Teraz jest Cz 28.03.2024, 9:47

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1225 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 62  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 7.02.2005, 22:11 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
JacekSo napisał(a):
Prezes ZKKM Janusz Molenda obiecuje też bardziej estetyczną informację wewnątrz wozów, elektroniczne zegary i przemalowanie autobusów w ciągu roku na barwy Związku Komunalnego Komunikacji Międzygminnej w Jaworznie: niebiesko-zielono-piaskowe.


A, no to on chciał je przemalować, ale mu raczej nie wyszło. PKM się tak malował, ale pozostali jakoś nie bardzo - nie przypominam sobie autobusu w takich barwach w Duhabexie na przykład.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 8.02.2005, 13:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
memphis napisał(a):
A, no to on chciał je przemalować, ale mu raczej nie wyszło. PKM się tak malował, ale pozostali jakoś nie bardzo - nie przypominam sobie autobusu w takich barwach w Duhabexie na przykład.


Tylko kurcze dalej nurtuje pytanie kiedy pojawiły sie w Chrzanowie ciemnoniebiesko-szare autobusy Transgóru Mysłowice ?? I dlaczego pomalowano je w takie kolory skoro pozostałe autobusy były żółte??
A może te autobusy pochodzily z jakiejś przejętej przez Transgór bazy?? :?

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 8.02.2005, 17:45 

Dołączył(a): Pn 15.12.2003, 18:58
Posty: 4384
Lokalizacja:
z Tarnowskich Gór
Daro85 napisał(a):
Tylko kurcze dalej nurtuje pytanie kiedy pojawiły sie w Chrzanowie ciemnoniebiesko-szare autobusy Transgóru Mysłowice ?? I dlaczego pomalowano je w takie kolory skoro pozostałe autobusy były żółte??

Żółte malowanie pojawiło się chyba dopiero gdy kupili skandynawskie autobusy


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 23.02.2005, 1:24 

Dołączył(a): Wt 22.02.2005, 3:39
Posty: 17
Lokalizacja:
ZABRZE
Egon napisał(a):
JacekSo napisał(a):
Dotyczy to także linii: [...] Ł bis [...]

Co to była za linia?
Moim zdaniem linia Ł bis kursowała na trasie Gliwice Plac Piastow - Tychy Zajezdnia. Z tego co pamiętam,to kursowala bardzo krótko. Poszukam w domciu rozkładu,to bede wiedzial cos więcej. Aha ! Linia Ł bis nie obsługiwała przystanków Mikołów Dworzec PKP oraz Mikołów Plac 750 Lecia. Kursowała obwodnicą w Mikołowie,wiem,że linia L miała kilka kursów takich jak linia Ł bis. Kochałem podróżowac linią nr. 54 , jak kursowała na trasie Mysłowice Kopalnia - Tychy Dworzec PKP !!! Nie wiem,czy były tutaj prezentowane nie aktualne rozkłady jazdy aytobusów ? Mam trochę różnych,więc od przyszłego tygodnia mogę tutaj je prezentowac. Jestem nowy i jestem zakręcony :) Z góry proszę o wyrozumiałość.

_________________
POZDRAWIAM :-)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 23.02.2005, 2:13 

Dołączył(a): Pn 15.12.2003, 18:58
Posty: 4384
Lokalizacja:
z Tarnowskich Gór
GARBAGE napisał(a):
Moim zdaniem linia Ł bis kursowała na trasie Gliwice Plac Piastow - Tychy Zajezdnia. Z tego co pamiętam,to kursowala bardzo krótko. Poszukam w domciu rozkładu,to bede wiedzial cos więcej. Aha ! Linia Ł bis nie obsługiwała przystanków Mikołów Dworzec PKP oraz Mikołów Plac 750 Lecia. Kursowała obwodnicą w Mikołowie,wiem,że linia L miała kilka kursów takich jak linia Ł bis.

Może i tak było. Została przekształcona w 43? Ta linia właśnie pomijała centrum Mikołowa.


Ostatnio edytowano Śr 23.02.2005, 10:12 przez JacekSo, łącznie edytowano 1 raz

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 23.02.2005, 3:08 

Dołączył(a): Wt 22.02.2005, 3:39
Posty: 17
Lokalizacja:
ZABRZE
JacekSo napisał(a):
GARBAGE napisał(a):
Moim zdaniem linia Ł bis kursowała na trasie Gliwice Plac Piastow - Tychy Zajezdnia. Z tego co pamiętam,to kursowala bardzo krótko. Poszukam w domciu rozkładu,to bede wiedzial cos więcej. Aha ! Linia Ł bis nie obsługiwała przystanków Mikołów Dworzec PKP oraz Mikołów Plac 750 Lecia. Kursowała obwodnicą w Mikołowie,wiem,że linia L miała kilka kursów takich jak linia Ł bis.

Może i tak było. Została przekształcona w 43? Ta lnia właśnie pomijała centrum Mikołowa.
Prawdę mówiąc,to podróżowałem tymi liniami,ale nie pamiętam szczegółów. Pamiętam dobrze,że wtedy bardzo często zmieniali rozkłady jazdy np. L ,czy 82.

_________________
POZDRAWIAM :-)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 24.02.2005, 19:00 

Dołączył(a): Pn 15.12.2003, 18:58
Posty: 4384
Lokalizacja:
z Tarnowskich Gór
Historyczne znalezisko :) Nie pamiętam już jak ten rozkład znalazł się w mojej szafie ;)
http://ams1.lo3.wroc.pl/tomek/old/tournee.php?p=70292


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 4.05.2005, 11:49 

Dołączył(a): Pt 11.02.2005, 12:54
Posty: 888
Może to nie miejsce na to pytanie, ale chciałbym się zapytać jak czytało się kiedyś linię "0" bo np dzisiejszy pociąg 6 na lini "4" czyta sie 406 (czterysta sześć). Proszę o pomoc w tej sprawie.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 4.05.2005, 11:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
GARBAGE napisał(a):
Kursowała obwodnicą w Mikołowie,wiem,że linia L miała kilka kursów takich jak linia Ł bis.


L jak Ł bis? Nie wiem, jak to było na południu GOP-u, ale z moich zapisków wynika, że L to jeździło gdzieś w okolicach Czeladzi, bo na Bańgów Gospoda był charakterystyczny przystanek - anarchia a pod nią napis "L na żądania". Ale może to inne L 8)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 4.05.2005, 13:53 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
myszka napisał(a):
Może to nie miejsce na to pytanie, ale chciałbym się zapytać jak czytało się kiedyś linię "0" bo np dzisiejszy pociąg 6 na lini "4" czyta sie 406 (czterysta sześć). Proszę o pomoc w tej sprawie.


Prawdopodobnie "pociąg 1" itd. Ewentualnie 01, ale raczej to pierwsze.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 4.05.2005, 14:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
YoMaHa napisał(a):
GARBAGE napisał(a):
Kursowała obwodnicą w Mikołowie,wiem,że linia L miała kilka kursów takich jak linia Ł bis.


L jak Ł bis? Nie wiem, jak to było na południu GOP-u, ale z moich zapisków wynika, że L to jeździło gdzieś w okolicach Czeladzi, bo na Bańgów Gospoda był charakterystyczny przystanek - anarchia a pod nią napis "L na żądania". Ale może to inne L 8)


Linia Gliwice- Tychy jeździła pod tyloma róznymi oznaczeniami że trudno się połapać. Ja pamiętam że na tej trasie kursowała kiedyś linia Ł. L oidp od zawsze kursowało do Czeladzi (potem jako śp 812) a teraz linia tak oznaczona jeździ w Trzebinii i po Tychach :(.

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 4.05.2005, 15:17 

Dołączył(a): Pn 15.12.2003, 18:58
Posty: 4384
Lokalizacja:
z Tarnowskich Gór
Daro85 napisał(a):
Linia Gliwice- Tychy jeździła pod tyloma róznymi oznaczeniami że trudno się połapać. Ja pamiętam że na tej trasie kursowała kiedyś linia Ł.

G -> Ł -> 33, tak to wyglądało.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 4.05.2005, 17:11 

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 21:45
Posty: 1453
JacekSo napisał(a):
Daro85 napisał(a):
Linia Gliwice- Tychy jeździła pod tyloma róznymi oznaczeniami że trudno się połapać. Ja pamiętam że na tej trasie kursowała kiedyś linia Ł.

G -> Ł -> 33, tak to wyglądało.
Tzn., jak dobrze to rozumiem, 43 wywodzi się z E-2, a E-2 z czego się w takim razie wywodziło? Z 41?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 4.05.2005, 19:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
JacekSo napisał(a):
Daro85 napisał(a):
Linia Gliwice- Tychy jeździła pod tyloma róznymi oznaczeniami że trudno się połapać. Ja pamiętam że na tej trasie kursowała kiedyś linia Ł.

G -> Ł -> 33, tak to wyglądało.


No to widze dobrze mi się wydawało :). A jak to było z E-2??
Pamiętam że byl okres gdy do Gliwic z Tychów kursowalo jeno 33 ale nie pamiętam kiedy dorzucono E-2 :(.

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 4.05.2005, 19:35 

Dołączył(a): Pn 15.12.2003, 18:58
Posty: 4384
Lokalizacja:
z Tarnowskich Gór
Vanessa00 napisał(a):
Tzn., jak dobrze to rozumiem, 43 wywodzi się z E-2, a E-2 z czego się w takim razie wywodziło? Z 41?

Jeśli się nie mylę to 43 wywodzi się z Łbis. A E-2 może z Łbis? Nie wiem...

Daro85 napisał(a):
No to widze dobrze mi się wydawało :).

Przecież pisałem o tym w wątku "Linie pospieszne". :)
Daro85 napisał(a):
A jak to było z E-2?? Pamiętam że byl okres gdy do Gliwic z Tychów kursowalo jeno 33 ale nie pamiętam kiedy dorzucono E-2 :(.

Dorzucono później ale nie wiem kiedy dokładnie.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 4.05.2005, 20:30 

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 21:45
Posty: 1453
JacekSo napisał(a):
Daro85 napisał(a):
A jak to było z E-2?? Pamiętam że byl okres gdy do Gliwic z Tychów kursowalo jeno 33 ale nie pamiętam kiedy dorzucono E-2 :(.
Dorzucono później ale nie wiem kiedy dokładnie.
Hmm, a mnie się wydaje, że E-2 jeździło wcześniej, niż 33.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 4.05.2005, 20:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
Vanessa00 napisał(a):
JacekSo napisał(a):
Daro85 napisał(a):
A jak to było z E-2?? Pamiętam że byl okres gdy do Gliwic z Tychów kursowalo jeno 33 ale nie pamiętam kiedy dorzucono E-2 :(.
Dorzucono później ale nie wiem kiedy dokładnie.
Hmm, a mnie się wydaje, że E-2 jeździło wcześniej, niż 33.

ZTCP było tak:
Linia pospieszna S w relacji Tychy - Gliwice powstała w roku 1984. Zmiana oznaczeń przebiegała wg następującego schematu:
S -> G -> Ł -> E-2 -> 33/43 i skrócenie 41 do Mikołowa. Potem likwidacja 43 i ponowne dołożenie E-2, ale nie od razu po zlikwidowaniu 43. Jakoś umknęła mi w tym linia Ł bis, której istnienia w ogóle nie zarejestrowałem.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 4.05.2005, 21:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
Egon napisał(a):
Vanessa00 napisał(a):
JacekSo napisał(a):
Daro85 napisał(a):
A jak to było z E-2?? Pamiętam że byl okres gdy do Gliwic z Tychów kursowalo jeno 33 ale nie pamiętam kiedy dorzucono E-2 :(.
Dorzucono później ale nie wiem kiedy dokładnie.
Hmm, a mnie się wydaje, że E-2 jeździło wcześniej, niż 33.

ZTCP było tak:
Linia pospieszna S w relacji Tychy - Gliwice powstała w roku 1984. Zmiana oznaczeń przebiegała wg następującego schematu:
S -> G -> Ł -> E-2 -> 33/43 i skrócenie 41 do Mikołowa. Potem likwidacja 43 i ponowne dołożenie E-2, ale nie od razu po zlikwidowaniu 43. Jakoś umknęła mi w tym linia Ł bis, której istnienia w ogóle nie zarejestrowałem.


Ekhm, ja z mniej więcej tamtego okresu jak przez mgłę kojarzę linię S relacji Katowice - Pyrzowice Erport, obsługa Ik260 z turystycznymi fotelami (potem prawdopodobnie przekazany do OA Olkusz - autobus nie linia).


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 4.05.2005, 21:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
YoMaHa napisał(a):
Ekhm, ja z mniej więcej tamtego okresu jak przez mgłę kojarzę linię S relacji Katowice - Pyrzowice Erport, obsługa Ik260 z turystycznymi fotelami (potem prawdopodobnie przekazany do OA Olkusz - autobus nie linia).

Było coś takiego, przetrwało rok czy dwa. Linia rozpoczynała trasę pod biurem LOTu na Koszutce i chyba nie miała innego przystanku w Katowicach. Nie pamiętam już ceny biletu, coś mi się kojarzy, że kosztował około 10 razy więcej niż na linie zwykłe. Po likwidacji tej linii oznaczenie przeszło na pospieszną Tychy - Gliwice.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 4.05.2005, 21:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
Egon napisał(a):
YoMaHa napisał(a):
Ekhm, ja z mniej więcej tamtego okresu jak przez mgłę kojarzę linię S relacji Katowice - Pyrzowice Erport, obsługa Ik260 z turystycznymi fotelami (potem prawdopodobnie przekazany do OA Olkusz - autobus nie linia).

Było coś takiego, przetrwało rok czy dwa. Linia rozpoczynała trasę pod biurem LOTu na Koszutce i chyba nie miała innego przystanku w Katowicach. Nie pamiętam już ceny biletu, coś mi się kojarzy, że kosztował około 10 razy więcej niż na linie zwykłe. Po likwidacji tej linii oznaczenie przeszło na pospieszną Tychy - Gliwice.


Egon, po prostu miód dla moich oczu czytać ten tekst! Masz może jakiekolwiek inne info o tej linii, plizzzzzz, zapodawaj! Także o taborze...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1225 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 62  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności