dla kierowcy za info oraz wyrażenie zgody na fotkę busa:)

Nie chcę tu siać plotek po prostu jedynie postanowiłem się podzielić tym co dzisiaj zasłyszałem:)
Pozdrawiam

_________________
Węgrom gratulujemy Ikarusa


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 20.01.2006, 15:13 

Dołączył(a): Pn 15.12.2003, 18:58
Posty: 4384
Lokalizacja:
z Tarnowskich Gór
Paranoja. To po kiego grzyba startowali w przetargu? Na miejscu KZK rozwiązał bym z Transgórem umowę na obsługę "98". Ale pewnie zaraz się okaże, że nie ma podstaw. Niezrealizowane kursy to przecież żaden powód...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 20.01.2006, 16:44 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
No tylko że na tej linii chyba nikt nie chce jeździć ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 20.01.2006, 18:18 

Dołączył(a): Pn 15.12.2003, 18:58
Posty: 4384
Lokalizacja:
z Tarnowskich Gór
Jak to nikt? Transgór przecież chce jeździć, a raczej chciał. :P


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 20.01.2006, 18:18 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Mody napisał(a):
Po rozmowie z kierowcą (na którą się powołuję tutaj cały czas) okazało się iż Transgór (podobno) zrezygnował póki co z obsługi wozu dwuzmianowego (98/3).


Że jak? Przecież nie wolno zatrudniać podwykonawców.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 20.01.2006, 19:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
memphis napisał(a):
Mody napisał(a):
Po rozmowie z kierowcą (na którą się powołuję tutaj cały czas) okazało się iż Transgór (podobno) zrezygnował póki co z obsługi wozu dwuzmianowego (98/3).


Że jak? Przecież nie wolno zatrudniać podwykonawców.


Jak się ma pozwoleństwo jaśnie szanownych to można (PKS Olkusz na śp. 633).


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 20.01.2006, 19:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
butthead napisał(a):
No tylko że na tej linii chyba nikt nie chce jeździć ;)
A dziwisz się? Za takie psie pieniądze, jak oferują magicy komunikacyjni, nikt nie podstawi nie tylko NFa, ale nawet traktora z przyczepą.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 20.01.2006, 19:38 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
YoMaHa napisał(a):
Jak się ma pozwoleństwo jaśnie szanownych to można (PKS Olkusz na śp. 633).


633 to zupełnie inna bajka, zupełnie inna umowa. Na 98 (i większości innych linii) nie wolno, co jest zresztą zapisane w warunkach przetargu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 20.01.2006, 20:00 

Dołączył(a): Pn 15.12.2003, 18:58
Posty: 4384
Lokalizacja:
z Tarnowskich Gór
Może Transgór po prostu pożyczył autobus od Polaka? Chyba, że jest już pełna samowolka i KZK nad tym nie panuje. Po tym burdelu z początku roku nic mnie już nie zdziwi.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 20.01.2006, 20:16 

Dołączył(a): Cz 30.12.2004, 20:22
Posty: 961
Lokalizacja:
Siemianowice Śląskie
JacekSo napisał(a):
Może Transgór po prostu pożyczył autobus od Polaka? Chyba, że jest już pełna samowolka i KZK nad tym nie panuje. Po tym burdelu z początku roku nic mnie już nie zdziwi.


Kierowca z którym rozmawiałem ponad wszelką wątpliwość pracuje w firmie p. Polak-a, więc wątpię zeby Transgór pożyczał wóz bo wtedy by go obsadzili swoimi szoferami (jeśli źle rozumuję to proszę niech mnie ktoś poprawi...)

A parę dni wcześniej rozmawiałem z jednym z kierowców z Transgóru i większość z nich delikatnie mówiąc nie jest zachwycona obsługiwaniem tej linii. Choć akurat wątpie, żeby ktoś w Transgórze się liczył z ich zdaniem przy podejmowaniu decyzji o ewentualnym wycofaniu się.
Chodzi chyba bardziej o trudności dojazdowe głównie przy włączaniu się na trasę bo z bazy Transgóru do Halemby jest spory kawałek drogi a KZK GOP za dojazdy i zjazdy jak wiadomo nie płaci.
No ale w końcu jak mawia przysłowie "widziały gały co brały".
Polak jaki jest taki jest ale przynajmniej jak jeździł na 98 to kursy nie wypadały a autobusy jeździły zgodnie z czasem a to co Transgór zrobił w pierwszym tygodniu obsługi to naprawdę szkoda słów...

_________________
Węgrom gratulujemy Ikarusa


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 20.01.2006, 20:22 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Mody napisał(a):
Choć akurat wątpie, żeby ktoś w Transgórze się liczył z ich zdaniem przy podejmowaniu decyzji o ewentualnym wycofaniu się.


To po co startowali w przetargu jak teraz się chcą wycofywać?

Cytuj:
Chodzi chyba bardziej o trudności dojazdowe głównie przy włączaniu się na trasę bo z bazy Transgóru do Halemby jest spory kawałek drogi a KZK GOP za dojazdy i zjazdy jak wiadomo nie płaci.


Koszty dojazdów się wlicza do stawki - jak Transgór nie wie, że dojazd na trasę kosztuje to już jego problem.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 21.01.2006, 18:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
A jak to było jak Meteor wypożyczał wozy od Sebzdy? Tam jeźdzli kierowcy z Meteora czy z PUP?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 21.01.2006, 18:11 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
Z Czeladzi.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 21.01.2006, 21:59 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 3.05.2005, 21:39
Posty: 723
Lokalizacja:
Ruda Śląska
Mody napisał(a):
Chodzi chyba bardziej o trudności dojazdowe głównie przy włączaniu się na trasę bo z bazy Transgóru do Halemby jest spory kawałek drogi a KZK GOP za dojazdy i zjazdy jak wiadomo nie płaci.

Mogli by przecież wynająć troszkę miejsca np w u Zagozdy albo w Transcomie i tam trzymać swoje 3 wozy na 98 może by to im taniej wyszło
Cytuj:
No ale w końcu jak mawia przysłowie "widziały gały co brały".
Polak jaki jest taki jest ale przynajmniej jak jeździł na 98 to kursy nie wypadały a autobusy jeździły zgodnie z czasem

Chyba jestem zbyt wybredny bo dla mnie czasy kiedy się modiło,żeby autobus przyjechał już dawno minęły. Dziś stojąc na przystanku wolę jechać choćby takim starym Volvo niż hałasującym i smrodzącym Ikarusem pana Polaka

_________________
Jeżeli Delta kupuje niską podłogę to świat się już powoli kończy...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 21.01.2006, 22:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
memphis napisał(a):
Mody napisał(a):
Choć akurat wątpie, żeby ktoś w Transgórze się liczył z ich zdaniem przy podejmowaniu decyzji o ewentualnym wycofaniu się.


To po co startowali w przetargu jak teraz się chcą wycofywać?


W końcu ich prawem jest wypowiedzieć umowę zgodnie ze wszelkimi terminami itp.
memphis napisał(a):
Cytuj:
Chodzi chyba bardziej o trudności dojazdowe głównie przy włączaniu się na trasę bo z bazy Transgóru do Halemby jest spory kawałek drogi a KZK GOP za dojazdy i zjazdy jak wiadomo nie płaci.


Koszty dojazdów się wlicza do stawki - jak Transgór nie wie, że dojazd na trasę kosztuje to już jego problem.


No i po przeprowadzeniu kalkulacji mogą się wycofać - nie wiem, co widzisz w tym złego.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 21.01.2006, 22:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
Mody napisał(a):
Kierowca z którym rozmawiałem ponad wszelką wątpliwość pracuje w firmie p. Polak-a, więc wątpię zeby Transgór pożyczał wóz bo wtedy by go obsadzili swoimi szoferami (jeśli źle rozumuję to proszę niech mnie ktoś poprawi...)


Raczej się wypożycza wozy razem z obsługą.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 21.01.2006, 22:19 

Dołączył(a): Cz 30.12.2004, 20:22
Posty: 961
Lokalizacja:
Siemianowice Śląskie
arcziv napisał(a):
Chyba jestem zbyt wybredny bo dla mnie czasy kiedy się modiło,żeby autobus przyjechał już dawno minęły. Dziś stojąc na przystanku wolę jechać choćby takim starym Volvo niż hałasującym i smrodzącym Ikarusem pana Polaka


Ja też (mimo mojej sympatii do Ikarów). Tylko że jeśli mam do wyboru czekać na to przykładowe Volvo a ono i tak nie przyjedzie czy przyjedzie spóźnione prawie pół godziny a kierowca nie zna trasy i omija przystanki - to wolę jechać już zgodnie z planem Ikarem nawet od Polaka.

PS Dzis także na dwuzmianowym jeździł Ik260 #12.

_________________
Węgrom gratulujemy Ikarusa


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 445 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 23  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności