Teraz jest Cz 28.03.2024, 11:26

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Symulacje fikcyjne: Republika Zażnicka
Napisane: Cz 27.08.2009, 17:18 

Dołączył(a): Wt 8.07.2008, 12:02
Posty: 245
Lokalizacja:
PL: WR/KR/KSU; IRL: G
PSbahn to firma zajmująca się symulacjami do BAHNa. Należy ona do koncernu PS-Group ;) i otworzyła zapasy pamięci komputerowej dla nowej symulacji :)
Opisuję teraz bowiem mój piąty, jak nie siódmy projekt symulacyjno-BAHNowy pod nazwą ogólnie dla mnie przyjętą "Republika Zażnicka". No to palnę krótki opis, tak samo, jak palnąłem do siebie "No to jedziemy" w ostatnią sobotę, będąc w autobusie na lotnisko w Katowicach ;)

1. O kraju.
Republika Zażnicka to niewiele mniejszy od Polski kraj położony u stóp Gór Pańskich. Na wschodzie graniczymy z Republiką Joneńską, zaś w 1936 kraj został podzielony na dwa całkowicie oddzielnie działające kraje - nasz oraz Federalne Królestwo Zachodniej Zażnicji. Jeszcze w wczesnych latach (latach "raczkowania) ówczesnego Królestwa Zażnicji Południowej graniczyliśmy z Królestwem Jonkijskim, lecz w 1319, wraz z rozpoczęciem dyn. Kapwellidów, kraj ten "zniknął" (wątek hist. do ustalenia). Wtedy odzyskaliśmy naszą północną, pierwszą część Zażnicji.
Jedyne, co łączy te dwa kraje to... Język narodowy, którym jest zażnicki. W ramach paktu podzielenia każdy kraj wybrał sobie język, który jest używany jak drugi, taki dla turystów. My wybraliśmy niemiecki, a oni hiszpański.
Stolicą jest Rażnik, a po zażnicku - Raznic. Wymowa jest dość podobna do polskiej z wyjątkiem dla litery "o" po spółgłosce - wymawiana jest jako nasze "ó" lub "u" ;)

2. Komunikacja, czyli to, co tygryski lubią najbardziej ;))
W Rażniku (uprzedzam, nazwy będę tłumaczył) komunikację obsługuje MPTS Rażnik, który posiada po 4 zajezdnie tramjwajowe i autobusowe. Jako pomoc jest AŻbus, który obsługuje paręnaście linii ZWYK i AGLO. Malowanie pojazdów MPTS nawiązuje do Berlina, zaś AŻbus ma przypominać malowanie Frankfurtu nad Menem.
W pozostałych 6 miastach prowincjonalnych komunikację pełni KMRZ. Tymi miastami są: Czernichów, Izda, Fernitków, Blakownik, Łakomotów oraz Korniców. W Czernichowie malowanie nawiązuje do kolorystyki tramów Wrocławia, w Izdzie - autobusów Dublina, w Fernitkowie - autobusów Poznania, w Blakowniku - autobusów Polic, w Łakomotowie - tramów Bydgoszczy, a w Kornicowie - autobusów Belfastu (tak mi na myśl wpadło, że jakiś róż by się przydał...). W każdym mieście jest jedna duża zajezdnia autobusowa na 250 wozów, a dodatkowo w Izdzie i Kornicowie - niewielka zajezdnia tramwajowa na 125 wozów.
Jako komunikację pomiędzy wiochami służy KA, która posiada wielgachną zajezdnię w północno-wschodnim Rażniku, oraz 8 średnich w pozostałych miastach prowincjonalnych i w dwóch większych miastach powiatowych.
Koleją zajmuje się KRZ, które po przetłumaczeniu na zażnicki nazywają się: Zaznickyje Zeleznyje Dorogi. W Rażniku jeździ też KRZ SKM (ZZD SZDS). Czuję, że pomysł siedmiu linii SKM skończy się na 3-4ch.

3. http://repzaznicka.bloog.pl/

Pozdrawiam, Piotr Sekuła.


Ostatnio edytowano So 29.08.2009, 15:17 przez PSbahn, łącznie edytowano 2 razy

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PSbahn - projekt nr. 5 - Republika Zażnicka
Napisane: Cz 27.08.2009, 18:54 

Dołączył(a): So 3.02.2007, 3:16
Posty: 63
Lokalizacja:
Legnica
peter_U18 napisał(a):
siedmiu lini SKM


Widać, jak popierasz poprawne pisanie w języku polskim ;)

Poza tym IMHO te wypociny to raczej na bloga kieruj, bo wątpię, by ktoś to w pełny przeczytał. Dajesz linka po 2-3 zdaniach i koniec.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PSbahn - projekt nr. 5 - Republika Zażnicka
Napisane: Pt 28.08.2009, 17:26 

Dołączył(a): Wt 8.07.2008, 12:02
Posty: 245
Lokalizacja:
PL: WR/KR/KSU; IRL: G
Wojtek203 napisał(a):
peter_U18 napisał(a):
siedmiu lini SKM


Widać, jak popierasz poprawne pisanie w języku polskim ;)

Poza tym IMHO te wypociny to raczej na bloga kieruj, bo wątpię, by ktoś to w pełny przeczytał. Dajesz linka po 2-3 zdaniach i koniec.

Ja nie preferuję blogów, jest to raczej dla mnie zbędne urządzenie, ale mam, to mam...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PSbahn - projekt nr. 5 - Republika Zażnicka
Napisane: So 29.08.2009, 8:10 

Dołączył(a): Wt 4.10.2005, 20:39
Posty: 66
Lokalizacja:
Kraków Prokocim
PSbahn napisał(a):
1. O kraju.
Na wschodzie graniczymy z Republiką Joneńską, na północnym wschodzie z Królestwem Jonkijskim,

Bardzo mi miło, że chcesz graniczyć z Jonenią, ale może spytaj, bo tak wychodzi nam trochę dziwnie.
Zasadniczo Republika Joneńska od zachodu ma wybrzeże, więc ciężko by było, żeby ktoś miał z nią wschodnią granicę :P
Królestwo Jonkijskie... Dobra, dwa zdania wyjaśnienia. W joneńskiej historiografii przyjmuje się, że okres Król. Jonkijskiego zakończył się w 1319 roku wraz z wstąpieniem na tron Henryka Żelaznego z dynastii Kapwellidów. Więc to raczej pojęcie historyczne :)

Sorry za offtopic, ale świata mojej wyobraźni bronić będę :D

_________________
PTM Nidso jest cacy ! :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: PSbahn - projekt nr. 5 - Republika Zażnicka
Napisane: So 29.08.2009, 15:13 

Dołączył(a): Wt 8.07.2008, 12:02
Posty: 245
Lokalizacja:
PL: WR/KR/KSU; IRL: G
MisiekK napisał(a):
PSbahn napisał(a):
1. O kraju.
Na wschodzie graniczymy z Republiką Joneńską, na północnym wschodzie z Królestwem Jonkijskim,

Bardzo mi miło, że chcesz graniczyć z Jonenią, ale może spytaj, bo tak wychodzi nam trochę dziwnie.
Zasadniczo Republika Joneńska od zachodu ma wybrzeże, więc ciężko by było, żeby ktoś miał z nią wschodnią granicę :P
Królestwo Jonkijskie... Dobra, dwa zdania wyjaśnienia. W joneńskiej historiografii przyjmuje się, że okres Król. Jonkijskiego zakończył się w 1319 roku wraz z wstąpieniem na tron Henryka Żelaznego z dynastii Kapwellidów. Więc to raczej pojęcie historyczne :)

Sorry za offtopic, ale świata mojej wyobraźni bronić będę :D

O kurde... Cały tekst do zmiany :X


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 18.02.2010, 15:23 

Dołączył(a): Wt 8.07.2008, 12:02
Posty: 245
Lokalizacja:
PL: WR/KR/KSU; IRL: G
Za dziewięć dni będzie pół roku projektu... no i kropka. Dotychczas jeszcze nie skończyłem Rażnika, a to wielkie miasto. Jednakże, żeby nie być oszukującym, pokażę wam kilka screenów z symulacji, które zrobiłem dzisiaj.

Są one dostępne pod tym linkiem:
http://img10.imageshack.us/gal.php?g=bahn001.png

No i od dzisiaj: Tokorowska praktyka - numery wersji.
Poczynamy od dzisiejszej, nr. 0.2.001. Od czasu do czasu na blogu będzie dostępny log całej podwersji, np. 0.2. czy 1.4. Przypominam: http://repzaznicka.bloog.pl/

PS. 150-ty post z głowy.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 3.05.2010, 13:06 

Dołączył(a): Wt 8.07.2008, 12:02
Posty: 245
Lokalizacja:
PL: WR/KR/KSU; IRL: G
Hej, co tam w Polsce?

OK, Polska teraz nie ważna, tylko Zażnicja:

1. Mam plan SKM Rażnik:
Obrazek
2. Mam już parę linii skończonych... tramy jeszcze mogę puszczać, bo je mam, ale nie mam dobrych autobusów, a nie chciałbym używać swoich. Ktoś by się podjął?
Lista
Drzwi: solówki 2-2-0, przeguby 2-2-2-0
3. Ma ktoś jakiś pomysł na malowanie SKM Rażnik? Zgłaszać się na zkmtokorow <at> gmail.com.

PzDr.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 5.10.2010, 16:42 

Dołączył(a): Wt 8.07.2008, 12:02
Posty: 245
Lokalizacja:
PL: WR/KR/KSU; IRL: G
Hallo, Freunde und Kollegen!

Mamy już 14 i pół miesiąca, ostatni porządniejszy updejt był 8 mies. temu, więc pora coś postukać.

Wszystko było by dobrze, gdybym w międzyczasie nie opracował planu ZZD. No, a wakacje przyniosły plany kilku miast (Blakownik, Korniców, Izda, Zareces swego dnia w szkole). Zabrałem się za kreowanie Kornicowa (co prawda nie skończyłem, gdyż plany Budowniczego zostały w Polsce). Przyniosło to zalążki linii 4 i 9. Pomyślałem - 'A niech to diabli wezmą, zbuduję ten kawałek czwórki'. Jak człowiek pomyślał, tak zrobił. Tym sposobem powstało 163,8 km łączące Rażnik z Kornicowem, wliczając po drodze Regulowicz, Temperowice oraz Potkanów. Do tego zalęgła się linia 57 oraz następna bocznica...
Budowniczy nie zapomniał o rozkładzie. Używając czeskiego Grafikonu, tworzę po kolei następne pociągi pomiędzy Rażnikiem a Kornicowem. Na tę chwilę są cztery pary z Rażnika do Kornicowa (dwa lokalne, dwa pośpieszne). Do tego trzy pary podmiejskich do Krelówki (do przedłużenia lub usunięcia, nie chcę mieć tak krótkich pociągów) i para do Regulowicza.

W samym Rażniku urodziło się i wyrosło nowe lotnisko. Dojazd: S5, 107. Do tego BK 001, czyli autobus Rażnik - Nidso. Wyrosły też 4 stacje metra + STP. Nic nie mówiąca Politechnika Rażnicka także powstała, wraz z boiskiem, na którym to od 12 lat przechyla się bramka. Powstał też budynek Parlamentu, a został jeszcze Sejm, Sąd Najwyższy... OLABOGA!

Komunikacja nie podskoczyła. Jedyne nowe, co można zastać, to rozkłady w formie plików pdf. Koniec.

Pozdrawiam was wszystkich,
lig Dia ort a thógáil ar an insamhalta!


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 10.11.2010, 18:11 

Dołączył(a): Wt 8.07.2008, 12:02
Posty: 245
Lokalizacja:
PL: WR/KR/KSU; IRL: G
Jest listopad...

Dwie noty.
Ze względów oczywistych nie powstała wersja na Wszystkich Świętych.
Była długa przerwa - od 11.10 czy jakoś tak - związana urlopem /cz. wakacjami na Malcie/ i brakiem działającego własnego laptopa.

Noty o symulacji.
Miasto Rażnik rozrasta się bardziej na wschód - ciągnie do Jonenii :). Wreszcie uregulowałem numerację dróg: M dla autostrad /ang. motorway/, A dla dróg krajowych, B dla dróg drugorzędnych, R dla dróg lokalnych /ang. regional/. Jedna liczba jest zarejestrowana dla całego ciągu dróg - jeśli dana droga składa się głównie z drogi krajowej (A), a na kawałku jest autostrada (M), to zarówno autostrada, jak i krajówka będą miały ten sam numer.
Poprawiłem też numerację pasów startowych na moich dwóch lotniskach - wcześniej miałem stwora 52, zmienił się na 31 - dzięki ciekawości. Zastanawiałem się bowiem, co oznaczają numery pasów startowych; sprawdziłem i poprawiłem.

Z komunikacji rażnickiej:
coraz bardziej zapominałem o tramwajach wąskotorowych (7x), ale sprawdzenie na liście linii w BAHNie przypomniało mi o obecności dwóch linii o szerokości toru 1200mm.
Powstało przedłużenie S5 od doków do nowego lotniska: powstały cztery stacje.
Powstała tzw. Wyspa Św. Arnolda i linia 112 łącząca tą wyspę z SKM Tunelową.
Wczoraj patrzyłem na KM w Nowym Jorku i myślałem, co by skopiować z ichniejszego systemu komunikacji... Nic mi nie wpadło do głowy. No, może karta miejska.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 10.11.2010, 23:33 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
PSbahn napisał(a):
Wczoraj patrzyłem na KM w Nowym Jorku i myślałem, co by skopiować z ichniejszego systemu komunikacji... Nic mi nie wpadło do głowy. No, może karta miejska.
Och, to nie trzeba aż na nowojorską komunikację patrzeć, wystarczy ta z Radomska czy Tczewa na ten przykład ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 12.11.2010, 20:31 

Dołączył(a): Wt 8.07.2008, 12:02
Posty: 245
Lokalizacja:
PL: WR/KR/KSU; IRL: G
butthead napisał(a):
PSbahn napisał(a):
Wczoraj patrzyłem na KM w Nowym Jorku i myślałem, co by skopiować z ichniejszego systemu komunikacji... Nic mi nie wpadło do głowy. No, może karta miejska.
Och, to nie trzeba aż na nowojorską komunikację patrzeć, wystarczy ta z Radomska czy Tczewa na ten przykład ;)

Ani radomskiej, ani tczewskiej nie znam. Zresztą każdy wie, że za granicą można coś podpatrzeć. Akurat spodobała mi się numeracja linii - litery od dzielnicy i liczba... coś w tym jest, ale u mnie się nie sprawdzi. To nie Nowy Jork - nie mam wysp, poza jedną.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 18.12.2010, 16:37 

Dołączył(a): Wt 8.07.2008, 12:02
Posty: 245
Lokalizacja:
PL: WR/KR/KSU; IRL: G
Dobre przedświąteczne sobotnie popołudnie.

Zacznę od najświeższej bułeczki...
http://cztsraznic.hpu.pl/
Ta prosta witryna internetowa będzie informować o zmianach. Dzięki temu nie będę musiał co parę(/kilka) miesięcy tutaj za bardzo się rozpisywać... Ale jednak jest coś, o czym wspomnieć aż trzeba.

Plany rozwoju komunikacji publicznej miasta stołecznego Rażnika na lata 2011-2050

Można cokolwiek z tego wydedukować? Jak najbardziej, ponieważ takich planów jest od groma w Polsce, tylko na krótsze okresy.
Jedna wersja, ta lubiana przez miłośników zieleni, to zestaw metra. W samym centrum są trzy linie podziemne (A, B, C). One łączą się z dziewięcioma innymi liniami (1...9) podziemnymi, które łączą ważniejsze peryferie z centrum. Do samych jednocyfrowych linii dochodzą małe dowozówki - pod-, na- i nadziemne. Tego było bodajże 12 (11, 21 etc.) i łączą one np. okoliczne wioski czy linie metra o numerach 1...9.
Do samego metra miała by dowozić sieć autobusów i tramwai (w skrajnych przypadkach). Od głownych dworców odjeżdżała by kolej regionalna.
To wszystko ładnie pięknie wygląda, tylko gdzie kasa ("Kasa Misiu, kasa")? Wg. Wikipedii Republiki Zażnickiej, jedno euro odpowiada dwunastu koronom, a jedna złotówka da wam 48 koron.

No, ale rospisywać się nie będę chwilowo.

Do usłyszenia do środy!


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 30.12.2010, 17:45 

Dołączył(a): Wt 8.07.2008, 12:02
Posty: 245
Lokalizacja:
PL: WR/KR/KSU; IRL: G
Sorry... jest czwartek, a napisałem "do środy". Na całe moje szczęście nie sprecyzowałem, jakiej środy.

A więc nowości zażnickich ciąg dalszy :)

W 2013 planujemy wprowadzić nową sieć transportu publicznego w Rażniku. Sieć ma być dokładnie przeplanowana i przystosowana do potrzeb rażnicjan. Sprawdzi się więc, ile ludzi mieszka na takim a takim osiedlu, ile ludzi pracuje w danym zakładzie i skąd dojeżdżają, ile dzieci uczy się w danej uczelni i skąd dojeżdżają, gdzie ludzie najczęściej jeżdżą na zakupy lub rekreacyjnie, etc. etc. To ma doprowadzić do bardzo dobrego, jeśli nie idealnego systemu KM. Związane jest to z tym, iż sieć nie była długo zmieniana - linie jeździły na tych samych trasach nie raz przez lata. Planujemy więc takie, a nie inne podejście.
Planujemy wymienić do końca najstarszy tabor autobusowy i po dużej części tramwajowy. Planuje się także zakup nowych autobusów trójsekcyjnych do obsługi najbardziej obciążonych linii. Miejmy nadzieję, że to wpłynie na ilość samochodów na rażnickich drogach... pomniejszająco.

Dalszy ciąg w 2011-tym.

Pozdrawiam i szczęśliwego Nowego Roku!


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 18.01.2011, 17:14 

Dołączył(a): Wt 8.07.2008, 12:02
Posty: 245
Lokalizacja:
PL: WR/KR/KSU; IRL: G
Moich wypocin ciąg dalszy następuje.

W ostatnią niedzielę dowiedzieliśmy się, kto dostarczy nam dwuprzegubowce do linii Metrobus. Oferta była jedna, zresztą w miarę oczywista - VanHool... nie wiem, po co "siedmiodniowy odstęp na złożenie skarg i sprzeciwów" jeśli oferta była tylko jedna, ale wiadomo, że umowę się podpisze 24-26.2.460*.

Obecnie liczę, na pi razy oko, ilość ludzi w blokach etc., które już w Rażniku zbudowałem, ich możliwe miejsca pracy/nauki (zaraz ktoś wyskoczy, że upodabniam się do map w Cities in Motion, niewydanej jeszcze grze-"następcy" Transport Tycoon), a to wszystko po to, aby określić najważniejsze korytarze, krótymi to porusza się najwięcej ludzi. Muszę uwzględnić jeszcze istniejącą infrastrukturę (tory tramwajowe, SKM, bus-pasy, przystanki, etc.), co już doprowadza do szału. Mam nadzieję, że do 2013 nauczę się C++ i napiszę porządny program ala BusMan.

*) kalendarz zażnicki: 1 rok = 20 mies. = 600 dni; 1 miesiąc = 30 dni = 5 tygodni; 1 tydzień = 6 dni (pon, wt, śr, cz, sob, nie). Rok 460 zaczął się 1.12.2010.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności