Teraz jest Cz 28.03.2024, 13:03

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1801 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 91  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: Ceny biletu
Napisane: Śr 8.04.2015, 8:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 11.12.2008, 22:47
Posty: 2927
nemo333 napisał(a):
Cytuj:
Automaty do Śkupa jakoś działają
Jeśli tą tragedię można nazwać działaniem to jestem święty...
Wczoraj chciałem kupić na Piotra Skargi 2 bilety. Najpierw nie chciał zadziałać ekran, dopiero mocniej docisnąłem całą dłonią ekran żeby wyłączył wygaszacz. Później wybrałem bilet. Póki co pierwszy jaki chciałem kupić bo można tylko pojedynczo. Chcę włożyć banknot - nie przyjął go, w ogóle nie pociągnął go tak jakby nie widział że próbuję go włożyć do otworu. Olałem, wrzucam monety. Monety przerzucił, wrócił do głównego ekranu i w tym momencie usłyszałem jak w moim 807 zamykają się drzwi, minutę później to samo zrobił 815. Następny dojazd za ponad pół godziny. Ostatecznie go olałem, poszedłem na D i dałem "do czapki". 4 minuty próby zakupu biletu. W Jaworznie w tym samym czasie spokojnie 2-3 osoby wyrobią się z kupnem biletu jeśli wiedzą co kliknąć a nie wsiadają pierwszy raz i zastanawiają się jak to działa.

Te automaty które odsłonili niedawno mają chyba nowsze oprogramowanie, można dodawać kilka biletów i dopiero na koniec zapłacić albo kupić też bilety MZK Tychy. Technicznie działają lepiej bo jeszcze nie miałem problemów z przyjęciem pieniędzy ale za to działają tak wolno jak najtańsze chińskie tablety z Androidem na wyprzedażach w marketach.


Zastanawiam się, o co chodzi. Wczoraj chciałem kupić na Piotra Skargi bilet i normalnie wszystko zadziałało, przyjął gotówkę jak trzeba i sprawa została załatwiona bardzo szybko. Nowe automaty akurat bardzo sobie chwalę. A Ty mam wrażenie jeździsz sobie po świecie komunikacją miejską i szukasz problemów :D Moim jedynym problemem było przyjmowanie płatności kartą parę dni temu przez trochę dłuższy czas niż zwykle, ale terminale akurat są kapryśne nie z winy KZK GOP.

_________________
Tak się zastanawiałem,
czy wpisanie naszej sieci tramwajowej
do UNESCO uchroniłoby przed likwidacją
kolejne linie.

- inż. Łukasz Klyszcz

To jest poważne forum

- użytkownik Forum Tramwajów Śląskich


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ceny biletu
Napisane: Śr 8.04.2015, 19:26 

Dołączył(a): Pt 18.03.2005, 22:44
Posty: 62
Lokalizacja:
Mikołów
Rozszerzając informację o zmianach w tyskiej taryfie, za stroną MZK, poza biletem 5 minutowym:

Cytuj:
wprowadzono do oferty dwa nowe bilety okresowe:
- bilet kwartalny K-1 (normalny 236 zł i ulgowy 118 zł),
- półroczny trasowany bilet szkolny SZP w cenie 150 zł
- obniżono ceny biletów uprawniających do przejazdu linią przyspieszoną (bilet jednorazowy: normalny 6 zł i ulgowy 3 zł; dopłata: normalna 3 zł i ulgowa 1,50 zł),
- rozszerzono zakres obowiązywania dodatku taryfowego skierowanego w szczególności do dzieci i młodzieży. W nowym brzmieniu, rodzice, dziadkowie lub prawni opiekunowie posiadający normalne bilety okresowe, będą mogli bezpłatnie przewozić dziecko/ci lub wnuka/ki w wieku do 16 roku dodatkowo także w dniach ferii zimowych przypadających dla województwa śląskiego a także w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia (wakacje),
- rozszerzono zakres obowiązywania wszystkich biletów okresowych (miesięcznych) także o linie dodatkowe (cmentarne)

Dodatkowo wprowadza się do sprzedaży przez kierowców bilet o nominale 1,50 zł. Bilet ten lub jego wielokrotność będą umożliwiały pasażerowi podróż do 5 lub 20 minut a także przejazdu linią przyspieszoną.

_________________
Masz bilety autobusowe? Nie wyrzucaj :) Skontaktuj się ze mną...
http://www.polskiebilety.pl


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ceny biletu
Napisane: Śr 8.04.2015, 20:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Daro85 napisał(a):

Tak jakby w innych miastach nie mieli takich problemów- na Pradze w Wawie, czy na Dębcu, albo innej Nowej Hucie wielokrotnie kontrolerzy dostali po zębach, a w tramwajach i autobusach leciały szyby. Poza tym taki automat można tak wycenić, by to nie była "mała szkodliwość czynu" :P. Inna sprawa, że w marketingu jest tak, że dostępność towaru czasem determinuje sprzedaż.
A tak nawiasem to chyba wynaleziono kiedyś coś takiego jak ubezpieczenia?

Boże, przecież to są bzdury i jakieś wydumane problemy. BTW, nie istnieje nic takiego jak "mała szkodliwość czynu".


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ceny biletu
Napisane: Śr 8.04.2015, 20:26 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 14.01.2010, 18:58
Posty: 2091
Lokalizacja:
Oś. Rechabilitacji Czenstochowska Cmętarz
Cytuj:
przy zapłacie kartą obciąża cię nie Mobilis tylko... MPK.


W Warszawie swego czasu dostałem urocze 1/3 kartonika w automacie, papióru nie stykło. Przeszedłem się do pobliskiego POPu (BTW standardy obsługi klienta przypominały bardziej geszeft z dopalaczami niż placówkę instytucji samorządowej, w KZK może jakość informacji jest gorsza, ale nikt z bomby nie przechodzi na "ty"), wykaligrafowałem uwagi, a po 28 dniach dostałem pisemko - że to sprawa dla Mennicy, właściciela automatu, nie ZTMu.

_________________
"Ponadto informujemy, że turyści którzy nie będą chcieli skorzystać z karty ŚKUP mogą podróżować na podstawie biletów w taryfie strefowo – czasowej np. bilety w cenie 4,80 zł normalny i 2,40 zł ulgowy." - KZK GOP - oficjalny profil


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ceny biletu
Napisane: Śr 8.04.2015, 20:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
inżinier napisał(a):
że to sprawa dla Mennicy, właściciela automatu, nie ZTMu.


Pewnie co kraj to obyczaj, w Krakowie jak padły automaty, to niemal wszystkie ;).

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ceny biletu
Napisane: Śr 8.04.2015, 22:54 

Dołączył(a): So 5.10.2013, 13:20
Posty: 291
Zbaczając lekko z tematu, w Chorzowie otwiera się kolejny POP. Na Rynku przy skrzyżowaniu z odnogą Katowickiej (w zabudowaniach po lewej stronie od przystanku Rynek dla 92/820/830 w kier. Bytomia).


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ceny biletu
Napisane: Pn 13.04.2015, 17:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 14.08.2011, 12:47
Posty: 226
Lokalizacja:
Jastrzębie-Zdrój
Dziennik Zachodni postanowił chyba wywołać burzę w szklance wody: Autobusy i tramwaje KZK GOP za darmo? Bezpłatna komunikacja miejska to fakt. Na co czekamy?
Najlepsze jest to, że ludzie myślą że bezbiletowa komunikacja w Żorach funkcjonuje co najmniej dobrze. Faktycznie, to widać np. na zdjęciu wykonanym przez Adama:
Obrazek
Z SIWZ niewiele ma to wspólnego, z komfortem też.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ceny biletu
Napisane: Pn 13.04.2015, 19:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 25.04.2010, 8:49
Posty: 985
Lokalizacja:
Łaziska Górne
Ale zwykłym pasażerom wystarcza. Grunt, że darmowe. Żory są same sobie winne takiej sytuacji bo gdyby kwartet dostał kilka tysięcy kary to może by im się odechciało takich numerów a tak to skoro UM nic nie widzi to i oni mają to gdzieś, u nas w MZK Tychy jest to samo.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ceny biletu
Napisane: Pn 13.04.2015, 19:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 14.08.2011, 12:47
Posty: 226
Lokalizacja:
Jastrzębie-Zdrój
Skoro wystarcza to po co zapowiedzi większych autobusów (pewnie coś ze wschodu albo jakieś truchło V-BUSa) i częstszych kursów? No i gdzie informacja o kosztach tych zmian?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ceny biletu
Napisane: Wt 14.04.2015, 15:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 25.04.2010, 8:49
Posty: 985
Lokalizacja:
Łaziska Górne
Zapowiedzi większych autobusów bo ludzie się nie mieszczą w Kapenach. Pewnie ZAZy pójdą na 01 i 02 a inne linie się obsadzi czymś większym. Stawiam na MAZy 103 lub 203 ew. coś z rodziny Isuzu czy innych tego typu wynalazków. Chociaż nie zdziwiłbym się, gdyby tymi większymi autobusami okazały się Mercedesy O405, Setra czy Neoplany stojące na okrężnej, wszak pomalować je tylko na biało i okleić wystarczy, SIWZ ich mało interesuje.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ceny biletu
Napisane: Wt 14.04.2015, 18:29 

Dołączył(a): Wt 1.05.2007, 18:56
Posty: 2994
Marcin Nawrot napisał(a):
Zapowiedzi większych autobusów bo ludzie się nie mieszczą w Kapenach. Pewnie ZAZy pójdą na 01 i 02 a inne linie się obsadzi czymś większym. Stawiam na MAZy 103 lub 203 ew. coś z rodziny Isuzu czy innych tego typu wynalazków. Chociaż nie zdziwiłbym się, gdyby tymi większymi autobusami okazały się Mercedesy O405, Setra czy Neoplany stojące na okrężnej, wszak pomalować je tylko na biało i okleić wystarczy, SIWZ ich mało interesuje.

SIWZ nie określało chyba większych pojazdów więc to co wyjedzie będzie efektem uzgodnień (aneksu) UM w Żorach z firmą A21.
A darmową komunikację na obszarze KZK GOP to chyba władze Rudy Śląskiej obiecały więc pożyjemy zobaczymy, hehe


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ceny biletu
Napisane: Wt 14.04.2015, 20:17 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 14.08.2011, 12:47
Posty: 226
Lokalizacja:
Jastrzębie-Zdrój
lgor napisał(a):
SIWZ nie określało chyba większych pojazdów więc to co wyjedzie będzie efektem uzgodnień (aneksu) UM w Żorach z firmą A21.

SIWZ wrzucał wszystkie autobusy do jednego wora - nie było górnej ilości miejsc, długości czy jakiegokolwiek podziału na tabor A, B, C. Zamawiającym jest MZK Jastrzębie, więc zapewne to oni widnieją we wszystkich papierach chociaż UM jest pełnomocnikiem. Szkoda że w BIP MZK i UM nie ma treści owych "tajnych" aneksów (o ile istnieją).


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ceny biletu
Napisane: Cz 8.10.2015, 16:07 

Dołączył(a): Pt 14.09.2007, 16:05
Posty: 232
Lokalizacja:
Jaworzno
Od 30 listopada zmiana taryfy biletowej PKM Jaworzno.
http://www.pkm.jaworzno.pl/www/2015/10/ ... biletowej/


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ceny biletu
Napisane: Cz 8.10.2015, 21:02 

Dołączył(a): Nd 10.11.2013, 14:44
Posty: 902
Cytuj:
Z satysfakcją informujemy o korzystnej dla Pasażerów zmianie w Cenniku Opłat!


No, bardzo korzystnej, jadąc do Chrzanowa na noc do tej pory za 10 zł dojeżdżałem wieczorem i wracałem popołudniu, teraz muszę kupić drugi bilet, za tą samą cenę ale już 2 razy muszę biegać do automatu i kupować. Sporą korzyścią byłoby obniżenie ceny dotychczasowego biletu 24h zostawiając jego dotychczasowe uprawnienia.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ceny biletu
Napisane: Cz 8.10.2015, 21:08 

Dołączył(a): Pt 14.09.2007, 16:05
Posty: 232
Lokalizacja:
Jaworzno
nemo333 napisał(a):
Cytuj:
Z satysfakcją informujemy o korzystnej dla Pasażerów zmianie w Cenniku Opłat!


No, bardzo korzystnej, jadąc do Chrzanowa na noc do tej pory za 10 zł dojeżdżałem wieczorem i wracałem popołudniu, teraz muszę kupić drugi bilet, za tą samą cenę ale już 2 razy muszę biegać do automatu i kupować. Sporą korzyścią byłoby obniżenie ceny dotychczasowego biletu 24h zostawiając jego dotychczasowe uprawnienia.


Takich pasażerów jest promil.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ceny biletu
Napisane: Cz 8.10.2015, 21:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
nemo333 napisał(a):
Cytuj:
Z satysfakcją informujemy o korzystnej dla Pasażerów zmianie w Cenniku Opłat!


No, bardzo korzystnej, jadąc do Chrzanowa na noc do tej pory za 10 zł dojeżdżałem wieczorem i wracałem popołudniu, teraz muszę kupić drugi bilet, za tą samą cenę ale już 2 razy muszę biegać do automatu i kupować. Sporą korzyścią byłoby obniżenie ceny dotychczasowego biletu 24h zostawiając jego dotychczasowe uprawnienia.


MegaROTFL!

PKM&WPK napisał(a):
Takich pasażerów jest promil.


Daj spokój, ja jakbym miał biegać dwa razy do automatu, to już bym kupił jednorazówkę za każdym razem i trochę przyoszczędził, ale są ludzie racjonalni i są ludzie nieracjonalni, nic na to nie poradzisz ;-)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ceny biletu
Napisane: Cz 8.10.2015, 21:39 

Dołączył(a): Pt 14.09.2007, 16:05
Posty: 232
Lokalizacja:
Jaworzno
YoMaHa napisał(a):
nemo333 napisał(a):
Cytuj:
Z satysfakcją informujemy o korzystnej dla Pasażerów zmianie w Cenniku Opłat!


No, bardzo korzystnej, jadąc do Chrzanowa na noc do tej pory za 10 zł dojeżdżałem wieczorem i wracałem popołudniu, teraz muszę kupić drugi bilet, za tą samą cenę ale już 2 razy muszę biegać do automatu i kupować. Sporą korzyścią byłoby obniżenie ceny dotychczasowego biletu 24h zostawiając jego dotychczasowe uprawnienia.


MegaROTFL!

PKM&WPK napisał(a):
Takich pasażerów jest promil.


Daj spokój, ja jakbym miał biegać dwa razy do automatu, to już bym kupił jednorazówkę za każdym razem i trochę przyoszczędził, ale są ludzie racjonalni i są ludzie nieracjonalni, nic na to nie poradzisz ;-)

Z tą różnicą, że w Jaworznie wg nowej taryfy bilet dzienny będzie opłacał się już zamiast dwóch biletów jednorazowych :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ceny biletu
Napisane: Pt 9.10.2015, 7:34 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
PKM&WPK napisał(a):
YoMaHa napisał(a):
nemo333 napisał(a):
Cytuj:
Z satysfakcją informujemy o korzystnej dla Pasażerów zmianie w Cenniku Opłat!
No, bardzo korzystnej, jadąc do Chrzanowa na noc do tej pory za 10 zł dojeżdżałem wieczorem i wracałem popołudniu, teraz muszę kupić drugi bilet, za tą samą cenę ale już 2 razy muszę biegać do automatu i kupować. Sporą korzyścią byłoby obniżenie ceny dotychczasowego biletu 24h zostawiając jego dotychczasowe uprawnienia.
MegaROTFL!
PKM&WPK napisał(a):
Takich pasażerów jest promil.
Daj spokój, ja jakbym miał biegać dwa razy do automatu, to już bym kupił jednorazówkę za każdym razem i trochę przyoszczędził, ale są ludzie racjonalni i są ludzie nieracjonalni, nic na to nie poradzisz ;-)
Z tą różnicą, że w Jaworznie wg nowej taryfy bilet dzienny będzie opłacał się już zamiast dwóch biletów jednorazowych :)
W opisywanym przypadku już nie, z racji przekroczenia północy. Aczkolwiek faktycznie promocja jest gigantyczna, strasznie jestem ciekawy, jak zachowa się sprzedaż. W dotychczasowej działalności tylko raz spotkałem się z sytuacją, gdzie dobówka była tańsza niż dwie jednorazówki. Jesteście wielcy ;-)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ceny biletu
Napisane: Nd 25.10.2015, 10:55 

Dołączył(a): So 24.10.2015, 18:15
Posty: 1
W każdym z miast są problemy z automatami, żeby kupić bilet, mieszkałem 10 lat we Wrocławiu, potem przeprowadziłem się do Katowic, mieszkam tutaj już 5 lat. We Wrocławiu nie raz kupując bilet wcięło mi pieniądze i nie było ani biletu ani pieniędzy - najlepiej wybierać miejsca, gdzie jest dużo ludzi, bo wtedy raczej automaty działają, bo jest duże zapotrzebowanie na bilety, każdy co chwile kupuje. Teraz raczej pilnują tego, żeby każdy automat działał, bo jest dużo skarg. Człowiek sprawiedliwie chce kupić bilet, a jeszcze wcina mu pieniądze, to jest dopiero porażka, już nie mówię o tym, że jeszcze jeżdżąc przez to na gapę, można zapłacić surową karę. A co do cen biletów to raczej wszędzie są takie same. chyba, że teraz się pozmieniało. Ale mam nadzieję, że już ten problem nie będzie mnie dotyczyć, bo w niedługim czasie przerzucam się na samochód.

_________________
Obrazek


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Ceny biletu
Napisane: Nd 25.10.2015, 13:09 

Dołączył(a): Śr 14.11.2012, 0:01
Posty: 73
Lokalizacja:
Sosnowiec
witoldw napisał(a):
A co do cen biletów to raczej wszędzie są takie same. chyba, że teraz się pozmieniało. Ale mam nadzieję, że już ten problem nie będzie mnie dotyczyć, bo w niedługim czasie przerzucam się na samochód.

Co do tego że ceny biletów są wszędzie takie same, to się grubo mylisz. Nie byłem wszędzie, ale tam gdzie byłem to w GOP są one jednymi z najwyższych w porównaniu z jakością komunikacji miejskiej. Kilka lat mieszkałem w Krakowie i tutaj mogę to najlepiej porównać. Jeśli chodzi o bilety jednorazowe, to Kraków najtańszy bilet ważny 20 minut kosztuje 2,80 zł; GOP bilet ważny 15 minut 3,20 zł. Następny próg to cena taka sama - 3,80 zł, tyle że w Krakowie taki bilet jest ważny 40 minut, a w GOP 30 min. W GOP tańszy jest bilet godzinny - 4,80 zł, Kraków 5 zł.
W biletach miesięcznych też jest spora różnica. W Krakowie za bilet miesięczny na wszystkie linie miejskie płaciłem 89 zł, obecnie w GOP za taki bilet na jedno miasto i tylko na autobusy płacę 110 zł. O jakości komunikacji w Krakowie w porównaniu z GOP nie będę nawet wspominał.
Do tego dodam tylko, że w przypadku jak autobus czy tramwaj nie przyjedzie, można zadzwonić na infolinię MPK, gdzie uzyska się informacje czy pojazd jest opóźniony czy z jakiś powodów nie przyjedzie i przynajmniej wiem czy jest sens czekać. Infolinia jest czynna 24 godziny 7 dni w tygodniu. Do KZK GOP po godz. 18 i w weekendy się nie dodzwonisz.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1801 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 82, 83, 84, 85, 86, 87, 88 ... 91  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności