Teraz jest Cz 28.03.2024, 16:55

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Komunikacja miejska w Bieruniu - linie PKSiS Oświęcim
Napisane: So 18.07.2009, 20:25 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
Krótkie pytanie dla osób lepiej obeznanych ode mnie w historii komunikacji miejskiej w Bieruniu: w którym roku miasto Bieruń zrezygnowało z usług MZK Tychy i rozpoczęło organizację komunikacji miejskiej w oparciu o linie 5xx PKSiS Oświęcim? Próbuję uporządkować swoje notatki z tamtego okresu, jednakże nie są one zbyt dokładne. Nie wykluczam również, że zawierają błędy. Wklejam dla przykładu:

Cytuj:
500 TYCHY - BIERUŃ: Oświęcimska - Rynek - Krakowska - dw. KM - Krakowska - Warszawska - BABICE - OŚWIĘCIM
551 TYCHY - BIERUŃ: Oświęcimska - Rynek - Krakowska - dw. KM - Chemików - (ZTS “Erg”) - Chemików - dw. PKM - Krakowska - Warszawska - Turystyczna - BOJSZOWY - MIĘDZYRZECZE - WOLA
554 TYCHY - BIERUŃ: Oświęcimska - Rynek - Krakowska - dw. KM - Krakowska - Warszawska - Wawelska - CHEŁM ŚLĄSKI - IMIELIN
555 ZTS “Erg” - Chemików - dw. PKM - Krakowska - Warszawska - Wawelska - CHEŁM ŚLĄSKI - IMIELIN - MYSŁOWICE
574 TYCHY - BIERUŃ Oświęcimska - Świerczyniecka - ŚWIERCZYNIEC - NOWE BOJSZOWY - BOJSZOWY - JEDLINA - BIERUŃ Krupnicza - Bijasowicka - Jagiełły -Wiejska - Warszawska - Granitowa - Kop. “Piast”
581 TYCHY - BIERUŃ: Oświęcimska - Rynek - Krakowska - dw. KM - Chemików - (ZTS “Erg”) - Chemików - dw. KM - Krakowska - Warszawska - Turystyczna - BOJSZOWY - NOWE BOJSZOWY - MIĘDZYRZECZE - JANKOWIEC - PSZCZYNA
586 TYCHY - BIERUŃ: Oświęcimska - Rynek - Krakowska - dw. PKM - Krakowska - Warszawska - Nowy Bieruń / - BABICE - OŚWIĘCIM


Domyślam się również, że linie 5xx PKSiS Oświęcim istniały równolegle do "tyskich", zanim jeszcze ostatecznie doszło do "rozwodu". Czy ktoś jest w stanie troszkę bliżej nakreślić tę kwestię?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 18.07.2009, 23:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
Istniały częściowo równolegle przez dość długi czas- np. jeszcze w 2003 do Pętli w Bieruniu Nowym kursowała linia 686.
Wg moich danych PKSiS na pewno zdobył zamówienie na wożenie bierunian w roku 2003. W 2008 był kolejny przetarg, stąd moje domniemanie, że być może kursują tam od roku 1998 (wg MZK w 2000 roku do Bierunia zaglądał jeno 31 i 686). Poza tym ta sytuacja była bardziej skopana, bo tam na każdą gminę jest osobny przetarg i np. Bieruń do linii 574 podobno nic nie dopłaca.

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 18.07.2009, 23:49 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
Daro85 napisał(a):
Istniały częściowo równolegle przez dość długi czas- np. jeszcze w 2003 do Pętli w Bieruniu Nowym kursowała linia 686.
Wg moich danych PKSiS na pewno zdobył zamówienie na wożenie bierunian w roku 2003. W 2008 był kolejny przetarg, stąd moje domniemanie, że być może kursują tam od roku 1998 (wg MZK w 2000 roku do Bierunia zaglądał jeno 31 i 686). Poza tym ta sytuacja była bardziej skopana, bo tam na każdą gminę jest osobny przetarg i np. Bieruń do linii 574 podobno nic nie dopłaca.


Sytuacja z ostatnich lat jest w miarę klarowna, bo faktycznie został tylko 31 po wcześniejszym zawieszeniu 686. Słusznie zwróciłeś uwagę na odrębność traktowania linii jadących przez Bieruń i przez Bojszowy, ale to nadal nie tworzy pełnego obrazu sytuacji, a wręcz powiedziałbym - komplikuje go. Pytanie o funkcjonowanie równoległe postawiłem nieprzypadkowo, bo w moich notatkach np. istnieje równolegle 0 i 500, ale ja tym notatkom nie ufam w 100%.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 4.09.2009, 12:38 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
Z informacji, jakie udało mi się wynaleźć, to powstanie w 1995 roku linii 554.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Komunikacja miejska w Bieruniu - linie PKSiS Oświęcim
Napisane: Pt 4.09.2009, 14:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
aso napisał(a):
Domyślam się również, że linie 5xx PKSiS Oświęcim istniały równolegle do "tyskich", zanim jeszcze ostatecznie doszło do "rozwodu". Czy ktoś jest w stanie troszkę bliżej nakreślić tę kwestię?

Co do 0 i 500 - nie pamiętam dat, ale również kojarzę ich równoległe istnienie, podobnie jak 586 i 686. Z 54 i 554 było inaczej - najpierw zlikwidowano 54 (bodajże koniec 1993), a za niedługi czas uruchomiono 554 (prawdopodobnie początek 1994 - w obu przypadkach mogło to być o rok później). Co do 181/581, 251/551 i 274/574 - nie pamiętam. Kiedyś jadąc 581 zauważyłem w autobusie zatknięte za pierwsze siedzenia tablice z oznaczeniem linii 585, ale nie dostrzegłem, co było na nich napisane. Ja sobie istnienia takiej linii nie przypominam.
Linię 555 widziałem tylko na mapach, nigdy nie trafiłem na rzeczywisty autobus. Nie kojarzę też rozkładów.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Komunikacja miejska w Bieruniu - linie PKSiS Oświęcim
Napisane: Pt 4.09.2009, 16:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 12.07.2008, 21:52
Posty: 1245
Lokalizacja:
Chełm Śląski
Egon napisał(a):
Co do 0 i 500 - nie pamiętam dat, ale również kojarzę ich równoległe istnienie, podobnie jak 586 i 686. Z 54 i 554 było inaczej - najpierw zlikwidowano 54 (bodajże koniec 1993), a za niedługi czas uruchomiono 554 (prawdopodobnie początek 1994 - w obu przypadkach mogło to być o rok później).

Bardziej koniec '94 albo nawet '95. Pamiętam autobusy 54 (śmigały ikarusy, nie wiem czy krótkie czy długie bo wtedy wchodziłem pod stół wyprostowany). Co do 554 to mogę potwierdzić, jeździły najpierw Autosany, później się zdarzała 120stka.

_________________
Jeżeli ktoś żyje z tego, że zwalcza wroga, jest zainteresowany tym, aby wróg pozostał przy życiu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Komunikacja miejska w Bieruniu - linie PKSiS Oświęcim
Napisane: Pt 4.09.2009, 16:22 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
rustsaltz napisał(a):
Egon napisał(a):
Co do 0 i 500 - nie pamiętam dat, ale również kojarzę ich równoległe istnienie, podobnie jak 586 i 686. Z 54 i 554 było inaczej - najpierw zlikwidowano 54 (bodajże koniec 1993), a za niedługi czas uruchomiono 554 (prawdopodobnie początek 1994 - w obu przypadkach mogło to być o rok później).

Bardziej koniec '94 albo nawet '95. Pamiętam autobusy 54 (śmigały ikarusy, nie wiem czy krótkie czy długie bo wtedy wchodziłem pod stół wyprostowany). Co do 554 to mogę potwierdzić, jeździły najpierw Autosany, później się zdarzała 120stka.


Według informacji, którą znalazłem, to było z końcem roku zawieszenie 54 i uruchomienie w związku z tym 554.

A swoją drogą - kojarzysz coś takiego, jak 555, czy to była tylko radosna twórczość Witańskiego, powielona przez PGK?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 4.09.2009, 17:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 12.07.2008, 21:52
Posty: 1245
Lokalizacja:
Chełm Śląski
Możesz podać źródło tej informacji? Na pewno najpierw zlikwidowano 54. Jako ciekawostkę mogę dodać, że początkowo 554 miał wjazd kieszeniowy do Fawentu (nie obsługiwała przystanków Wieniawskiego, Wiosenna i Kościół). Później (kilka-kilkanaście miesięcy?) jeździł jak 149.

555 nie kojarzę, ale jak już pisałem w tych czasach ledwo rozróżniałem Ikarusa od Jelcza (mam na dzień dzisiejszy 17 lat), więc nie znaczy to, że takiej linii nie było.

_________________
Jeżeli ktoś żyje z tego, że zwalcza wroga, jest zainteresowany tym, aby wróg pozostał przy życiu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Komunikacja miejska w Bieruniu - linie PKSiS Oświęcim
Napisane: Pt 4.09.2009, 17:41 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
rustsaltz napisał(a):
Bardziej koniec '94 albo nawet '95.

Nie, w '95 na pewno już 54 nie kursowało.

rustsaltz napisał(a):
Pamiętam autobusy 54 (śmigały ikarusy, nie wiem czy krótkie czy długie bo wtedy wchodziłem pod stół wyprostowany).

W R długie ikarusy, w W krótkie co popadło.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 4.09.2009, 18:01 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
rustsaltz napisał(a):
Możesz podać źródło tej informacji? Na pewno najpierw zlikwidowano 54. Jako ciekawostkę mogę dodać, że początkowo 554 miał wjazd kieszeniowy do Fawentu (nie obsługiwała przystanków Wieniawskiego, Wiosenna i Kościół). Później (kilka-kilkanaście miesięcy?) jeździł jak 149.

555 nie kojarzę, ale jak już pisałem w tych czasach ledwo rozróżniałem Ikarusa od Jelcza (mam na dzień dzisiejszy 17 lat), więc nie znaczy to, że takiej linii nie było.


To było w trakie ostatniego interglacjału, kiedy wydawana była przez KZK GOP Komunikacja Publiczna, odpowiednik dzisiejszych "Szlaków" :-)) Tam była właśnie jakaś wzmianka o problemach albo Imielina, albo Chełma Śląskiego.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Komunikacja miejska w Bieruniu - linie PKSiS Oświęcim
Napisane: Pt 4.09.2009, 18:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 12.07.2008, 21:52
Posty: 1245
Lokalizacja:
Chełm Śląski
Egon napisał(a):
Nie, w '95 na pewno już 54 nie kursowało.

Czyli był to prawdopodobnie '94. Mam gdzieś bilet kasowany w 54, jakby ktoś rozpoznał wzór/kod to mogę poszukać i zrobić zdjęcie.

Cytuj:
Tam była właśnie jakaś wzmianka o problemach albo Imielina, albo Chełma Śląskiego.

To akurat jedno, bo uwalenie 54 odbierało połączenie z Tychami obu tym miejscowościom

P.S. Taka obserwacja: po czym poznać obcego w Chełmie? bo mówi "Chełma" zamiast "Chełmu" ;)

_________________
Jeżeli ktoś żyje z tego, że zwalcza wroga, jest zainteresowany tym, aby wróg pozostał przy życiu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Komunikacja miejska w Bieruniu - linie PKSiS Oświęcim
Napisane: Pt 4.09.2009, 18:22 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
rustsaltz napisał(a):
P.S. Taka obserwacja: po czym poznać obcego w Chełmie? bo mówi "Chełma" zamiast "Chełmu" ;)


Aaaa widzisz, dobrze że zwróciłeś uwagę. Przy okazji sam muszę popracować, bo to aż wstyd, by geograf kaleczył odmianę nazw własnych, zwłaszcza z własnej okolicy.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Komunikacja miejska w Bieruniu - linie PKSiS Oświęcim
Napisane: Pt 4.09.2009, 19:52 

Dołączył(a): Pn 15.12.2003, 18:58
Posty: 4384
Lokalizacja:
z Tarnowskich Gór
Egon napisał(a):
Nie, w '95 na pewno już 54 nie kursowało.

Zgadza się, 54 (a także 31, 95, 652 i 863) została zlikwidowana 1 stycznia 1995 r.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 11.01.2010, 21:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 21.08.2007, 0:51
Posty: 137
Lokalizacja:
Kraków
Tyskie "0" funkcjonowało na pewno jeszcze w drugiej połowie lat 90-tych i prawdopodobnie skończyło karierę przed rokiem 2000, w Oświęcimiu pętlę miało na Placu Kościuszki. Proponuję o szczegóły zapytać kierowców PKS Oświęcim odnośnie linii obsługiwanych przez ich firmę w latach 90-tych, któryś z nich na pewno pamięta co i jak ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Komunikacja miejska w Bieruniu - linie PKSiS Oświęcim
Napisane: Wt 15.03.2011, 22:02 

Dołączył(a): Wt 15.03.2011, 21:48
Posty: 5
Lokalizacja:
Bieruń Stary
Witam wszystkich!
Jestem nowym użytkownikiem tego forum, do zarejestrowania zachęcił mnie temat komunikacji w moim mieście Bieruniu, historii wejścia PKSu Oświęcim do nas itp
Dziś odwiedziłem bibliotekę i przeszukałem archiwalne numery lokalnej gazety "Rodnia". Jest tam dość dokładnie opisane jak to było z porzuceniem usług PKM Tychy na rzecz przewoźnika z Oświęcimia. Z uwagi na obszerność artykułów i brak możliwości ich zeskanowania postaram się opisać co nie co na ten temat jak tylko uda mi się wszystko odpisać z tej gazety.
Generalnie wiadomo że poszło o pieniądze i fatalną jak na tamte czasy organizację komunikacji w Bieruniu i okolicy. Bieruń ( jak i wkrótce pozostałe miejscowości z terenu obecnego powiatu bieruńsko-lędzińskiego) nie zgodził się na przełomie 1995 i 1996 roku na warunki tyskiego przewoźnika i rozpisał konkurs na świadczenie usług przewozowych na terenie miasta, który wygrał PKS Oświęcim. Początkowo były to 2 linie - 500 i 554 które przez jakiś czas dublowały się z np tyską "0".
Dokładnie opiszę to już wkrótce jak tylko zbiorę to wszystko "do kupy".
Pozdrawiam


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Komunikacja miejska w Bieruniu - linie PKSiS Oświęcim
Napisane: Wt 15.03.2011, 22:16 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Witamy serdecznie! I zachęcamy do opisania szczegółów, bo temat jest bardzo ciekawy i słabo zgłębiony dotychczas :-)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Komunikacja miejska w Bieruniu - linie PKSiS Oświęcim
Napisane: Pt 18.03.2011, 16:55 

Dołączył(a): Wt 15.03.2011, 21:48
Posty: 5
Lokalizacja:
Bieruń Stary
Witam ponownie,
Po przejrzeniu na razie dwóch roczników wspomnianej gazety Rodnia, zebrałem garść informacji na temat zawirowań komunikacyjnych na terenie Bierunia i okolic. Postaram się to w miarę sensownie opisać ale z góry przepraszam za ewentualne niedociągnięcia. Po prostu z uwagi na to że musiałem artykuły przepisywać mogły wkraść się jakieś małe błędy:)
Praktycznie w każdym numerze Rodni była choćby mała wzmianka dotycząca komunikacji autobusowej. Przeważnie były to skargi na nie wywiązywanie się przewoźników z umów, typu brak kursu, spóźnienia lub fatalny rozkład jazdy. Do tego dochodziło zamieszanie ze względu na kursowanie autobusów rożnych przewoźników.
Pierwszą ciekawą sprawa było opisanie w nr styczniowym ( 1995rok) o nowej linii KZK - 995, która podobnie jak 931, 952 i 953 była obsługiwana przez Transgór. Zwracano uwagę że autobusy jeżdżą parami, dublują się itp głownie linie 31/931 i 95/995. Nie orientuję się dokładnie ale chyba chodziło o konkurencyjne kursy autobusów tyskich i katowickich. Pisano że rozkład jest ułożony tak że raz jedzie kilka na raz wozów a raz przez kilka godzin nie ma czym się wydostać z miasta.
Sedno sprawy czyli sprawa wyboru przewoźnika z Oświęcimia zaczęła się klarować od mniej więcej wakacji 95 roku:
nr z lipca 1995- propozycja zawieszenia 30% kursów w wakacje w celu oszczędności
- rozmowy w sprawie porozumienia się w kwestii częstotliwości kursowania linii 181 i 274
- tłumaczenie PKM Tychy odnośnie nie wykonywania należycie usług przewozowych brakiem kierowców
Dodatkowo podano do informacji że w 1990 roku w Bieruniu zaczynały, kończyły lub krzyżowały się trasy 16 linii, w 1993 roku 18 linii a w 1995 tylko 7.
nr z grudnia 1995 - informacja że PKM Tychy nie jest zainteresowany utrzymywaniem linii 54,181 i 274. Chęć utrzymania tych linii przez miasto kosztowałaby 2 razy więcej niż na dotychczasowych zasadach.
- informacja że 17.11.95 odbyło się spotkanie przedstawicieli Bierunia, Bojszów, Lędzin i Miedźnej z PKM Tychy w sprawie zmian na liniach 54,181,251 i 274. Odnośnie linii 31 i 686 nie rozmawiano z powodu opuszczenia spotkania przedstawiciela z Tychów.
nr z grudnia 1995 (świąteczny)- informacja o porozumieniu z PKM Tychy o dalszym funkcjonowaniu linii 251 i 686
- informacja że na zlecenie UM Bieruń obsługę linii 0, 54 i 181 przejmie PKS Oświęcim i zapewni tą samą cenę co PKM
nr ze stycznia 1996 - informacja o nowej linii 500 Oświęcim-Tychy PKP i 554 Chełm Śl. Fawent-Tychy PKP oraz o tym że ze względu na przepisy nie można póki co wprowadzić na tych liniach biletów ulgowych. Obowiązujące stawki do 15km 1zł, od 16 do 30km 1,5zł
nr z lutego 1996 -podaje rozkład jazdy linii 500 i 554. Dodam tylko że dość skąpo wygląda ten rozkład...
nr z marca 1996 -informuje że na najkrótszych trasach np z Bierunia Starego do Bierunia Nowego można podróżować za jedyne 50 groszy
-informuje o uruchomieniu staraniem UG Bojszowy linii 574 (21 kursów w dni robocze i 10 w wolne)
nr z kwietnia 1996- info o rozesłaniu do KZK GOP, PKS Oświęcim, PKS Pszczyna, PKM Tychy i KM Oświęcim listu zachęcającego do składania ofert na komunikację zbiorową w Bieruniu. Chęć wyraził PKM i PKS Oświęcim.

Jak wiadomo wybrano w końcu PKS powierzając mu tworzenie komunikacji w mieście. Początkowo Bieruń sam finansował wszystkie linie(oprócz 574), rzekomo inne miejscowości nie były zainteresowane dorzucaniem się do tzw pięćsetek, z czasem jednak się to zmieniło i obecnie każda z miejscowości powiatu b-l rozpisuje przetarg na świadczenie usług przewozowych. Wyjątkiem są Lędziny które postawiły (po krótkiej przygodzie z PKSem Oświecim kiedy to obsługiwał linię 536, która została do dziś ale przejęły ją tyskie autobusy) na MZK Tychy i KZK GOP. Pamiętam zresztą rozmowę swego czasu z panem z UM Bieruń który tlumaczył mi że Bieruń wszystko finansuje a nikt nie chce sie dorzucić bo Lędziny wolą MZK i KZK, Chełm i Imielin też KZK itp i przez to nie starcza na wszystko odnośnie komunikacji. Teraz wygląda to troszke inaczej. Z czasem doszły do oferty przewozowej kursy do Katowic ( kiedyś bodajże 4 razy dziennie, dziś tylko raz), Gliwic (słynny studencki autobus GL, szybko padł, rzekomo z powodu nikłej frekwencji a wiadomo że z powodu kiepskiego rozkładu jazdy) czy np linia TP kursująca z Bierunia Starego ( obecnie startuje z B. Nowego) w kierunku tyskich Terenów Przemysłowych.
Inną sprawą jest to jak długo kursowały linie 0 i 686, tego nie doszukałem ale jak znajdę to uzupełnię info. Wiem że na pewno zerówka krocej kursowała, przypuszczam że zniknęła w roku 1996. Natomiast 686 jeździłem na pewno jeszcze w 2003 roku do pracy w Tychach, może nawet w 2004 coś jeździło ale tego na 100 % nie powiem...
Aha i kwestia PKS Pszczyna, linia 581-nie wiem na jakiej zasadzie ale też autobusami tej firmy dojeżdżałem swego czasu do Tychów. Dublowała się z Oświęcimiem przez jakiś czas to wiem (pamiętam kremowo-pomarańczowe jelcze i autosany a zaraz po nich niebiesko-białe autosany, kurs około 12 lub 13) a może nawet przez jakiś czas miała wyłączność na przewóz z racji przetargu...Potem może znów ją odzyskał Oświęcim. To kolejna sprawa do sprawdzenia.
To tyle wypocin, zdaję sobie sprawę że to może nico chaotycznie napisane i niezbyt dokładnie miejscami ale proszę o wyrozumiałość. Gdyby tylko była możliwość to z chęcią wrzuciłbym jakieś skany itp no ale niestety, może kiedyś?:)
Jeśli ktoś jest ciekaw to na stronie UM Bieruń są archiwalne nr tej gazety z której spisywałem dane ale niestety dopiero bodaj od 1999 roku kiedy to już wyklarowała się sprawa z przewoźnikami. Ale można np poczytać o linii GL czy TP ;)
pozdrawiam!
p.s. istotną zmiana w trasach autobusów było wyłączenie z ruchu ciężkich pojazdów bieruńskiego Rynku! Obecnie autobusy kursują po wyjeździe z Dw. Autobusowego ulicami Chemików i Turyńską ( do os. Homera/ul. Oświęcimskiej).


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Komunikacja miejska w Bieruniu - linie PKSiS Oświęcim
Napisane: Pt 18.03.2011, 19:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
marcin.bs napisał(a):
Witam ponownie
[ciach]

Czy znalazłeś może coś na temat legendarnej linii 555? Miała ona jakoby kursować z Bierunia do Mysłowic (tak podawały plany miast), lecz ja nigdy nie widziałem żadnego autobusu na takiej linii, ba - nawet jej rozkładów nigdy nie widziałem.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Komunikacja miejska w Bieruniu - linie PKSiS Oświęcim
Napisane: Pt 18.03.2011, 19:50 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
marcin.bs napisał(a):
Natomiast 686 jeździłem na pewno jeszcze w 2003 roku do pracy w Tychach, może nawet w 2004 coś jeździło ale tego na 100 % nie powiem...


686 (razem z 63 i 65) została zawieszona od 1 stycznia 2004 r. (http://magazyn.wpk.katowice.pl/?p=art/zmiany2004).

Cytuj:
p.s. istotną zmiana w trasach autobusów było wyłączenie z ruchu ciężkich pojazdów bieruńskiego Rynku! Obecnie autobusy kursują po wyjeździe z Dw. Autobusowego ulicami Chemików i Turyńską ( do os. Homera/ul. Oświęcimskiej).


To parę lat temu dopiero nastąpiło, nie pamiętam dokładnie kiedy - 2006?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Komunikacja miejska w Bieruniu - linie PKSiS Oświęcim
Napisane: So 19.03.2011, 12:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
memphis napisał(a):
To parę lat temu dopiero nastąpiło, nie pamiętam dokładnie kiedy - 2006?


Chyba wcześniej.

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności