Teraz jest Pt 29.03.2024, 8:29

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 528 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 27  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł:
Napisane: So 27.09.2008, 22:36 

Dołączył(a): Wt 1.05.2007, 18:56
Posty: 2994
Daro85 napisał(a):
lgor napisał(a):
Tak odnośnie wsiadania pierwszymi drzwiami. Kiedyś jechałem linią 183, kierowca nie sprawdzał biletów a była kontrola.
183 nie jest objęte tym programem.

Rzeczywiście. Nie patrzyłem się na rozkład tylko na ponalepiane nalepki na wozach transgóru ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 28.09.2008, 8:33 

Dołączył(a): So 15.10.2005, 9:00
Posty: 794
Lokalizacja:
Sosnowiec
Dave napisał(a):
PS. Myślałem że może to Ty byłeś ten studencik geologii z WNoZ, którego puściłem :P

Nie, nie, ja z geografii ;-)

adam86 napisał(a):
No, powiem tylko tyle, że kontrole w nastepnych wozach zaczynały się od przekleństw, a ostatnia skończyła się uderzeniem w twarz kol. dziczek...

Tak bywa, taki region i taka mentalność. Kiedyś kobieta bez biletu w tr. 24 zaczęła okładać kontrolera, a ten biedaczek nie wiedział jak zareagować, bo przecież jej nie odda na uspokojenie - wtedy reszta pasażerów by go zlinczowała ;-)

Ja ze swojej strony kończę wątek o kontrolach, bo się OT robi.

_________________
24 Milwitz - Sosnowitz O/S - Zeilenweg :P


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 28.09.2008, 9:53 

Dołączył(a): Pt 21.10.2005, 21:27
Posty: 1154
Lokalizacja:
Dąbrowa Górnicza
lgor napisał(a):
Kiedyś jechałem linią 183, kierowca nie sprawdzał biletów a była kontrola. Jakie są konsekwencje dla przewoźnika? Wnioskując wydaje mi się że kasa na to pójdzie i nic z tego nie będzie.

Jeżeli linia jest objęta programem, a kierowca nie zgłosi kontrolerom, że ktoś nie pokazał biletu oficjalnie kierowca ma zapłacić 500 złotych kary. W praktyce każdy wie, jak to wygląda...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Nd 28.09.2008, 19:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
kisiel_014 napisał(a):
Jeżeli linia jest objęta programem, a kierowca nie zgłosi kontrolerom, że ktoś nie pokazał biletu oficjalnie kierowca ma zapłacić 500 złotych kary. W praktyce każdy wie, jak to wygląda...

Ale to dotyczy tylko zawodowych.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 29.09.2008, 20:44 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 27.08.2008, 20:46
Posty: 156
Lokalizacja:
Będzin
http://www.phototrans.eu/14,265902,0.html
Prawdopodobnie na tym autobusie widnieją naklejki z zakazem wsiadania 2 i 3 drzwiami a wejście pierwszymi. Zdziwiło mnie to nieco.

_________________
A225 i A625 - haśple, które nigdy nie wiesz kiedy się rozlecą.

http://mierzecice.myminicity.com/

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pn 29.09.2008, 21:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 2.09.2006, 23:14
Posty: 1722
Lokalizacja:
Chorzów
Niedawno kierowca na 607 otwierał tylko pierwsze drzwi, pokazując legitymacje kontrolował bilety. Wywołało to spore poruszenie wśród wchodzących do autobusu mieszkańców Łagiewnik, a niektórzy byli zmuszeni do zdecydowanego odwrotu. Nie wiem czy tam obowiązuje ten system (autobus był obklejony odpowiednimi naklejkami) czy kierowca był nadgorliwy, ale zakup biletów (tak, niektórzy kupowali) obywał się dosyć sprawnie.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 30.09.2008, 15:05 
Skoro się sprawdza w takim Londynie,gdzie nasza aglomeracja byłaby tylko niewielką cząstką tej potężnej metropolii, to u nas też może działać.W razie tłoku kierowca zdecyduje ,czy postąpić zgodnie z zasadą czy jednak wpuszczać resztą drzwi.PKS ma podobnie i jakoś się jeździ,a też między Rybnikiem a Gliwicami nie jest pusto.Przynajmniej ludzie się nauczą,a te maniery z lasu niektórym odejdą w zapomnienie i nie będzie przepychanek.


Na górę strony
  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 30.09.2008, 15:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
fenix17 napisał(a):
Skoro się sprawdza w takim Londynie,gdzie nasza aglomeracja byłaby tylko niewielką cząstką tej potężnej metropolii, to u nas też może działać.

A my też mamy kilkanaście linii metra, które przewozi znakomitą większośc pasażerów?
Cytuj:
Przynajmniej ludzie się nauczą,a te maniery z lasu niektórym odejdą w zapomnienie i nie będzie przepychanek.

No naucza się, że się mówi dzień dobry i 10 raz kasuje to samo.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 30.09.2008, 16:02 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
fenix17 napisał(a):
W razie tłoku kierowca zdecyduje ,czy postąpić zgodnie z zasadą czy jednak wpuszczać resztą drzwi.


Kierowcy i tak otwierają wszystkie drzwi, choćby dlatego, że pasażerowie czasami jednak chcą wysiąść z autobusu. A wtedy klientela z przystanku ładuje się do środka wszystkimi drzwiami.

Cytuj:
Przynajmniej ludzie się nauczą,a te maniery z lasu niektórym odejdą w zapomnienie i nie będzie przepychanek.


Już dwa lata ten program rzekomo funkcjonuje na dość sporej liczbie linii i jakoś maniery się nie zmieniły. Przede wszystkim nie zmieniły się zwyczaje kierowców, którzy patrzą w okno i nawet nie próbują udawać, że kontrolują bilety. Efekt jest taki, że uczciwy pasażer, który próbuje wejść przodem i pokazywać bilet wychodzi na idiotę - przeciska się wąskimi przednimi drzwiami (większość taboru przecież nie jest przystosowana do wsiadania przodem), o ile w ogóle kierowca je otworzy, potem jest przepychany przez kolejnych pasażerów, jak próbuje pokazać kierowcy bilet (reszta się pcha i nic nie pokazuje), po czym jeszcze dostanie opierdol od kierowcy, że mu czas zajmuje i odjazd opóźnia.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 30.09.2008, 16:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
memphis napisał(a):
że mu czas zajmuje i odjazd opóźnia.

A to nie tylko pasażerowie im przeszkadzają, jednemu to kiedys w DG bardzo kontrolerzy przeszkadzali w jego ciężkiej pracy.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 1.10.2008, 15:39 
Dziś widziałem na Mikołowskiej w Gliwicach na 41 właśnie jak kierowca patrzył w okno lub w kierownicę a ludzie wchodzili i pokazywali bilet,ale ile on zobaczył to nie wiem, niewiele,tak był zainteresowany.Drzwi pozostałe były otwarte więc spokojnie można było wsiadać.
Natomiast na 250 spotkałem sytuację,że gdy wszyscy co mieli wysiąść wysiedli kierowca natychmiast zamknął drzwi i bardzo dokładnie wykonywał co miał,czyli kontrolę biletów.

Faktycznie metra GOP nie posiada,ale to można nadrobić ilością kursów.Tylko, że aktualnie się je likwiduje.

Niestety,z takimi ludźmi jakimi są Polacy to ciężko coś zrobić.Ale to tylko wszystkim wystawia opinię, i tym w porządku.Gdzie indziej nasze zwyczaje byłyby tępione jak niektóre zachowania w krajach komunistycznych.


Na górę strony
  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 1.10.2008, 18:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 30.06.2006, 11:57
Posty: 873
Lokalizacja:
SM
Co najmniej dwa Many dziś wyjechały na 149. A przynajmniej w jednym kierowca sprawdzał bilety, a co... przy takich spóźnieniach jakie ostatnio ta linia prezentuje, sprawdzanie biletów nie zaszkodzi...

_________________
I nie zniknie On z mysłowickiej strefy,
A numer jego czterdzieści i cztery


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 1.10.2008, 19:26 

Dołączył(a): So 15.10.2005, 9:00
Posty: 794
Lokalizacja:
Sosnowiec
Jeżeli system pierwszych drzwi w PKMie Sosnowiec ma wyglądać tak jak dzisiaj to ja się pod nim podpisuję obiema rękami i nogami. Okazało się, że bilety sprawdzają nie tylko w wymienionych liniach, ale we wszystkich, na których pojawia się krótki tabor (odpowiednio oznakowany, ponadto na wyświetlaczu wewnątrz co chwile leci coś w stylu "Do autobusu należy wsiadać tylko pierwszymi drzwiami okazując bilet kierowcy. Kierowca upoważniony do kontroli biletów").

Ja jechałem dzisiaj na pierwsze drzwi w 35bis i cyrk był nieziemski. Kierowca bardzo przestrzegał nowego pomysłu i na pierwsze drzwi poszedł nawet przystanek Sosnowiec PKP. Poza tym sytuacje w stylu:
- podjeżdżamy na przystanek, nikt nie wstaje do wysiadania, więc kierowca otwiera pierwsze drzwi, jakiś facet próbuje się dobić do drugich, czeka, pcha drzwi... a co na to kierowca? nikt nie wsiada przez pierwsze, więc zamykamy i jedziemy dalej :-)
- opierdzielone przez kierowcę dwa żule z piwem kupują od niego bilety,
- w godzinach szczytu do Jelcza na 35bis nie dało się swobodnie wejść, dzisiaj każdy miał siedzące.

Potwierdza się to co kiedyś mówiłem: na tramwaj 26 nie potrzeba składów - tam wystarczy krzyknąć "kanary" i już jest luźna solówka ;-)

_________________
24 Milwitz - Sosnowitz O/S - Zeilenweg :P


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 1.10.2008, 20:27 

Dołączył(a): Nd 20.01.2008, 22:07
Posty: 765
Lokalizacja:
Wojkowice/Częstochowa
Dzisiaj na liniach 99, 24 też był niezły cyrk.W kursie powrotnym 99 nawet jeden z pasażerów czekając aż kierowca otworzy drugie drzwi, otworzył je sobie sam, pociągając za trzpień zaworu i używając przy tym słów niecenzuralnych ;P Następnie kierowca spokojnym krokiem podszedł i z powrotem ustawił trzpień i pojechał dalej... ( wóz #042, niski kierowca w szarym sweterku xD) Ogólnie to jakby wzrosła przez to agresja wśród pasażerów.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 1.10.2008, 20:43 

Dołączył(a): Wt 8.01.2008, 10:53
Posty: 479
Lokalizacja:
Katowice
Za to ja przyjrzałem się dziś pracy szoferów na 40 i 805. Nie próbowali nawet stwarzać pozorów przeprowadzania jakiejkolwiek kontroli, a jeden młody z 805 żalił się, że uważa iż ten pomysł jest chory. W sumie nie dziwię mu się zbytnio...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 1.10.2008, 20:57 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Hmm, jutro czynności zaplanowane są na Czeladź i Bądziń, to się zobaczy jak program działa:P


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 2.10.2008, 14:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 21.11.2003, 23:01
Posty: 1902
Lokalizacja:
Bielsko-B
Hmmm, a ja dziś jadać 40-tką zorientowalem się po przejechaniu 2 przystanków, że i na tje linii trzeba wsiadać pierwszymi drzwiami (wsiadlem nimi zupelnie przypadkiem, ale biletu nie okazałem) a rano jadąc 805 wszyscy wsiadali wszystkimi drzwiami.

_________________
Przewodnik beskidzki


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 2.10.2008, 14:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 30.06.2006, 11:57
Posty: 873
Lokalizacja:
SM
Dzisiaj Ymieloki o mało zawału nie dostały :P Kierowca na Ymieliniu Rynku otworzył wszystkie drzwi, zamknął i przez mikrofon wołał "Pan w czarnym, pani i pani, proszę pokazać bilet", gdybyście widzieli ich miny :D

_________________
I nie zniknie On z mysłowickiej strefy,
A numer jego czterdzieści i cztery


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 2.10.2008, 15:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 12.07.2008, 21:52
Posty: 1245
Lokalizacja:
Chełm Śląski
a to musiała być niezła jatka :D Aż żałuję, że nie jechałem tym autobusem :D

_________________
Jeżeli ktoś żyje z tego, że zwalcza wroga, jest zainteresowany tym, aby wróg pozostał przy życiu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 2.10.2008, 16:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 8.06.2003, 12:41
Posty: 273
Lokalizacja:
Świętochłowice
Na niektórych wozach jeżdżą kontrolerzy zawodowi, być może stąd takie zaangażowanie kierowców. Aczkolwiek zrobiliśmy dziś bodajże 88, gdzie kierowca sprawdzał, i ujawniono na wozie dwóch gapoli, z czego jeden miał bilet kasowany wielokrotnie :D

_________________
Ex KZK GOP 1780 / exex 1700 / exexex 2100


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 528 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 27  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności