Teraz jest Pt 29.03.2024, 0:57

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: Linie przekraczające teren dawnego WPK
Napisane: Nd 8.12.2013, 20:08 

Dołączył(a): Pn 15.12.2003, 18:58
Posty: 4384
Lokalizacja:
z Tarnowskich Gór
pat napisał(a):
N28 - prawdopodobnie jezdziło to gdzieś w okolice Piasku, Strzebinia i Boronowa ale nie wiem jak było w praktyce. Linia typowo pod kierowców ze Świerklańca.
119 - wg planu miasta Tarnowskie Góry - do Piasku

Nawet dalej dojeżdżały autobusy z TG - 87 i 164 miały kursy do Psar.
http://i225.photobucket.com/albums/dd31 ... 08daa8.jpg
Odnośnie linii do Oświęcimia wyszperałem rozkłady jazdy spisane gdzieś na początku lat 90.
Tychy PKP, między innymi linia 685:
http://i225.photobucket.com/albums/dd31 ... a588a5.jpg
Bieruń PKP, późniejszy rozkład - jest już "O", a 685 tylko do Nowego Bierunia:
http://i225.photobucket.com/albums/dd31 ... d8339b.jpg
http://i225.photobucket.com/albums/dd31 ... c7268e.jpg


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Linie przekraczające teren dawnego WPK
Napisane: Nd 8.12.2013, 23:21 

Dołączył(a): Śr 3.09.2003, 23:38
Posty: 2165
Lokalizacja:
Katowice
Egon napisał(a):
Linie 685 i 686 powstały na pewno przed rokiem 1980, ale czy bezpośrednio po skróceniu 21 tego nie gwarantuję. Natomiast z całą pewnością, z gotowością podłożenia własnej głowy pod gilotynę, potwierdzam że były to linie WPK Katowice.

Spokojnie, nie mam gilotyny a ponadto należę do takich ludzi którzy kogutowi ani nawet dżdżownicy głowy by nie ucięli no i co najważniejsze nie mam żadnych podstaw by podważać prawdziwość tych informacji. Pozostaje pytanie kiedy te linie powstały oraz jak to było z chwilą zmian administracyjnych oraz powstania WPK obejmującego KM w całym nowym woj. katowickim co jednak związane było ze skróceniem 21 do Bierunia. Numeracja wskazuje na to, że te linie nie mogły powstać wówczas, w czasach gdy zaczęły pojawiać sie pierwsze 600-tki numery raczej przydzielano kolejno. Pewne jest tylko to, że pierwsza taka linia tj 632 jest w wykazie z 1978r, nie ma jeszcze wówczas 673 i 674 (na Tysiąclecie dojezdżały 4, 18 i 138). Ciekawe jednak, że 600 i 601 pojawiły się w Katowicach dużo później, czy były gdzieś indziej ?
motley napisał(a):
Myślę, że po raz kolejny trzeba podlinkować: wpk.katowice.pl/old/wpk/linie.htm

To jest wykaz z 1986r a nas tu najbardziej interesuje przełom 1975/1976, w tym znalezienie odpowiedzi na pytanie - kiedy dokładnie nastąpiła reorganizacja WPK związana ze zmianą podziału administracyjnego kraju oraz czy w tym momencie pozostały jakieś linie wykraczające poza teren działania WPK czyli poza województwo katowickie.
Uzupełniając temat dodam, ze następstwem zmian administracyjnych były także zmiany w siatce połączeń PKS, zlikwidowano bezpośrednie linie z Katowic do Istebnej, Koniakowa, Jaworzynki, Szczyrku, Brennej i może jeszcze jakieś inne.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Linie przekraczające teren dawnego WPK
Napisane: Pn 9.12.2013, 8:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
Ludw_K napisał(a):
Pozostaje pytanie kiedy te linie powstały oraz jak to było z chwilą zmian administracyjnych oraz powstania WPK obejmującego KM w całym nowym woj. katowickim co jednak związane było ze skróceniem 21 do Bierunia.

W roku 1982 w pokoju mojego kolegi w akademiku wisiał rozkład 685.

Ludw_K napisał(a):
Ciekawe jednak, że 600 i 601 pojawiły się w Katowicach dużo później, czy były gdzieś indziej ?

600 nie pamiętam, chyba nie. 601 hulała gdzieś po Zabrzu.

Ludw_K napisał(a):
Uzupełniając temat dodam, ze następstwem zmian administracyjnych były także zmiany w siatce połączeń PKS, zlikwidowano bezpośrednie linie z Katowic do Istebnej, Koniakowa, Jaworzynki, Szczyrku, Brennej i może jeszcze jakieś inne.

M. in. Tychy - Ujsoły.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Linie przekraczające teren dawnego WPK
Napisane: Pn 9.12.2013, 14:44 

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 21:45
Posty: 1453
pat napisał(a):
N28 - prawdopodobnie jezdziło to gdzieś w okolice Piasku, Strzebinia i Boronowa ale nie wiem jak było w praktyce. Linia typowo pod kierowców ze Świerklańca.

W praktyce był kierowca z Rusinowic i tam też dojeżdżała w razie potrzeby.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności