Teraz jest Wt 19.03.2024, 7:35

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Symulacje: sieć kolejowa Polski zachodniej
Napisane: Pn 29.03.2010, 14:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 18.03.2010, 9:23
Posty: 18
Lokalizacja:
Kostrzyn nad Odrą
Witam wszystkich miłośników programu BAHN.
Bawię się tym programikiem od dawien dawna, od zawsze interesowała mnie kolej. Dlatego ostatnio coś tam zacząłem dłubać, budując sieć kolejową w moim woj. Lubuskim. Polegam na schematach własnych, obserwacjach. Resztę staram się znaleźć w internecie, czego nie znajdę to staram się coś zrobić ze zdjęć itp. Mam na chwilę obecną skończone (z ruchem pasażerskim odcinki: Kostrzyn-Rzepin-Czerwieńsk-Zielona Góra-Bytom Odrzański, Kostrzyn-Gorzów-Krzyż, Gorzów-Międzyrzecz-Zbąszynek, Granica Państwa-Rzepin-Zbąszynek, Rzepin-Miedzyrzecz, Zielona Góra-Żary-Iłowa, Zasieki-Żagań-Leszno Górne, Żagań-Niegosławice i Zielona Góra-Czerwieńsk-Zbąszynek. Obecnie pracuje nad liniami czynnymi tylko w ruchu towarowym, na niektórych dodam też dodatkowo poc. towarowych, gdy tylko linia jest przejezdna, np. Sulechów- Mozów. W przyszłości symulację zamierzam rozszerzyć na północ.
Chętnych do przetestowania, współpracy czy sprawdzenia symulacji proszę o pisanie na mój email kolejarz_1990@o2.pl
Wpiszcie w temacie BAHN abym czasem przypadkiem nie usunął. Pozdrawiam i czekam na emaile.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 29.03.2010, 19:38 

Dołączył(a): Wt 8.07.2008, 12:02
Posty: 245
Lokalizacja:
PL: WR/KR/KSU; IRL: G
Witaj,

Widzę, że będzie to dobra symulacja, ale...

Już istnieje symulacja tamtych terenów. Dokładniej, to ta: http://www.greg05.user.icpnet.pl/BAHN/.

Jednakże ciągle życzę udanych prac.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 29.03.2010, 21:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 18.03.2010, 9:23
Posty: 18
Lokalizacja:
Kostrzyn nad Odrą
PSbahn napisał(a):

Już istnieje symulacja tamtych terenów. Dokładniej, to ta: http://www.greg05.user.icpnet.pl/BAHN/.



Wiesz, znam dobrze tą symulacje, jest ona z 1985 roku bodajże, ja buduję symulację na dzień dzisiejszy z RJ 09/10. Także można powiedzieć że porównanie obydwu symulacji pokaże nam jak nasi rządzący rozpierdzielili nam kolejowe szlaki. Pozdrawiam


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 31.03.2010, 18:01 

Dołączył(a): Wt 8.07.2008, 12:02
Posty: 245
Lokalizacja:
PL: WR/KR/KSU; IRL: G
Zapomniałem...

Ale, co do urzędników to fakt, tu muszę się kompletnie zgodzić.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 13.04.2010, 17:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 18.03.2010, 9:23
Posty: 18
Lokalizacja:
Kostrzyn nad Odrą
Jeżeli ktoś z Was, drodzy forumowicze, posiada plany stacji: Żary, Żagań, Zielona Góra, Czerwieńsk, Zbąszynek czy też jakiekolwiek inne stacji leżących w lubuskim, to jeżeli może, i chce pomóc, proszę o kontakt.
Z góry dziękuje.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 20.06.2010, 12:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 18.03.2010, 9:23
Posty: 18
Lokalizacja:
Kostrzyn nad Odrą
Witam!
Dawno mnie tu nie było, czas zgarnąć kurze z tematu. Nikt nie chce współpracować, trudno, jednak symulacja się rozwija. Wysłałem pliki na oficjalną stronę BAHN, więc za niedługo powinny być dostępne do pobrania. Tymczasem kilka obrazków:
Obrazek

widok ogólny na sieć

Obrazek

Rzepin o północy

Obrazek

no i oczywiście mój kochany Kostrzyn, godzina 00:19, wszystko śpi, 2 odwołane już TLK, szkolny do Gorzowa, PESA i kible do Wrocławia i Szczecina. Przez stację dodatkowo przejeżdża "Katalog" do Brochowa.

To na tyle, Pozdrawiam


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 24.06.2010, 13:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 18.03.2010, 9:23
Posty: 18
Lokalizacja:
Kostrzyn nad Odrą
Prośba do ludzi z okolic Szczecina i Świnoujścia!
Mam pytania:
1. Gdzie stacjonują szynobusy w Szczecinie? Zapewne na Wzgórzu Hetmańskim, ale nie jestem pewien.
2. Gdzie mają postój składy pociągów InterRegio w Szczecinie?
3. Gdzie mają postój składy pociągów InterRegio w Świnoujściu?
4. Czy do tej pory stacja Warnowo ma przypisaną lokomotywę popychającą? Czy nie jeżdżą już tą linią cieżkie brutta? Bo wiem że na pewno na odcinku Warnowo-Lubiewo niektóre pociągi (3200t) ze względu na górski charakter linii miały obowiązek korzystania z lokomotywy popychającej.
5. Czy za PO Świnoujście Przytór, w kierunku Świnoujścia mamy linię jednotorową?
6. Czy kursuje jakiś zdawczy do stacji Kamień Pomorski czy Wysoka Kamieńska?

z góry dziękuje za każdą informację.
Pozdrawiam

Symulacja dostępna jest już na oficjalnej stronie BAHN


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 19.10.2010, 15:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 18.03.2010, 9:23
Posty: 18
Lokalizacja:
Kostrzyn nad Odrą
NO i kolejna wersja mapki gotowa. Trochę zmian, no można powiedzieć że dużo zaszło. Symulacja rozrosła się, są już tak odległe stacje od Kostrzyna jak Wrocław Główny, Koszalin, Szklarska Poręba, Poznań Główny. Poza tym prawie całkowicie mam skończoną pasażerską część Szczecina. Cóż, kolejna wersja będzie dostępna na dniach na oficjalnej stronie Bahn w Polsce.
Pozdrawiam


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 28.10.2010, 13:04 

Dołączył(a): Wt 8.07.2008, 12:02
Posty: 245
Lokalizacja:
PL: WR/KR/KSU; IRL: G
Szklarska Poręba? Aż za Jelenią Górę już żeś jest?

To może nie będzie już lubuskie, ale zachodnia Polska!


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 5.11.2010, 18:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 18.03.2010, 9:23
Posty: 18
Lokalizacja:
Kostrzyn nad Odrą
aby nie być gołosłownym. Kilka screenów z różnych stacji. Niestety nie wszystkie pociągi kursują. Obecnie jestem na etapie ich dodawania, czego jest mnóstwo :-)
Obrazek
stacja Zbąszynek, praktycznie wszystkie pociągi pasażerskie już śmigają
Obrazek
Węgliniec- tutaj jeszcze dużo trzeba dodać... :-)
Obrazek
Szczecin Główny. Tutaj akurat już 95% pociągów jest odtworzone.
Obrazek
Świnoujście. Manewry tutaj to niestety fikcja
Obrazek
Szklarska Poręba Górna. Tutaj tylko brakuje Szczelińca i dwóch TLK
Obrazek
Poznań Główny. Jeszcze dużo pracy trzeba tu włożyć
Obrazek
Piła Główna- kierunek Krzyż, Chojnice jest już skończony :-)
Obrazek
Krzyż- brak kilku TLK.
Obrazek
Kostrzyn, no tutaj musi być wszystko super :-)
Obrazek
Kolejowy koniec Polski- Kamień Pomorski
Obrazek
Chojnice- klimat tej stacji mi odpowiada, choć bym za szynobusy wolał widzieć składy... :-)
Obrazek

i na koniec widok ogólny na sieć. W okolicy Międzyrzecza trzeba to wszystko uporządkować, musiałem trochę linie przebudować.

Mam nadzieję że symulacja jest ciekawa, pozdrawiam


Ostatnio edytowano Pn 8.11.2010, 9:18 przez kolejarzpkp, łącznie edytowano 1 raz

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 7.11.2010, 13:17 

Dołączył(a): Wt 8.07.2008, 12:02
Posty: 245
Lokalizacja:
PL: WR/KR/KSU; IRL: G
Gdybym mógł zobaczyć wszystkie, a nie tylko dwa screeny, byłbym wdzięczny. Garnek.pl wywala wielkie (brak).


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Zachodnia Polska
Napisane: Śr 20.04.2011, 8:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 18.03.2010, 9:23
Posty: 18
Lokalizacja:
Kostrzyn nad Odrą
Witam!
Dawno nie odwiedzałem forum (szkoła, egzaminy) to postanowiłem odkurzyć trochę temat.
Bardziej adekwatną nazwą do kolejnej wersji symulacji będzie nazwa "Zachodnia Polska". Stało się to dlatego iż sieć kolejowa przedstawiana w symulacji obejmuje już województwa: Lubuskie, Zachodniopomorskie, Wielkopolskie i Dolnośląskie. Niestety tak rozległa sieć powoduje pewne odstępstwa od rzeczywistości, niewielkie ale zawsze są. Podobnie jak w przypadku dużych stacji węzłowych dla których nie posiadałem schematu układu torowego (Poznań Główny, Wrocław Główny) są widoczne odstępstwa od rzeczywistości. W najbliższym czasie nie zamierzam poprawiać tego gdyż przy dużym ruchu ciężko jest zmienić np. głowice rozjazdową.
Popołudniu dołączę screeny z postępu prac.
Pozdrawiam


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zachodnia Polska
Napisane: Cz 15.03.2012, 13:09 

Dołączył(a): Śr 7.09.2005, 14:13
Posty: 76
Lokalizacja:
Poznań
kolejarzpkp napisał(a):
Witam!
Dawno nie odwiedzałem forum (szkoła, egzaminy) to postanowiłem odkurzyć trochę temat.
.......Popołudniu dołączę screeny z postępu prac.
Pozdrawiam

Czy coś sie zmieniło?

_________________
pozdrawiam
greg05[cos]wp.pl

http://www.kolej.poznan.c0.pl/ zmiana hostingu;
http://greg05.wtvk.pl/bahn/ aktualizacje ZDOKP 1985r.

Kolej umiera, więc ocalmy od zapomnienia infrastrukturę nieczynnych linii kolejowych.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Symulacje: sieć kolejowa Polski zachodniej
Napisane: Pn 19.03.2012, 14:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 18.03.2010, 9:23
Posty: 18
Lokalizacja:
Kostrzyn nad Odrą
Witam!

Ostatnio czasu trochę mało więc i symulacja nie rozwija się tak szybko jakbym tego oczekiwał.
Mam pewien problem, ponieważ nie przypuszczałem że zbuduję aż tak rozległą mapę, budowałem ją od środka terenu, w którym jest Kostrzyn. I teraz niestety Warszawa już się nie mieści, nie mam na razie pomysłu jak sobie z tym poradzić.
Z nowości to:
Pomorze, czyli stacje Gdynia, Lębork, Hel, Łeba, Kościerzyna czy Hel.
Ale żeby nie być gołosłownym tak jak ostatnio to wrzucam od razu screeny:
1. Ogólny widok na teren symulacji. Widać dokładnie gdzie jest Poznań czy Wrocław :-)
Obrazek

2. Stacja Gdynia Główna. Przy peronie 3 pociąg TLK z Olsztyna do Szczecina, przy peronie 5 pociąg regio do Kościerzyny
Obrazek

3. Stacja Słupsk. Przy peronie skład ze Szczecinka, na torach postojowych część pociągu TLK Katowice-Słupsk/Ustka oraz skład do Miastka
Obrazek

4. Lębork. Mijanka pociągów TLK Kraków Główny-Kołobrzeg i Szczecin Główny-Olsztyn Główny. Na torach postojowych skład pociągu TLK Kraków Płaszów-Łeba/Hel
Obrazek

5. Stacja Jelenia Góra, ruch pasażerski odtworzony w 100 %. Przy peronie 3 TLK rel. Warszawa Wschodnia- Szklarska Poręba, część składu została odczepiona od pociągu.
Poniżej widoczny SA134 oczekujący na kurs do Szklarskiej Poręby.
Obrazek

6. Stacja Kościerzyna
Obrazek

7. Poznań Główny. Jeszcze mam do odtworzenia ruch pociągów regionalnych na trasach w kierunku Kutna, Wągrowca, Ostrowa Wielkopolskiego i Jarocina.
Obrazek

8. Kołobrzeg. Widoczny sznureczek EU07 oczekujących na swoje pociągi, u góry część składów TLK oczekujących na swoją godzinę odjazdu.
Obrazek


Ostatnio edytowano Pn 19.03.2012, 17:55 przez kolejarzpkp, łącznie edytowano 1 raz

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Symulacje: sieć kolejowa Polski zachodniej
Napisane: Pn 19.03.2012, 15:00 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
kolejarzpkp napisał(a):
Mam pewien problem, ponieważ nie przypuszczałem że zbuduję aż tak rozległą mapę, budowałem ją od środka terenu, w którym jest Kostrzyn. I teraz niestety Warszawa już się nie mieści, nie mam na razie pomysłu jak sobie z tym poradzić.
Możliwe jest przesunięcie całej sieci, sprawdź w menu Edycja -> Przesuń sieć/pole. Zalecane jest zapisanie kopii zapasowej przed wykonaniem operacji.

Na forum natomiast zalecane jest linkowanie do zdjęć, ewentualnie miniaturek zamiast wklejania dużych zrzutów ekranowych.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Symulacje: sieć kolejowa Polski zachodniej
Napisane: Pn 19.03.2012, 17:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 18.03.2010, 9:23
Posty: 18
Lokalizacja:
Kostrzyn nad Odrą
@butthead poprawiłem na linkowanie, wkleiłem nie te linki co potrzeba :-)

Swoją drogą już tego próbowałem, ale powoduje to zawieszenie komputera :-) Ale popróbuje, za którymś razem się uda.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Symulacje: sieć kolejowa Polski zachodniej
Napisane: Pn 19.03.2012, 19:12 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
A ile było do dyspozycji RAM-u? Możesz ewentualnie podesłać symulację w obecnej wersji, spróbujemy kolektywnie i może komuś się uda ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Symulacje: sieć kolejowa Polski zachodniej
Napisane: Pn 19.03.2012, 19:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 18.03.2010, 9:23
Posty: 18
Lokalizacja:
Kostrzyn nad Odrą
Niestety tylko 512 MB, więc niewiele :-) no można i tak spróbować, mając nadzieję że się uda. :-)


Edit: Wrzucam najnowszą (myślę że stabilną wersję) symulacji. Jak komuś się uda, będę wdzięczny ;-) w paczce nie wyodrębniłem niepotrzebnych plików, bo mam w tym samym folderze projekt Lubuskiej Kolei Regionalnej oraz projekt komunikacji miejskiej w Kostrzynie, ale tych plików nie ma zawartych w paczce. Dodatkowo znajdują się tam niektóre rysunki taboru mojego autorstwa, można korzystać do woli, część rysunków pobrałem z oficjalnego forum Bahn. Dodatkowo informuję że jest to wersja robocza, dlatego niech nikogo nie zadziwi fakt dwóch Międzyrzeczów czy temu podobnych przypadków.

Wyprzedzam też pytania odnośnie Flirtów, Elfów, ED74 w Poznaniu czy Wrocławiu, oraz obsługa dwóch TLK na Hel lokomotywami SU46 czy SU45 że to dodałem testowo aby przerwać monotonię EN57, w oficjalnej wersji tego nie będzie, SU45 czy 46 na Helu bo darzę te serię sympatią, i mam sentyment do tych lokomotyw. Zakładam że takie mogą się pojawić od osób zaciekawionych linkiem i pobierających wersję roboczą

Rozkład jazdy bez zmian, czyli 2009/2010 wakacyjny ;-)

Link: http://www.sendspace.pl/file/227197619aaf88b8bcb43f5


Ostatnio edytowano Pn 19.03.2012, 19:46 przez kolejarzpkp, łącznie edytowano 1 raz

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Symulacje: sieć kolejowa Polski zachodniej
Napisane: Pn 19.03.2012, 19:32 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
O, to są spore szanse że przy większej ilości pamięci proces się uda - możesz podesłać aktualną wersję do mnie.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Symulacje: sieć kolejowa Polski zachodniej
Napisane: Wt 8.04.2014, 19:25 

Dołączył(a): Wt 8.04.2014, 19:23
Posty: 3
kolejarzpkp napisał(a):
Niestety tylko 512 MB, więc niewiele :-) no można i tak spróbować, mając nadzieję że się uda. :-)



Wyprzedzam też pytania odnośnie Flirtów, Elfów, ED74 w Poznaniu czy Wrocławiu, oraz obsługa dwóch TLK na Hel lokomotywami SU46 czy SU45 że to dodałem testowo aby przerwać monotonię EN57, w oficjalnej wersji tego nie będzie, SU45 czy 46 na Helu bo darzę te serię sympatią, i mam sentyment do tych lokomotyw. Zakładam że takie mogą się pojawić od osób zaciekawionych linkiem i pobierających wersję roboczą

Rozkład jazdy bez zmian, czyli 2009/2010 wakacyjny ;-)

Link: http://www.sendspace.pl/file/227197619aaf88b8bcb43f5

Link nie działa, może ktoś podać aktualny działający link ? Będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności