Teraz jest Pt 19.04.2024, 21:54

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 471 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 24  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: Katowice- Dzielnice południowe
Napisane: So 21.08.2010, 15:52 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:31
Posty: 2534
Lokalizacja:
SK/WF
Kubala napisał(a):
Cytuj:
Ulice Stabika i Słonecznikowa nie nadają się do prowadzenia KM. Za dużo spowalniaczy. Ewentualnie możnaby spróbować mikrobusem.
To nie jest problem większość z nich jest tylko dokręcana do jezdni więc można je zdemontować :)


przykro mi mistrzu, ale próg zwalniający jest elementem organizacji ruchu i nie można go sobie ot tak po prostu zdemontować ;-)

_________________
"kanclerski łeb z kantorka pierdzistołków"


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Katowice- Dzielnice południowe
Napisane: So 21.08.2010, 15:54 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:31
Posty: 2534
Lokalizacja:
SK/WF
Egon napisał(a):
Kubala napisał(a):
Linia 695 nie jedzie do centrum więc jest bezużyteczna

Powiedz to górnikom, zostaniesz w 5 minut zlinczowany... Ilekroć nią jechałem, zawsze napełnienia były przyzwoite.


robiłem na tym kiedyś pomiary. Górników za dużo nie stwierdzono, ale w kilku kursach jechało całkiem sporo młodzieży szkolnej.

_________________
"kanclerski łeb z kantorka pierdzistołków"


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Katowice- Dzielnice południowe
Napisane: So 21.08.2010, 16:01 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:31
Posty: 2534
Lokalizacja:
SK/WF
Kubala napisał(a):
Mój projekt, który zaczynam rozwijać: http://yfrog.com/5dmapa1gij


Jedna rzecz dyskwalifikuje ten projekt - bezpośrednia linia autobusowa kierowana do centrum, zamiast rozwijania istniejącego połączenia kolejowego (działania w stronę integracji taryfowej i projekt linii dowozowych do pociągu (mały tabor, dość wysoka częstotliwość)).

Poza tym BARDZO nie podoba mi się pomysł prowadzenia linii autobusowych po ul. Kościuszki wzdłuż tramwaju.

_________________
"kanclerski łeb z kantorka pierdzistołków"


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 21.08.2010, 16:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 14.01.2010, 18:58
Posty: 2091
Lokalizacja:
Oś. Rechabilitacji Czenstochowska Cmętarz
Cytuj:
robiłem na tym kiedyś pomiary. Górników za dużo nie stwierdzono, ale w kilku kursach jechało całkiem sporo młodzieży szkolnej.


Nie jest przypadkiem tak, że całe Podlesie i Zarzecze należy do rejonu gimnazjum w Kostuchnie? Rozkład popołudniu nawet wygląda na dopasowany do dzwonków.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Cz 21.10.2010, 19:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 16.08.2010, 20:07
Posty: 783
Lokalizacja:
Katowice
Witam!
Chcę odświeżyć temat południa. Proszę podzielcie się waszymi opiniami na temat ewentualnej linii dowożącej mieszkańców południowych dzielnic na stacje kolejowe w Piotrowicach i w Podlesiu. Wszelkie uwagi na temat przebiegu trasy, taboru są mile widziane gdyż przygotowuję plan linii z rozkładem jazy (oczywiście zsynchronizowany z połączeniem kolejowym Katowice-Tychy) z przebiegiem itd. Z góry dziękuję


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 22.10.2010, 16:25 

Dołączył(a): So 30.06.2007, 19:59
Posty: 505
Lokalizacja:
Gliwice/Katowice
Kubala napisał(a):
Witam!
Chcę odświeżyć temat południa. Proszę podzielcie się waszymi opiniami na temat ewentualnej linii dowożącej mieszkańców południowych dzielnic na stacje kolejowe w Piotrowicach i w Podlesiu. Wszelkie uwagi na temat przebiegu trasy, taboru są mile widziane gdyż przygotowuję plan linii z rozkładem jazy (oczywiście zsynchronizowany z połączeniem kolejowym Katowice-Tychy) z przebiegiem itd. Z góry dziękuję
Problemem jest, że bilety są niezsynchronizowane, nie rozkłady. To jest właściwie koniec tematu- nikt nie wykupi biletu na sieć MZK mając do dyspozycji stado autobusów KZKGOP.

_________________
Zostań AUTOREM encyklopedii komunikacyjnej www.wikibus.org !!
Poczytaj ciekawostki o komunikacji!


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 22.10.2010, 17:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 16.08.2010, 20:07
Posty: 783
Lokalizacja:
Katowice
Gdyby na stacjach pojawiły się automaty z biletami bardzo dużo osób by z tego korzystało. A tak wgl. chcę Cię poinformować, że mieszkańcy Piotrowic i Podlesia w dużej ilości korzystają z usług MZK Tychy :] A ewentualna linia mogłaby być obsługiwana przez MZK.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 22.10.2010, 17:48 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Kubala napisał(a):
A ewentualna linia mogłaby być obsługiwana przez MZK.


Nie mogłaby chyba, że Katowice podpisałyby z Tychami stosowne porozumienie komunalne, co jest raczej nieprawdopodobne.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 22.10.2010, 17:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 16.08.2010, 20:07
Posty: 783
Lokalizacja:
Katowice
To wiadomo ale masz rację u nas to nie do zrobienia... ale linia ma sens i wielu to podkreśla.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 22.10.2010, 20:16 

Dołączył(a): Nd 19.02.2006, 19:05
Posty: 1180
Najpierw trzeba sobie odpowiedzieć dlaczego mieszkańcy tych dzielnic korzystają z taryfy MZK, chyba jest coś w niej atrakcyjnego dla nich? Co do linii która by dowoziła do PKP to jakoś w nią nie wierzę, prędzej Murcki dostaną kolejną linię autobusową. A teraz kolejna sprawa o której już wcześniej pisałem, przy dworcu w Podlesiu można by było zrobić tanim kosztem parking dla mieszkańców żeby mogli zostawić samochody co też by się przydało.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 22.10.2010, 21:01 

Dołączył(a): Śr 19.03.2008, 12:58
Posty: 981
Lokalizacja:
Bydgoszcz/Tarnowskie Góry
irek-28- napisał(a):
Najpierw trzeba sobie odpowiedzieć dlaczego mieszkańcy tych dzielnic korzystają z taryfy MZK, chyba jest coś w niej atrakcyjnego dla nich? Co do linii która by dowoziła do PKP to jakoś w nią nie wierzę, prędzej Murcki dostaną kolejną linię autobusową. A teraz kolejna sprawa o której już wcześniej pisałem, przy dworcu w Podlesiu można by było zrobić tanim kosztem parking dla mieszkańców żeby mogli zostawić samochody co też by się przydało.

Pomaranczowe bilety mają taką zaletę, że kosztują 3zl i nie trzeba latać do kondutkora aby kupić. Po prostu się siada i czeka. Jak konduktor przyjdzie i skasuje to git. Jak nie przyjdzie to bilet się wykorzysta w innej porze ;)

_________________
Zgłoszenia błędów w komunikacji miejskiej - Warsztat napraw KZK GOP | Zobacz blog adas.jogger.pl


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 22.10.2010, 22:58 

Dołączył(a): So 19.09.2009, 15:51
Posty: 208
Lokalizacja:
Katowice
Jakby z Zarzecza kursowal jakis busik na PKP w Podlesiu to korzystalbym co chwila. A tak wolę się tłuc 37 do centrum niż czekać nie wiadomo ile na pociąg ( brak skomunikowań).


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 23.10.2010, 0:16 

Dołączył(a): So 30.06.2007, 19:59
Posty: 505
Lokalizacja:
Gliwice/Katowice
irek-28- napisał(a):
A teraz kolejna sprawa o której już wcześniej pisałem, przy dworcu w Podlesiu można by było zrobić tanim kosztem parking dla mieszkańców żeby mogli zostawić samochody co też by się przydało.
Najpierw musiałby być bilet, potem ewentualnie parking. Ale w GOP rządzi KZK czyli NIEDASIĘ.

_________________
Zostań AUTOREM encyklopedii komunikacyjnej www.wikibus.org !!
Poczytaj ciekawostki o komunikacji!


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 23.10.2010, 8:19 

Dołączył(a): Nd 19.02.2006, 19:05
Posty: 1180
Jeśli chodzi o organizację parkingu to raczej brożka miasta , no ale jak się ma nieudolnych urzędników co nie myślą to tak to wygląda. A miejsca do organizacji tam parkingu jest sporo taka prawda.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 23.10.2010, 8:29 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
irek-28- napisał(a):
Jeśli chodzi o organizację parkingu to raczej brożka miasta ,


Yyyy... Co to jest brożka? Może obrożka?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 23.10.2010, 8:41 

Dołączył(a): Nd 19.02.2006, 19:05
Posty: 1180
Sorki miało być broszka ale to tak z rana. Ale jeszcze o jednym mi się przypomniało jeśli chodzi o buski to mógłby spokojnie kończyć i zaczynać trasę na ulicy Kopaniny Lewe.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 23.10.2010, 8:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 14.01.2010, 18:58
Posty: 2091
Lokalizacja:
Oś. Rechabilitacji Czenstochowska Cmętarz
A tam już jest asfalt? Ktoś mi wspominał, że tam w ~połowie długości ulicy jest kilkumetrowy odcinek kocich łbów.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 23.10.2010, 10:49 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 16.08.2010, 20:07
Posty: 783
Lokalizacja:
Katowice
Czyli takowa linia miałaby dojeżdżać do Zarzecza? Uważacie, że powinna jechać ulicą Armii Krajowej i obsługiwać istniejące przystanki czy raczej powinna jeździć bocznymi ulicami typu Wilczewskiego, Bukszpanowa?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 23.10.2010, 11:00 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 6.06.2008, 18:55
Posty: 2318
Lokalizacja:
Katowice
Zdecydowanie bocznymi. Okoliczny już się wzięli na sposób i prywatne busiki wożą najmłodszych do szkół.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: So 23.10.2010, 17:43 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 9:31
Posty: 2534
Lokalizacja:
SK/WF
irek-28- napisał(a):
A miejsca do organizacji tam parkingu jest sporo taka prawda.


jesteś pewien ze teren o którym piszesz należy do miasta? A nie jest np. prywatny lub co gorsza kolejowy?

_________________
"kanclerski łeb z kantorka pierdzistołków"


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 471 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 24  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności