Teraz jest Pt 19.04.2024, 18:45

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 242 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł:
Napisane: So 28.07.2007, 18:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 27.04.2006, 19:07
Posty: 1433
Lokalizacja:
Sosnowiec
Znikł gdzieś 622 który powinien pojawić się na pętli w Maczkach o 8.40 w dni robocze. Poza tym przystanek "Kolonia Cieśle n/ż" jest za zjazdem do przystanku "Kolonia Cieśle Remiza" - zjeżdżający na pętlę przy remizie 28 nie obsługuje tego przystanku (a tak jest w symulacji).

_________________
27 Sosnowiec Kazimierz Pętla - Sosnowiec Będzińska
Antyskandal87 Anty#0711adas - STOP dzieciom Neostrady


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 5.08.2007, 13:37 

Dołączył(a): Nd 5.08.2007, 11:47
Posty: 1
Lokalizacja:
Ruda Śląska/ Cottbus (Chośbuz)
Dużo z was mówiło o pewnych problemach na pętli w Rudzie Śląskiej Chebziu udało mi się rozwiązać ten problem i na razie jest dobrze mianowicie usunąłem światła z sygnalizacji S14, dokładnie są to świtała znajdujące się pomiędzy dwoma pasami DTŚ-ki drogi numer 902, znajdują się tam dwa sygnalizatory także sprawdźcie czy to na pewno S14. :)


Niestety gdy ruch się zwiększył wszystko i tak poleciało ;(


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 20.08.2007, 19:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 31.03.2006, 19:27
Posty: 109
Lokalizacja:
Siemianowice Śl.
Chciałbym spytać skąd bierzecie dane o której dany pojazd wyjeżdża/zjeżdża z/do zajezdni i z jakiej zajezdnii pochodzi? Pytam bo chciałbym w symulacji "GOP2006 beta" kilka rzeczy poprawić i uaktualnić. Chodzi mi np. o linie KZK: 96, 68, 121, 146, 39 itp.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 20.08.2007, 20:29 

Dołączył(a): So 12.02.2005, 21:43
Posty: 730
Lokalizacja:
Gliwice
SZAKAL G Z napisał(a):
Chciałbym spytać skąd bierzecie dane o której dany pojazd wyjeżdża/zjeżdża z/do zajezdni i z jakiej zajezdnii pochodzi? Pytam bo chciałbym w symulacji "GOP2006 beta" kilka rzeczy poprawić i uaktualnić. Chodzi mi np. o linie KZK: 96, 68, 121, 146, 39 itp.

Zawsze się wypuszcza mniej więcej, w końcu raczej autor nie chodził po zajezdniach i nie pytał o której wyjeżdżają autobusy na linie. (może się myle?)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 20.08.2007, 21:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 31.03.2006, 19:27
Posty: 109
Lokalizacja:
Siemianowice Śl.
Longer napisał(a):
Zawsze się wypuszcza mniej więcej, w końcu raczej autor nie chodził po zajezdniach i nie pytał o której wyjeżdżają autobusy na linie. (może się myle?)

OK Czyli tak na wyczucie? Ale najtrudniej jest chyba w przypadku, gdy zajezdnia jest daleko od początkowego przystanku (np. linie 68, 98) i na dodatek gdy na tym przystanku punkt czasowy obsługuje kilka linii. Jak z tym problemem radzą sobie inni użytkownicy Bahn-a?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 21.08.2007, 3:52 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 3.01.2003, 16:43
Posty: 4265
Lokalizacja:
Bytom
SZAKAL G Z napisał(a):
Chciałbym spytać skąd bierzecie dane o której dany pojazd wyjeżdża/zjeżdża z/do zajezdni i z jakiej zajezdnii pochodzi? Pytam bo chciałbym w symulacji "GOP2006 beta" kilka rzeczy poprawić i uaktualnić. Chodzi mi np. o linie KZK: 96, 68, 121, 146, 39 itp.

Dane były brane zgodnie z rozkładami obowiązującymi 31 marca 2006 - stąd np. jeżdżą tam jeszcze linie tramwajowe 8 i 25, wszelkie autobusowe PKM Bytom i wiele innych obecnie już po zmianach.

_________________
"Bo na końcowych przystankach kawa ma szary smak..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 21.08.2007, 14:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 31.03.2006, 19:27
Posty: 109
Lokalizacja:
Siemianowice Śl.
N napisał(a):
Dane były brane zgodnie z rozkładami obowiązującymi 31 marca 2006 - stąd np. jeżdżą tam jeszcze linie tramwajowe 8 i 25, wszelkie autobusowe PKM Bytom i wiele innych obecnie już po zmianach.

Wiem o tych zmianach, które zaszły po 31 marca 2006, ale takich danych o które pytałem (wyjazdy i zjazdy) nie ma w rozkładach ani w internecie ani na przystankach. Skąd je wziąść?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 21.08.2007, 19:36 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 3.01.2003, 16:43
Posty: 4265
Lokalizacja:
Bytom
To już pytanie do głównego twórcy. ;-)

_________________
"Bo na końcowych przystankach kawa ma szary smak..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 21.08.2007, 19:53 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 30.06.2006, 11:57
Posty: 873
Lokalizacja:
SM
SZAKAL G Z napisał(a):
N napisał(a):
Dane były brane zgodnie z rozkładami obowiązującymi 31 marca 2006 - stąd np. jeżdżą tam jeszcze linie tramwajowe 8 i 25, wszelkie autobusowe PKM Bytom i wiele innych obecnie już po zmianach.

Wiem o tych zmianach, które zaszły po 31 marca 2006, ale takich danych o które pytałem (wyjazdy i zjazdy) nie ma w rozkładach ani w internecie ani na przystankach. Skąd je wziąść?


Popytej się na zajezdniach ;)

_________________
I nie zniknie On z mysłowickiej strefy,
A numer jego czterdzieści i cztery


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 22.08.2007, 1:20 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
Wypuszczasz testowo autobus z zajezdni do pętli lub punktu włączenia na trasę, po czym uruchamiasz właściwy wóz wpisując mu godzinę wyjazdu uwzględniając zmierzony czas potrzebny na dotarcie na pętlę. Jeśli jest więcej pojazdów obsługujących dany przystanek, to trzeba tak ustalić godzinę wyjazdu, żeby się "wstrzelił" w kolejność odjazdów z punktu czasowego.
Ogólny zarys rozkładu dla danego wozu często wywnioskować można z ogólnodostępnych rozkładów. Oczywiście trzeba pamiętać o łączonych obiegach z innymi liniami, ale to na wspomnianych przez Ciebie numerach raczej nie występuje.
Z jakiej zajezdni dany pojazd pochodzi to chyba oczywiste dla każdego miłośnika z GOP? ;)

PS.: Uwaga do użytkownika dombia: "Stopka (...) nie powinna zawierać obrazków." (Zasady korzystania z forum, pkt. 5).


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 22.08.2007, 15:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 31.03.2006, 19:27
Posty: 109
Lokalizacja:
Siemianowice Śl.
butthead napisał(a):
Wypuszczasz testowo autobus z zajezdni do pętli lub punktu włączenia na trasę, po czym uruchamiasz właściwy wóz wpisując mu godzinę wyjazdu uwzględniając zmierzony czas potrzebny na dotarcie na pętlę. (...) Z jakiej zajezdni dany pojazd pochodzi to chyba oczywiste dla każdego miłośnika z GOP? ;)

Dzięki za obszerną i wyczerpującą odpowiedź. Pare dni temu też wpadłem na ten pomysł z testowym wyjazdem z zajezdni bo inaczej się nie dało.
Od jakiego przewoźnika pochodzi autobus to dla mnie oczywiste, ale nie we wszystkich przypadkach wiem gdzie on ma zajezdnię. Dużo wątpliwości w tym zakresie rozwiała mi właśnie ta symulacja. Czy możesz mi podpowiedzieć czy dużo się zmieniło w tej kwestii od marca 2006 (czy któryś przewoźnik zmienił adres swojej zajezdni, czy powstała jakaś nowa lub jakąś zlikwidowano) nie licząc oczywiście PKM Bytom?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 23.08.2007, 22:16 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
Zasadniczo pewnie się nic nie zmieniło, a jakby co zawsze można popytać na forum.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 24.08.2007, 11:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 31.03.2006, 19:27
Posty: 109
Lokalizacja:
Siemianowice Śl.
butthead napisał(a):
Zasadniczo pewnie się nic nie zmieniło, a jakby co zawsze można popytać na forum.

Właśnie pytam tu na forum, ale narazie nikt oprócz Ciebie nie odpowiedział mi. Chyba że to pytanie to w innym temacie powinno być, w jakimś nowo założonym np. "Zajezdnie w GOP"?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 24.08.2007, 11:54 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
Podejrzewam, że do działu o BAHN zaglądają tylko zainteresowani programem plus ewentualnie kilka osób przypadkowo z ciekawości ;) Spróbuj na subforum Wydział Mechaniczny Trakcji Spalinowej.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 25.08.2007, 15:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
SZAKAL G Z napisał(a):
Longer napisał(a):
Zawsze się wypuszcza mniej więcej, w końcu raczej autor nie chodził po zajezdniach i nie pytał o której wyjeżdżają autobusy na linie. (może się myle?)

OK Czyli tak na wyczucie? Ale najtrudniej jest chyba w przypadku, gdy zajezdnia jest daleko od początkowego przystanku (np. linie 68, 98) i na dodatek gdy na tym przystanku punkt czasowy obsługuje kilka linii. Jak z tym problemem radzą sobie inni użytkownicy Bahn-a?


Niestety takie rzeczy trzeba robic na wyczucie, albowiem czesto jest tak ze dojazd jest ekstremalnie dlugi- wtedy problem jest kolosalny- na trasie dojazdowej moze zajsc wtedy wiecej zaklocen i autobus moze sie nie wyrobic na przystanek poczatkowy- problem ten rozwiazalem w sposob taki, ze w wypadku, gdy w rozkladzie linii jest dojazdowy kurs (np. linie PKM Sosnowiec) wtedy autobus wyjezdza zgodnie z godzina rozpoczecia kursu. Gdy jest inaczej- kurs zaczyna sie o godzinie umozliwiajacej poprawne podstawienie sie na punkt rozpoczecia kursu- z reguly z dosc duzym zapasem czasu (na linii 41 swego czasu zbyt duzym, ale usunalem ta wade). Problem tez pojawia sie gdy linia obslugiwana jest przez wozy przerywane a zajezdnia znajduje sie daleko od trasy. Wtedy najodpowiedniejszym jest zastosowanie na koncowce drogi odstawczej- woz przerywany stoi tam przez odpowiedni okres czasu, np. 8-12.
Oczywiscie za kazdym razem trzeba patrzec na to sytuacyjnie- nie da sie bowiem jednego wzorca stosowac do wszystkich linii, bo na kazdej organizacja obslugi wyglada inaczej. To co sprawdzi sie na Halembie (68) nie sprawdzi sie juz w Oswiecimiu

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 25.08.2007, 15:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
SZAKAL G Z napisał(a):
Dzięki za obszerną i wyczerpującą odpowiedź. Pare dni temu też wpadłem na ten pomysł z testowym wyjazdem z zajezdni bo inaczej się nie dało.
Od jakiego przewoźnika pochodzi autobus to dla mnie oczywiste, ale nie we wszystkich przypadkach wiem gdzie on ma zajezdnię. Dużo wątpliwości w tym zakresie rozwiała mi właśnie ta symulacja. Czy możesz mi podpowiedzieć czy dużo się zmieniło w tej kwestii od marca 2006 (czy któryś przewoźnik zmienił adres swojej zajezdni, czy powstała jakaś nowa lub jakąś zlikwidowano) nie licząc oczywiście PKM Bytom?


Mozliwe ze bedzie aktualizacja :-)

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 27.08.2007, 16:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 31.03.2006, 19:27
Posty: 109
Lokalizacja:
Siemianowice Śl.
Daro85 napisał(a):
Mozliwe ze bedzie aktualizacja :-)

A kiedy może się ewentualnie pojawić? Pracujesz już nad tym czy to narazie tylko plany?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 27.08.2007, 21:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 31.03.2006, 19:27
Posty: 109
Lokalizacja:
Siemianowice Śl.
Daro85 napisał(a):
(...) Problem tez pojawia sie gdy linia obslugiwana jest przez wozy przerywane a zajezdnia znajduje sie daleko od trasy. Wtedy najodpowiedniejszym jest zastosowanie na koncowce drogi odstawczej- woz przerywany stoi tam przez odpowiedni okres czasu, np. 8-12.(...)

Nie zabardzo to rozumiem. Co to jest wóz przerywany?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 27.08.2007, 21:13 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
Wóz, który kursuje tylko w szczycie komunikacyjnym, a poza nim zjeżdża do zajezdni lub jest gdzieś odstawiany do popołudnia.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 28.08.2007, 17:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 31.03.2006, 19:27
Posty: 109
Lokalizacja:
Siemianowice Śl.
butthead:
Dzięki za wyjaśnienie.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 242 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności