Teraz jest Pt 29.03.2024, 10:45

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 201 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2012 roku
Napisane: Pn 3.09.2012, 20:51 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
butthead napisał(a):
Wszystko fajnie, nie zapominajcie jednak, że 653 jest funkcjonalnie i przestrzennie powiązana z innymi liniami ;)


Co do "funkcjonalnego i przestrzennego powiązania" - sprawa jest już mocno dyskusyjna. Z 653 zrobiono jakiś ogryzek, który szybko pozbędzie się w moim odczuciu dużej części pasażerów. Problem operatora? Nie ma, przecież i tu i tu jest z właściwego klucza. A potencjalny konflikt można na poziomie organizatora zasadą pewnych przesunięć tak rozwiązać, aby wilk był syty i owieczka cała.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2012 roku
Napisane: Pn 3.09.2012, 21:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
aso napisał(a):
Dlaczego jadąc w kierunku Gliwic chcesz pominąć w Mikołowie przystanek, na którym wsiada najwięcej pasażerów?

OK, właściwie to problemu nie ma, autobus w kierunku Gliwic może obsługiwać ten przystanek z jednej strony ul. Miarki, a w kierunku Katowic z drugiej. Tylko osobiście mam awersję do "kieszeni" i wariantów. Więc jak dla mnie może być.
Prawdę powiedziawszy, od dawna już marzę o takiej linii. Jeszcze za studenckich czasów często korzystałem z połączenia 29 (45) + 41 - było szybciej, bo przystanki bliżej niż kolejowe, a i częstotliwość kursów w pewnych godzinach była lepsza. Teraz, kiedy "ligotka" została zlikwidowana, utworzenie takiej relacji jest tym bardziej uzasadnione.

butthead napisał(a):
Wszystko fajnie, nie zapominajcie jednak, że 653 jest funkcjonalnie i przestrzennie powiązana z innymi liniami ;)

Użyłbym tu raczej czasu przeszłego - była.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2012 roku
Napisane: Wt 4.09.2012, 6:57 

Dołączył(a): Wt 9.06.2009, 13:16
Posty: 552
Lokalizacja:
Katowice
butthead napisał(a):
Wszystko fajnie, nie zapominajcie jednak, że 653 jest funkcjonalnie i przestrzennie powiązana z innymi liniami ;)

Użyłbym tu raczej czasu przeszłego - była.[/quote]

Linia 41 z linią 653 obecnie wogóle nie jest funkcjonalnie powiązana w godzinach 15.00-16.45 w obu kierunkach i w godzinach 6:00-7.03 w kierunku Katowic, gdyż autobus w miejscu przesiadki (Mikołów PKP) odjeżdza ok 3 minut przed czasem! Więc pisanie o czymś takim, jak powyżej to totalny slogam i blef. Jestem jak najbradziej za napisaniek wniosku do KZKGOP. Ale jak ma ostatecznie przebiegać przez centrum Mikołowa, to poradźcie proszę jednomyślnie. Proponuję dla całości numer 41 ( jak już musi być te sześćset, choć nie wiem po co, to niech będzie 641)
Pozatym Egonie, pewnnie pamiętasz, ze w latach 70tych i 80tych z Katowic do Gliwi,c autem jeździło się właśnie przez Mikołów no i ewentualnie przez Bytom, tak przynajmniej jeździli moi rodzice.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2012 roku
Napisane: Wt 4.09.2012, 7:11 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
andrzejh69 napisał(a):
Ale jak ma ostatecznie przebiegać przez centrum Mikołowa, to poradźcie proszę jednomyślnie. Proponuję dla całości numer 41 ( jak już musi być te sześćset, choć nie wiem po co, to niech będzie 641)


Z mojej strony masz propozycję oraz jej uzasadnienie: optymalna obsługa centrum oraz osiedli mieszkaniowych zlokalizowanych między centrum, a obwodnicą z jednoczesnym jak najkrótszym czasem przejazdu, a także ograniczenie wzrostu pracy eksploatacyjnej, która nie przełoży się na pracę przewozową (nie ma "pustych kilometrów"). Dlatego proponuję przebieg: Gliwice - (...) - Dworzec PKP - Plac 750-lecia - św. Wojciecha (nowy przystanek przy skrzyżowaniu z Okrzei) - Szpital - (...) - Brynów.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2012 roku
Napisane: Wt 4.09.2012, 7:23 

Dołączył(a): Nd 25.02.2007, 20:52
Posty: 872
Lokalizacja:
Gliwice
Odnośnie 41, to w raporcie KZK GOP dotyczącym Gliwic była przedstawiona propozycja ograniczenia częstotliwości w wakacje do godzinnej. KZK chyba nie lubi rezygnować z cięć, więc można chyba przyjąć, ze prędzej czy później zechcą to wprowadzić.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2012 roku
Napisane: Wt 4.09.2012, 7:29 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
Kwarek napisał(a):
Odnośnie 41, to w raporcie KZK GOP dotyczącym Gliwic była przedstawiona propozycja ograniczenia częstotliwości w wakacje do godzinnej. KZK chyba nie lubi rezygnować z cięć, więc można chyba przyjąć, ze prędzej czy później zechcą to wprowadzić.


;) a nie skrócą do Europy Centralnej? ;).

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2012 roku
Napisane: Wt 4.09.2012, 7:55 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
andrzejh69 napisał(a):
Linia 41 z linią 653 obecnie wogóle nie jest funkcjonalnie powiązana w godzinach 15.00-16.45 w obu kierunkach i w godzinach 6:00-7.03 w kierunku Katowic, gdyż autobus w miejscu przesiadki (Mikołów PKP) odjeżdza ok 3 minut przed czasem! Więc pisanie o czymś takim, jak powyżej to totalny slogam i blef.


Przecież to ironia była, nawiązująca do tłumaczeń KZK GOP dlaczego nie można zmienić jakiegoś rozkładu jazdy, a przede wszystkim dlaczego dana linia jest w pakiecie przetargowym z setką innych.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2012 roku
Napisane: Wt 4.09.2012, 9:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
andrzejh69 napisał(a):
Jestem jak najbradziej za napisaniek wniosku do KZKGOP. Ale jak ma ostatecznie przebiegać przez centrum Mikołowa, to poradźcie proszę jednomyślnie. Proponuję dla całości numer 41 ( jak już musi być te sześćset, choć nie wiem po co, to niech będzie 641).

Teraz wyjeżdżam na 2 tygodnie na urlop, gdybyście pisali w tym czasie jakiś wniosek, to ja go popieram i podpisuję się pod nim wszystkimi moimi rękami, nogami i innymi częściami ciała. Możecie w moim imieniu się podpisać ;-) Numer linii jest mi obojętny, trasa zaproponowana przes aso jest OK.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2012 roku
Napisane: Wt 4.09.2012, 10:22 

Dołączył(a): Wt 4.09.2012, 10:07
Posty: 21
Witam wszystkich

Z ciekawością i z zainteresowaniem obserwuję dyskusję nad zmianami w liniach relacji Katowice-Mikołów-Gliwice. Przyznam szczerze że pomysł połączenia linii 41 z 653 przypadł mi szczególnie do gustu i kibicuję mu z całego serca, ponieważ od kilku lat korzystam tych połączeń.. Moje pytanie brzmi gdzie / do kogo ? można skierować petycję (ew.propozycję zmian w w/w liniach)

Pozdrawiam
Adam


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2012 roku
Napisane: Wt 4.09.2012, 10:25 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
To się nie uda i tak, bo przetargi, umowy itp.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2012 roku
Napisane: Wt 4.09.2012, 11:28 

Dołączył(a): So 14.11.2009, 12:21
Posty: 1085
Lokalizacja:
Gliwice
Tak jak przedmówca napisał, a jeżeli chcesz pisać, to do organizatora - KZK GOP

_________________
Nein, nein, nein. Das kann nicht sein! Um nüchtern kannst du nicht!
Midttrafik: Vi skal nok køre dig - Uczmy się!


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2012 roku
Napisane: Wt 4.09.2012, 11:29 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
Ja bym to do Uszoka jednak wysłał.

_________________
"Gdy debil nie wie, że jest debilem to ma przewalone.." G. Tabor :D


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2012 roku
Napisane: Wt 4.09.2012, 11:33 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
P Śl napisał(a):
Ja bym to do Uszoka jednak wysłał.


I do UM Mikołów również, a może przede wszystkim. A tymczasem KZK GOP odpisze, że nic się nie da zrobić, bo to są "wojewódzkie przewozy pasażerskie", sterta umów i porozumień, a układ zabetonowany na najbliższe 20 lat.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2012 roku
Napisane: Wt 4.09.2012, 11:37 

Dołączył(a): Wt 9.06.2009, 13:16
Posty: 552
Lokalizacja:
Katowice
może tu:
http://www.kzkgop.com.pl/strony/p-1-for ... ktowy.html
ale myślę że większą siłę przebicia by miało tradycyjne pismo podpisane przez kilkanaście osób ( w tym nas - forumowiczów). Jak KZKGOP odmówi, to może poprosić o wsparcie władze samorządowe, w tym Starostę Mikołowskiego który za obie linie "płaci". Dodatkowy atut - mieszkańcy Ośrodka Pomocy Niepełnosprawnych w Borowej Wsi mieli by jeszcze jendo bezpośrednie połączenie do Katowic, a mieszkańcy Kamionki bezpośrednie połączenie do Borowej Wsi, Śmiłowic). Dziś 41 i 653 są prawie muchowozami, a po połączeniu w jedną linię myślę że to by się zmieniło. Każdy normalny "komercyjny" przewoźnik by tak zrobił od razu.


Ostatnio edytowano Wt 4.09.2012, 11:41 przez andrzejh69, łącznie edytowano 2 razy

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2012 roku
Napisane: Wt 4.09.2012, 11:38 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
No spoko tylko, że ja z uwagi na to, że jest z Katowic. W Mikołowie może przywalić też ktoś dla równowagi jak najbardziej.

_________________
"Gdy debil nie wie, że jest debilem to ma przewalone.." G. Tabor :D


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2012 roku
Napisane: Wt 4.09.2012, 11:44 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
memphis napisał(a):
P Śl napisał(a):
Ja bym to do Uszoka jednak wysłał.


I do UM Mikołów również, a może przede wszystkim. A tymczasem KZK GOP odpisze, że nic się nie da zrobić, bo to są "wojewódzkie przewozy pasażerskie", sterta umów i porozumień, a układ zabetonowany na najbliższe 20 lat.


"Na władze nie poradzę". Tym niemniej jak ktoś ma chwilkę czasu, to może skrobnąć pisemko - zbiorówkę do poszczególnych instytucji. Ja ze swojej strony mogę pomóc je dopracować od strony technicznej. Nawet jeżeli otrzyma się w odpowiedzi standardową formułkę pełną ładnych, okrągłych zdań i przepraszającą, że pomysł z uwagi na bariery formalno-prawne nie jest możliwy do wdrożenia, to myślę że warto spróbować.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2012 roku
Napisane: Wt 4.09.2012, 11:49 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
andrzejh69 napisał(a):
Dodatkowy atut - mieszkańcy Ośrodka Pomocy Niepełnosprawnych w Borowej Wsi mieli by jeszcze jendo bezpośrednie połączenie do Katowic, a mieszkańcy Kamionki bezpośrednie połączenie do Borowej Wsi, Śmiłowic).


Na tym argumencie daleko nie zajedziesz... Ważniejsza jest "poprawa dostępności południowych dzielnic Katowic poprzez stworzenie nowych, bezpośrednich połączeń".

andrzejh69 napisał(a):
Dziś 41 i 653 są prawie muchowozami, a po połączeniu w jedną linię myślę że to by się zmieniło. Każdy normalny "komercyjny" przewoźnik by tak zrobił od razu.


Argument, że nowa linia będzie miała wyższą przychodowość od dotychczas funkcjonujących, jest jak najbardziej istotny. Generalnie dla władzy samorządowej liczą się dwie rzeczy: pieniądze (wydać jak najmniej, bo tych ciągle brakuje) i... święty spokój. Ta propozycja spełnia obydwa warunki.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2012 roku
Napisane: Wt 4.09.2012, 12:20 

Dołączył(a): Wt 9.06.2009, 13:16
Posty: 552
Lokalizacja:
Katowice
Aso, to który z nas pisze ten wniosek? I czy podspisujemy go wszyscy? Jak konkretnie postępujemy?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2012 roku
Napisane: Śr 5.09.2012, 13:02 

Dołączył(a): Cz 9.03.2006, 21:28
Posty: 58
Lokalizacja:
Katowice Panewniki
andrzejh69 napisał(a):
Dziś 41 i 653 są prawie muchowozami, a po połączeniu w jedną linię myślę że to by się zmieniło.


Dobrze że powiedziałeś prawie - bo ile razy wracam z Gliwic 41 to jedzie nim sporo ludzi - do samego Mikołowa średnio ponad 20 osób (kursy popołudniowe i wieczorne). Pusty to jeździ np. 669 - ostatnio od Borowej Wsi do Gliwic sam jechałem.
a połączenie z 653 super sprawa - byle nie dojeżdżał do Brynowa minutę po odjeździe 13 :)

_________________
119 to jest linia! :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2012 roku
Napisane: Cz 6.09.2012, 4:37 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
andrzejh69 napisał(a):
Aso, to który z nas pisze ten wniosek? I czy podspisujemy go wszyscy? Jak konkretnie postępujemy?


Ja nie mam za bardzo czasu, niestety. Początek września i... już jest gorąco (w sensie: dużo pracy, mało czasu). Mogę zerknąć, dopracować. Jednocześnie jak najbardziej wyrażam zgodę na wykorzystanie w piśmie przedstawionych przeze mnie argumentów. Co do formuły - proponuję aby jedna osoba napisała zgodnie z wymogami KPA, zaznaczając, że jest to propozycja na bazie dyskusji, jaka miała miejsce na Forum Wojewódzkiego Portalu Komunikacyjnego, pomysł spotkał się z szerszym poparciem, a następnie wskazać stosowne argumenty za połączeniem linii 41 i 653. Potem w nagłówku zmieniać adresata, a na dole zaznaczyć, kto otrzymał i czekać na odpowiedź. Tak to widzę.


Ostatnio edytowano Pt 7.09.2012, 8:23 przez aso, łącznie edytowano 1 raz

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 201 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności