Teraz jest Pt 29.03.2024, 0:59

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Projekt symulacji: Moja Łódź
Napisane: Wt 13.11.2012, 19:12 

Dołączył(a): Nd 31.10.2010, 22:37
Posty: 24
Lokalizacja:
Łódź
http://mpklodz.pl.tl
Witajcie.
Robię mapkę Moja Łódź. Projekt vŁódź upadł, nie mogę znaleźć pliku źródłowego ;(
Do symulacji Łodzi z 2004 dodaję nowe rzeczy:
TRAMWAJE:
-torowisko w ulicy Inflanckiej, Wróblewskiego, Proletariackiej, Wołowej, Inżynierskiej, Radwańskiej (od Inżynierskiej do Politechniki),Struga, Tuwima, Tramwajowej, Skrajnej, Świtezianki (od Sikorskiego do pętli), Sikorskiego (od Łagiewnickiej do Świtezianki
), Brzezińskiej, Rudzkiej, Hetmańskiej, Zakładowej, PKP, Dworcowej, Książąt Polskich, Przybyszewskiego (od Książąt Polskich do Ronda Sybiraków), Puszkina (od Ronda Sybiraków do Dąbrowskiego), Dąbrowskiego (od Puszkina do pętli Dąbrowa), Rokicińskiej (od pętli Augustów do Hetmańskiej), Aleksandrowskiej (od Granic Miasta do pętli Chochoła), Śląskiej, Złotno, Solec, Unii Lubelskiej, Wycieczkowej, Okólnej (od Łagiewnickiej do Strykowskiej), Łagiewnickiej (od Ronda Powstańców do Okólnej), Henrykowskiej (od Giewont do Skalnej), Skalnej, Giewont (od starej pętli Stoki do Henrykowskiej), Wólczańskiej (od Wróblewskiego do Sieradzkiej), Sieradzkiej (od Wólczańskiej do Piotrkowskiej), Marmurowej (od Brzezińskiej do Granic Miasta), Północnej (od Źródłowej do Kilińskiego), Źródłowej (od Palki do Północnej), Palki (od Woj. Polskiego do Ronda Solidarności), Kopcińskiego (od Narutowicza do Ronda Solidarności), Anstadta, Sterlinga, Włókniarzy (od Zgierskiej do 11 Listopada), 11 Listopada (od Włókniarzy do pętli), Strykowskiej (od pętli tramwajowej do Granic Miasta)
- przebudowa Placu Niepodległości
- węzeł przesiadkowy WZ (budowa torowiska w ul. Piotrkowskiej od Piłsudskiego do Żwirki)
- pętle: Aleksandrów Łódzki, Świtezianki, Brzeziny, Rzgów, Skrajna, Chocianowice-Ikea, Feliksin, Kalonka, Dworzec Łódź Chojny, Huta Jagodnica, Bałucki Rynek, Łagiewniki (Centrum Onkologiczne), Modrzew, Zgierz (os. 650-lecia), Skoszewy, Rondo Powstańców 1863r., Ludwików
- przebudowa pętli tramwajowej w Konstantynowie Łódzkim i Lutomiersku oraz przy Strykowskiej
- dwutorowe torowisko w Zgierzu, Ozorkowie, Pabianicach, Konstantynowie i Lutomiersku
- przebudowa pętli Kurczaki do wysokości pętli autobusowej
- budowa tramwaju do osiedla 650-lecia w Zgierzu
- likwidacja pętli Śląska, Kurczaki (stare), Chojny, Stoki
- budowa wspólnej pętli tramwajowej przy Dworcu Łódź Chojny dla tramwajów linii 1, 1A, 7 i 13
- budowa łuków Włókniarzy x Srebrzyńska i Nowomiejska x Wojska Polskiego
AUTOBUSY:
- wydłużenie 54 do Brzezin
- wydłużenie 66 do pętli Marysińska Stadion
- wydłużenie linii 81 i 87 do pętli Skalna
- wydłużenie linii 51A do Centrum Onkologicznego w Łagiewnikach
- modyfikacja tras linii 64,81,88 i 88A przez uliczki osiedlowe na Bałutach
- zmiana trasy linii 50 w kierunku Dworca Kaliskiego (przez Skrzywana i Politechniki)
- budowa pętli autobusowej przy Dworcu Łódź Widzew, modyfikacja trasy 85
- wydłużenie linii 67 do Kalonki
- wydłużenie linii 95 do pętli przy Dworcu Łódź Widzew
- modyfikacja kilku innych linii (np. 61, 62, 63, 71, 73, 79)
METRO:
- uruchomienie linii: I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII, IX, X, XI
- wybudowanie linii do: Złotna, Bałut, Radogoszcza, Widzewa, Dąbrowy, Retkinii, Teofilowa, Zgierza, Konstantynowa, Szpitala CZMP
- budowa metra z węzłem przesiadkowym w okolicach ul. Piotrkowskiej i na Placu Wolności, docelowo 10 linii
Zamierzam się pobawić troszkę w to, ale to jak wrócę z Holandii :) Mały zarys tego co będzie na stronie + linie tramwajowe/autobusowe/metro.
Release: po wielu trudnościach - 30.03.2014
Mapka nie jest dopracowana, w wielu miejscach torowisko jest po to by przejechał tramwaj, a nie po to by ładnie wyglądało. Jak ktoś chce, może poprawić. Mam nadzieję że się podoba :)
Link do pobrania: http://www.sendspace.com/file/tktxy9
AKTUALIZACJA: Od pierwotnej wersji dużo się zmieniło - powstał węzeł przesiadkowy z prawdziwego zdarzenia na Dołach, Dworcu Fabrycznym i Kaliskim. Zlikwidowano kilka torowisk które okazały się chybioną inwestycją (Wołowa, Radwańska, Łagiewnicka). Dokonano podziału na linie tramwajowe miejskie i podmiejskie. Trwa 2 reforma linii opracowana przez ZDiT, zmiany wprowadzane są stopniowo by przyzwyczajać pasażerów.

_________________
Moja Łódź 100% |||||||||| [STALE ROZWIJANA] www.mpklodz.pl.tl
Barczyn 70% ||||||||||
Doły 60% ||||||||||
Korowice 40% ||||||||||


Ostatnio edytowano Wt 25.04.2017, 22:07 przez Lodzianin, łącznie edytowano 20 razy

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Projekt symulacji: Moja Łódź.
Napisane: Cz 15.11.2012, 12:18 

Dołączył(a): So 16.10.2010, 8:12
Posty: 64
1. Czy punktem wyjśćia jest mapka z 2004 a nie 2012 roku?
2. Czy będą też nowe ulice dzielnice czy miejscowość okoliczne nie występujące realnie?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Projekt symulacji: Moja Łódź.
Napisane: Pt 28.12.2012, 17:51 

Dołączył(a): Nd 31.10.2010, 22:37
Posty: 24
Lokalizacja:
Łódź
1. Czy punktem wyjśćia jest mapka z 2004 a nie 2012 roku?
2. Czy będą też nowe ulice dzielnice czy miejscowość okoliczne nie występujące realnie?
1. Mapka z 2004 - jest mniej zlikwidowanych linii i elementów komunikacyjnych :D
a na serio - nie wiem gdzie jest mapka z 2012r., ale skupiam się teraz na budowie na tej mapce
2. Raczej nie, ale jak braknie pomysłów to czemu nie ;)
//Aktualizacja

_________________
Moja Łódź 100% |||||||||| [STALE ROZWIJANA] www.mpklodz.pl.tl
Barczyn 70% ||||||||||
Doły 60% ||||||||||
Korowice 40% ||||||||||


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Projekt symulacji: Moja Łódź.
Napisane: So 29.12.2012, 21:23 

Dołączył(a): Pt 16.01.2009, 15:49
Posty: 122
Lokalizacja:
Zgierz
Mapki z 2012 roku to (z tego, co wiem - chyba, że ktoś robi i się nie przyznaje) nie ma.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Projekt symulacji: Moja Łódź.
Napisane: So 19.01.2013, 20:41 

Dołączył(a): Nd 31.10.2010, 22:37
Posty: 24
Lokalizacja:
Łódź
Aktualizacja, stan na 19.01.2013

_________________
Moja Łódź 100% |||||||||| [STALE ROZWIJANA] www.mpklodz.pl.tl
Barczyn 70% ||||||||||
Doły 60% ||||||||||
Korowice 40% ||||||||||


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Projekt symulacji: Moja Łódź.
Napisane: Wt 14.01.2014, 15:56 

Dołączył(a): Śr 5.04.2006, 7:51
Posty: 23
Lokalizacja:
Pabianice
Co ja widzę na miniaturce, to trasa do Rzgowa jest źle naniesiona :P Czy się wgl nie trzymasz tego i robisz totalną fikcję :D?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Projekt symulacji: Moja Łódź.
Napisane: Nd 30.03.2014, 19:01 

Dołączył(a): Nd 31.10.2010, 22:37
Posty: 24
Lokalizacja:
Łódź
adekpabianice napisał(a):
Co ja widzę na miniaturce, to trasa do Rzgowa jest źle naniesiona :P Czy się wgl nie trzymasz tego i robisz totalną fikcję :D?

Rzgów jest naniesiony w 1/2 przez tego, kto tworzył symulację L2004 (podstawę tej symulacji), resztę (czyli od bodajże Zachodniej do CH Ptak) robiłem ja, więc tam może być źle :P
Mapkę wypuściłem, kto chce, może sobie zobaczyć ;)

_________________
Moja Łódź 100% |||||||||| [STALE ROZWIJANA] www.mpklodz.pl.tl
Barczyn 70% ||||||||||
Doły 60% ||||||||||
Korowice 40% ||||||||||


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Projekt symulacji: Moja Łódź
Napisane: Wt 8.04.2014, 8:56 

Dołączył(a): Wt 8.04.2014, 8:41
Posty: 1
Kliknąłem Twój link i niewiele znalazłem informacji...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Projekt symulacji: Moja Łódź
Napisane: Wt 15.04.2014, 15:12 

Dołączył(a): Nd 31.10.2010, 22:37
Posty: 24
Lokalizacja:
Łódź
richardrum napisał(a):
Kliknąłem Twój link i niewiele znalazłem informacji...

Stronę będę rozbudowywał w miarę, jak wrócę z Holandii czyli za tydzień. Zrobiłem tyle ile mi się udało zrobić ;)

_________________
Moja Łódź 100% |||||||||| [STALE ROZWIJANA] www.mpklodz.pl.tl
Barczyn 70% ||||||||||
Doły 60% ||||||||||
Korowice 40% ||||||||||


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Projekt symulacji: Moja Łódź
Napisane: So 8.10.2016, 17:30 

Dołączył(a): Nd 31.10.2010, 22:37
Posty: 24
Lokalizacja:
Łódź
Po dwóch latach kolejna aktualizacja mapki.
W tym czasie dużo się pozmieniało względem pierwszego wydania.
Powstały między innymi: przedłużenie linii 46 do Łęczycy, druga odnoga linii Pabianickiej, nowa zajezdnia z pętlą na Teofilowie Przemysłowym, linia Metra na Świtezianki czy wiadukt tramwajowy nad linią kolejową na Olechowie.
Zarząd Dróg i Transportu kończy wdrażanie nowej siatki linii autobusowych, więc mogą występować mylne oznaczenia linii w rejonach przystanków.
W drugiej kolejności wdrażana będzie nowa siatka linii tramwajowych, która jest w trakcie opracowywania.
Odbyły się też testy linii autobusowych nocnych, których docelowo będzie 11. Po likwidacji 151-158 funkcję autobusów nocnych pełnią wydłużone kursy niektórych linii tramwajowych. W niedalekiej przyszłości zostaną zastąpione właśnie tymi liniami autobusowymi.
Łódzka Kolej Aglomeracyjna kończy kompletowanie taboru, możliwe że przed końcem tego roku zostaną wypuszczone nowe składy obsługujące linie kolejowe w aglomeracji łódzkiej.
Trwa również sukcesywna wymiana taboru tramwajowego, który jest jednym z najstarszych w Polsce.
Link do symulacji: https://www.sendspace.com/file/yuyvbl
Link do strony przedsiębiorstwa po więcej informacji: http://mpklodz.pl.tl/

_________________
Moja Łódź 100% |||||||||| [STALE ROZWIJANA] www.mpklodz.pl.tl
Barczyn 70% ||||||||||
Doły 60% ||||||||||
Korowice 40% ||||||||||


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Projekt symulacji: Moja Łódź
Napisane: Pn 25.06.2018, 16:55 

Dołączył(a): Śr 5.04.2006, 7:51
Posty: 23
Lokalizacja:
Pabianice
Mozna poprosić o jakiś nowy link do downloadu? wszystko zdechło.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Projekt symulacji: Moja Łódź
Napisane: Cz 30.08.2018, 21:30 

Dołączył(a): Nd 31.10.2010, 22:37
Posty: 24
Lokalizacja:
Łódź
Ło matko, jeszcze ktoś tu zagląda :D
Oczywiście, podsyłam linka: http://www.mediafire.com/file/qg0bct2p7 ... 1.rar/file
Troszkę się zmieniło, poniosła mnie fantazja. Ten sam inwestor co zbudował osiedle na Ludwikowie, buduje na Bronisinie i znowu funduje linię tramwajową, kończy się budowa a pojedzie tam 28. Zaczyna się także powoli kalibrowanie ŁKA.
Jest już po reformie autobusowej, podmiejskie zostały rozdzielone od miejskich, trwa wprowadzanie autobusów osiedlowych.

_________________
Moja Łódź 100% |||||||||| [STALE ROZWIJANA] www.mpklodz.pl.tl
Barczyn 70% ||||||||||
Doły 60% ||||||||||
Korowice 40% ||||||||||


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności