Teraz jest Cz 28.03.2024, 14:51

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 201 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: Propozycje zmian w rozkładach jazdy (Mikołów)
Napisane: Wt 9.10.2012, 18:31 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
andrzejh69 napisał(a):
Co do stosunku KZKGOP do integracji - to poważny ich błąd. Taki wspólny bilet z KŚ by dużo rowiązał problemów- w tym np długi w czasie dojazd z centrum Katowic do Podlesia, Ligoty.


Wykorzystanie kolei w transporcie publicznym wewnątrz konurbacji rozwiązałoby mnóstwo problemów, wiadomo o tym nie od dziś. Ale beton trzyma się mocno, a chętnych do inwestowania w takie przedsięwzięcia (np. w zwiększenie pracy eksploatacyjnej kolei kosztem autobusów, modernizację węzłów przesiadkowych) nie ma.

Cytuj:
Sądzę że by trzeba podjąć działania i naciskać poprzez władze samorządowe na stworzenie integracji biletowej.


Fajnie się mówi...

Cytuj:
Co do wyjazdów na linie - to kiedyś ktoś napisał że za wyjazdy ze Stroszka na T7 są równe całemu funkcjonowaniu T12 (tam kursowały 3 pociągi).. więc może i małe, ale przy ich minimalizacji na jakiejś linii nie trzeba będzie zrobić cięć.


Ale przy 7 była mowa o jeździe przez pół regionu, a nie nawrocie jedną ulicę dalej niż jakiś skręt.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje zmian w rozkładach jazdy (Mikołów)
Napisane: Wt 9.10.2012, 18:43 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
Z tym rozwiązywaniem wielu problemów poprzez wspólny bilet z koleją poczekałbym do grudnia, aż KŚ do takiej Ligoty, Piotrowic lub tytułowego Mikołowa dojedzie, czym dojedzie i czy w ogóle się zatrzyma. Będzie można wtedy wstępnie ocenić, czy kolej marszałkowa oprócz przetrwania na średnicy w ogóle ma szanse pełnić jakąkolwiek rolę w systemie transportu publicznego dla GOP-u i okolic. Podstawowym problemem, niezależnie od wszystkiego innego i tak jest finansowanie. Integracja taryfowa przynosi niestety korzyści trudno ujmowalne w tabelkach urzędników.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje zmian w rozkładach jazdy (Mikołów)
Napisane: Śr 10.10.2012, 21:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
memphis napisał(a):
Radni nie mają wpływu na decyzje prezydenta.

To od czego oni są? Można przez nich cokolwiek załatwić?
Jeden z kandydatów na radnego w swoich ulotkach w kampanii wyborczej obiecywał załatwienie wydłużenia linii tramwajowej do Piotrowic. Ale wybory przegrał...

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje zmian w rozkładach jazdy (Mikołów)
Napisane: Śr 10.10.2012, 22:05 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Egon napisał(a):
memphis napisał(a):
Radni nie mają wpływu na decyzje prezydenta.

To od czego oni są? Można przez nich cokolwiek załatwić?


Radni mają wpływ na to co leży w kompetencjach Rady Miasta. Planowanie przestrzenne, czy choćby budżet. Ale w sprawie tego czy na Rynku jest skręt, czy nie to Rada może sobie co najwyżej jakąś rezolucję uchwalić, która nikogo do niczego nie wiąże.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje zmian w rozkładach jazdy (Mikołów)
Napisane: So 13.10.2012, 10:27 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 22.09.2004, 14:01
Posty: 506
Lokalizacja:
Katowice
Egon napisał(a):
Jeden z kandydatów na radnego w swoich ulotkach w kampanii wyborczej obiecywał załatwienie wydłużenia linii tramwajowej do Piotrowic. Ale wybory przegrał...

Jeżeli mamy na myśli tego samego, to dostał się do RM rok temu zastępując Ewę Kołodziej: http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/ ... ,id,t.html .


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje zmian w rozkładach jazdy (Mikołów)
Napisane: So 13.10.2012, 13:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
Nie, on był z PiS-u.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje zmian w rozkładach jazdy (Mikołów)
Napisane: Pn 29.10.2012, 18:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
Dziś, po powrocie z L-4 do pracy, zostałem zaskoczony przez kilkoro moich współpracowników, zamieszkujących Mikołów i Tychy. Wpadli oni na pomysł, aby napisać do MZK Tychy wniosek o wydłużenie do przystanku Panewniki Owsiana przynajmniej kilku kursów 75 lub 268, albo utworzenie nowej linii Tychy - Panewniki. Zwrócili się do mnie o pomoc, ponieważ znają moje zainteresowania. Mnie zaś przyszło do głowy, że np. wydłużenie jednej z linii 75/268 mogłoby rozwiązać "odwieczny" problem komunikacji Panewniki - Mikołów, ale wtedy autobus musiałby miec krańcówkę gdzieś dalej - może na rondzie Huchrackiego albo koło nowego cmentarza, bo póki co innej pętli dla czegoś, co nie jest mikrobusem, nie potrafię sobie w Panewnikach wyobrazić.

Nie wiem, jakie są szanse realizacji tego pomysłu, ale może warto spróbować? Skoro nie da się nic wskórać w KZK GOP, to może uda się w MZK Tychy? Niegdyś lnię 36 do Ligoty "wydłużyłem" praktycznie sam, choć trwało to dwa lata... ;-)

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje zmian w rozkładach jazdy (Mikołów)
Napisane: Pn 29.10.2012, 18:36 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
36 ma przynajmniej jeszcze jakieś uzasadnienie społeczne w postaci dojazdu do szpitala, tu sprawa raczej trudniejsza biorąc pod uwagę że musiałoby się to odbywać wyłącznie na koszt MZK. Ale próbować warto ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje zmian w rozkładach jazdy (Mikołów)
Napisane: Pn 29.10.2012, 18:39 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
butthead napisał(a):
36 ma przynajmniej jeszcze jakieś uzasadnienie społeczne w postaci dojazdu do szpitala, tu sprawa raczej trudniejsza biorąc pod uwagę że musiałoby się to odbywać wyłącznie na koszt MZK. Ale próbować warto ;)

Ale tu jest szansa na solidny sztempel dyrektora poważnej instytucji, obiecał poparcie ;-)
Dawno temu wnioskowałem o przepuszczenie przez Panewniki którejś z linii 29 lub 45, ale przyznaję, że ten dzisiejszy pomysł z 75/268 bardziej mi się spodobał. Tylko, że jak piszesz, Katowice do finansowania takiej linii pewnie się nie dołożą :-( Z drugiej strony nie byłoby to jakieś tragiczne wydłużenie trasy, około 5 kilometrów i to niekoniecznie dla wszystkich kursów wybranej linii. Tak naprawdę naszym wystarczą 3, góra 5 par - około 7:00, 15:00 i 23:00, ewentualnie jeszcze 6:00 i 14:00.
Ale jeśli ja będę im ten wniosek formułować, wolałbym pisać o jedną, ale kompletną linię (np. 75) i sugerować krańcówkę dalej niż na Owsianej. Tylko jak wspomniałem, nie bardzo widzę gdzie...

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje zmian w rozkładach jazdy (Mikołów)
Napisane: Pn 29.10.2012, 22:53 

Dołączył(a): Wt 8.01.2008, 10:53
Posty: 479
Lokalizacja:
Katowice
Egon napisał(a):
Ale jeśli ja będę im ten wniosek formułować, wolałbym pisać o jedną, ale kompletną linię (np. 75) i sugerować krańcówkę dalej niż na Owsianej. Tylko jak wspomniałem, nie bardzo widzę gdzie...
A nie lepiej te 3-5 par kursów 36 wydłużyć do Owsianej Panewnicką "na wprost" bez obsługi Kokocińca? Na ile znam kilka osób z MZK, to bardziej byłoby im to w smak. Ta linia tak naprawdę nie musi obsługiwać stricte akademików, a warianty dojazd do szpitala również by zapewniły (obsługa dawnego "wirtualnego" przystanku 213 vis a vis poczty). Wystarczyłoby jeno słupek z D-15 ustawić ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje zmian w rozkładach jazdy (Mikołów)
Napisane: Pn 29.10.2012, 23:30 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
citadis napisał(a):
A nie lepiej te 3-5 par kursów 36 wydłużyć do Owsianej Panewnicką "na wprost" bez obsługi Kokocińca? Na ile znam kilka osób z MZK, to bardziej byłoby im to w smak. Ta linia tak naprawdę nie musi obsługiwać stricte akademików, a warianty dojazd do szpitala również by zapewniły (obsługa dawnego "wirtualnego" przystanku 213 vis a vis poczty). Wystarczyłoby jeno słupek z D-15 ustawić ;)

Nie załatwi to dojazdu z/do Mikołowa. A stamtąd jest większość pomysłodawców.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje zmian w rozkładach jazdy (Mikołów)
Napisane: Śr 31.10.2012, 0:10 

Dołączył(a): Wt 8.01.2008, 10:53
Posty: 479
Lokalizacja:
Katowice
Dobra koordynacja przy Famurze załatwiłaby sprawę. Nie musimy komunikować wszystkich kursów 36, a jedynie te warianty z 29/45. Przez las kolegom na pewno do Zarzecza nie wyjdzie szybciej, tak samo na biletach dwóch organizatorów, bo rozkłady nijak nie są powiązane. Po wtóre 37 jedzie na około, 653 za rzadko i co ważne obie te linie docierają w zasadzie jedynie do ścisłego centrum Mikołowa, a 29/45 już znacznie bardziej wgłąb. Ewentualnie można by po 3 pary kursów takiego 29 lub 45 z pominięciem Lechickiej, Famuru wysłać Kłodnicką, Panewnicką i Owsianą, ale tu to już za bardzo się rozmarzyłem ;-) Niczego nie paliłem ;P Z trzeciej strony koryta patrząc MZK jest organizatorem, który lubi tworzyć potworkowe warianty o ile mają one merytoryczne, społeczne i choć ułamkowo ekonomiczne uzasadnienie.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje zmian w rozkładach jazdy (Mikołów)
Napisane: Śr 31.10.2012, 0:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
citadis napisał(a):
Dobra koordynacja przy Famurze załatwiłaby sprawę. Nie musimy komunikować wszystkich kursów 36, a jedynie te warianty z 29/45. Przez las kolegom na pewno do Zarzecza nie wyjdzie szybciej, tak samo na biletach dwóch organizatorów, bo rozkłady nijak nie są powiązane.

No co Ty, z Zarzecza do Owsianej przez Ligotę jest 10 km. A przez las co najwyżej 3. Dodać jakieś 3 km do Mikołowa, to przez Piotrowice i Ligotę masz ponad dwukrotnie dłuższą trasę. Poza taryfą w niczym to nie zmienia stanu na dziś.

citadis napisał(a):
Po wtóre 37 jedzie na około, 653 za rzadko i co ważne obie te linie docierają w zasadzie jedynie do ścisłego centrum Mikołowa, a 29/45 już znacznie bardziej wgłąb. Ewentualnie można by po 3 pary kursów takiego 29 lub 45 z pominięciem Lechickiej, Famuru wysłać Kłodnicką, Panewnicką i Owsianą, ale tu to już za bardzo się rozmarzyłem ;-) Niczego nie paliłem ;P

Decyzja dziś już została podjęta - wnioskujemy o 75. Jeszcze się zastanawiamy, kaj to zakończyć, bo obudzili się panewniczanie ;-)
Jednym sztychem można by załatwić atrakcyjne połączenie Panewniki - Mikołów - Tychy.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje zmian w rozkładach jazdy (Mikołów)
Napisane: Śr 31.10.2012, 8:09 

Dołączył(a): Wt 9.06.2009, 13:16
Posty: 552
Lokalizacja:
Katowice
Myślałem wczoraj nad tym i ... może by to puścić do Kochłowic? Lub nawet na Os Górnośląskie? Ale patrząc że MZKTychy znacznie skróciło swego czasu 82 na terenie KZKGOP, wątpię aby w innych przypadkach chiały swoje linie wydłużać w głąb terenu KZKGOPu poza istniejącymi dziś do centrum Katowic, Ligoty czy Gliwic. Co do pętli w Panewnikach..to zobaczcie w jakich warunkach zawraca 607 w Łagiewnikach jakie się błoto na chodnikach robi zwłaszcza teraz w okresie jesiennym.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje zmian w rozkładach jazdy (Mikołów)
Napisane: Śr 31.10.2012, 9:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
andrzejh69 napisał(a):
Myślałem wczoraj nad tym i ... może by to puścić do Kochłowic? Lub nawet na Os Górnośląskie? Ale patrząc że MZKTychy znacznie skróciło swego czasu 82 na terenie KZKGOP, wątpię aby w innych przypadkach chiały swoje linie wydłużać w głąb terenu KZKGOPu poza istniejącymi dziś do centrum Katowic, Ligoty czy Gliwic. Co do pętli w Panewnikach..to zobaczcie w jakich warunkach zawraca 607 w Łagiewnikach jakie się błoto na chodnikach robi zwłaszcza teraz w okresie jesiennym.

Na wydłużenie dalej niż do Panewnik nie mamy uzasadnienia. W zasadzie sensownie umotywować możemy wydłużenie tylko do Owsianej - nawet już do ronda czy Starych Panewnik trzeba będzie się nagimnastykować. Ale jak nie ma nic, dobre byłoby chociaż to.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje zmian w rozkładach jazdy (Mikołów)
Napisane: Śr 31.10.2012, 9:19 

Dołączył(a): Wt 9.06.2009, 13:16
Posty: 552
Lokalizacja:
Katowice
No a dojazd do tej kopalni(Pokój?) co jest za Kochłowicacami przy trasie linii 7 nie byłby uzasadnieniem? Pewnie jacyś mieszkańcy Mikołowa tam pracują.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje zmian w rozkładach jazdy (Mikołów)
Napisane: Śr 31.10.2012, 9:21 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
andrzejh69 napisał(a):
No a dojazd do tej kopalni(Pokój?) co jest za Kochłowicacami przy trasie linii 7 nie byłby uzasadnieniem? Pewnie jacyś mieszkańcy Mikołowa tam pracują.

No ale co naszego dyrektora obchodzą górnicy z jakiejkolwiek kopalni? Niech sobie piszą swoje pismo. Nasz dyrektor może poprzeć jedynie wniosek pracowników naszej fabryki.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje zmian w rozkładach jazdy (Mikołów)
Napisane: Śr 31.10.2012, 9:36 

Dołączył(a): Wt 9.06.2009, 13:16
Posty: 552
Lokalizacja:
Katowice
No jeśli to pismo pisze i podpisuje wyłącznie dyrektor Twojego zakładu pracy to tak. Ale .... czy on je pisze czy jedynie popiera? Bo jak jedynie popiera, a nie pisze to motywację o tej kopalni można dodać i to niczemu nie przeszkadza. Analogicznie jak przy naszym wniosku 41+653


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje zmian w rozkładach jazdy (Mikołów)
Napisane: Śr 31.10.2012, 13:03 

Dołączył(a): Wt 8.01.2008, 10:53
Posty: 479
Lokalizacja:
Katowice
Egon napisał(a):
No co Ty, z Zarzecza do Owsianej przez Ligotę jest 10 km. A przez las co najwyżej 3. Dodać jakieś 3 km do Mikołowa, to przez Piotrowice i Ligotę masz ponad dwukrotnie dłuższą trasę. Poza taryfą w niczym to nie zmienia stanu na dziś.
Myślałem o drodze na przełaj pieszo. Tylko użyłem trudnego do pojęcia skrótu myślowego :) Oczywiście, że opcja z 75 jest lepsza, ale czy MZK będzie chciało trzaskać kilometry od centrum Mikołowa pełnowymiarowymi autobusami? O to się boję. Bardziej w smak może im być wydłużyć warianty "J", dodając kurs wieczorny i 3 weekendowe pary w relacji "Mikołów Dw.PKP" - "Panewniki Owsiana". Albo już nawet wrzucić na kieszeń 29 lub 45.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje zmian w rozkładach jazdy (Mikołów)
Napisane: Śr 31.10.2012, 13:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 11.12.2008, 22:47
Posty: 2927
citadis napisał(a):
Egon napisał(a):
No co Ty, z Zarzecza do Owsianej przez Ligotę jest 10 km. A przez las co najwyżej 3. Dodać jakieś 3 km do Mikołowa, to przez Piotrowice i Ligotę masz ponad dwukrotnie dłuższą trasę. Poza taryfą w niczym to nie zmienia stanu na dziś.
Myślałem o drodze na przełaj pieszo. Tylko użyłem trudnego do pojęcia skrótu myślowego :) Oczywiście, że opcja z 75 jest lepsza, ale czy MZK będzie chciało trzaskać kilometry od centrum Mikołowa pełnowymiarowymi autobusami? O to się boję. Bardziej w smak może im być wydłużyć warianty "J", dodając kurs wieczorny i 3 weekendowe pary w relacji "Mikołów Dw.PKP" - "Panewniki Owsiana". Albo już nawet wrzucić na kieszeń 29 lub 45.

Kieszeniowy na 29 albo 45 to strzał w stopę, rozkładowe wydłużenie dojazdu do centrum Katowic w godzinach szczytu o minimum 10 minut to absolutne pogorszenie oferty.

_________________
Tak się zastanawiałem,
czy wpisanie naszej sieci tramwajowej
do UNESCO uchroniłoby przed likwidacją
kolejne linie.

- inż. Łukasz Klyszcz

To jest poważne forum

- użytkownik Forum Tramwajów Śląskich


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 201 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności