Teraz jest Cz 28.03.2024, 19:43

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3185 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 160  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 25.08.2008, 20:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
butthead napisał(a):
adam86 napisał(a):
A czym ma się ona od normalnej kasy różnić?
Ma sprzedawać tylko bilety (N, 37%) na regionalki w dniu wyjazdu na obszarze województwa. Taki ręczny automat ;)

Przeciez cały czas jest taka jedna co sprzedaje ino do 100 km.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 26.08.2008, 5:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 17.04.2006, 10:32
Posty: 56
Lokalizacja:
Czeladź
adam86 napisał(a):
Przeciez cały czas jest taka jedna co sprzedaje ino do 100 km.

No i właśnie chyba tę przerobili na SZOP-a. Poza tym, w szybkiej kasie dostaniesz tylko bilet na przejazd w jedną stronę - powrotnego już nie. A same SZOP-y to inicjatywa odgórna Biura Marketingu Centrali Przewozów Regionalnych.

_________________
Pozdrawiam, Mariusz Herchold


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 26.08.2008, 13:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Helmie napisał(a):
No i właśnie chyba tę przerobili na SZOP-a. Poza tym, w szybkiej kasie dostaniesz tylko bilet na przejazd w jedną stronę - powrotnego już nie. A same SZOP-y to inicjatywa odgórna Biura Marketingu Centrali Przewozów Regionalnych.

Co za bzdura. ja znam dalece prostsza metodę na zlikwidowanie kolejek, niż wymyslanie jakiś chwytliwych hasełek.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 26.08.2008, 13:33 

Dołączył(a): Pn 15.12.2003, 18:58
Posty: 4384
Lokalizacja:
z Tarnowskich Gór
adam86 napisał(a):
Co za bzdura. ja znam dalece prostsza metodę na zlikwidowanie kolejek, niż wymyslanie jakiś chwytliwych hasełek.
No to bierz się waść do roboty, społeczeństwo czeka. :P Produkowaniem setek komentarzy na forum świata nie uzdrowisz. :P


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 29.08.2008, 20:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 14.08.2007, 21:34
Posty: 276
Lokalizacja:
Halymba
Kurcze... ta taryfa mnie zaskoczyła i jestem pod wrażeniem :-)

Teraz aż się prosi wznowić przewozy pasażerskie. Widziałbym takie połączenia:
1) Rybnik - Gliwice (priorytet)
2) Rybnik - Makoszowy - Kochłowice - Katowice Ligota
3) Gliwice - Makoszowy - Kochłowice - Katowice Ligota (priorytet)
4) Rybnik - Makoszowy - Kochłowice - Załężę - Katowice
5) Gliwice - Makoszowy - Kochłowice - Załężę - Katowice
Takie moje marzenie :-)
Przy okazji koordynacja pociągów do Ligoty z pociągami do Tychy Miasto itp.

_________________
Kaj tyn Ikarus na uoziym dwa?
A kaj ta Zibena z Bipom do Zwardůnia?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 29.08.2008, 22:29 

Dołączył(a): Pn 15.10.2007, 21:01
Posty: 41
Lokalizacja:
DG/Oświęcim/Jawiszowice
Z początku też byłem zadowolony. Z początku...
1. To już chyba większość napisała = Ząbkowice, Sikorka
2. Ciężkowice
3. Nowy Bieruń, Oświęcim
    Gdyby strefę przedłużono do którejś z tych stacji strefę dostanie się do Oświęcimia za 3 złote byłoby jak najbardziej możliwe (ewentualnie +2,40 za 500...) Ale tak? Cena 3 zł + Chełm Śląski - Oświęcim 3 zł + autobus na miasto... Miesięczny 40,80 + 39,78 = 79,58 + miesięczny po Oświęcimiu, albo 500... Bez sens. Ale przede wszystkim Bieruń, bezsprzecznie to Śląsk

4. Mając taką ofertę mogliby pomyśleć o reaktywacjach i nowych trasach = (Mysłowice)-Lędziny-Tychy, Strzemieszyce Północne-Huta Katowice-Gołonóg, Sosnowiec Główny-Kazimierz usw.

_________________
Цукерочок


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 31.08.2008, 0:26 

Dołączył(a): Śr 3.09.2003, 23:38
Posty: 2165
Lokalizacja:
Katowice
shinkadamo napisał(a):
Teraz aż się prosi wznowić przewozy pasażerskie.

<skrót>

Takie moje marzenie :-)

Moje też, z tym, że mam wątpliwości, co do relacji Rybnik - Gliwice. Trasa ta jest tak pokręcona, że nie sądzę, by dało się na niej uzyskać krótszy, lub nawet porównywalny czas jazdy względem autobusu. Co do pozostałych - oczywiście, ze mogłyby stanowić fragment sieci szybkiej kolei miejskiej w naszym regionie stanowiącej "kręgosłup" całej sieci komunikacyjnej GOP. Wymaga, to niestety bardzo dużych inwestycji, przede wszystkim w celu doprowadzenia torowisk do stanu w którym pociągi mogłyby rozwijać duże prędkości. Do tego dochodzi potrzeba odbudowy ( co w praktyce przekłada się najczęściej na budowę od podstaw ) stacji. Przedtem jednak konieczne jest wprowadzenie wspólnego biletu dla wszystkich rodzajów komunikacji. Utworzenie tego systemu strefowo-czasowego przez PKP mogłoby stanowić jakiś punkt wyjścia w tym kierunku i aż trochę to zaskakujące, że ten pierwszy krok tworzy kolej, a nie KZK GOP. Obawiam się jednak, że na razie nikt na kolei nawet nie myśli o tym, by system ten miał być jakimś zalążkiem zintegrowanego systemu biletowego całej komunikacji w regionie.
CUKEROCHOK napisał(a):
1. To już chyba większość napisała = Ząbkowice, Sikorka
2. Ciężkowice
3. Nowy Bieruń, Oświęcim

Ja bym dodał nawet Zawiercie. Być może przy takim rozszerzeniu konieczne byłyby cztery strefy.
Nowy Bieruń i Oświęcim - też jestem za, ale moim zdaniem najpierw, to powinny tam zacząć jeździć pociągi, bo te których liczbę kursów dziennie można zliczyć na palcach jednej ręki i poruszające sie z prędkością godną kolei przełomu XIX/XXw trudno traktować poważnie.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 1.09.2008, 22:02 

Dołączył(a): Pn 15.10.2007, 21:01
Posty: 41
Lokalizacja:
DG/Oświęcim/Jawiszowice
I co? Nikt nie jechał dzisiaj na tym bilecie? Ja to przeżyłem... Oczywiście byłem pierwszą osobą na dworcu (-ach) która kupiła ten bilet. I nie obyło się bez pomyłek: mimo że w DG, dziwnie uprzejma zresztą, pani wybiła wszystko tak jak chciałem to dostałem bilet na strefę A. (W obydwóch kasach, tj. w DG i Oświęcimiu po wpisaniu strefy C bilet drukuje się na A.) Ale zaryzykowałem i pojechałem i zajechałem do Oświęcimia za 1,89 z przesiadką w głównych Katosach. Z powrotem było już gorzej. Kasjerka niezbyt uprzejmie stwierdziła, że nie umie takiego biletu wydrukować i go nie wydrukuje. Po prośbach udało się ją namówić. Znowu strefa A, ale nic. Konduktorzy pierwszy raz na oczy widzieli, trochę dłużej się przyjrzeli i nie zwrócili uwagi na strefę.
Więc przynajmniej na razie: DG - Oświęcim za 1,89/3 zł! Granica na Chełmie Wielkim się nie kończy... Dzisiaj i do Częstochowy za 3 zł?
Aha! Jeśli nie podacie godziny od kiedy pociąg zaczyna obowiązywać dostaniecie bilet ważny dwie godziny od 00:00

_________________
Цукерочок


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 1.09.2008, 23:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 19.07.2006, 19:56
Posty: 400
Lokalizacja:
Chorzów
A w Chorzowie Batorym wszystko wynikło bardzo pomyślnie. Pani ładnie zapytała na ile i na które strefy chcę bilet oraz zapytała o porę rozpoczęcia planowanej podróży. Przejechałem się z Chorzowa Batorego przez Gliwice, Bytom do Katowic (pociągami nr 27 -> 88442 -> 64940).

_________________


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 2.09.2008, 15:41 

Dołączył(a): So 8.03.2008, 17:33
Posty: 111
Lokalizacja:
Dąbrowa Górnicza Gołonóg
Szkoda, że zapomniano, aby do strefy C dołączyć linię Ząbkowice-Szczakowa. Ale skoro aż 3 pary pociągów ustawiono pod kolejarzy, to nic dziwnego, że nie zrobiono tam biletów strefowych dla zwykłego śmiertelnika...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 2.09.2008, 16:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 12.07.2008, 21:52
Posty: 1245
Lokalizacja:
Chełm Śląski
taryfa najwyraźniej jest niezrozumiała dla pasażerów. Dzisiaj na stacji w Chełmie gość kupował bilet na dwie strefy, mimo iż do Katowic. Nie wiem czy kierownik wyprowadził z błędu klienta.

Co do "ustawienia" pociągów pod kolejarzy: większość pociągów na linii R149 jest ustawiona, a nawet niektóre zatrzymuje się pod nastawnią w Kosztowach (w końcu ex służbowy)

_________________
Jeżeli ktoś żyje z tego, że zwalcza wroga, jest zainteresowany tym, aby wróg pozostał przy życiu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 2.09.2008, 21:06 

Dołączył(a): Wt 2.09.2008, 19:04
Posty: 10
Lokalizacja:
Imielin
rustsaltz napisał(a):
taryfa najwyraźniej jest niezrozumiała dla pasażerów. Dzisiaj na stacji w Chełmie gość kupował bilet na dwie strefy, mimo iż do Katowic. Nie wiem czy kierownik wyprowadził z błędu klienta.

Co do "ustawienia" pociągów pod kolejarzy: większość pociągów na linii R149 jest ustawiona, a nawet niektóre zatrzymuje się pod nastawnią w Kosztowach (w końcu ex służbowy)


Od stacji Chełm Śl. do stacji Katowice obowiązuje tylko jedna strefa .


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 3.09.2008, 17:50 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 12.07.2008, 21:52
Posty: 1245
Lokalizacja:
Chełm Śląski
butthead napisał(a):
Cudownie - pociągi jeżdżą głównie po to, żeby kolejarze mogli dojechać do "pracy" ;)


od dwóch dni jeżdżę pociągiem do szkoły i raczej kolejarze stanowią większość podróżnych. Notabene ktoś pisał, że komunikacja nocna służy dojazdom do domu pracowników KM. Najwyraźniej firmy ze swoich przywilejów korzystają


B@rtek25 napisał(a):
Od stacji Chełm Śl. do stacji Katowice obowiązuje tylko jedna strefa .


Koledze radzę przeczytać jeszcze raz przeczytać co (i po co) napisał. Choć zgodnie z rysunkiem przyklejonym w kiblu (nie wiem czy we wszystkich tak jest) z Chełmu do Katowic są strefy dwie, z racji nieprzejrzystości rysunku

_________________
Jeżeli ktoś żyje z tego, że zwalcza wroga, jest zainteresowany tym, aby wróg pozostał przy życiu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 3.09.2008, 19:42 

Dołączył(a): Wt 2.09.2008, 19:04
Posty: 10
Lokalizacja:
Imielin
rustsaltz napisał(a):
butthead napisał(a):
Cudownie - pociągi jeżdżą głównie po to, żeby kolejarze mogli dojechać do "pracy" ;)


od dwóch dni jeżdżę pociągiem do szkoły i raczej kolejarze stanowią większość podróżnych. Notabene ktoś pisał, że komunikacja nocna służy dojazdom do domu pracowników KM. Najwyraźniej firmy ze swoich przywilejów korzystają


B@rtek25 napisał(a):
Od stacji Chełm Śl. do stacji Katowice obowiązuje tylko jedna strefa .


Koledze radzę przeczytać jeszcze raz przeczytać co (i po co) napisał. Choć zgodnie z rysunkiem przyklejonym w kiblu (nie wiem czy we wszystkich tak jest) z Chełmu do Katowic są strefy dwie, z racji nieprzejrzystości rysunku



Wczoraj byłem w kasie biletowej w Mysłowicach by upewnić się jaki mam zakupić bilet np. okresowy ,czy na strefe tylko C , czy B C , po analizie kasjerka stwierdziła że tylko C !!!

W legendzie masz napisane jak byk obszar wspólnych stref B i C .


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 4.09.2008, 14:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 12.07.2008, 21:52
Posty: 1245
Lokalizacja:
Chełm Śląski
na stronie tak, w kiblu nie. Dzisiaj się upewniłem co do tego w w EN57-982. Miałeś szczęście, bo wczoraj pani w kasie w Mysłowicach nie potrafiła sprecyzować, ile kosztuje miesięczny na tę trasę

_________________
Jeżeli ktoś żyje z tego, że zwalcza wroga, jest zainteresowany tym, aby wróg pozostał przy życiu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 4.09.2008, 14:47 

Dołączył(a): Wt 2.09.2008, 19:04
Posty: 10
Lokalizacja:
Imielin
Ja jechałem kiblem 632 , i chciałem porównać mapke pomiędzy ulotką ,a tym co jest naklejone w kiblach .

Okazało sie ,że kibel 632 niema naklejonych reklam z mapką.

Co robi? /piotrekw


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 5.09.2008, 9:18 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 17.04.2006, 10:32
Posty: 56
Lokalizacja:
Czeladź
Ja również 1 września, jadąc na noc do pracy, postanowiłem skorzystać z taryfy aglomeracyjnej i okazało się, że żadna katowicka kasa nie jest w stanie wystawić takiego biletu. Oczywiście kasjerka wystawiła poświadczenie, więc można było bilet ten kupić u kierownika pociągu. Poza mną jeszcze jeden facet taki bilet u niego kupował. Jadąc wczoraj już normalnie w kasie dostałem bilet strefowy.

_________________
Pozdrawiam, Mariusz Herchold


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 6.09.2008, 21:16 

Dołączył(a): Śr 19.03.2008, 12:58
Posty: 981
Lokalizacja:
Bydgoszcz/Tarnowskie Góry
Matko... PKP mnie zaskoczyło. Dzisiaj na klatce na moim osiedlu w Tarnowskich Górach zastałem ulotki PKP reklamujące bilety strefowe. Czy kolej kiedyś wpadła na taki pomysł? Zaskoczenie totalne :)

Ale mama (dojeżdżająca do Katowic) z tego nie skorzysta, bo po prostu pociągów jest za mało (820 wygrywa). No i tyle na temat skuteczności reklamy.

_________________
Zgłoszenia błędów w komunikacji miejskiej - Warsztat napraw KZK GOP | Zobacz blog adas.jogger.pl


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 8.09.2008, 18:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 12.07.2008, 21:52
Posty: 1245
Lokalizacja:
Chełm Śląski
dzisiaj na tzw. dworcu w Katowicach PKP reklamowało swoją taryfę jakąś żenującą rymowanką.No totalna masakra.

Sprawdziłem, na dworcu wiszą rysunki prawidłowe, tylko w kiblach wiszą złe.

_________________
Jeżeli ktoś żyje z tego, że zwalcza wroga, jest zainteresowany tym, aby wróg pozostał przy życiu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 8.09.2008, 20:16 

Dołączył(a): Pn 15.10.2007, 21:01
Posty: 41
Lokalizacja:
DG/Oświęcim/Jawiszowice
Nie wiem czy to jest ok, ale kiedy mój pociąg nie jedzie, a drugi jest za 2 godziny strefówka powinna zachować ważność, a kiedy pociąg o 5.41 z Szopienic sobie nie jechał i musiałem czekać na 7.07 kierowniczka kazała mi kupić bilet! Czy to normalne?
Marzy mi się to (chociaż wiem, że to nie realne...) Rok 1997
Obrazek
Dopiero wtedy ten bilet ma jakiś sens, a nie jak jest dziś 5 par do tego kolejarskich i jedna z nich tylko od poniedziałku do piątku.

_________________
Цукерочок


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3185 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 160  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności