Teraz jest Cz 28.03.2024, 12:09

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Katalog autobusów zajezdni przy Promyka w Bedzinie
Napisane: Cz 17.03.2022, 9:37 

Dołączył(a): Pn 21.06.2021, 22:13
Posty: 17
Nowy temat i zarazem propozycja dla osób związanych z zajezdnią przy ulicy Promyka w Będzinie.

Chciałbym stworzyć katalog autobusów użytkowanych przez wspomnianą zajezdnię, obejmując okres jej działalności czyli od momentu powstania tj. od lipca 1963 do jej zakończenia.
Opis pojazdów dotyczyłby każdego roku, kiedy dostarczano nowe wozy. Obejmowałby on opis zmian konstrukcyjnych w poszczególnych modelach, numerację, oznaczenia zewnętrzne i wewnetrzne oraz wszelkie zmiany, które następowały w poszczególnych latach.

Szukam też osób, które posiadają wspomnienia i przedstawią osobliwe historie dotyczące taboru, organizacji pracy, ciekawych zdarzeń, obrazujących rzeczywistość tamtych czasow. Ale nie takie które personalizują. Czyli np. wóz nr.... dostali w roku ...Kowalski i Nowak, którzy byli szwagrami, a kierownikiem warsztatu był ....

To nie mogą być też wyświechtane opisy techniczne, które są w internecie i wszyscy związani z tą tematyką znają je na pamięć. Jeśli byłoby to wydane publicznie w formie albumu, atlasu itp. to powinno mieć tę cechę, że powinno zainteresować każdego. Pasjonata komunikacji, motoryzacji, historyka regionu, byłego pracownika, ale też młodego kierowcę z jakiegokolwiek PKM-u z naszego regionu czy innego.

Jeśli chodzi o wkład pracy, to sam jestem w stanie poprowadzić opis modeli do lat 90. Dalej liczę na kogoś, kto poprowadzi opis do końca. Uważam że na jedną osobę to i tak zbyt dużo.
Szukam też osoby, która mogła by wykonać grafikę pojazdów z wszystkimi szczególnymi wyróżnikami. Chodzi o odtworzenie wyglądu pojazdów z danego okresu. Czyli dany pojazd nowy i po remoncie.
Posiadam również fotografie z tego okresu, które będą cennym uzupełnieniem.
Jeśli są osoby chętne to zaproponuje spotkanie w Będzinie i omówimy sprawę.
Pozdrawiam


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Katalog autobusów zajezdni przy Promyka w Bedzinie
Napisane: Pt 18.03.2022, 7:16 

Dołączył(a): Pn 21.12.2009, 18:43
Posty: 2024
Napisz do @Vannessa. Jest byłym pracownikiem zajezdni przy Promyka.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Katalog autobusów zajezdni przy Promyka w Bedzinie
Napisane: Pt 18.03.2022, 9:29 

Dołączył(a): Pn 21.06.2021, 22:13
Posty: 17
Dzięki za informację. Zapraszam serdecznie @Vanessa do współpracy.
Jeszcze krótko o projekcie. Chciałbym, aby osoby biorące w nim udział same wybrały sobie ciekawe zagadnienia w odpowiednim przedziale czasowym.
Ja nie będę zbierał od nich informacji i przedstawiał ich jako swoje. Z zamierzenia to ma być praca wspólna a zarazem samodzielna każdego członka zespołu.

Atlas, czy katalog, który zaproponowałem, może być oddzielną pracą. Wyszczególnione w nim pojazdy stanowiłyby ciągłość sprowadzanych do naszego kraju niemal zawsze autobusów Ikarus. A wierzcie mi niektóre z nich trafiły tylko do WPK i warte są wspomnienia i nie chodzi tylko o markę Ikarus

Najważniejsze w tym wszystkim jest oddanie pamięci temu obiektowi, który był zakładem pracy dla setek ludzi, których w większości już nie ma wśród nas.
Znam zajezdnię od dziecka i wiem, że to co widzę dzisiaj, to martwy obiekt, straszący pustką i zapomnieniem.
Być może za kilka lat w tym miejscu, deweloper postawi bloki i tak zakończy się cała historia.
A wierzcie mi, to może być ciekawa, pełna, barwnych wspomnień historia. Historia jednego z wielu obiektów w naszym mieście, który ma znaczącą wartość historyczną.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Katalog autobusów zajezdni przy Promyka w Bedzinie
Napisane: Pt 1.04.2022, 9:58 

Dołączył(a): Cz 17.06.2021, 2:21
Posty: 19
Czy możesz mi podać swój mail (wyślij PW), bo niestety mieszkam daleko, daleko... w Zagłębiu bywam parę razy w roku. Interesują mnie bardzo zagłębiowskie autobusy, a mam trochę zdjęć i rysunków z połowy lat 90-tych i chętnie podzielę się tym w jakimś sensownym projekcie.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Katalog autobusów zajezdni przy Promyka w Bedzinie
Napisane: Pt 1.04.2022, 19:18 

Dołączył(a): Pn 21.06.2021, 22:13
Posty: 17
mpru@autograf.pl
Pozdrawiam


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności