Teraz jest Pt 29.03.2024, 11:59

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 242 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 12.07.2007, 10:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
Daro85 napisał(a):
SZAKAL G Z napisał(a):
Daro85 napisał(a):
Spoko, powodów do radości bedziesz mial więcej niż jeden :-)

Dlaczego więcej niz jeden? Możesz mi to wyjaśnić, o ile to nie tajemnica?


Sprawdź jutro maila- obiecuję że to nie będzie wirus :-)


Masz ją juz na mailu- milego oglądania ;-) została tez wyslana do kol. buttheada celem umieszczenia na stronie wstepnej wersji Beta. Przepraszam z góry za wszelkie błędy- makieta co do punktulaności odjazdow została sprawdzona w ponad 50%, co do trafności zastosowanego taboru (glównie o reklamy tu chodzi (gdzieś w ok. 60-70%). Wszystkim miłosnikom zycze miłej zabawy i prosze o sugestie i opinie na temat tej pracy.
Niestety nie bedę miał możliwości na bieżąco odpisywać na kierowane do mnie zapytania- w miare mozliwości bede to jednak to robil

I najwazniejsze- makieta obrazuje stan na okolice 31.03.2006.

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 12.07.2007, 13:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 30.06.2006, 11:57
Posty: 873
Lokalizacja:
SM
Pod jaką nazwą będzie figurowała na stronie butthead'a ?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 12.07.2007, 14:06 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
Figuruje na stronie buttheada pod nazwą gop2006-beta.zip.

Pozwolę sobie wkleić fragment informacji, dotyczący uwzględnionych w symulacji organizatorów:
Cytuj:
-KZK GOP Katowice/MZKP
-MZK Tychy
-MZK Jastrzębie-Zdrój
-ZTZ Rybnik
-PK Racibórz
-PKM Czechowice- Dziedzice
-ZKKM Chrzanów
-ZKGKM Olkusz
-MZK Oświęcim
-PKSiS Oświęcim
-ZKM Zawiercie
-SANiKO Myszków
-PPKS Gliwice
a także trakcję kolejową (pociągi z tabel obejmujących Górny Śląsk)

Gratulacje dla Autorów za tak obszerne dzieło!


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 12.07.2007, 15:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 31.03.2006, 19:27
Posty: 109
Lokalizacja:
Siemianowice Śl.
Daro85 napisał(a):
Masz ją juz na mailu- milego oglądania ;-) została tez wyslana do kol. buttheada celem umieszczenia na stronie wstepnej wersji Beta. (...)

Dostałem juz maila dziękuje bardzo! Super robota!

edit butthead: Tnij cytaty...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 15.07.2007, 1:37 

Dołączył(a): So 3.02.2007, 3:16
Posty: 63
Lokalizacja:
Legnica
Trochę błedów wyskakuje pod czas jednego dnia :-) Ale to nic. Jedną główną wadą jest to, ze za ciasno jest ta symulacja zrobiona. Ale gratuluje autorom tego wielkiego dzieła :-)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 18.07.2007, 19:58 

Dołączył(a): Nd 25.02.2007, 20:52
Posty: 872
Lokalizacja:
Gliwice
Postanowiłem wcielić się w rolę betatestera i przetestować tę symulację, a w razie jakichś błędów poinformować o ich istnieniu. Jednak sam program zainstalowałem dopiero w poniedziałek i proszę o wyrozumiałość, gdybym nie zdał "szybkiego kursu BAHNa" ;)

Po pierwsze chciałbym pogratulować twórcom porażającego efektu, ale ponieważ jest to wersja beta, to troszkę błędów się znalazło :)

Wszystkie dane dotyczą komunikacji autobusowej KZK rejonu os. Waryńskiego w Gliwicach.

- uwagą generalną jest za szybkie przemieszczanie się pojazdów. Powoduje to za wczesne pojawianie się ich na pętlach i rożne komplikacje (korki, odjazdy nie w planie, jako inna linia). Dla mnie najbardziej zauważalny jest przejazd na trasie Opel->Waryńskiego w czasie 1 minuty zamiast 3 ;)

-"zwrotnica" nr 2050 czyli skrzyżowanie Żabińskiego - Kozielska nie pozwala na skręt "93" w prawo po porannym wyjeździe z zajezdni (ok 4:50-5:05). Powoduje to kursowanie tejże do zajezdni i z powrotem.

- drobne błędy na planach linii 259. Według moich obserwacji powinny wyglądać tak:
1. ten jest prawie dobrze, tylko gdzieś czytałem, że '#' oznacza zjazd bez zatrzymywania, więc jeśli mam rację to nie powinno go tam być (to jest całodzienny niskopodłogowiec)
2. to jest krótki, nie przegub oraz ta sama uwaga co do 259/1 (to jest ten co ma kursy skrócone do Piastów z postojem tam)
3. to jest przegub, tylko powinien mieć dane 5:05-8:18 9:06-15:48 (o 16:17 w zajezdni)
4. i 58-BIS dublują zadanie "zaprzeguba" (16:37-20:03), w symulacji aż 3 wozy wykonują to zdanie :) (259/3, 259/4 i 58-BIS), co do porannego planu jako "6W" nie mam danych :)
5. Prawie dobrze, uwaga jak w 259/1 :) Po południu też "brak danych".

- 259 po wyjeździe z Opla nie skręca w Żabińskiego w celu obsługi pętli. A powinien :)

- 699 po obsłudze przystanku St. Łabędy SSE nie powinien robić tam pętli, tylko jedzie dalej jak 186 a wraca przez skręt w prawo w Łabędzką. :) (jest dobrze po usunięciu zwrotnicy 2092 ;)) (i pierwszy taki kurs ma jeszcze postój na Waryńskiego, pozostałe są "z marszu")

- kilka razy zauważyłem błędy w "przestawianiu" się 280 z wyjazdu do normalnej obsługi (dotyczy tych dwóch rannych wyjazdów na Waryńskiego o 4:52 i 5:22). Dojeżdżają na pętlę też odrobinę nieplanowo i mam potem problemy z rozróżnieniem który to jest :)

- chyba nie jest zaprogramowany kurs 699 Waryńskiego (22:19) -> SSE (22:22) -> Opel (22:25) -> Waryńskiego (22:28) i potem stałą trasą.

- zjazdy 186 do zajezdni chyba są z obsługą przystanków. Poza tym dlaczego na rondzie przy cmentarzu zwrotnica 2060 nakazuje skręcenie 186 w Kozielską w godzinach 7:30-7:51?

- radziłbym stanowisko postojowe 692 i 699 na pętli zamienić ze stanowiskiem 280, gdyż stojące tam często 2 przegubowce blokują wjazd 259 i 280.

- troszkę też inaczej jest rozwiązana pętla niż w rzeczywistości (nie ma stanowiska przelotowego po zachodniej stronie Żabińskiego), ale domyślam się, że to uproszczenie by symulacja działała dobrze i nie była jeszcze bardziej skomplikowana :)

- 217 w obu kierunkach jedzie Kościuszki -> Styczyńskiego -> Daszyńskiego. (stanowisko na Sobieskiego w kierunku centrum jest na przeciwko tego w kierunku Trynku :)). Mam też zastrzeżenia co do kursu przez Kościuszki II, ale brakuje mi wiedzy. Prosiłbym o sprawdzenie tego :)

To na razie, ale chyba będę to dalej testował :) Ponieważ mogę się w niektórych rzeczach mylić, proszę jeszcze o sprawdzenie tych wiadomości i najwyżej coś uściślę :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 19.07.2007, 6:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 5.05.2005, 19:25
Posty: 36
Lokalizacja:
Gliwice
No cóż...pozostaje mi tylko pogratulować wielkości tej makiety, choć moim zdaniem trochę za gęsto to wszystko jest na sobie, robiliście to według jakiejś skali?
No i znalazłoby się trochę uwag co do punktualności odjazdów itd, ale nie wymądrzam się bo gdy już otrząsnę się z szoku to sam będę dalej dłubał w swojej malutkiej symulacji...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 21.07.2007, 10:54 

Dołączył(a): Pn 16.04.2007, 15:10
Posty: 43
Lokalizacja:
Sosnowiec
Witma serdecznie!
symulacja jest super ale niestety chyba nie dopracowana do konca?
Poniewaz robią sie straszne korki z autobusami.Tramwaj numer 17 przyjezdza zawczesnie na petle w chebziu i blokuje ten sam numer ktory stoi za nim i tamten nie moze odjechac i w tedy robi sie straszny korek z tramwajami.Proponuje autorom tej symulacj zrobic korekte.Jest tez ze nie ktore autobusy nie jada tam gdzie maja jechac.
pozdrawiam serdecznie.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 21.07.2007, 11:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
Kwarek napisał(a):
ciach


No bledow jest troszke- niestety nie zdazylem tego wszystkiego przetestowac dokladnie- glownie problemow nie powinno byc w rejonach pozaKZKowych- dosyc duzo czasu poswiecilem na poprawianie punktulanosci w sieciach inych organizatorow- b. duzo zdrowia kosztowaly przede wszystkim Rybnik i Oswiecim(MZK)- gdzie autobusy nie sa za bardzo przydzielone do linii i wykonuja dziennie wiele tras- tam jeden niepoprawny odjazd rozwala kursowanie w calym miescie niestety. A propos punktulanosci- wg mnie mialo to byc dosotosowywane do sekwencji odjazdow z konkretnego punktu czasowego- czyli odjazdy jesli byly bardzo rozbiezne- np. autobus linii 1 przyjezdza 10:00 a odjezdza 10:50, a w miedzycyasie pojawia sie tam kolejna jedynka ktora ma na tym punkcie 10 min przerwy, wtedy ta pierwsza leci np. do zajezdni albo na inny punkt czasowy- jezeli zas roznice w odjazdach z punktu czasowego sa ok. 5-10 minutowe wtedy dany kurs jest wykonywany z odpowiednim przyspieszeniem lub opoznieniem.
Wojtasek- napisalem ze to beta ;-)
Aha i tak nawiasem- staralismy sie aby najwieksze przystanki wezlowe mialy uklad rzeczywisty- i wiekszosc mniej wiecej taki posiada. Mam tez plan jeszcze kilka dworcow przebudowac ,-)

Pozdrowienia dla betatesterow i MKMow ode mnie z Monachium ;-). Koledze Jakubowi Zaporowskiemu zycze wytrwalosci w pracy- zapewne twoje dzielo bedzie tez b. ciekawe :-)
Wasze sugestie niewatpliwie przydadza mi sie w ewenualnej dalszej pracy :-)

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 21.07.2007, 11:58 

Dołączył(a): Nd 25.02.2007, 20:52
Posty: 872
Lokalizacja:
Gliwice
Z tego co zauważyłem, to rzeczywiście jest jakiś problem z Chebziem. Według mnie to jakieś kłopoty z sygnalizacją tramwajową przez DTS, albo niemożliwość odjazdu 11 (nie chciała mi odjechać, a godzinę rozładowywałem ręcznie tamten korek, ale wszystko prócz 11 ruszyło :) ). Powoduje to po pewnym okresie blokadę wszystkich tramwajów i autobusów (bo tramwaje blokują przejazdy).

Nie wiem jak to jest, ale może problemy rodzą też wersje programu - ja w każdym razie używam triala najnowszego BAHNa.

Cytuj:
A propos punktulanosci- wg mnie mialo to byc dosotosowywane do sekwencji odjazdow z konkretnego punktu czasowego
Tylko jak są dwie linie na jednym stanowisku i jedna przyjedzie wcześniej niż powinna i wyprzedzi drugą (a wszystkie jadą za szybko), to odjadą odwrotnie i na drugim końcu mogą powodować kolejne błędy :) A jak coś pozarozkładowego się jeszcze "wepcha", to już korek murowany ;)

Poszukując błędów staram się je też na własną rękę poprawiać, więc jakbyś chciał, to mogę taką wersję lekko poprawioną podesłać :) Mam już prawie gotową poprawną "pracę" linii na Waryńskiego (został tylko jeden kurs 699 i jakimś cudem spowolnienie jazdy przez strefę :) ).

Pozdrawiam :)


EDIT: Obejrzałem dokładnie pętlę na Chebziu i rzeczywiście to dwa T-17(CH) blokują cały ruch - ten niebieski i jakaś solówka. :)


Ostatnio edytowano So 21.07.2007, 18:49 przez Kwarek, łącznie edytowano 1 raz

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 21.07.2007, 14:02 

Dołączył(a): Pn 16.04.2007, 15:10
Posty: 43
Lokalizacja:
Sosnowiec
Jak ci nie sprawi klopotu to prosilbym cie zebys mi ta lleko porwiona wersje przeslal na moj mejl.wojtasek1979@tlen.pl
pozdrawiam.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 21.07.2007, 16:23 

Dołączył(a): Nd 25.02.2007, 20:52
Posty: 872
Lokalizacja:
Gliwice
Wojtasek napisał(a):
Jak ci nie sprawi klopotu to prosilbym cie zebys mi ta lleko porwiona wersje przeslal na moj mejl.wojtasek1979@tlen.pl
pozdrawiam.
Niestety raczej nie mogę - robię przeróbki na własny użytek, ale mogę je przesłać autorowi (autorom) żeby nie trzeba ich było ponownie wykonywać. Natomiast na publikowanie tego w całości trzeba by zgody twórców, a tego nie otrzymałem.

Mogę chyba tylko przesłać listę rzeczy do poprawki we własnym zakresie, ale to już w większości napisałem wyżej.

Również pozdrawiam, ale na razie niestety nie wyślę tego osobom innym niż autor/autorzy :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 21.07.2007, 23:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 31.03.2006, 19:27
Posty: 109
Lokalizacja:
Siemianowice Śl.
Mam problem z otworzeniem tej symulacji. Otwieram plik "GOP2006.nt3", odczytuje długo a potem pokazuje się ta symulacja ale z ikoną uniemożliwiającą normalną pracę (przekreślone małe kółko zamiast kursora). Wyskakuje kilkanaście okienek typu: "Wiadomość nr 287: Nie znaleziono pliku użytkownika: .... .uzg" Za każdym razem nacskam "OK". Następnie wyskakuje kilkadziesiąt okienek typu: "Błąd nr 623: Problem z plikiem .... .UFG ,Numer zestawu=... ; Kod błędu=..." Znów naciskam kilkadziesiąt razy OK i wtedy już symulacja działa ale zamiast pojazdów mam takie zielone prostokąty? Może mi ktoś powiedzieć o co tu chodzi co źle robię? Z góry dziękuję za pomoc


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 22.07.2007, 0:45 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
Najprawdopodobniej plik symulacji wypakowałeś bez wszystkich towarzyszących *.ufg, *.uzz, *.uzg. One również muszą się znaleźć w tym samym katalogu, co *.nt3.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 22.07.2007, 11:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 31.03.2006, 19:27
Posty: 109
Lokalizacja:
Siemianowice Śl.
butthead napisał(a):
Najprawdopodobniej plik symulacji wypakowałeś bez wszystkich towarzyszących *.ufg, *.uzz, *.uzg. One również muszą się znaleźć w tym samym katalogu, co *.nt3.

Wypakowałem teraz te wszystkie pliki (jest ich 91) do jednego folderu, otworzyłem "GOP2006.nt3" i znów symulacja nie działała była zatrzymana. Wtedy zminimalizowałem okno i zobaczyłem taki komunikat: "Wiadomość nr 296 Problemy podczas tworzenia tuneli: Lini: 2, Pociągów: 0 (symulacja zatrzymana, współrzędne znajdują się w Schowku)" Naciskam "OK" i wtedy symulacja zaczyna normalnie działać. Wiesz może dlaczego mam takie problemy przy jej uruchomianiu? Coś jeszcze jest chyba nie tak jak powinno być


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 22.07.2007, 14:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 22.03.2004, 23:42
Posty: 134
Lokalizacja:
Warszawa
SZAKAL G Z napisał(a):
Wypakowałem teraz te wszystkie pliki (jest ich 91) do jednego folderu, otworzyłem "GOP2006.nt3" i znów symulacja nie działała była zatrzymana. Wtedy zminimalizowałem okno i zobaczyłem taki komunikat: "Wiadomość nr 296 Problemy podczas tworzenia tuneli: Lini: 2, Pociągów: 0 (symulacja zatrzymana, współrzędne znajdują się w Schowku)" Naciskam "OK" i wtedy symulacja zaczyna normalnie działać. Wiesz może dlaczego mam takie problemy przy jej uruchomianiu? Coś jeszcze jest chyba nie tak jak powinno być

Symulacja GOP 2006 jest zrobiona w wersji 3.83 , a ty masz już pewnie 3.84. Przy używaniu wersji 3.84 niestety trzeba te tunele popoprawiać jeżeli otwiera się symulacje zapisane w wersji 3.83.

_________________
Ta gęba przy lusterku to ja.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 22.07.2007, 17:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 31.03.2006, 19:27
Posty: 109
Lokalizacja:
Siemianowice Śl.
Sadek W-wa Młynów napisał(a):
Symulacja GOP 2006 jest zrobiona w wersji 3.83 , a ty masz już pewnie 3.84. Przy używaniu wersji 3.84 niestety trzeba te tunele popoprawiać jeżeli otwiera się symulacje zapisane w wersji 3.83.

Zgadza się mam 3.84 ale spróbuje ją otworzyć w wersji 3.83 i zobaczę wtedy co się będzie działo


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 22.07.2007, 21:25 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
Ten komunikat o błędach przy tworzeniu tuneli nie jest krytyczny. Wynika z tego, że nowe BAHN próbuje każdy tunel dopasować, a niektóre (zwykle te wstawione jako "dekoracja") się rozmijają. Reasumując - jeśli nie pojawiają się błędy o wczytywaniu pojazdów, to nie trzeba się aż tak tym ostrzeżeniem przejmować.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 26.07.2007, 19:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 27.04.2006, 19:07
Posty: 1433
Lokalizacja:
Sosnowiec
"Stare Maczki Posesja 17" ? Ten przystanek nazywa się po prostu Maczki Spacerowa. Na tym odcinku 622 trochę też sknocone są odległości - między Spacerową i Cmentarzem jest znacznie dłuższy odcinek niż między Cmentarzem a Pętlą. Ale to szczegół :)

_________________
27 Sosnowiec Kazimierz Pętla - Sosnowiec Będzińska
Antyskandal87 Anty#0711adas - STOP dzieciom Neostrady


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 27.07.2007, 13:18 

Dołączył(a): Śr 5.04.2006, 7:51
Posty: 23
Lokalizacja:
Pabianice
Są małe błędy :
-Na pętli linia 7 z 11 się zderzają na pętli "Chebzie"
Szczegółowo:
Cytuj:
T-17CH z T-11 w godzinach 5:07,5:09,6:15 i 15:15
Niewiem czy to jest u wszystkich ale umnie to jest
w symulacji są niestety bezsensownie zrobione przystanki w katowicach na odcinku :Plac wolności-Batory Dw.PKP oraz :plac wolności- zajezdnia PKM Katowice


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 242 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności