Teraz jest Pt 29.03.2024, 15:18

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 528 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: Cz 8.12.2011, 12:56 

Dołączył(a): Nd 19.02.2006, 19:05
Posty: 1180
Crom napisał(a):
Ile miał w plecy?

A to ci dobre pytanie ale chyba sporo.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: Pt 30.11.2012, 13:19 

Dołączył(a): Cz 5.06.2008, 21:10
Posty: 913
Lokalizacja:
Zabrze Helenka
Wczoraj jechałem do centrum Zabrza autobusem 81 #34 (17:05 z Helenki). Na przystanku "Mikulczyce Chopina" wsiadł pierwszymi drzwiami jakiś menel i pomachał kierowcy biletem. Kierowca :
- Zaraz, zaraz, pokaż no mi ten bilet!
Wziął bilet do ręki, popatrzył i mówi dalej:
- Co ty se robisz jaja? Ten bilet jest skasowany!
Menel:
- Ojej naprawdę? No to dobra - kupię bilet.
Kierowca:
- cztery czterdzieści!
Menel:
- Co? A czymu tak drogo?
Kierowca:
- Trza było kupić w kiosku
Menel grzebie po kieszeniach, w końcu mówi:
- Dobra, to nie jada!
Wysiadł, a autobus pojechał dalej.

I wszystko byłoby ok. tylko dlaczego szofer nie był konsekwentnie bezwzględny dla wszystkich pasażerów? Wielu wsiadało w ogóle nie przejmując się pokazywaniem biletu. Owszem w przypadku tej ofiary sam wygląd skłaniał do podjęcia owej akcji, ale na pewno znalazłoby sie jeszcze wielu gapowiczów.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: Pt 30.11.2012, 18:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 19.10.2008, 9:22
Posty: 864
Lokalizacja:
Ruda Śląska - Bielszowice
Ten system jest dziurawy jak 20 letni ser przepisu przez mojej babci. Jak chcą poprawy ściągalności opłat za przejazd to niech zatrudnią kontrolerów jak w PKM Bytom. Ludzie będą mieli pracę, bo większość kończy uczelnie różnej maści i pracy nie może znaleść a KZK nie będzie co roku ogłaszać przetargu na nowe auta. W tym kraju na nic nie ma pieniędzy ino na pensje dla dyrektorów i prezesów.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: Pt 30.11.2012, 19:58 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
dexiu89 napisał(a):
Ten system jest dziurawy jak 20 letni ser przepisu przez mojej babci. Jak chcą poprawy ściągalności opłat za przejazd to niech zatrudnią kontrolerów jak w PKM Bytom.


;) no to był system generalnie tak wzorcowy, że jeden z jego pomysłodawców najpierw odszedł w niesławie, a obecnie przewozi ludzi windami, a drugi najpierw został rozgromiony w wyborach, a potem zarejestrował się w PUP ;).

Cytuj:
Ludzie będą mieli pracę,


;) i ile zarobią? 1500 zł brutto?

Cytuj:
W tym kraju na nic nie ma pieniędzy ino na pensje dla dyrektorów i prezesów.


Heh, ino że bez tych prezesów ludzie nie mieliby roboty :P.

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: So 1.12.2012, 11:38 

Dołączył(a): Pt 13.08.2010, 10:32
Posty: 269
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
Daro85 napisał(a):
Cytuj:
Ludzie będą mieli pracę,


;) i ile zarobią? 1500 zł brutto?


Lepiej zarabiać te 1500, niż nic.

_________________
Obrazek


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: So 1.12.2012, 13:04 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
I za te 1500 brutto będą robić za automat biletowy i kasownik.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: So 1.12.2012, 17:00 

Dołączył(a): Pn 5.09.2011, 23:07
Posty: 1081
Lokalizacja:
Sosnowiec
Ludzie za gorsze pieniądze pracują w gorszych warunkach i nie marudzą...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: So 1.12.2012, 17:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Arbeiterus napisał(a):
Ludzie za gorsze pieniądze pracują w gorszych warunkach i nie marudzą...

ROTFL. Przestań opowiadac takie brednie. W ogóle używanie słowa pacują w kontekscie tych całym konduktorów jest rażącym nadużyciem.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: So 1.12.2012, 22:17 

Dołączył(a): Śr 3.09.2003, 23:38
Posty: 2165
Lokalizacja:
Katowice
Daro85 napisał(a):
Heh, ino że bez tych prezesów ludzie nie mieliby roboty :P.

Pamiętam czasy kiedy tych "prezesów" było dużo mniej i zarabiali tak mniej/więcej 5 razy tyle co przeciętny zatrudniony w danej firmie pracownik a robota była dla wszystkich ludzi z wyjątkiem bardzo nielicznych którzy bardzo nie chcieli pracować a i tak często musieli. No ale to przecież było bardzo złe, tak przynajmniej uznała większość naszego społeczeństwa i zmieniła to na lepsze. Pozwoliłem sobie na takie maleńkie OT, proponuję tematu w tym miejscu nie rozwijać.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: So 1.12.2012, 22:37 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Ludw_K napisał(a):
Pamiętam czasy kiedy tych "prezesów" było dużo mniej


Mniej? Chyba żartujesz.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: Nd 2.12.2012, 13:57 

Dołączył(a): Śr 3.09.2003, 23:38
Posty: 2165
Lokalizacja:
Katowice
memphis napisał(a):
Chyba żartujesz.

Chyba nie. Pod pojęciem "prezesów" mam na myśli wszystkie osoby pełniące funkcje kierownicze najwyzszego szczebla w poszczególnych firmach, zakładach jak i właścicieli firm prywatnych oraz członków zarządów spółek. Jesteś pewny a może tylko prawie pewny, że tych osób było więcej gdy komunikację w GOP i częściowo na terenie przyległych powiatów (mam na myśli stan do ok.1975r) organizowało i obsługiwało jedno przedsiębiorstwo - WPK, niż obecnie gdy temu samemu celowi służą : KZK GOP, MZKP, MZK Tychy oraz liczna grupa przewoźników komunalnych i prywatnych licząc w odniesieniu do obszaru obsługiwanego przez WPK do 1975r ?
Mógłbym także posłużyć się przykładem firmy w której przepracowałem cały okres aktywności zawodowej; ongiś PPTiT a obecnie jakiś tam owoc cytrusowy. Tu bowiem posiadam dużo dokładniejsze informacje i wiem ilu było dyrektorów, osób zatrudnonych na wyższych stanowiskach kierowniczych i nadzoru oraz pracowników administracji w stosunku do liczby pracowników obsługujących klientów oraz infrastrukturę techniczną przykładowo w latach 70-tych a jak te proporcje wyglądają obecnie.
Podobnie musi być na kolei podzielonej obecnie na dziesiątki spółek z których każda ma swojego prezesa, liczny zarząd i innych pasożytów, a pasażerowie będą mieć pociągi dojezdżajace tylko do granic województw i nie obsługujących wielu stacji.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: Nd 2.12.2012, 14:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 19.10.2008, 9:22
Posty: 864
Lokalizacja:
Ruda Śląska - Bielszowice
Stąd też dzisiaj brakje pieniędzy, bo zjada je rzesza prezesów jak wyżej kolega pisał. Jeszcze trochę a każdy sobie będzie sam dyrektorem samozwańcem. Nie tędy droga. Po co jest JSW, KW oraz KHW? Po to by jakiś Prezes zżerał pieniądze wypracowane przez klasę robotniczą, im zabrać a dać sobie. EOT.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: Nd 2.12.2012, 14:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
Arbeiterus napisał(a):
Ludzie za gorsze pieniądze pracują w gorszych warunkach i nie marudzą...


No ale są też tacy co za lepsze pieniądze nic nie robią. I akurat chodzi mi tu o takich co oficjalnie są bezrobotni, a dochody mają lepsze niż ja i ty.

Cytuj:
Stąd też dzisiaj brakje pieniędzy, bo zjada je rzesza prezesów jak wyżej kolega pisał.


No no, żyj dalej w tym przekonaniu- dorzuć jeszcze związkowców i pracowników administracji.

Cytuj:
Po to by jakiś Prezes zżerał pieniądze wypracowane przez klasę robotniczą, im zabrać a dać sobie.


Yyyyy, czy kolega wie, kto w firmie zbiera największe pieniądze? Nie nie, nie prezes. WŁAŚCICIEL. Jak KWSA robi np. 200 mln zysku to one trafiają do właściciela, czyli do SP np., a częściowo są dzielone na premie dla pracowników. A jak trafiają do SP, to są przeznaczane na różne cele krajowe, np. na szpitale. Oczywiście górnik nie musi dofinansowywać szpitali, ale jakoś broni się przed prywatnym kapitałem w KWSA ;).
Ale się tu głupot naczytamy jeszcze ;).

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: Nd 2.12.2012, 14:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
KHW to akurat jakby nie był państwowy to by dawno ogłosił upadłość. 90 dni mają na płacenie faktury, a i tak ich nie płacą. Ale to tak jest jak z obaw przed tzw. klasą robotniczą finansuje się wydobycie kamienia zamiast węgla i to jeszcze nie na zawał tylko podsypkę. To nie zarobki prezesów i dyrektorów w branzy górniczej są problemem, problemem sa zarobki całej reszty, dzięki czemu koszty wydobycia są takie jakie są.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: Nd 2.12.2012, 16:04 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Ludw_K napisał(a):
Chyba nie. Pod pojęciem "prezesów" mam na myśli wszystkie osoby pełniące funkcje kierownicze najwyzszego szczebla w poszczególnych firmach, zakładach jak i właścicieli firm prywatnych oraz członków zarządów spółek. Jesteś pewny a może tylko prawie pewny, że tych osób było więcej gdy komunikację w GOP i częściowo na terenie przyległych powiatów (mam na myśli stan do ok.1975r) organizowało i obsługiwało jedno przedsiębiorstwo - WPK, niż obecnie gdy temu samemu celowi służą : KZK GOP, MZKP, MZK Tychy oraz liczna grupa przewoźników komunalnych i prywatnych licząc w odniesieniu do obszaru obsługiwanego przez WPK do 1975r ?


Mam ciekawsze zajęcia niż liczenie dyrektorów, ale generalnie poziom biurokracji w PRL był zdecydowanie wyższy niż obecnie. Jak chcesz dokładnie liczyć to doliczyć oprócz dyrektorów WPK (których było kilkunastu w samej dyrekcji) również całą aparat rad narodowych, ich prezydiów, postałych później urzędów miejskich, itd. Plus zjednoczenia.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: Nd 2.12.2012, 16:55 

Dołączył(a): Nd 19.02.2006, 19:05
Posty: 1180
To ja się zastanawiam kiedy KHW przy takiej polityce przestanie płacić wypłaty bo kiedyś i tak kasy braknie. Ale wracając do tematu pierwszych drzwi i z moich obserwacji wynika iż wieczorami a szczególnie w weekend na terenie sieci KZK GOP jest bezpłatna komunikacja miejska i to nie jest wina kierowców tylko KZK GOP. Ja się zastanawiam kiedy ten dziwny proceder zniknie, nie wiem ale czas z policją robić naloty na autobusy bo tam KZK GOP traci nie samowite pieniądze prawie jak wspomniany KHW.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: Nd 2.12.2012, 17:06 

Dołączył(a): Śr 3.09.2003, 23:38
Posty: 2165
Lokalizacja:
Katowice
dexiu89 napisał(a):
Stąd też dzisiaj brakje pieniędzy,

<skrót>

Po to by jakiś Prezes zżerał pieniądze wypracowane przez klasę robotniczą, im zabrać a dać sobie.

Cieszę się, ze są podzielający moje poglądy i to zapewne ze znacznie młodszego pokolenia.
To mi dodaje troszkę optymizmu.
Daro85 napisał(a):
Oczywiście górnik nie musi dofinansowywać szpitali,

Tylko, ze ja wolałbym ze swej pracy dofinansowywać szpital z którego usług wcześniej czy później będę zmuszony skorzystać niż dofinansowywać jakąś tam ligę czy klasę piłki nożnej lub innej która mnie tyle interesuje co zeszłoroczny śnieg.
adam86 napisał(a):
To nie zarobki prezesów i dyrektorów w branzy górniczej są problemem, problemem sa zarobki całej reszty, dzięki czemu koszty wydobycia są takie jakie są.

No to kilof w łapki i jazda na dół - dopiero wówczas radykalnie zmienisz swoje zdanie.
memphis napisał(a):
poziom biurokracji w PRL był zdecydowanie wyższy niż obecnie.

W firmie w której ja pracowałem na pewno nie, był dużo niższy.
irek-28- napisał(a):
Ale wracając do tematu pierwszych drzwi i z moich obserwacji wynika iż wieczorami a szczególnie w weekend na terenie sieci KZK GOP jest bezpłatna komunikacja miejska

Obserwacje nie są tu całkiem miarodajne, bo jednak jest wielu posiadaczy biletów okresowych, także bilety jednorazowe umożliwiają przejazdy z przesiadkami (ten najtańszy raczej tylko teoretycznie). Nie zmienia to faktu, że problem istnieje, a wsiadanie przednimi drzwiami wiele tu nie pomaga, konieczna jest większa ilość kontroli oraz skuteczność egzekwowania opłat za jazdę bez biletu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: Nd 2.12.2012, 17:14 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Ludw_K napisał(a):
Cieszę się, ze są podzielający moje poglądy i to zapewne ze znacznie młodszego pokolenia.
To mi dodaje troszkę optymizmu.

Optymizmu dodają Ci słowa, oględnie mówiąc średnio rozgarniętego trolla?
Cytuj:
No to kilof w łapki i jazda na dół - dopiero wówczas radykalnie zmienisz swoje zdanie.

I tutaj niestety trafiłeś kulą w płot;) I zapewne wg Ciebie wegiel się wydobywa przy użyciu owego kilofa. Idź się przejedź do innych zakładów przemysłu ciężkiego to skończysz opowiadać tego typu pierdolety. Ręce opadają jak się czyta bzdety o tym ograbianiu klasy robotniczej. Nikt nikogo nie ograbia. A przemysł nie jest po to, żeby do niego dopłacać.
Cytuj:
W firmie w której ja pracowałem na pewno nie, był dużo niższy.

Przecież on pisał o biurokracji w całym państwie, a nie w jakiejś firmie.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: Nd 2.12.2012, 22:05 

Dołączył(a): Śr 3.09.2003, 23:38
Posty: 2165
Lokalizacja:
Katowice
adam86 napisał(a):
zapewne wg Ciebie wegiel się wydobywa przy użyciu owego kilofa.

To była metafora, ale bardzo dobrze rozgarnięty nie-troll tego nie dostrzegł i potraktował dosłownie. Kilof nie jest podstawowym narzędziem służącym do wydobywania węgla co wcale nie zmienia faktu, że praca górnika nie polega na siedzeniu w klimatyzowanej kabinie jakiejś maszyny i naciskaniu przycisków. Przypuszczam, że nie znasz nikogo kto pracował na dole, ja znam wielu i wiem w jakich warunkach, z jakim wysiłkiem i z jakim narażeniem życia tam się pracuje. Znałem także dwóch którzy z kopalni powrócili karawanem (jeden z nich to brat bliskiej mi koleżanki, zginął w ostatniej katastrofie na "Śląsku"), więc bądź łaskaw w tym temacie się nie mądrzyć.
Cytuj:
A przemysł nie jest po to, żeby do niego dopłacać.

Ale też nie po to by robotników przekształcać w niewolników tylko dlatego, że węgiel (a także inne towary również te wysoko przetworzone) można dużo taniej sprowadzać z bardzo odległych krajów w których produkują/wydobywają je niewolnicy.
EOT
Cytuj:
Przecież on pisał o biurokracji w całym państwie, a nie w jakiejś firmie.

Aby to ocenić należałoby porównać liczbę urzędników, wszystkich a więc pracujących w administracji państwowej jak i wszystkich zatrudnionych w biurach wszelkich zakładów pracy i instytucji w odniesieniu do liczby pozostałych pracowników w latach 70-tych i obecnie. Trzeba przy tym uwzglednić, ze informatyzacja wielokrotnie zwiększyła wydajność pracy każdego pracownika biurowego. Mogę dać głowę wraz z resztą znajdujących się na niej siwych włosów że bilans taki wskazałby jednoznacznie na wzrost a nie spadek wielkości "biurokracji"


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Program "wsiadanie pierwszymi drzwiami"
Napisane: Nd 2.12.2012, 22:20 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Ludw_K napisał(a):
Przypuszczam, że nie znasz nikogo kto pracował na dole, ja znam wielu i wiem w jakich warunkach, z jakim wysiłkiem i z jakim narażeniem życia tam się pracuje. Znałem także dwóch którzy z kopalni powrócili karawanem (jeden z nich to brat bliskiej mi koleżanki, zginął w ostatniej katastrofie na "Śląsku"), więc bądź łaskaw w tym temacie się nie mądrzyć.


Akurat na Górnym Śląsku to chyba w każdej rodzinie jest ktoś bliższy lub dalszy kto ma związek z górnictwem, więc bez przesady. A we wcześniejszych kwestiach dotyczących zarobków chodziło raczej o tych co pracują "na kopalni" ale po ziemią bywali lata temu albo wcale. Dla ułatwienia dodam, że chodzi np. o związkowców, którzy pensje mają wielokrotnie wyższe niż pracownicy dołowi, a za przeproszeniem niewiele robią pożytecznego.

Cytuj:
Aby to ocenić należałoby porównać liczbę urzędników, wszystkich a więc pracujących w administracji państwowej jak i wszystkich zatrudnionych w biurach wszelkich zakładów pracy i instytucji w odniesieniu do liczby pozostałych pracowników w latach 70-tych i obecnie. Trzeba przy tym uwzglednić, ze informatyzacja wielokrotnie zwiększyła wydajność pracy każdego pracownika biurowego. Mogę dać głowę wraz z resztą znajdujących się na niej siwych włosów że bilans taki wskazałby jednoznacznie na wzrost a nie spadek wielkości "biurokracji"


Najczęściej porównuje się liczbę zatrudnionych w szeroko pojętej administracji w stosunku do pracowników produkcyjnych (wg nomenklatury PRL: umysłowych do fizycznych). I np. w WPK Katowice pracownicy umysłowi stanowili 12,4% w 1965 roku i 15,9% w 1973 roku. W tym czasie spadła liczba zatrudnionych ogółem (z 10214 do 9708). Sam Dział Finansowo-Księgowy zatrudniał 111 osób (w 1974 roku).


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 528 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności