Teraz jest Cz 28.03.2024, 16:54

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3185 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154 ... 160  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: Przewozy Regionalne / Koleje Śląskie
Napisane: Cz 20.06.2013, 7:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 14.01.2010, 18:58
Posty: 2091
Lokalizacja:
Oś. Rechabilitacji Czenstochowska Cmętarz
Z moich obserwacji potwierdzonych artykułem 14:08 z Gliwic jest już regularnie obsługiwany klopem. Wrażenia zapachowo-oddechowe za Zabrzem niesamowite.

_________________
"Ponadto informujemy, że turyści którzy nie będą chcieli skorzystać z karty ŚKUP mogą podróżować na podstawie biletów w taryfie strefowo – czasowej np. bilety w cenie 4,80 zł normalny i 2,40 zł ulgowy." - KZK GOP - oficjalny profil


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Przewozy Regionalne / Koleje Śląskie
Napisane: Cz 20.06.2013, 21:54 

Dołączył(a): Śr 7.09.2005, 19:34
Posty: 162
Lokalizacja:
Sosnowiec
inżinier napisał(a):
Z moich obserwacji potwierdzonych artykułem 14:08 z Gliwic jest już regularnie obsługiwany klopem. Wrażenia zapachowo-oddechowe za Zabrzem niesamowite.

W tym kursie EN-57 jest wpisany w rozkład. Po przyjeździe do Częstochowy wraca do Łaz i tak kończy się jego dzienny obieg.
Wydaje mi się, że wszystkie kursy, które w rozkładzie liniowym KŚ pod numerem pociągu mają symbol roweru obsługiwane są tego typu taborem.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Przewozy Regionalne / Koleje Śląskie
Napisane: So 22.06.2013, 11:36 

Dołączył(a): So 14.11.2009, 12:21
Posty: 1085
Lokalizacja:
Gliwice
Wczoraj KŚ miały małe problemy.
Wracając z Częstochowy do Gliwic S1 pociągiem z godz. 16:52 od samego początku miałem - jak i reszta pasażerów - przygody. Elf 27WEb-003 uległ awarii - nie są mi znane przyczyny awarii, ani co było awarią - w każdym bądź razie szybko podstawiono jednostkę zastępczą w postaci FLIRTa EN75-001. Ścisk był okropny, tym bardziej, że tym pociągiem wracają ludzie z Częstochowy z pracy/szkoły etc. Tuż przed samym Porajem - w związku z remontem - staliśmy około 30 minut, aby przepuścić dwa pociągi KŚ jadące do Częstochowy. Podróż odbywała się ciężkich warunkach - ciasnota - chociaż klimatyzacja dawała z siebie ile tylko mogła, co pozwalało chociaż trochę zapomnieć o panującym tłoku. Do Gliwic pociąg dojechał z około 10 minutowym opóźnieniem, tak więc jakoś to przeszło. Co ważne zaraz po opuszczeniu częstochowskiego dworca "awaryjny" ELF ruszył.
Jeszcze jedna ważna rzecz. Ludzie nie potrafią myśleć. Kiedy czekaliśmy na przepuszczenie pociągów od strony Poraja do Częstochowy, część pasażerów, dla której Poraj był stacją docelową wysiadała z pociągu wprost na tory i przechodząc przez nie narażała siebie, ale także innych na tragiczne skutki. Na całe szczęście załoga pociągu uporała się i z tym problemem.

_________________
Nein, nein, nein. Das kann nicht sein! Um nüchtern kannst du nicht!
Midttrafik: Vi skal nok køre dig - Uczmy się!


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Przewozy Regionalne / Koleje Śląskie
Napisane: So 22.06.2013, 21:02 

Dołączył(a): Śr 7.09.2005, 19:34
Posty: 162
Lokalizacja:
Sosnowiec
Bocznice w Katowicach muszą być chyba totalnie przeładowane. Oto bowiem w dniu dzisiejszym ok. 17-tej widziałem jak skład 4 wagony CD + lok z opuszczonym pantografem odpoczywał sobie na bocznicy Sosnowcu. Z kartek na drzwiach wynikało, że obsługiwał trasę Katowice-Zwardoń


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Przewozy Regionalne / Koleje Śląskie
Napisane: So 22.06.2013, 22:27 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
http://www.tvs.pl/45250,tychy_beda_musi ... askie.html - no to mamy pierwsze efekty planu ratunkowego w Kolejach Śląskich, autorom pomysłu ograniczeń naruszających trwałość inwestycji unijnych gratuluję sukcesu


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Przewozy Regionalne / Koleje Śląskie
Napisane: Nd 23.06.2013, 20:02 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
Koleje Śląskie po raz kolejny mnie zaskoczyły: w automatach na dworcu w Katowicach nie da się kupić biletu na przejazd z rowerem. Przecież pchanie się z rowerem do kas jest wygodne dla wszystkich... Tak, wiem co zaraz napiszą niektórzy: pociągami Kolei Śląskich nie jeździ się z rowerami bo zajmują cenne dla pasażerów miejsce.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Przewozy Regionalne / Koleje Śląskie
Napisane: Wt 2.07.2013, 23:37 

Dołączył(a): Śr 7.09.2005, 19:34
Posty: 162
Lokalizacja:
Sosnowiec
Okazuje się, że podczas gdy na torach jeździ szrot spod marki CD, elfy stoją jako rezerwa. Sytuacja z dnia wczorajszego na linii S31 (Katowice-Czechowice p. Oświęcim). Po 9.30 nie stawiła się do Katowic DeHa, która prawdopodobnie gdzieś na trasie z Czechowic defektowała. Ten sam skład miał się udać w drogę powrotną po 9.40. Tymczasem trafiła się opóźniona o 20 minut promocja w postaci Elfa.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Przewozy Regionalne / Koleje Śląskie
Napisane: Śr 3.07.2013, 19:55 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
monter napisał(a):
Okazuje się, że podczas gdy na torach jeździ szrot spod marki CD, elfy stoją jako rezerwa.


Wszczonsajonce!!!

monter napisał(a):
Sytuacja z dnia wczorajszego na linii S31 (Katowice-Czechowice p. Oświęcim). Po 9.30 nie stawiła się do Katowic DeHa, która prawdopodobnie gdzieś na trasie z Czechowic defektowała. Ten sam skład miał się udać w drogę powrotną po 9.40. Tymczasem trafiła się opóźniona o 20 minut promocja w postaci Elfa.


Urzekła mnie Twoja historia. A nie pomyślałeś, że może jednak lepiej trzymać w odwodzie jednostkę, bo jak coś strzeli i trzeba będzie wysłać rezerwę, to np. przejścia mogą się posypać w sytuacji konieczności wekslowania?

Daleki jestem od apologizowania działań regionalnego przewoźnika, ale walenie na oślep to droga donikąd. Pisz podanie, może przekonać kogoś, że zrobisz wszystko lepiej.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Przewozy Regionalne / Koleje Śląskie
Napisane: Śr 3.07.2013, 22:12 

Dołączył(a): Pt 20.08.2010, 21:00
Posty: 394
Lokalizacja:
Imielin
A w obiegach nie ma po prostu jakichś bisek, które zjeżdżają na depo i tam pełnią rolę rezerwy? O ile dobrze wiem to kółeczko do Czechowic trwa 3h, więc akurat. :-)

_________________
Pozdrawiam, Patryk


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Przewozy Regionalne / Koleje Śląskie
Napisane: Cz 4.07.2013, 20:22 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
Najwyraźniej rezerwy już nie ma, natomiast to co widać na torach odstawczych to zapewne pojazdy wyłączone z eksploatacji. Na marginesie, wczoraj KŚ 44220 do Cz-Dz odwołano bez jakiegokolwiek erzacu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Przewozy Regionalne / Koleje Śląskie
Napisane: Cz 4.07.2013, 22:06 

Dołączył(a): Pt 20.08.2010, 21:00
Posty: 394
Lokalizacja:
Imielin
Może te hebliska SN82/83 znowu padły? Chrzanią się na potęgę i to najczęściej w Kosztowach. I nie są to usterki typu zepsute drzwi…:/

_________________
Pozdrawiam, Patryk


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Przewozy Regionalne / Koleje Śląskie
Napisane: Cz 25.07.2013, 19:49 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
"Pierwsze efekty zmian" w KŚ według marszałka, czyli GPW (wodociągi) właścicielem kilkudziesięcioletnich pojazdów szynowych.

https://www.slaskie.pl/strona_n.php?jez ... 94&id_menu


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Przewozy Regionalne / Koleje Śląskie
Napisane: Pt 26.07.2013, 19:45 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:08
Posty: 3897
Lokalizacja:
Katowice
A tu jeszcze wersja tokinghed:

http://www.tvp.pl/katowice/informacyjne ... a/11885178

Komentarz wydaje się zbyteczny.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Przewozy Regionalne / Koleje Śląskie
Napisane: Cz 8.08.2013, 17:39 

Dołączył(a): Cz 5.06.2008, 21:10
Posty: 913
Lokalizacja:
Zabrze Helenka
Pożar pociągu Kolei Ślaskich

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... aid=111172


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Przewozy Regionalne / Koleje Śląskie
Napisane: So 31.08.2013, 23:47 

Dołączył(a): Śr 3.09.2003, 23:38
Posty: 2165
Lokalizacja:
Katowice
To co opiszę można byłoby umieścić w wątku "Śmieszne drobiazgi", gdyby nie fakt, że chociaż śmiesznie wyglądało nie każdemu po takiej przygodzie musi być wesoło, bo raczej mało kto się cieszy straciwszy pół godziny (a może więcej jeśli utraci jakieś połączenie). Dzisiaj wybrałem się do Częstochowy pociągiem KŚ odjeżdżającym z toru 2-go przy peronie 3 o godz. 13:41. Następny planowy pociąg do Cz-wy był o 13:52. Wyszedłem na peron ok. 5min przed odjazdem, wsiadłem do pociągu i po chwili na sąsiedni tor podjechał inny z napisem na bocznych wyświetlaczach "Częstochowa". Na tym do którego wsiadłem żadnych wyświetlaczy z boku nie było, na wszelki wypadek zapytałem więc współpasażerów czy to jest pociąg odjeżdżający o 13:41 i wszystko się zgadzało. I teraz najciekawsze; jest godz 13:40, z tunelu wybiega kilku (później jeszcze następna grupka) pasażerów i w wielkim pośpiechu dobiegają do pociągu na którym zauważyli napis "Częstochowa", wsiadają i pewnie są bardzo szczęsliwi, że zdążyli. Owszem, zdążyli, tyle, że na następny pociąg o czym dowiedzieli się zbyt późno a ten którym chcieli jechać ujrzeli jak po chwili rusza, pewnie nawet jeszcze nie wiedząc, że to właśnie ten. W rezultacie dotarli do Częstochowy pół godziny później, bo ten którym jechałem był przyspieszony, więc jechał ok. 20min krócej. Tym sposobem KŚ co najmniej kilkanaście osób "zrobiło w konia", nie wiem czy tak jest każdego dnia, ani jak będzie po zmianie rozkładu. Ktoś powie, że przecież sami sobie winni, bo mogli sprawdzić nie tylko peron, ale i tor z którego ich pociąg odjeżdża, mogli też popatrzeć na tablicę informacyjną znajdującą się obok pociągu na peronie. Mogli, tylko, że na numerację torów w naszym kraju praktycznie prawie nikt nie zwraca uwagi, a tablica informacyjna umieszczona jest tak, że pasażer wychodzący na peron ze środkowego tunelu ma ją po dowrotnej stronie głowy niż oczy. Czy ktokolwiek wychodząc na peron na minutę przed odjazdem (w zasadzie wcześniej nie musi, a wielu przypadkach nie może jeśli np przesiadał się z innego pociągu czy też innego środka komunikacji, bądź stracił dużo czasu na zakup biletu) będzie rozgladał się za tablicą bądź będzie zastanawiał się co to za pociąg stoi na sąsiednim torze, jeśłi nie ma na jego boku żadnego opisu. Czy tak być musi, czy ci co stracili te pół godziny rzeczywiście są sami sobie winni i czy to jest śmieszne ? Moim zdaniem jednak coś tu ze sposobem informowania pasażerów jest nie całkiem prawidłowo. A rozwiązanie jest dość proste; po pierwsze tablice informacyjne na peronach powinny być umieszone bezpośrednio nad każdym wyjściem z tunelu, po drugie każdy pociąg powinien z boku posiadać wyświetlacze bądź doraźnie tradycyjne tablice (najlepiej przy każdych drzwiach) i po trzecie w opisanym dość szczególnym przypadku na 2 do 1min. przed odjazdem powinien być kilkukrotnie podany przez głośniki komunikat "Z peronu 3-go jako pierwszy w kierunku Częstochowy odjedzie pociąg przyspieszony stojący na torze 2-gim".


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Przewozy Regionalne / Koleje Śląskie
Napisane: Nd 1.09.2013, 12:27 

Dołączył(a): Wt 8.01.2008, 10:53
Posty: 479
Lokalizacja:
Katowice
Mnie zastanawia dlaczego w elfach notorycznie nie działają wyświetlacze. Około miesiąc temu podróżowałem w kier. Natalina i przynajmniej dwa razy spotkałem liniowe pociągi, nie mające żadnego oznaczenia. Nie posiadały nawet żadnej dykty z przodu (sic!). Dlaczego w XXI w. pasażerowie muszą pytać konduktora lub kierownika pociągu o kierunek jazdy? Wreszcie dlaczego od KŚ nie są wyciągane żadne konsekwencje? Jak można w nowym pociągu za klika(-naście?) milionów złotych doprowadzić do takiej sytuacji? Przypominam, że to nie jest incydent.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Przewozy Regionalne / Koleje Śląskie
Napisane: Nd 1.09.2013, 12:29 

Dołączył(a): So 14.11.2009, 12:21
Posty: 1085
Lokalizacja:
Gliwice
Proponuje te wszystkie pytania skierować do odpowiedniej instytucji ;)

_________________
Nein, nein, nein. Das kann nicht sein! Um nüchtern kannst du nicht!
Midttrafik: Vi skal nok køre dig - Uczmy się!


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Przewozy Regionalne / Koleje Śląskie
Napisane: Nd 1.09.2013, 20:56 

Dołączył(a): Śr 3.09.2003, 23:38
Posty: 2165
Lokalizacja:
Katowice
Citadis napisał(a):
Mnie zastanawia dlaczego w elfach notorycznie nie działają wyświetlacze.

Ja z kolei zastanawiam się co jest z zapowiedziami stacji i wyświetlaniem ich na wewnętrzych wyświetlaczach, dlaczego działają jakby połowicznie. Gdy wracałem przed ok. dwoma tygodniami z Pszczyny, za Kobiórem na wyświetlaczu ukazał się napis "następna stacja Tychy Żwaków" i tak już pozostało do samych Katowic, był to także ostatni komunikat podany przez głośniki, wracając wczoraj z Częstochowy napisy były wyświetlane prawidłowo Katowic, ale głośniki zamilkły za Myszkowem.
stachu napisał(a):
Proponuje te wszystkie pytania skierować do odpowiedniej instytucji ;)

Można, ale i tak będzie to "głos wołającego na puszczy", który powinien się cieszyć, że w ogóle mógł gdzieś dojechać. A pytania należałoby zacząć od wiele ważniejszych, od podstaw, a to już inny temat.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Przewozy Regionalne / Koleje Śląskie
Napisane: Nd 1.09.2013, 21:30 

Dołączył(a): Wt 8.01.2008, 10:53
Posty: 479
Lokalizacja:
Katowice
Ludw_K napisał(a):
Ja z kolei zastanawiam się co jest z zapowiedziami stacji i wyświetlaniem ich na wewnętrzych wyświetlaczach, dlaczego działają jakby połowicznie. Gdy wracałem przed ok. dwoma tygodniami z Pszczyny, za Kobiórem na wyświetlaczu ukazał się napis "następna stacja Tychy Żwaków" i tak już pozostało do samych Katowic, był to także ostatni komunikat podany przez głośniki, wracając wczoraj z Częstochowy napisy były wyświetlane prawidłowo Katowic, ale głośniki zamilkły za Myszkowem.
Jak jechałem w kierunku wspomnianego Natalina było identycznie.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Przewozy Regionalne / Koleje Śląskie
Napisane: Nd 1.09.2013, 22:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Jakiego Natalina?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3185 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 148, 149, 150, 151, 152, 153, 154 ... 160  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności