Teraz jest Pt 29.03.2024, 0:04

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1801 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87 ... 91  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: Ceny biletu
Napisane: So 14.03.2015, 23:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 11.12.2008, 22:47
Posty: 2927
O super, osoba która tak narzeka na plotki sama rzuca plotkami!

_________________
Tak się zastanawiałem,
czy wpisanie naszej sieci tramwajowej
do UNESCO uchroniłoby przed likwidacją
kolejne linie.

- inż. Łukasz Klyszcz

To jest poważne forum

- użytkownik Forum Tramwajów Śląskich


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ceny biletu
Napisane: So 14.03.2015, 23:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
motley napisał(a):
O super, osoba która tak narzeka na plotki sama rzuca plotkami!

No nie no, oczekujesz, że napisze tutaj od kogo personalnie wiem czy jak?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ceny biletu
Napisane: Nd 15.03.2015, 19:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 11.12.2008, 22:47
Posty: 2927
Oczekuję, żebyś nie rozsiewał "pewnych informacji", jeśli dowodów na nie brak.

_________________
Tak się zastanawiałem,
czy wpisanie naszej sieci tramwajowej
do UNESCO uchroniłoby przed likwidacją
kolejne linie.

- inż. Łukasz Klyszcz

To jest poważne forum

- użytkownik Forum Tramwajów Śląskich


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ceny biletu
Napisane: Pn 16.03.2015, 21:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Na dowody musisz sobie poczekać. Jak nie chcesz nie musisz czytać, a juz tym bardziej komentować.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ceny biletu
Napisane: Pn 16.03.2015, 21:27 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
A ten trzeci etap to konkretnie co ?

_________________
"Gdy debil nie wie, że jest debilem to ma przewalone.." G. Tabor :D


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ceny biletu
Napisane: Pn 16.03.2015, 21:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
P Śl napisał(a):
A ten trzeci etap to konkretnie co ?


Cytuj:
Trzeci etap zakończony zostanie w momencie, gdy co najmniej osiemdziesiąt stacjonarnych automatów doładowania kart będzie prawidłowo funkcjonować, a przynajmniej tysiąc dwieście autobusów i tramwajów zostanie wyposażonych we wszystkie urządzenia. We wszystkich zajezdniach muszą zostać uruchomione Punkty Zbierania Danych, w strefach parkowania objętych projektem będzie funkcjonować przynajmniej pięćdziesiąt parkomatów; wymagana jest także instalacja przynajmniej stu urządzeń w obiektach gminnych. Warunkiem odbioru prac trzeciego etapu będzie także uruchomienie funkcji płatności i rozliczeń dokonywanych kartami ŚKUP.

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ceny biletu
Napisane: Pn 16.03.2015, 22:30 

Dołączył(a): Wt 1.05.2007, 18:56
Posty: 2994
Nie spotkałem się z autobusem, który by nie miał zamontowanego ŚKUPa. A jaki czas jest na zrealizowanie tego unijnego dofinansowania na ŚKUP? Dobrze że te automaty ŚKUP drukują normalne bilety :D


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ceny biletu
Napisane: Pn 16.03.2015, 22:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 2.11.2008, 11:52
Posty: 845
Lokalizacja:
Bytom - Miechowice
lgor napisał(a):
Nie spotkałem się z autobusem, który by nie miał zamontowanego ŚKUPa.

Są takie, tramwaje też się trafią : P


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ceny biletu
Napisane: Pn 16.03.2015, 23:18 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
lgor napisał(a):
Nie spotkałem się z autobusem, który by nie miał zamontowanego ŚKUPa. A jaki czas jest na zrealizowanie tego unijnego dofinansowania na ŚKUP? Dobrze że te automaty ŚKUP drukują normalne bilety :D

Chooopie co ty wogóle mówisz ? W MZKP nie ma wogóle. W KZK GOP też jest sporo braków. Powód ? Oczywisty i był do przewidzenia - wszechobecny burdel. Oni nad niczym nie panują to i z kasownikami nie mogło być inaczej. Pojawiają się nowe przetargi, nowe autobusy i już jest problem.

_________________
"Gdy debil nie wie, że jest debilem to ma przewalone.." G. Tabor :D


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ceny biletu
Napisane: Wt 17.03.2015, 2:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 25.04.2010, 8:49
Posty: 985
Lokalizacja:
Łaziska Górne
Meteor nawet z kilku aut które przeniósł na Tychy nie zdemontował tego całego osprzętu, na pewno mają go Gniot #865, któreś Conecto i Solaris #666.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ceny biletu
Napisane: Wt 17.03.2015, 9:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 11.12.2008, 22:47
Posty: 2927
adam86 napisał(a):
Na dowody musisz sobie poczekać. Jak nie chcesz nie musisz czytać, a juz tym bardziej komentować.

To wyjaśnij mi po co rzucasz słowa na wiatr udając świetnie poinformowanego? Ja też może tam słyszałem na jakiejś pętli, że "ŚKUPu nie uruchomią" i jakoś tego nie wypisuję, bo to bajki :)

_________________
Tak się zastanawiałem,
czy wpisanie naszej sieci tramwajowej
do UNESCO uchroniłoby przed likwidacją
kolejne linie.

- inż. Łukasz Klyszcz

To jest poważne forum

- użytkownik Forum Tramwajów Śląskich


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ceny biletu
Napisane: Śr 18.03.2015, 23:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Problem jest taki, że ja nie wypisuje bredni zasłyszanych na petli. Rusz główka i pomyśl trochę skąd tego typu informacje można pozyskać.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ceny biletu
Napisane: Śr 25.03.2015, 15:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 14.08.2011, 12:47
Posty: 226
Lokalizacja:
Jastrzębie-Zdrój
Tymczasem w jastrzębskim MZK na początku marca mówili, że e-karta ruszy pod koniec miesiąca. Ciekawe kiedy w końcu to wprowadzą. Na samym początku mówili chyba o połowie 2014 roku. Ceny póki co nie ulegną zmianie, ale e-karta oczywiście będzie liczyła przystanki a nie czas. Na szczęście dobówka pozostaje, ale w formie paragonu od kierowcy. Cennik e-biletów jednorazowych.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ceny biletu
Napisane: Wt 7.04.2015, 11:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 25.04.2010, 8:49
Posty: 985
Lokalizacja:
Łaziska Górne
Tak nie bardzo wiedziałem gdzie o tym napisać więc wklejam tutaj.
Profil NOL Tychy na Facebooku:
Cytuj:
MZK Tychy wprowadza bilety 5-minutowe

Już od 1 maja 2015r pasażerowie komunikacji MZK Tychy będą mogli korzystać z biletów 5 minutowych w autobusach i trolejbusach. Nowe bilety wystarczą na przejechanie 2-3 przystanków. Nie będzie zatem konieczności zakupu przez pasażera pełnego biletu na krótkich odcinkach.

Wprawdzie w kioskach nie pojawi się nowy nominał, a funkcję nowego biletu przejmie dodatkowo bilet 20-minutowy ulgowy za 1,50zł. Będzie on równocześnie spełniał funkcję biletu normalnego, ale na okres pięciu minut.

Bilety za 1,50zł będą również dostępne u kierowców autobusów i trolejbusów jeżdżących w sieci MZK Tychy, a także we wszystkich punktach sprzedaży tradycyjnych i nowoczesnych bezobsługowych (automaty biletowe).

Nowością od 1 maja 2015r będzie również bilet okresowy dla uczniów na pięć miesięcy.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ceny biletu
Napisane: Wt 7.04.2015, 16:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
Marcin Nawrot napisał(a):
Tak nie bardzo wiedziałem gdzie o tym napisać więc wklejam tutaj.
Profil NOL Tychy na Facebooku:
Cytuj:
MZK Tychy wprowadza bilety 5-minutowe

Już od 1 maja 2015r pasażerowie komunikacji MZK Tychy będą mogli korzystać z biletów 5 minutowych w autobusach i trolejbusach. Nowe bilety wystarczą na przejechanie 2-3 przystanków. Nie będzie zatem konieczności zakupu przez pasażera pełnego biletu na krótkich odcinkach.

Wprawdzie w kioskach nie pojawi się nowy nominał, a funkcję nowego biletu przejmie dodatkowo bilet 20-minutowy ulgowy za 1,50zł. Będzie on równocześnie spełniał funkcję biletu normalnego, ale na okres pięciu minut.

Bilety za 1,50zł będą również dostępne u kierowców autobusów i trolejbusów jeżdżących w sieci MZK Tychy, a także we wszystkich punktach sprzedaży tradycyjnych i nowoczesnych bezobsługowych (automaty biletowe).

Nowością od 1 maja 2015r będzie również bilet okresowy dla uczniów na pięć miesięcy.

O, to mi się podoba :-)

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ceny biletu
Napisane: Wt 7.04.2015, 19:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
Pytanie naiwnego:

Dlaczegóż w autobusach/tramwajach/trolejbusach żadnego z organizatorów KM (oprócz PKM Jaworzno) w GOPie nie ma automatów biletowych?

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ceny biletu
Napisane: Wt 7.04.2015, 19:58 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
A wyobrażasz to sobie w KZK GOP ? Ja jakoś nie. Oni sobie z prostymi rzeczami nie radzą. Zobacz jak wygląda ogarnianie tablic, które zostały odebrane, a nie działają. Wyobraź sobie teraz panowanie nad 1,5 tysiąca automatów, to by była jedna, wielka katastrofa.
W zasadzie PKMy mogły by same montować coś takiego z gotowymi biletami zamiast drukowanych, bo tego raczej nie mogą. Odciążyli by kierowców. Tylko po co skoro zysk mały, a stawka z GOPu i tak i tak jest, więc po co się starać ?

W PKM Jaworzno to wygląda dosyć inaczej niż w reszcie systemów. Tam PKM dostaje 3,90 za km i to on jest emitentem biletów, więc w jego interesie leży, żeby sprzedać jak najwięcej, by jak najwięcej dorzucić do kilometra. Dla miasta dopłata wychodzi dość drogo i mało to motywacyjne dla zmian, ale miasto ma bardzo stabilną pozycję w budżecie i święty spokój, że nagle wyskoczą gigantyczne dopłaty jak w KZK GOP w 2012 roku (?).

_________________
"Gdy debil nie wie, że jest debilem to ma przewalone.." G. Tabor :D


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ceny biletu
Napisane: Wt 7.04.2015, 22:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
P Śl napisał(a):
A wyobrażasz to sobie w KZK GOP ? Ja jakoś nie.


Ale tu nie chodzi o wyobraźnię, bo to sobie łatwo wyobrazić. Np. w Krakowie jeżdżą sobie autka Mobilisu z automatami, gdzie o dziwo przy zapłacie kartą obciąża cię nie Mobilis tylko... MPK.
Da się? Da się :P.

Cytuj:
to by była jedna, wielka katastrofa.


Tzn.? Automaty do Śkupa jakoś działają... Poza tym jakie 1500 sztuk? Chyba cię powaliło, że automat byłby w każdym autobusie i tramwaju ;). W tych co by był, to by był...

Cytuj:
Tylko po co skoro zysk mały, a stawka z GOPu i tak i tak jest, więc po co się starać ?


A moim zdaniem to takiemu przewoźnikowi zwisa i powiewa, czy ma w autobusie 1 fotel więcej, czy automat. Dostanie w wymaganiach, że musi, to będzie musiał :P. Najwyżej mu dopłacą do wozokm jak sobie zaśpiewa. W Krakowie wpisano w przetarg wymaganie "pojazd musi posiadać automat biletowy nie gorszy niż stosowane obecnie w pojazdach komunikacji miejskiej miasta Krakowa".

Cytuj:
Dla miasta dopłata wychodzi dość drogo i mało to motywacyjne dla zmian, ale miasto ma bardzo stabilną pozycję w budżecie i święty spokój, że nagle wyskoczą gigantyczne dopłaty jak w KZK GOP w 2012 roku (?).


A moim zdaniem przyczyna jest prozaiczna. Po prostu mając na uwadze różne grupy interesów oraz brak wszelkich postaw proaktywnych jest konserwowany maksymalnie archaiczny system dystrybucji biletów, plus archaiczna taryfa- co i tak nie stanowi przeciwwskazania- bardziej mentalnościowo be byłoby pozbawienie kierowców pewnych przychodów z biletów. Nie wiemy jednak o ile mogłaby wzrosnąć sprzedaż biletów w wyniku takiego rozszerzenia sprzedaży. Trudno opierać się o dzisiejsze dane, zwłaszcza, że bilet w automacie miałby jednak inną cenę i oferta też byłaby szersza.
Inna sprawa, że to naprawdę śmieszne- jedzie sobie takie T6, a tu motorniczy nagle bilety sprzedaje 2-3 osobom. Oczywiście przy kolejnej nie ma wydać, bo ta akurat płaci 20stką, a nad głową napis "w razie opóźnienia motorniczy ma prawo odmówić sprzedaży biletu", albo "motorniczy sprzedaje bilety za odliczoną gotówkę"- a bilety za 3,20, 3,80 i 4,80...
Tzn. co- chcę jechać tramwajem, jest niedziela, kiosk zamknięty, więc mam jak za komuny kupować bilety na zapas, bo jaśnie pan motorniczy mi nie sprzeda, bo jest 5 min po czasie, w dodatku trza zbierać 5-groszówki, bo może mi nie wydać... No kurna, jakaś paranoja- ale tym tramwajem jeździ przecież po 100-200 osób na kurs- nikt mi nie powie, że nie znajdą się chętni na zakup w automacie... Kartą płacąc np. w końcu XXI wiek mamy ;)

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ceny biletu
Napisane: Wt 7.04.2015, 23:17 

Dołączył(a): Nd 10.11.2013, 14:44
Posty: 902
Cytuj:
Automaty do Śkupa jakoś działają
Jeśli tą tragedię można nazwać działaniem to jestem święty...
Wczoraj chciałem kupić na Piotra Skargi 2 bilety. Najpierw nie chciał zadziałać ekran, dopiero mocniej docisnąłem całą dłonią ekran żeby wyłączył wygaszacz. Później wybrałem bilet. Póki co pierwszy jaki chciałem kupić bo można tylko pojedynczo. Chcę włożyć banknot - nie przyjął go, w ogóle nie pociągnął go tak jakby nie widział że próbuję go włożyć do otworu. Olałem, wrzucam monety. Monety przerzucił, wrócił do głównego ekranu i w tym momencie usłyszałem jak w moim 807 zamykają się drzwi, minutę później to samo zrobił 815. Następny dojazd za ponad pół godziny. Ostatecznie go olałem, poszedłem na D i dałem "do czapki". 4 minuty próby zakupu biletu. W Jaworznie w tym samym czasie spokojnie 2-3 osoby wyrobią się z kupnem biletu jeśli wiedzą co kliknąć a nie wsiadają pierwszy raz i zastanawiają się jak to działa.

Te automaty które odsłonili niedawno mają chyba nowsze oprogramowanie, można dodawać kilka biletów i dopiero na koniec zapłacić albo kupić też bilety MZK Tychy. Technicznie działają lepiej bo jeszcze nie miałem problemów z przyjęciem pieniędzy ale za to działają tak wolno jak najtańsze chińskie tablety z Androidem na wyprzedażach w marketach.

Jeśli tak samo miałyby działać automaty w pojazdach to zdecydowanie podziękuję. Zanim zdążyłbym kupić bilet to już dojechałbym do celu podróży.

Cytuj:
Nie wiemy jednak o ile mogłaby wzrosnąć sprzedaż biletów w wyniku takiego rozszerzenia sprzedaży.
Wszystko zależałoby zapewne od linii na której jeździ pojazd z automatem ;) W takich rejonach jak Lipiny, Niwka, prawie cała Ruda Śląska ludzie już się nauczyli że kanarów tam nie spotkają i biletów nie kasują. W T26 wieczorami, szczególnie w weekendy kasowniki przez całą drogę (przy obecnej trasie) są użyte może z 5 razy na kurs. W życiu nie widziałem też żeby ktoś kupował bilet u motorniczego. Wstawienie biletomatów pewnie by niewiele zmieniło. A czasem i mogłyby przynosić straty jakby "ekipa prawilnych ziomusi" wpadła i wyrzuciła go przez drzwi bo się nie spodobał :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ceny biletu
Napisane: Śr 8.04.2015, 7:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
nemo333 napisał(a):
Jeśli tak samo miałyby działać automaty w pojazdach to zdecydowanie podziękuję. Zanim zdążyłbym kupić bilet to już dojechałbym do celu podróży.


W Krakowie w jakiś piątek w całym mieście nie działał żaden automat (w tym padły wszystkie terminale KKM) oprócz tych starszego typu, bez obsługi kart. I jakoś nikt od tego nie umarł. Po prostu w takim wypadku robi się jakąś opcję awaryjną i tyle. Np. kierowca będzie sprzedawał wtedy tylko bilety za 5 zł obowiązujące np. na 2 przejazdy i tyle. Jak chcesz coś innego to idziesz do kiosku.

Cytuj:
W życiu nie widziałem też żeby ktoś kupował bilet u motorniczego. Wstawienie biletomatów pewnie by niewiele zmieniło. A czasem i mogłyby przynosić straty jakby "ekipa prawilnych ziomusi" wpadła i wyrzuciła go przez drzwi bo się nie spodobał :)


Tak jakby w innych miastach nie mieli takich problemów- na Pradze w Wawie, czy na Dębcu, albo innej Nowej Hucie wielokrotnie kontrolerzy dostali po zębach, a w tramwajach i autobusach leciały szyby. Poza tym taki automat można tak wycenić, by to nie była "mała szkodliwość czynu" :P. Inna sprawa, że w marketingu jest tak, że dostępność towaru czasem determinuje sprzedaż.
A tak nawiasem to chyba wynaleziono kiedyś coś takiego jak ubezpieczenia?

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1801 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 81, 82, 83, 84, 85, 86, 87 ... 91  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności