Teraz jest Cz 28.03.2024, 14:04

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Symulacje fikcyjne: Austuria
Napisane: Wt 28.09.2004, 13:21 

Dołączył(a): Wt 13.01.2004, 12:32
Posty: 6
Witam
Nie wiedziałem Krzysiu że jesteś autorem pliku no i strony austuria transport. (wg strony bahn netzbibliothek)

Więc czemu (jeżeli to prawda :) ) nie kontynujesz tego tematu ?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: AUSTURIA
Napisane: Wt 28.09.2004, 14:29 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
rospaw napisał(a):
Witam
Nie wiedziałem Krzysiu że jesteś autorem pliku no i strony austuria transport. (wg strony bahn netzbibliothek)

Więc czemu (jeżeli to prawda :) ) nie kontynujesz tego tematu ?

Hehe... Ano zgadza się, swego czasu się tym bawiłem w BAHN. Niestety, z powodu braku wystarczającej ilości czasu (kompleksowe układanie rozkładów jazdy na całej sieci to nie byle co :D ), ów wirtualny światek musiałem zawiesić.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: AUSTURIA
Napisane: Wt 28.09.2004, 18:33 

Dołączył(a): Wt 13.01.2004, 12:32
Posty: 6
Mam nadzieje, ze w przyszlosci ruszy on pelna para. :D


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: AUSTURIA
Napisane: Wt 28.09.2004, 18:46 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
rospaw napisał(a):
Mam nadzieje, ze w przyszlosci ruszy on pelna para. :D

Obawiam się, że chyba na emeryturze :wink:


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: AUSTURIA
Napisane: Wt 27.12.2005, 13:58 

Dołączył(a): Wt 27.12.2005, 13:18
Posty: 84
Jesli Panowie pozwolicie to na dzień 1 stycznia 2006 r przygotowałem uaktualnioną mapę jest sporo zmian i rozbudowy. Po części udało się mi już zmienić podkład dla autobusów z torowiska na ulicę
Wyślę to do sprawdzenia.
Zmiany:
- kilka nowych miasteczek w strefie podmiejskiej
- kilka nowych lini zwykłych, pośpiesznych, szczytowych
- X18 i X27 połączone
- Wydłóżenie X 32 do dworca
- 131 wydłóżenie do pętli 141
- 141 nowa trasa
- 120 i 140 Nie kursują już tak w pętelkę - każda ma swoją stałą trase

Planuję pobudowanie szybkiej kolei łączącej Dworzec pkp główny, zachodni i lotniska
TXL likwidacja
513 wydłóżenie do lotniska
nowa trasa śląski i trasą 513 aż do konfederatów - trasa ta będzie trasą zwykła - typu 100
budowa torowiska do osiedla przy pl. śląskim ale rozkłąd to zostawiam twórcy symulacji jest to dla mnie zatrudne

jak zauważycie jest sporo małych "wiosek" podmiejskich, myślałem o utworzeniu dodatkowo PKS

Pozdrawiam
Do dnia 1 stycznia podeślę nowości

Myślałem o utworzeniu symulacji na sobotę, niedzielę ale rozkład tramwoajowy, metro i szybka kolej zostawiam twórcy

Pozdro
STYX


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: AUSTURIA
Napisane: Pt 30.12.2005, 22:31 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
Heh, no ja już niestety chyba nie będę mieć na tyle czasu wolnego, aby poświęcać go dalszej rozbudowie Austurii - zatrzymała się na pewnym etapie rozwoju i na tym chyba już pozostanie. Ale nie mam oczywiście nic przeciwko temu, aby ktoś inny to sobie rozwijał, jeśli sprawia mu to frajdę. To wszak jest w BAHN najważniejsze.

Parę tylko uwag po przeanalizowaniu twoich propozycji:
- po co budować szybką kolej, skoro już jeżdżą pociągi dalekobieżne oraz S-Bahn?
- wydłużanie X32 do dworca jest chyba niecelowe, jeździ tam już X27,
- 513? tam jest taka linia? ;)
- ponieważ zdaje się już kiedyś do mnie pisałeś, to w przypływie wspomnień przeciągnąłem to przedłużenie torowiska tramwajowego - wprawdzie do uruchomienia linii nie doszedłem, ale może się przydać.
- PKS? w Berlinie nie ma PKS-u ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: cisza....
Napisane: Pt 4.07.2008, 7:32 

Dołączył(a): Wt 27.12.2005, 13:18
Posty: 84
Witam Krzysiu, kiedy jakies aktualizacje w miasteczku?
Pozdro


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 6.07.2008, 22:50 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
Oj, raczej nieprędko, ta mapka raczej poprzestanie na tym etapie na którym zatrzymała się kilka lat temu - chyba, że będę miał dużo za dużo czasu wolnego, na co się nie zanosi przed emeryturą ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Rozkład
Napisane: Cz 14.08.2008, 15:37 

Dołączył(a): Wt 27.12.2005, 13:18
Posty: 84
Witaj Krzysiu; kiedyś przysyłałeś mi zestaw rozkładów jazdy; masz może to jeszcze? Mógłbyś podesłac na maila? piotrekszar@wp.pl
pozdrawiam


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 18.08.2008, 18:51 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
Gdzieś tam mam, podeślę jak znajdę. Ba, w zeszłym roku powstał nawet pod wpływem chwili projekt wprowadzenia w tym mieście sieci MetroNetz :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 30.10.2008, 13:00 

Dołączył(a): Wt 8.07.2008, 12:02
Posty: 245
Lokalizacja:
PL: WR/KR/KSU; IRL: G
No to pora na zmiany ode mnie:
  • Uruchomienie linii TXL -> 3 brygady z DB2
  • Częściowe zmiany nawierzchni; głównie autobusowej, jak i dopasowanie tramwajowej
  • Uruchomienie nowego przewoźnika: Ireland Transport. Linie autobusowe i tramwajowe.
  • Wyżej wspomniany przewoźnik ma w planach połączenie tych wiosek, gdzie jeżdżą 41, N41, 42 itd.
  • Natrudziłem się, żeby rozgałęzić w Woltesdorfie - jest to ok. 45 metrów przed przystankiem Pocztowa. Tor odbiega na południe, a następny przystanek to Woltesdorf, Siedziba Terenowa IT B+T.
  • Następnie jest miejscowość Oronsford z czterema przystankami systemu B+T. Planuję dociągnąć tam jakąś linię metra z Austuria Transport, najprawdopodobniej U5 relacji Brokilon <=> Techniczna.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 31.10.2008, 10:50 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
Hmm, tylko że TXL już nie ma - uznano już dość dawno temu, że nie ma potrzeby skoro kursuje S1. Linia metra U5 dociera już od dawien dawna do stacji Barcelońska (przesiadka na U1).
Schemat w wersji z 2007 roku, jak dotąd nigdy niezrealizowany na mapie - może kogoś zainspiruje do zabawy ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 12.11.2008, 17:30 

Dołączył(a): Wt 8.07.2008, 12:02
Posty: 245
Lokalizacja:
PL: WR/KR/KSU; IRL: G
Spróbuję pokombinować ;) Ale, ale, zauważyłem, że zamiast TXL na lotnisko "poleciała" 115 (?). Relacji Port Lotniczy - Dworzec Zachodni, tak? TXL ma ten plus, że "zachacza" o pętlę 6 i 21 - jest to dogodna przesiadka dalej w północ (6) lub na południowy zachód (21), a stamtąd do U6 i na północne centrum.
PS. O co chodzi w liniach Mxx?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Zmiany PETERa
Napisane: Wt 18.11.2008, 21:13 

Dołączył(a): Wt 27.12.2005, 13:18
Posty: 84
Hejkachłopaki;
Peter - możesz podesłać swoje zmiany żeby obejrzeć?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 18.11.2008, 21:38 

Dołączył(a): Wt 8.07.2008, 12:02
Posty: 245
Lokalizacja:
PL: WR/KR/KSU; IRL: G
Mówisz o tym, co ja zrobiłem? Nie ma sprawy.
Tylko podaj mi mejla, bo PW wyłączone.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 18.11.2008, 22:28 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
peter_U18 napisał(a):
zamiast TXL na lotnisko "poleciała" 115 (?). Relacji Port Lotniczy - Dworzec Zachodni, tak?
Tak, przy czym to się nazywa Lotnisko, a nie jakiś tam port ;)
peter_U18 napisał(a):
TXL ma ten plus, że "zachacza" o pętlę 6 i 21 - jest to dogodna przesiadka dalej w północ (6) lub na południowy zachód (21), a stamtąd do U6 i na północne centrum.
Jeśli w Austurii są jacyś miłośnicy, to prawdopodobnie właśnie tak by jeździli - cała reszta skorzysta z S1 ;)
peter_U18 napisał(a):
PS. O co chodzi w liniach Mxx?
Koncepcja obsługi linii zapożyczona z Berlina - prosta relacja, obsługiwana regularnie (w godzinach 6-22 przynajmniej co 10 minut, w nocy co 30 minut).


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 20.11.2008, 20:00 

Dołączył(a): Wt 8.07.2008, 12:02
Posty: 245
Lokalizacja:
PL: WR/KR/KSU; IRL: G
butthead napisał(a):
peter_U18 napisał(a):
zamiast TXL na lotnisko "poleciała" 115 (?). Relacji Port Lotniczy - Dworzec Zachodni, tak?
Tak, przy czym to się nazywa Lotnisko, a nie jakiś tam port ;)

Ładniej to wygląda ;)
butthead napisał(a):
peter_U18 napisał(a):
TXL ma ten plus, że "zachacza" o pętlę 6 i 21 - jest to dogodna przesiadka dalej w północ (6) lub na południowy zachód (21), a stamtąd do U6 i na północne centrum.
Jeśli w Austurii są jacyś miłośnicy, to prawdopodobnie właśnie tak by jeździli - cała reszta skorzysta z S1 ;)

Ja, ja...! Mieszkam koło portu lotniczego i chcę się dostać na północ - jedyna droga to TXL+6.
butthead napisał(a):
peter_U18 napisał(a):
PS. O co chodzi w liniach Mxx?
Koncepcja obsługi linii zapożyczona z Berlina - prosta relacja, obsługiwana regularnie (w godzinach 6-22 przynajmniej co 10 minut, w nocy co 30 minut).

Acha... Ale i tak jeszcze nie rozumiem.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 20.11.2008, 23:52 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
peter_U18 napisał(a):
Ja, ja...! Mieszkam koło portu lotniczego i chcę się dostać na północ - jedyna droga to TXL+6.
Tam raczej nikt nie mieszka, co najwyżej pracuje ;) Mimo wszystko, takie dalsze podróże na pewno szybciej i wygodniej w tak opracowanej sieci pokonywałoby się w oparciu o przesiadkę na kolej miejską.
peter_U18 napisał(a):
Acha... Ale i tak jeszcze nie rozumiem.
To są zwykłe linie autobusowe lub tramwajowe, tyle że magistralne.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: email
Napisane: So 22.11.2008, 12:31 

Dołączył(a): Wt 27.12.2005, 13:18
Posty: 84
piotrekszar@wp.pl
z góry dzięki


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Ponownie prośba; AUSTURIA
Napisane: Pt 5.03.2010, 15:38 

Dołączył(a): Wt 27.12.2005, 13:18
Posty: 84
Witam,
powracam po przerwie do działań nad miastem; niestety lub stety tak trochę na styl warszawski, ale jest ona mi bliska, i działam na dowlandzie z 2003. Naniosłem trasy autobusowe (ulice) już na wszystkich wytypowanych uliczkach, tak, żeby w przyszłości, gdy będą wprowadzane jakies objazdy, to nie trzeba było nanosić tras.
Muszę trochę popracować nad rozpracowaniem lub też zmianą rozkładów. Jest to profesjonalnie zrobione, ale żeby zrozumieć zasadę działania przy tworzeniu rozkładu na soboty, niedziele muszę popracować nad swoim rozkładem na dzień powszedni.
Ta wiedza, jest potrzebna, ponieważ będę chciał sukcesywnie wprowadzać zmiany naniesione na mapkę z 2007. Rozbudowa metra czy torów będzie wiązała się ze zmianami tras tramwajowych, wyłączenia pewnych stacji metra no i tworzeniem linii zastępczych.
MAM PROŚBĘ do osób, które bawią się również przy AUSTURIA; jeżeli ma ktoś mapki z naniesionymi swoimi zmianami to chętnie bym popatrzył; głównie zmiany w symulacji będę wprowadzał dla siebie i swoich potrzeb i zabawy, ale chętnie tez się powymieniam. W układzie ulic wprowadziłem sygnalizację. Po zmianie rozkładów sygnalizację będę chciał wprowadzić też w ukłąd tramwajowy. Obecnie jest zbyt wiele uzależnień czasowych (przy zmianie linii na inną), że sygnalizacja, mogłaby zbytnio opóźniać przyjazd pojazdu do punktu zmiany danych.
mój adres deina@vp.pl
Piotrek


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 82 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności