Teraz jest Pt 29.03.2024, 0:33

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 471 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 17.08.2010, 14:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Kubala napisał(a):
Cytuj:
Ale częstotliwość i liczba miejsc w autobusie jest ścisle ze sobą związana.

Tak tylko lepiej mieć linie z kursami co 15-20 minut Jelczami 120M niż linię co godzinę np. MAN-em Lion's City G.

Ale tam te 120tki nie wystarczają:>


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 17.08.2010, 14:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 16.08.2010, 20:07
Posty: 783
Lokalizacja:
Katowice
Cytuj:
Ale tam te 120tki nie wystarczają:>


Ale mówisz o 912 czy o "nowej linii"?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 17.08.2010, 14:35 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Kubala napisał(a):
Cytuj:
Ale tam te 120tki nie wystarczają:>


Ale mówisz o 912 czy o "nowej linii"?

No przecież piszemy o 912.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Katowice- Dzielnice południowe
Napisane: Wt 17.08.2010, 14:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Kubala napisał(a):
Dobry pomysł ale omija Piotrowice i Kostuchnę a poza tym minibusy chyba byłyby za małe lepiej użyć autobusów klasy Solarisa Urbino 10

Nie, nie lepiej. SU10 jeśli idzie o koszty jest prawie taki sam jak SU12. Tam trzeba po prostu cywilizowany tabor klasy M zatrudnić.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 17.08.2010, 14:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 16.08.2010, 20:07
Posty: 783
Lokalizacja:
Katowice
Z rozmowy nie wynika ale ok. No tak, ja się zastanawiam dlaczego jeszcze nikt w tej sprawie nie interweniował to co się dzieje na tej linii to jest istna komedia... Mam nadzieję, że w kolejnym przetargu KZK GOP podniesie wymagania. Wracając do dzielnic południowych to należy powiedzieć, iż połączenie z centrum takimi 120 bardzo by pomogło :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Katowice- Dzielnice południowe
Napisane: Wt 17.08.2010, 14:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 16.08.2010, 20:07
Posty: 783
Lokalizacja:
Katowice
Cytuj:
Nie, nie lepiej. SU10 jeśli idzie o koszty jest prawie taki sam jak SU12. Tam trzeba po prostu cywilizowany tabor klasy M zatrudnić.
Nie sądzę aby Wilkowyje potrzebowały szybszych zmian niż Kostuchna i Piotrowice.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Katowice- Dzielnice południowe
Napisane: Wt 17.08.2010, 14:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
Kubala napisał(a):
Dobry pomysł ale omija Piotrowice i Kostuchnę

Tam masz 37 i 695 + kolej. Mało?
Mnie głównie chodzi o połączenie przesiadkowe z Mikołowa w kierunku Panewnik/Kochłowic. Niby rzut beretem, a musisz niepotrzebnie objechać Piotrowice, Brynów i Ligotę.

Kubala napisał(a):
a poza tym minibusy chyba byłyby za małe lepiej użyć autobusów klasy Solarisa Urbino 10

Wystarczą. Zresztą SU10 jest tak samo szeroki jak reszta, a przez Kamieńską i Pstrągową lepiej puścić mikroba.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Katowice- Dzielnice południowe
Napisane: Wt 17.08.2010, 14:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 16.08.2010, 20:07
Posty: 783
Lokalizacja:
Katowice
Cytuj:
Tam masz 37 i 695 + kolej. Mało?

A teraz mi powiedz jaki jest stan i dostępność dworców w Podlesiu i Piotrowicach- nawet biletu nie ma gdzie kupić...

Linia 37 była by dobra gdyby miała więcej kursów. Linia 695 nie jedzie do centrum więc jest bezużyteczna chyba, że masz zamiar się przesiadać i czekać na np. 689 20-40 minut bo 695 nie ma zbytnio urozmaiconej oferty...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 17.08.2010, 14:54 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
Kubala napisał(a):
No tak, ja się zastanawiam dlaczego jeszcze nikt w tej sprawie nie interweniował to co się dzieje na tej linii to jest istna komedia...

Ja bym to nazwał raczej tragedią. Na 912 jak najbardziej przysługują przegubowce i to najlepiej niskopodłogowe, w końcu ta linia nawet zysk przynosi(ła) jako jedna z dwóch. Podobnie jest na 292, gdzie co prawda przegubowców nie potrzeba, ale niskacze jak najbardziej są pożądane i to kursujące co najmniej dwa razy częściej.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Katowice- Dzielnice południowe
Napisane: Wt 17.08.2010, 15:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
Kubala napisał(a):
A teraz mi powiedz jaki jest stan i dostępność dworców w Podlesiu i Piotrowicach- nawet biletu nie ma gdzie kupić...

No ale to jest całkiem inny temat - właściwie od niego należałoby zaczynać tę całą reformę, a nie od mnożenia kolejnych bezsensownych linii autobusowych.

Kubala napisał(a):
Linia 37 była by dobra gdyby miała więcej kursów.

Wszystkie linie byłyby dobre, gdyby miały więcej kursów i były sensowniej ułożone.

Kubala napisał(a):
Linia 695 nie jedzie do centrum więc jest bezużyteczna

Powiedz to górnikom, zostaniesz w 5 minut zlinczowany... Ilekroć nią jechałem, zawsze napełnienia były przyzwoite.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Ostatnio edytowano Wt 17.08.2010, 15:01 przez Egon, łącznie edytowano 1 raz

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 17.08.2010, 15:01 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 16.08.2010, 20:07
Posty: 783
Lokalizacja:
Katowice
Cytuj:
Na 912 jak najbardziej przysługują przegubowce i to najlepiej niskopodłogowe

Jakby dali na stałe Ikarusy 280 na 912 to bym poszedł do Częstochowy na kolanach podziękować. Linia 912 jest naprawdę dobrą linią za którą należy się zabrać. A co do 292 zwiększona liczba kursów ułatwiłaby komunikację między Piotrowicami a Ligotą. Swoją drogą zastanawiam się komu przeszkadzała linia 138/238 na przystanku "Piotrowice Pętla"?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Katowice- Dzielnice południowe
Napisane: Wt 17.08.2010, 15:07 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 16.08.2010, 20:07
Posty: 783
Lokalizacja:
Katowice
Cytuj:
Wszystkie linie byłyby dobre, gdyby miały więcej kursów i były sensowniej ułożone.
Ok, tylko tam gdzie jest jedna linia do centrum to w szczególności powinna być zwiększona liczba kursów...

Cytuj:
Powiedz to górnikom, zostaniesz w 5 minut zlinczowany... Ilekroć nią jechałem, zawsze napełnienia były przyzwoite.

Dla górników zgoda ale dla ludzi którzy chcą się dostać do centrum jest bezużyteczna więc tego autobusu nie należy brać pod uwagę. A wgl. uważasz, że 11 kursów jest wystarczające zwłaszcza, że ostatni jest ok. 18? P.s. 695 nie jeździ w dni wolne więc nawet chcący się przesiąść na 689 lub 688 jest to nie możliwe...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 17.08.2010, 15:11 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
Kubala napisał(a):
A co do 292 zwiększona liczba kursów ułatwiłaby komunikację między Piotrowicami a Ligotą.

Raczej Giszowcem/Nikiszowcem a Ligotą, z Piotrowicami nie jest źle. A trasa 12 to paranoja jakaś. W sobotę to ćwiczyłem, z Giszowca do Ligoty kulałem się około godziny. A autem jadę góra 10 minut.

Kubala napisał(a):
Swoją drogą zastanawiam się komu przeszkadzała linia 138/238 na przystanku "Piotrowice Pętla"?

Zapewne coś trzeba było uruchomić z Ligoty na Os. Odrodzenia. Sam pomysł nawet dobry, tylko wykonanie do bani.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Katowice- Dzielnice południowe
Napisane: Wt 17.08.2010, 15:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
Kubala napisał(a):
Dla górników zgoda ale dla ludzi którzy chcą się dostać do centrum jest bezużyteczna więc tego autobusu nie należy brać pod uwagę. A wgl. uważasz, że 11 kursów jest wystarczające zwłaszcza, że ostatni jest ok. 18? P.s. 695 nie jeździ w dni wolne więc nawet chcący się przesiąść na 689 lub 688 jest to nie możliwe...

Nie tylko Katowice mają centrum. Mikołów i inne miasta też je mają ;-) Przypuszczasz, że nie istnieje potrzeba przemieszczania się pomiędzy Podlesiem a Murckami? Jest ona na pewno mniejsza niż w relacji do centrum Katowic, dlatego też oferta jest skromniejsza.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 17.08.2010, 15:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 16.08.2010, 20:07
Posty: 783
Lokalizacja:
Katowice
Jechać 12 dalej niż do centrum to samobójstwo :).
Co do 138/238 usunęli je z pętli w momencie kiedy zaczęło się wszystko budować więc na starcie stracili wielu pasażerów. A sposób w jakim ta linia funkcjonuje na Osiedlu odrodzenia też daje wiele do myślenia... A tak naprawdę to dla tej linii ostatnim punktem trasy mógłby być rejon osiedla odrodzenia a w zamian za szpital zahaczyć o pętle, dużo by pomogło.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 17.08.2010, 15:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
Kubala napisał(a):
Jechać 12 dalej niż do centrum to samobójstwo :)

Nie, IMO do Szopienic. Stamtąd zastąpić resztę trasy "ucywilizowanym" 212.

Kubala napisał(a):
Co do 138/238 usunęli je z pętli w momencie kiedy zaczęło się wszystko budować więc na starcie stracili wielu pasażerów. A sposób w jakim ta linia funkcjonuje na Osiedlu odrodzenia też daje wiele do myślenia... A tak naprawdę to dla tej linii ostatnim punktem trasy mógłby być rejon osiedla odrodzenia a w zamian za szpital zahaczyć o pętle, dużo by pomogło.

Wg mnie do "bażanciarni", tylko ul. Bażantów od os. Odrodzenia trzeba by naprawić. Dziury tam jak studnie, wiosną udało mi się na nich rozwalić miskę olejową :-(

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 17.08.2010, 15:43 

Dołączył(a): So 19.09.2009, 15:51
Posty: 208
Lokalizacja:
Katowice
Ktoś tu wspominał o 292 i 212. 212 wydłużyli na Murcki tylko i wyłącznie ze swojej głupoty i z lekceważenia tego co się do KZK pisze i mówi.

Zamysł był taki : zrobić połączenie dzielnic wschodnich (Nikisz, Gisz, Janów) z południem (Piotrowice, Podlesie, Kostuchna,Zarzecze).

Dodatkiem do tego miała być lepsza możliwość wydostania się z Zarzecza, Podlesia gdzieś na przesiadkę np. w Kostuchnie na 688,689

Kolejnym dodatkiem była możliwość podróży pomiędzy Janowem a Giszowcem ((trasa bardzo oblegana - ludzie chodzą na Nikisz pieszo i stąd dalej na Giszowiec )
Czyli : nowa linia lub wydłużenie 212 do Zarzecza Kop. Barbara/ewentualnie Mikołowa lub wydłużenie 292 właśnie tam.
Mam całą korespondencje na ten temat z UM, od radnych i takie tam.

292 odpadło w przedbiegach bo UM Mysłowice robi problemy i w efekcie kiedyś może zabraknąć tej linii na ich terenie.
Nowa linia powstanie ale dopiero w roku 2011 ( brak uzasadnienia dlaczego).
Tymczasowo w myśl zasady lepszy rydz niż nic wprowadzili potworka na Murcki, którym nikt nie będzie jeździł.

Podsumowując - z 292 nic sie nie da zrobić ( prędzej już zniknie z Mysłowic ), nowej linii na razie nie będzie a muchowóż murckowski 212 będzie śmigał aż miło.

W razie pytań, zapraszam.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 17.08.2010, 16:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 30.06.2006, 11:57
Posty: 873
Lokalizacja:
SM
katowicer napisał(a):
W razie pytań, zapraszam.

Nurtuje mnie - jakie UM Mce ma problemy? KZK chciało zmienić trasę u nas? Na jaką?

_________________
I nie zniknie On z mysłowickiej strefy,
A numer jego czterdzieści i cztery


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 17.08.2010, 16:37 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
Egon napisał(a):
Ujechałem dziś to cudo. W Szopienicach na Bednorza wsiadłem jako jedyny do pustego autobusu. Tuż przed nim jechało 12, a od Nikisza dołączyło 292, mój jechał jako trzeci w stadzie. Dwa poprzednie skutecznie wymiatały przystanki, więc maksymalna frekwencja od Wilhelminy do Korei wyniosła 6 osób. Oprócz mnie reszta wysiadła na Giszowcu, a tam wsiadły dwie osoby i w takim składzie dojechaliśmy do Murcek. Może w godzinach szczytu jest inaczej, ja podróżowałem w trakcie przedpołudniowego bezruchu. Przemyślenia co do sensowności trasy i rozkładu zostawiam Wam ;-)

Nie ma lepiej w szczycie, maks 8 osób w autobusie.
Jakby to od szopek puscic bezposrednio mysłowicka-kościół, a pozniej na Brynow to moze by to mialo jakis sens.
Kubala napisał(a):
Tak tylko lepiej mieć linie z kursami co 15-20 minut Jelczami 120M niż linię co godzinę np. MAN-em Lion's City G.

Glupcze, tutaj nie chodzi o marke i rocznik tylko o wielkosc .. spalania glownie :P.
adam86 napisał(a):
Nie, nie lepiej. SU10 jeśli idzie o koszty jest prawie taki sam jak SU12. Tam trzeba po prostu cywilizowany tabor klasy M zatrudnić.

Jesli chodzi o tabor maly, fajny a cywilizowany to wydaje mi sie, ze najmniejszy a spelniajacy te kryteria jest CITO.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 17.08.2010, 16:43 

Dołączył(a): So 19.09.2009, 15:51
Posty: 208
Lokalizacja:
Katowice
Dombia napisał(a):
katowicer napisał(a):
W razie pytań, zapraszam.

Nurtuje mnie - jakie UM Mce ma problemy? KZK chciało zmienić trasę u nas? Na jaką?

Akurat tutaj nie mam czarno na białym jaki to jest problem chociaż wydaję mi się, że są to pieniądze/dopłaty. Dokładnie to ludzie z UM Katowice nie chcieli lub nie mogli o tym mówić precyzyjnie.

P Śl napisał(a):
Nie ma lepiej w szczycie, maks 8 osób w autobusie.
Jakby to od szopek puscic bezposrednio mysłowicka-kościół, a pozniej na Brynow to moze by to mialo jakis sens.

Moim zdaniem po obsłudze os. Adama puścić to Górniczego Stanu do Pszczyńskiej, dalej przez Murcki, potem Armii Krajowej prosto i dalej w Podlesie i Zarzecze. No i oczywiście kursuje co 45 minut w R i 90 min.
w W.


Ostatnio edytowano Wt 17.08.2010, 16:51 przez katowicer, łącznie edytowano 1 raz

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 471 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 24  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności