Forum WPK
http://forum.wpk.katowice.pl/

Tworzenie symulacji - inspiracje, poszukiwanie map
http://forum.wpk.katowice.pl/viewtopic.php?f=36&t=2902
Strona 1 z 1

Autor:  jasnysfinks [ Cz 13.06.2013, 18:51 ]
Tytuł:  Tworzenie symulacji - inspiracje, poszukiwanie map

Czym kierujecie się Mili Państwo, przy tworzeniu symulacji? Co jest waszym źródłem natchnienia? Co was inspiruje?

Autor:  BB1993 [ Pn 17.06.2013, 7:04 ]
Tytuł:  Re: Inspiracje do Waszych symulacyjek

Ja w każdej symulacji (i żadna nie jest dokończona) wykorzystuję rozwiązania komunikacyjne z realnych miast. Jednak cały układ aglomeracji jest najczęściej fikcyjny.

Autor:  Kermit [ Pn 15.07.2013, 19:07 ]
Tytuł:  Dostępność symulacji

Witam
Orientuje się ktoś czy dostępne są gdzieś w miarę aktualne mapki dla metra nowojorskiego i londyńskiego ?

Autor:  jasnysfinks [ Śr 17.07.2013, 8:47 ]
Tytuł:  Re: Dostępność symulacji

Samo metro nie ale razem z autobusami na anglojęzycznej werski strony BAHNa

Autor:  Josek101 [ Nd 16.02.2014, 16:16 ]
Tytuł:  Re: Inspiracje do Waszych symulacyjek

W sumie od dawna inspiruje mnie Krosniewicka Kolej Dojazdowa. Fakt,że juz prawie nie istnieje ale postanowiłem zrobić-odtworzyc to na Bahnie. W związku z tym mam proxbę.Gdzie znajdę opisy stacji -szlaku i jakieś mapy.Szukałem trochę alenie za duzo jest tego

Autor:  BB1993 [ Śr 19.02.2014, 21:09 ]
Tytuł:  Re: Inspiracje do Waszych symulacyjek

Polecam mapy na Geoportalu. Wystarczy wejść w mapę topograficzną i powiększyć do jak największej skali. Wtedy mamy mapy, które prezentują dokładnie układ torowy stacji.

Autor:  wojtekce [ Nd 17.08.2014, 12:35 ]
Tytuł:  Pytanie

Witam chciałbym się Was zapytać? Robię schematy stacji kolejowych w Bahn-ie i chciałbym pokazać/pochwalić się, w jaki sposób ja rysuję stację i jaką przyjmuję skalę. Mam już kilkaset schematów kolejowych, chętnie mógłbym je komuś udostępnić. Może ktoś ma ochotę zrobić jakąś większą symulację ze stacjami odwzorowanymi właśnie z tych schematów. http://postimg.org/image/wqea326hl/ . Dziękuję za komentarze. Wojtek.

Autor:  wojtekce [ Nd 17.08.2014, 13:52 ]
Tytuł:  Re: Pytanie

Nie wiem, być może ktoś z Was potrzebuję takich schematów. Udostępnię Wam plik z moimi schematami, może komuś się przydadzą, łatwiej z tych schematów budować stację. https://www.sendspace.com/file/8f8mbe. To jest tylko niewielki fragment tego co posiadam obecnie. Jeżeli ktoś potrzebuję więcej schematów, proszę o jakąkolwiek odpowiedź. Pozdrawiam. Wojtek.

Autor:  atomek [ So 30.08.2014, 11:47 ]
Tytuł:  Re: Tworzenie symulacji - inspiracje, poszukiwanie map

Mógłbyś zamieścić wykaz stacji, które posiadasz w kolekcji?

Autor:  wojtekce [ Wt 2.09.2014, 8:56 ]
Tytuł:  Re: Tworzenie symulacji - inspiracje, poszukiwanie map

Witam.

Podaje link do spisu moich schematów, na pewno lista nie jest aktualna na ten moment, bo dawno jej nie aktualizowałem. Plik formatu .ods. http://speedy.sh/hVywt/spispkp.ods. Postaram się zaktualizować listę schematów. A jeszcze jedno, schematy staram się robić jeszcze przed modernizacją danej stacji, chyba że nie mam już innej możliwości znalezienia starego układu torowego, wtedy stacja jest już zmodernizowana. Pozdrawiam.

Autor:  wojtekce [ Pt 5.09.2014, 9:44 ]
Tytuł:  Re: Tworzenie symulacji - inspiracje, poszukiwanie map

Aktualizacja spisu schematów na dzień 4.09.2014. Plik w formacie ods (OpenOffice). http://speedy.sh/xDzv8/nowyspis.ods. Ogółem mówiąc w pliku wypisane są schematy jakie narysowałem w Bahn-ie oraz stan ich wykonania; niektóre schematy są nieskończone (brak chęci, czasu etc.).

Pozdrawiam.

Autor:  atomek [ Wt 9.09.2014, 20:07 ]
Tytuł:  Re: Tworzenie symulacji - inspiracje, poszukiwanie map

Masz na prawdę sporą listę. Musiało zająć to Tobie mnóstwo czasu. Masz schematy realne, czy fikcyjne? Jeśli to nie tajemnica, skąd brałeś materiały nt. stacji (częściowo pewnie z map satelitarnych takich jak Geoportal, ale wszystkiego z tego nie odczytasz; częściowo podejżewam ze strony semaforek.tk, ale Twoja lista stacji jest bogatsza, niż lista schematów A.K. o choćby nawet taki Dęblin - b. duża stacja, ciężko bez szczegółów ją odwzorować).

Moje pytania mają swoją przyczynę. Jeżeli masz realne schematy, to można na prawdę dużo z nich zrobić. Masz zauważyłem całą DK7 od Dęblina po Warszawę Wsch. Czy wyślesz tutaj, lub na PW schematy (mogą być po prostu zrzuty ekranu, chyba, że wygodniej Ci wysłać NT3) posiadanych przez siebie stacji z listy DK7 od Dęblina do W.Wsch.? Tzn.: Dęblin (wraz z częścią towarową, jeżeli masz), Życzyn, Sobolew, Łaskarzew, Ruda Tal., Garwolin, Pilawa, Zabieżki, Celestynów, Otwock, W. Falenica, W. Wawer, W. Wschodnia Os.?

W jakiej skali robisz schematy, standardowej, czy np. 90 elem./km?

Autor:  wojtekce [ Cz 11.09.2014, 11:43 ]
Tytuł:  Re: Tworzenie symulacji - inspiracje, poszukiwanie map

Witam.

Udostępnię schematy Wszystkim, dopiero wtedy jak je ukończę. Na dzień dzisiejszy brakuję mi około 140 (plus, minus) schematów (przystanki, stacje). Dodatkowo niektóre schematy nie są jeszcze ukończone, także pracy jest bardzo dużo, chęci jeszcze mam, ale istnieje możliwość, że zaprzestanę prac na jakiś czasu by sobie odpocząć.

Pozdrawiam. Wojtek.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
http://www.phpbb.com/