Teraz jest Cz 28.03.2024, 15:49

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Symulacje fikcyjne: Barczyn
Napisane: Pn 30.06.2014, 22:43 

Dołączył(a): Nd 31.10.2010, 22:37
Posty: 24
Lokalizacja:
Łódź
Witam, po zakończeniu prac nad Łodzią, rozpoczynam nowy projekt, a może raczej już go kończę.
Barczyn był małym miasteczkiem, które rozrosło się dzięki zaborom, najpierw rosyjskiemu, potem niemieckiemu.
Skrócona historia:
Zabudowa starego miasta to pozostałość po dworkach magnackich z XVI w. oraz kamienic z przełomu XIX i XX w.
W 1899r. rozpoczęto budować nowe miasto, jako punkt przesiadkowy dla żołnierzy cara Mikołaja II
W 1904r. po dojściu bolszewików do władzy postanowiono, że miasto powstanie jako pomnik socjalizmu.
W 1913r. Barczyn (ówczesny Kułchoz) otrzymuje prawa miejskie.
W 1915r. miasto zdobywa armia austriacko-niemiecka, bez ani jednego wystrzału.
W 1918r. Barczyn zostaje oddany pod administrację II RP
1919r. Barczyn zostaje pozbawiony praw miejskich
W 1920r. zakończono kompletną zabudowę dzisiejszego Starego Rynku
W 1930r. Zaplanowano, iż Barczyn zostanie dokończony wg. planów administracji Lenina.
W 1939r. Niemcy przejmują Barczyn, zostaje on przemianowany na Hildenburgstadt. Niemcy mają plan stworzyć milionową metropolię, na cześć marszałka Hildenburga
Do 1945r. Barczyn rozrósł się aż 10krotnie
W 1945r. Zostaje oddany do władz PRL, które ponownie odbierają dane przez hitlerowców prawa miejskie (na rozkaz Stalina)
W 1955r. PZPR podejmuje decyzję o rozpoczęciu budowy osiedla 10lecia Wolności (dzisiejsze Osiedle Legionów)
W 1967r. Barczyn po raz trzeci otrzymuje prawa miejskie.
W 1980r. Barczyn przekracza 100 000 mieszkańców (w 1918r. miał on 10 034 a w 1945r. 78 291, po wysiedleniu Niemców, liczba ta spadła do 56 782).
Miasto rozpoczyna swoje funkcjonowanie z tramwajami, które będą głównymi środkami transportu.
Linie będą obsługiwać osiedla: Legionów, Treszewy, Chochęcin czy też ośrodki akademickie w pobliżu Lotniska.
Obecnie jeździ (dla testów) 5 linii tramwajowych i 2 autobusowe. Miasto jest zrobione (układ ulic i torowisko, budowa ostatnich osiedli). Planowane są też pociągi, na tą chwilę 3 stacje - Barczyn Piastowski, Barczyn Legionów i Barczyn Główny.
Obecnie nie mam możliwości wstawienia screenów, zrobię to na dniach ;)

_________________
Moja Łódź 100% |||||||||| [STALE ROZWIJANA] www.mpklodz.pl.tl
Barczyn 70% ||||||||||
Doły 60% ||||||||||
Korowice 40% ||||||||||


Ostatnio edytowano Cz 3.07.2014, 22:33 przez Lodzianin, łącznie edytowano 2 razy

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Symulacje fikcyjne: Barczyn
Napisane: Wt 1.07.2014, 8:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
Lodzianin napisał(a):
Barczyn był małym miasteczkiem, które rozrosło się dzięki zaborom, najpierw rosyjskiemu, potem niemieckiemu.


Oj to ewenement ;).

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Symulacje fikcyjne: Barczyn
Napisane: Wt 1.07.2014, 19:15 

Dołączył(a): Nd 31.10.2010, 22:37
Posty: 24
Lokalizacja:
Łódź
Daro85 napisał(a):
Lodzianin napisał(a):
Barczyn był małym miasteczkiem, które rozrosło się dzięki zaborom, najpierw rosyjskiemu, potem niemieckiemu.


Oj to ewenement ;).

Oj tam, symulacja fikcyjna, puściły wodze fantazji ;)
http://zapodaj.net/images/8675a1a2569b4.png
http://zapodaj.net/images/976871c1cb47d.png
http://zapodaj.net/images/21bdabf270974.png
3 screeny. Obecnie zostały do dokończenia 3 trasy tramwajowe (w tym na osiedle Chochęcin) oraz zwrotnice. Potem po zaplanowaniu tras, zobaczymy co z tego wyjdzie ;)

_________________
Moja Łódź 100% |||||||||| [STALE ROZWIJANA] www.mpklodz.pl.tl
Barczyn 70% ||||||||||
Doły 60% ||||||||||
Korowice 40% ||||||||||


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Symulacje fikcyjne: Barczyn
Napisane: Śr 2.07.2014, 11:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 14.04.2004, 16:41
Posty: 62
Lokalizacja:
Landsberg a/W
Lodzianin napisał(a):
Daro85 napisał(a):
Lodzianin napisał(a):
Barczyn był małym miasteczkiem, które rozrosło się dzięki zaborom, najpierw rosyjskiemu, potem niemieckiemu.


Oj to ewenement ;).

Oj tam, symulacja fikcyjna, puściły wodze fantazji ;)
Momentami aż za bardzo. III RP to rok 1989, wcześniej była PRL.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Symulacje fikcyjne: Barczyn
Napisane: Śr 2.07.2014, 22:45 

Dołączył(a): Nd 31.10.2010, 22:37
Posty: 24
Lokalizacja:
Łódź
Lukk napisał(a):
Lodzianin napisał(a):
Daro85 napisał(a):
Lodzianin napisał(a):
Barczyn był małym miasteczkiem, które rozrosło się dzięki zaborom, najpierw rosyjskiemu, potem niemieckiemu.


Oj to ewenement ;).

Oj tam, symulacja fikcyjna, puściły wodze fantazji ;)
Momentami aż za bardzo. III RP to rok 1989, wcześniej była PRL.

Mój błąd, jedno "I" za dużo ;)
Na tą chwilę po mieście kursuje 7 linii tramwajowych z docelowych 16 oraz 3 linie autobusowe (będzie ich więcej). Kursują również pociągi. Ukończone zostały wszystkie linie, jedynie co mi zostaje to pobawić się z sygnalizacją ;_; .

_________________
Moja Łódź 100% |||||||||| [STALE ROZWIJANA] www.mpklodz.pl.tl
Barczyn 70% ||||||||||
Doły 60% ||||||||||
Korowice 40% ||||||||||


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Symulacje fikcyjne: Barczyn
Napisane: Cz 3.07.2014, 8:04 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Lodzianin napisał(a):
Mój błąd, jedno "I" za dużo ;)


Też źle ;-) II RP była w okresie międzywojennym.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Symulacje fikcyjne: Barczyn
Napisane: Cz 3.07.2014, 9:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 14.04.2004, 16:41
Posty: 62
Lokalizacja:
Landsberg a/W
Może zamiast bawić się Bahnem, lepiej nadrobić zaległości z historii? :-D


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Symulacje fikcyjne: Barczyn
Napisane: Cz 3.07.2014, 22:32 

Dołączył(a): Nd 31.10.2010, 22:37
Posty: 24
Lokalizacja:
Łódź
Lukk napisał(a):
Może zamiast bawić się Bahnem, lepiej nadrobić zaległości z historii? :-D

Tfu, nadrabiać nie muszę, miałem 6 na świadectwie ^^.
https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hph ... 4630_n.jpg
Co do tego, to pisałem to o 1, więc miałem prawo się pomylić, a teraz, no cóż, też mój błąd. :)

_________________
Moja Łódź 100% |||||||||| [STALE ROZWIJANA] www.mpklodz.pl.tl
Barczyn 70% ||||||||||
Doły 60% ||||||||||
Korowice 40% ||||||||||


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Symulacje fikcyjne: Barczyn
Napisane: Pt 4.07.2014, 10:14 

Dołączył(a): Pt 16.01.2009, 15:49
Posty: 122
Lokalizacja:
Zgierz
Lodzianin napisał(a):
Tfu, nadrabiać nie muszę, miałem 6 na świadectwie
Coś chyba ten nasz system oświaty kuleje. Ja mam problem z wyświetleniem obrazków (a miałem 5 z informatyki w liceum) - nie wiem, czy to wina serwera, czy tego, że jestem atechniczny. Mógłbyś wrzucić symulację na jakiś serwer? Wiem, że jest nieukończona, ale chciałbym ją przejrzeć ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Symulacje fikcyjne: Barczyn
Napisane: Pt 4.07.2014, 11:54 

Dołączył(a): Nd 31.10.2010, 22:37
Posty: 24
Lokalizacja:
Łódź
BB1993 napisał(a):
Lodzianin napisał(a):
Tfu, nadrabiać nie muszę, miałem 6 na świadectwie
Coś chyba ten nasz system oświaty kuleje. Ja mam problem z wyświetleniem obrazków (a miałem 5 z informatyki w liceum) - nie wiem, czy to wina serwera, czy tego, że jestem atechniczny. Mógłbyś wrzucić symulację na jakiś serwer? Wiem, że jest nieukończona, ale chciałbym ją przejrzeć ;)

Akurat nie kuleje, bo historią się interesuję, a to był przypadek ;_; I RP do 1795, IIRP - dwudziestolecie międzywojenne, PRL 1952-1989, III RP 1989-? (mam nadzieję, że niedługo się skończy :D )
Jest to pierwsza symulacja robiona od samego początku przeze mnie. W tej wersji nie ma żadnej sygnalizacji (muszę ją rozgryźć). Jedyne co mi się udało zrobić, to przejazd kolejowy ze szlabanami. Niektóre skrzyżowania też zostały "skiepszczone".
Tu plik https://www.sendspace.com/file/hdjgxx

_________________
Moja Łódź 100% |||||||||| [STALE ROZWIJANA] www.mpklodz.pl.tl
Barczyn 70% ||||||||||
Doły 60% ||||||||||
Korowice 40% ||||||||||


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Symulacje fikcyjne: Barczyn
Napisane: So 5.07.2014, 10:09 

Dołączył(a): Pt 16.01.2009, 15:49
Posty: 122
Lokalizacja:
Zgierz
Według mnie, symulacja wygląda dosyć dobrze jak na pierwszy twór. Jeśli chodzi o sygnalizacje to są dwie szkoły jak to robić. Fajnie by było zrobić też całe otoczenie a nie tylko same ulice i torowiska. Zauważyłem, że większość symulacji fikcyjnych posiada niestety dość biedne to otoczenie (np. całe osiedle domków jednorodzinnych składa się z identycznych domków, gdzie mamy dostępne kilka ich rodzajów). Mnie osobiście przeszkadza również to, że ulice, po których nie kursują autobusy mają kropki - można użyć nieco ukrytych elementów bez tych kropek (wystarczy użyć C na klawiaturze).


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Symulacje fikcyjne: Barczyn
Napisane: So 5.07.2014, 13:18 

Dołączył(a): Nd 31.10.2010, 22:37
Posty: 24
Lokalizacja:
Łódź
BB1993 napisał(a):
Według mnie, symulacja wygląda dosyć dobrze jak na pierwszy twór. Jeśli chodzi o sygnalizacje to są dwie szkoły jak to robić. Fajnie by było zrobić też całe otoczenie a nie tylko same ulice i torowiska. Zauważyłem, że większość symulacji fikcyjnych posiada niestety dość biedne to otoczenie (np. całe osiedle domków jednorodzinnych składa się z identycznych domków, gdzie mamy dostępne kilka ich rodzajów). Mnie osobiście przeszkadza również to, że ulice, po których nie kursują autobusy mają kropki - można użyć nieco ukrytych elementów bez tych kropek (wystarczy użyć C na klawiaturze).

Jak pewnie zauważyłeś, jakieś tam otoczenie zacząłem tworzyć. Bo co jak co, ale też jest trochę dziwnie, jak niczego nie ma. Do kropek się przyzwyczaiłem, a kto chce to może sobie wyłączyć ;) Poza tym, wszystkie ulice mają kropki, bo jak na razie jest tylko 6 linii autobusowych, a będzie ich co najmniej 2 razy więcej.
Co do sygnalizacji, poprzeglądam sobie inne symulacje (chociażby łódzką, na podstawie której budowałem nowe połączenia).
Tak czy siak dzięki za rady ;) Mam całe wakacje, więc myślę, że uda mi się ją "doprecyzować" :)

_________________
Moja Łódź 100% |||||||||| [STALE ROZWIJANA] www.mpklodz.pl.tl
Barczyn 70% ||||||||||
Doły 60% ||||||||||
Korowice 40% ||||||||||


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Symulacje fikcyjne: Barczyn
Napisane: Cz 10.07.2014, 8:15 

Dołączył(a): Nd 11.02.2007, 21:58
Posty: 50
Lodzianin napisał(a):
Lukk napisał(a):
Może zamiast bawić się Bahnem, lepiej nadrobić zaległości z historii? :-D

Tfu, nadrabiać nie muszę, miałem 6 na świadectwie ^^.


Tak? To co to był Plan Pabsta? :)

Otóż było to mniej więcej coś takiego, o czym Ty wspominasz w swojej opowieści. Plany utworzenia Die Neue Deutsche Stadt na podbitych przez III Rzeszę terenach. A miastem tym była Warschau - Warszawa. Tylko, że sposób realizacji był zgoła odmienny Warszawa, jaka powstawała przed wojną, miała zostać zrównana z ziemią. Nigdy w historii III Rzeszy administracja niemiecka nie zdecydowała się na nic takiego, o czym piszesz Ty, bo ich miasto-pomnik musiałoby być w 100% zgodne z ich ideologią. Tymczasem piszesz o 20 tys. wysiedlonych Niemców a w mieście pozostało pon. 50 tys. Polaków, co oznaczałoby, że Niemcy się osiedlali w mieście zamieszkiwanym przez Polaków. Do czegoś takiego administracja niemiecka by nie dopuściła.

Czasem nie warto aż tak popuszczać wodzę fantazji w kwestii historii, bo całość traci na wiarygodności. Mam nadzieję, że przynajmniej symulacja będzie jak igła :)

===dopisane===

Właśnie doczytałem:
Cytuj:
W 1904r. po dojściu bolszewików do władzy
Gdzie niby bolszewicy doszli do władzy w 1904? Według mojej wiedzy, bolszewicy doszli po raz pierwszy do władzy gdziekolwiek w listopadzie 1917 w Rosji, a już w grudniu podpisali pokój brzeski, którego jednym z warunków było zrzeczenie się praw do terenów zaboru rosyjskiego. W niespełna miesiąc to nawet jak by był noblista w dziecinie architektury, projektu miasta-pomnika by nie zrobił. I to raz.
Po drugie jeżeli to socjalistyczne miasto-pomnik, to przede wszystkim pobudowane by były tam absurdalnie szerokie arterie, dla celów demonstrowania ludności robotniczej "JakToImSięCudownieŻyjeWSocjaliźmie".

Moim zdaniem rozkład Twojego miasta przypomina typowe miasta kreślone na desce w USA. Wszystko na podstawie kratki.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Symulacje fikcyjne: Barczyn
Napisane: Cz 10.07.2014, 22:49 

Dołączył(a): Nd 31.10.2010, 22:37
Posty: 24
Lokalizacja:
Łódź
atomek napisał(a):
Lodzianin napisał(a):
Lukk napisał(a):
Może zamiast bawić się Bahnem, lepiej nadrobić zaległości z historii? :-D

Tfu, nadrabiać nie muszę, miałem 6 na świadectwie ^^.


Tak? To co to był Plan Pabsta? :)

Otóż było to mniej więcej coś takiego, o czym Ty wspominasz w swojej opowieści. Plany utworzenia Die Neue Deutsche Stadt na podbitych przez III Rzeszę terenach. A miastem tym była Warschau - Warszawa. Tylko, że sposób realizacji był zgoła odmienny Warszawa, jaka powstawała przed wojną, miała zostać zrównana z ziemią. Nigdy w historii III Rzeszy administracja niemiecka nie zdecydowała się na nic takiego, o czym piszesz Ty, bo ich miasto-pomnik musiałoby być w 100% zgodne z ich ideologią. Tymczasem piszesz o 20 tys. wysiedlonych Niemców a w mieście pozostało pon. 50 tys. Polaków, co oznaczałoby, że Niemcy się osiedlali w mieście zamieszkiwanym przez Polaków. Do czegoś takiego administracja niemiecka by nie dopuściła.

Czasem nie warto aż tak popuszczać wodzę fantazji w kwestii historii, bo całość traci na wiarygodności. Mam nadzieję, że przynajmniej symulacja będzie jak igła :)

===dopisane===

Właśnie doczytałem:
Cytuj:
W 1904r. po dojściu bolszewików do władzy
Gdzie niby bolszewicy doszli do władzy w 1904? Według mojej wiedzy, bolszewicy doszli po raz pierwszy do władzy gdziekolwiek w listopadzie 1917 w Rosji, a już w grudniu podpisali pokój brzeski, którego jednym z warunków było zrzeczenie się praw do terenów zaboru rosyjskiego. W niespełna miesiąc to nawet jak by był noblista w dziecinie architektury, projektu miasta-pomnika by nie zrobił. I to raz.
Po drugie jeżeli to socjalistyczne miasto-pomnik, to przede wszystkim pobudowane by były tam absurdalnie szerokie arterie, dla celów demonstrowania ludności robotniczej "JakToImSięCudownieŻyjeWSocjaliźmie".

Moim zdaniem rozkład Twojego miasta przypomina typowe miasta kreślone na desce w USA. Wszystko na podstawie kratki.

Znając życie to pewnie coś związanego z czymś, co wspomniałeś w swoim poście.
1904, no tak, tu też pomyłka, po prostu za bardzo się nie patrzyło na realistyczność tej historii, a na to, by jakoś tworzyła całość.
Co do kratki, no uznałem, że tak jest wygodnie xD
Historia jak widać się ma inaczej do symulacji. No cóż, historię (bądź symulację, bądź oba) można zmienić ;)

_________________
Moja Łódź 100% |||||||||| [STALE ROZWIJANA] www.mpklodz.pl.tl
Barczyn 70% ||||||||||
Doły 60% ||||||||||
Korowice 40% ||||||||||


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Symulacje fikcyjne: Barczyn
Napisane: Pt 11.07.2014, 18:50 

Dołączył(a): Pt 16.01.2009, 15:49
Posty: 122
Lokalizacja:
Zgierz
Co do zmieniania historii, to już paru "specjalistów" (np. przywódcy państw totalitarnych) było, więc chyba lepiej nie iść tą drogą ;)
Myślę, że lepiej skupić się na rozwoju samej symulacji niż nad historią miasta :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Symulacje fikcyjne: Barczyn
Napisane: So 12.07.2014, 7:44 

Dołączył(a): Wt 4.10.2005, 20:39
Posty: 66
Lokalizacja:
Kraków Prokocim
Z własnego doświadczenia powiem tyle, że żeby tworzyć historię własnego miasta (czy kraju, bo oprócz Nidso jest parę innych projektów w różnej fazie zaawansowania) trzeba naprawdę dobrze znać historię danego regionu na którym się wzorujemy.
I podstawowa uwaga: jeśli decydujesz się że Barczyn leży na ziemiach polskich to siłą rzeczy akceptujesz że dzielił losy Polski, a więc historia Barczyna jest częścią historii Polski. Inaczej wychodzą takie właśnie kwiatki jak wyżej.
Ponieważ mnie nie wystarczało żeby w Nidso były ulice Jagiełły czy Chrobrego (przy całym moim szacunku dla tych naszych władców) to już na początku wymyślania Nidso znalazło się w osobnej krainie. Ale tworzenie historii trwało - a raczej trwa nadal - od wielu lat i wiele elementów dodaję, czasem zmieniam. I nie ukrywam że jak przy przeprowadzce parę lat temu znalazłem bardzo stare notatki dotyczące Jonenii włącznie z jakimś właśnie kalendarium wydarzeń to się załamałem jakie głupoty tam były :D

Co do symulacji to na razie widzę, że jest siatka ulic, tak zresztą jak pisali powyżej Koledzy - dość szablonowy układ miasta. Mało na razie jeździ jak na tę wielkość więc rozumiem, że jest w fazie rozwoju?
Koniecznie zajmij się też jakimś tłem - w sensie zabudowy itd. - dla mnie taka goła symulacja z samymi torami / ulicami jest lekko nudnawa :)

Powodzenia!

_________________
PTM Nidso jest cacy ! :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Symulacje fikcyjne: Barczyn
Napisane: So 12.07.2014, 14:42 

Dołączył(a): Nd 11.02.2007, 21:58
Posty: 50
@BB1993: Historia regionu nie jest w Bahn najważniejsza - zgoda. Ale fajna historia działa na korzyść symulowanego obszaru. Historię Barczyna w wolnej chwili napisałem od nowa. Jest zdaniem autora tej symulacji dobra i wkrótce, po porozumieniu z nim, albo przeze mnie, albo przez Lodzianina zostanie opublikowana.

@MisiekK: Historia Barczyna stworzona przeze mnie nie zawiera zbyt dużo nawiązań do historii Polski, lub konkretnego regionu. Zawiera je tylko tam, gdzie była taka konieczność. Nie jest też strasznie rozbudowana, daje tylko pogląd gdzie jesteśmy i skąd się to miasto wzięło :) .
Co do symulacji to zaproponowałem kol. Lodzianin stworzenie od podstaw ciekawszej wersji Barczyna. jest zgoda twórcy miasta Barczyn i zaczynam powolutku coś dłubać. Jeśli uda się wygospodarować wystarczająco czasu mi oraz Lodzianinowi, to niedługo powstanie nowy, mam nadzieję ciekawszy Barczyn.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Symulacje fikcyjne: Barczyn
Napisane: So 12.07.2014, 16:29 

Dołączył(a): Nd 31.10.2010, 22:37
Posty: 24
Lokalizacja:
Łódź
atomek napisał(a):
@BB1993: Historia regionu nie jest w Bahn najważniejsza - zgoda. Ale fajna historia działa na korzyść symulowanego obszaru. Historię Barczyna w wolnej chwili napisałem od nowa. Jest zdaniem autora tej symulacji dobra i wkrótce, po porozumieniu z nim, albo przeze mnie, albo przez Lodzianina zostanie opublikowana.

@MisiekK: Historia Barczyna stworzona przeze mnie nie zawiera zbyt dużo nawiązań do historii Polski, lub konkretnego regionu. Zawiera je tylko tam, gdzie była taka konieczność. Nie jest też strasznie rozbudowana, daje tylko pogląd gdzie jesteśmy i skąd się to miasto wzięło :) .
Co do symulacji to zaproponowałem kol. Lodzianin stworzenie od podstaw ciekawszej wersji Barczyna. jest zgoda twórcy miasta Barczyn i zaczynam powolutku coś dłubać. Jeśli uda się wygospodarować wystarczająco czasu mi oraz Lodzianinowi, to niedługo powstanie nowy, mam nadzieję ciekawszy Barczyn.

Owszem, podpisuję się pod postem :D A co do tej, no zostanie w takiej wersji jak jest (18 linii tramwajowych, 14 autobusowych).

_________________
Moja Łódź 100% |||||||||| [STALE ROZWIJANA] www.mpklodz.pl.tl
Barczyn 70% ||||||||||
Doły 60% ||||||||||
Korowice 40% ||||||||||


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Symulacje fikcyjne: Barczyn
Napisane: So 12.07.2014, 20:40 

Dołączył(a): Nd 11.02.2007, 21:58
Posty: 50
A oto i nowa historia Barczyna. Oceńcie, jak się wam podoba. :)
Kod:
Pierwsze wzmianki o wsi Barczyn w 1510 roku, gdy Zenobi Onufry Barcicki h. Baryczka otrzymał akt lokacyjny wsi na prawie polskim i ufundował kościół.
W roku 1609 Bitwa pod Gawią, gdzie Karol Konrad Barcicki zasłużył się w gromieniu wojsk szwedzkich, za co jego dobra Barczyńskie zostały powiększone, a sam Barczyn otrzymał akt lokacyjny miasta na prawie magdeburskim.
wrz. 1655 bitwa pod Barczynem pomiędzy wojskami polskimi i szwedzkimi doprowadza do przypadkowego ostrzału miasta i wzniecenia pożaru, który trawi większą część Barczyna (w tym drewniany kościół z 1510 r.). Miasto podupada ekonomicznie.
Powolny rozwój zostaje ponownie brutalnie zahamowany wskutek prowadzonych w 1831 działań powstańczych w okolicach Barczyna i późniejszym splądrowaniem miasta przez wojska carskie.
1842 dochody miasta nie wystarczały na opłacenie administracji miejskiej, wskutek czego Barczynowi odebrane zostają prawa miejskie
1848 - budowa kolei w Barczynie i stacji kolejowej przyczynia się do dynamicznego rozwoju miejscowości
1864 - majątek barczyński należy do rodziny Ostrowskich. Wskutek udziału tychże w powstaniu styczniowym majątek wraz z innymi dobrami zostaje skonfiskowany i przekazany rodzinie oficera carskiej armii. Nowym gospodarzem zostaje general-lejtnant Mikhail Giermanovicz Lopatin. Nowy gospodarz osiedla się na dobre w nowym majątku i szybko doprowadza do jego pomnożenia. Wskutek polityki gospodarczej Łopatinów w Barczynie powstaje cegielnia (1865), zakłady ceramiczne (1878), zakłady bawełniane (1886), huta szkła (1898).
Przemysł doprowadza do znacznego rozwoju Barczyna. W 1897 mieszka tam już 7500 mieszkańców.
1914-1917 miejscowość przechodzi z rąk rosyjskich w niemieckie i odwrotnie, aby ostatecznie zostać zajętą przez armię austriacką.
1916 przywrócenie praw miejskich. Miasteczko liczy wówczas 15 tys. mieszkańców
list. 1918 rozbrojenie okupantów austriackich.
1918-1939 dalszy rozwój Barczyna na oswobodzonych polskich ziemiach.
1922 powstaje powiat Barczyński
1929 powstają Zakłady Mechaniczne Barczyn produkujące części do samolotów.
1939 Do 45 tys. wówczas Barczyna wkraczają wojska niemieckie. Wskutek napotkanego oporu przez wojska polskie wspieranych przez ludność cywilną, dokonują krwawej pacyfikacji miasta oraz kilku egzekucji już po zdławieniu oporu. Wskutek czego w pierwszej fazie wojny ginie ok. 500 mieszkańców Barczyna.
Zorganizowano administrację okupacyjną w Barczynie. W dzielnicy Żwaniec zorganizowano getto, które do 1942 zostało zlikwidowane głównie przez wywózki ludności do getta w Łodzi oraz obozów.
Zakłady Mechaniczne Barczyn produkują części do samolotów Luftwaffe.
1945 do miasta wkraczają wojska sowieckie. Wskutek walk oraz wcześniejszych bombardowań okolic Zakładów Mechanicznych, Barczyn ponosi duże straty wojenne.
od 1945 zaczyna się odbudowa miasta ze zniszczeń wojennych. Ludność miasta wówczas, to 19 tys.
Centralny Urząd Planowania zadecydował o odbudowie Barczyna jako przyszłego miasta socjalistycznego zapewniającego pracę oraz zakwaterowanie ludności robotniczej. Zostaje powołany Komitet Odbudowy Barczyna. Zostają odbudowane Zakłady Mechaniczne, Huta Szkła, powstaje Cementownia. Wznawia się wydobycie w pobliskiej kopalni piasku. W 1947 rozpoczyna się intensywna rozbudowa miasta. Powstają nowe osiedla dla ludności robotniczej.
Miasto rozwija się, powstają nowe budynki, zakłady, komunikacja, tramwaje itd.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Symulacje fikcyjne: Barczyn
Napisane: Pn 14.07.2014, 7:59 

Dołączył(a): Nd 11.02.2007, 21:58
Posty: 50
Ponieważ mówimy tu o mieście, które ma zdecydowanie przekroczyć 100 tys. mieszk., to dodałbym jeszcze dwa szczegóły do powyższej historii:
1) w latach 1975-1998 miasto było stolicą województwa barczyńskiego
2) od 1999 Barczyn jest miastem na prawach powiatu oraz siedzibą powiatu ziemskiego barczyńskiego.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności