Teraz jest Pt 19.04.2024, 13:21

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 201 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: Propozycje zmian w rozkładach jazdy (Mikołów)
Napisane: Śr 26.09.2012, 13:36 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
andrzejh69 napisał(a):
oraz 830 zostawić ale na trasie " Miechowice-Karb-Bobrek-Szombierki-Łagiewniki-Piaśniki-Chorzów(ew DTŚ)-Kce


Pomysł dość irracjonalny- po pierwsze taka linia stałaby w ogromnych korkach przynajmniej w 2-3 miejscach i to w samym Bytomiu (więc jazda tym z Katowic to by jakiś koszmar był), a po drugie omijałaby dworzec, gdzie jednak sporo osób się przesiada, a w takim układzie przesiadka byłaby ekstremalnie niewygodna.

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2012 roku
Napisane: Śr 26.09.2012, 14:01 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
Egon napisał(a):
butthead napisał(a):
PS.: Dyskusję o projekcie 41+653 proponuję wyprowadzić do odrębnego tematu.

Popieram.
Plik wrzuciłem tu:
http://www.load.to/xtK4JOeAak/kzkgop4.doc
Bardzo proszę o propozycje, co zmienić, poprawić, dodać, wyrzucić itp. Prośbę kieruję zwłaszcza do kolegi aso, no ale każdy może swoje uwagi dorzucić.


Posłałem Ci moją propozycję na prywatną wiadomość.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2012 roku
Napisane: Śr 26.09.2012, 14:12 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4406
Lokalizacja:
Ligota
Kubala. napisał(a):
A może na początku poprosilibyśmy o przedłużenie 937 do przystanku "Panewnik Owsiana"? Takie posunięcie dałoby bezpośrednie połączenie Zarzecza z Panewnikami oraz ta druga dzielnica zyskalaby możliwość odbycia szybszej podróży na trasie Mikołów-Panewniki. Wiem, że jazda z przesiadką (657->937->29/45/653) będzie mniej wygodna niż bezpośrednie połączenie ale w czasach "optymalizacji" taka opcja może być realną alternatywą dla obecnego połączenia (13/48/657 -> 37 lub 13/48/657 -> 10/36/37/138/292 -> 29/45/653).

Do Owsianej to nic nie da. Kurdupel musiałby jeździć przynajmniej do przystanku Panewniki Bema, a najlepiej do Simply. Już dwano temu o tym wspominałem, że brakuje sensownej komunikacji z Panewnik do Mikołowa (nawet przesiadkowej i niekoniecznie na wspólnym bilecie), a trochę ludzi w tej relacji jeździ. Teraz to już nieco za późno, bo ci ludzie, nie mając innej alternatywy, przesiedli się już do samochodów i raczej do KM nie wrócą.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2012 roku
Napisane: Śr 26.09.2012, 14:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 16.08.2010, 20:07
Posty: 783
Lokalizacja:
Katowice
Egon napisał(a):
Do Owsianej to nic nie da. Kurdupel musiałby jeździć przynajmniej do przystanku Panewniki Bema, a najlepiej do Simply. Już dwano temu o tym wspominałem, że brakuje sensownej komunikacji z Panewnik do Mikołowa (nawet przesiadkowej i niekoniecznie na wspólnym bilecie), a trochę ludzi w tej relacji jeździ. Teraz to już nieco za późno, bo ci ludzie, nie mając innej alternatywy, przesiedli się już do samochodów i raczej do KM nie wrócą.
Tak by było najlepiej tylko to wiązałoby się z koniecznością dodaniem trzeciego wozu do obsługi linii i na to KZK raczej nie pójdzie... Chociaż przetarg na obsługę dopiero wystartował więc można spróbować.

_________________
"Uruchomienie bezpośredniego połączenia z Katowic do USA jest wbrew polskiej racji stanu." - denerwuje się Jan Pamuła, prezes krakowskiego portu lotniczego.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2012 roku
Napisane: Śr 26.09.2012, 15:27 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4406
Lokalizacja:
Ligota
Kubala napisał(a):
Tak by było najlepiej tylko to wiązałoby się z koniecznością dodaniem trzeciego wozu do obsługi linii i na to KZK raczej nie pójdzie... Chociaż przetarg na obsługę dopiero wystartował więc można spróbować.

No to próbujmy. Tylko ja już nie podejmuję się pisania tego wniosku, bo w zanadrzu mam jeszcze jeden, na zmianę rozkładu jazdy 154 ;-) ale oczywiście poprę go jak najbardziej. Ten z 41 + 653 już prawie gotowy, @aso - wielkie dzięki za pomoc w zredagowaniu. Wprowadzę jeszcze tylko drobne poprawki i wkrótce go zaprezentuję. Potem zastanowimy się, do kogo to wysłać i trzeba będzie zorganizować akcję zbierania podpisów.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Zmiany rozkładów jazdy w 2012 roku
Napisane: Śr 26.09.2012, 18:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 16.08.2010, 20:07
Posty: 783
Lokalizacja:
Katowice
Egon napisał(a):
Kubala napisał(a):
Tak by było najlepiej tylko to wiązałoby się z koniecznością dodaniem trzeciego wozu do obsługi linii i na to KZK raczej nie pójdzie... Chociaż przetarg na obsługę dopiero wystartował więc można spróbować.

No to próbujmy. Tylko ja już nie podejmuję się pisania tego wniosku, bo w zanadrzu mam jeszcze jeden, na zmianę rozkładu jazdy 154 ;-) ale oczywiście poprę go jak najbardziej. Ten z 41 + 653 już prawie gotowy, @aso - wielkie dzięki za pomoc w zredagowaniu. Wprowadzę jeszcze tylko drobne poprawki i wkrótce go zaprezentuję. Potem zastanowimy się, do kogo to wysłać i trzeba będzie zorganizować akcję zbierania podpisów.

A można jako wzór wykorzystać wniosek dotyczący linii 41 + 653?

_________________
"Uruchomienie bezpośredniego połączenia z Katowic do USA jest wbrew polskiej racji stanu." - denerwuje się Jan Pamuła, prezes krakowskiego portu lotniczego.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje zmian w rozkładach jazdy (Mikołów)
Napisane: Śr 26.09.2012, 19:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 14.01.2010, 18:58
Posty: 2091
Lokalizacja:
Oś. Rechabilitacji Czenstochowska Cmętarz
Do nowego Worda powinien być bonusowy szablon "pismo o zmianę trasy". Bez napinki i zbędnych przytyków, ale robienie chamskiego CTRL+C i CTRL+V ze zmianą numerków i nazw dzielnic to słaby przepis na pismo.

_________________
"Ponadto informujemy, że turyści którzy nie będą chcieli skorzystać z karty ŚKUP mogą podróżować na podstawie biletów w taryfie strefowo – czasowej np. bilety w cenie 4,80 zł normalny i 2,40 zł ulgowy." - KZK GOP - oficjalny profil


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje zmian w rozkładach jazdy (Mikołów)
Napisane: Śr 26.09.2012, 19:34 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
inżinier napisał(a):
Do nowego Worda powinien być bonusowy szablon "pismo o zmianę trasy". Bez napinki i zbędnych przytyków, ale robienie chamskiego CTRL+C i CTRL+V ze zmianą numerków i nazw dzielnic to słaby przepis na pismo.


To samo chciałem napisać, że użyta w piśmie o połączenie 41+653 argumentacja średnio nadaje się do jakiegokolwiek innego przypadku. Chyba, że ktoś koniecznie chce się skompromitować. I tu nawet nie ma za bardzo czego wykorzystywać jako wzór, bo każde pismo ma taką samą konstrukcję.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje zmian w rozkładach jazdy (Mikołów)
Napisane: Śr 26.09.2012, 19:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 16.08.2010, 20:07
Posty: 783
Lokalizacja:
Katowice
http://www.load.to/vfpnVqqfbx/Wniosek937.doc Oto wstępna wersja wniosku dotyczącego linii 937. Krzyczcie, edytujcie itd. :)

_________________
"Uruchomienie bezpośredniego połączenia z Katowic do USA jest wbrew polskiej racji stanu." - denerwuje się Jan Pamuła, prezes krakowskiego portu lotniczego.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje zmian w rozkładach jazdy (Mikołów)
Napisane: Śr 26.09.2012, 20:02 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
Kubala. napisał(a):
http://www.load.to/vfpnVqqfbx/Wniosek937.doc Oto wstępna wersja wniosku dotyczącego linii 937. Krzyczcie, edytujcie itd. :)


Hmm.... Mam być miły, czy mam być szczery?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje zmian w rozkładach jazdy (Mikołów)
Napisane: Śr 26.09.2012, 20:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 16.08.2010, 20:07
Posty: 783
Lokalizacja:
Katowice
aso napisał(a):
Kubala. napisał(a):
http://www.load.to/vfpnVqqfbx/Wniosek937.doc Oto wstępna wersja wniosku dotyczącego linii 937. Krzyczcie, edytujcie itd. :)


Hmm.... Mam być miły, czy mam być szczery?

Nie, nie spokojnie to jest robione bardzo na kolanie a czasu teraz trochę brak. Chodzi mi tylko czy takie argumenty mogą być. Przecież wiadomo, że do oficjalnej wersji baaaardzo daleko. :)

_________________
"Uruchomienie bezpośredniego połączenia z Katowic do USA jest wbrew polskiej racji stanu." - denerwuje się Jan Pamuła, prezes krakowskiego portu lotniczego.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje zmian w rozkładach jazdy (Mikołów)
Napisane: Śr 26.09.2012, 20:10 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
Kubala. napisał(a):
Nie, nie spokojnie to jest robione bardzo na kolanie a czasu teraz trochę brak. Chodzi mi tylko czy takie argumenty mogą być. Przecież wiadomo, że do oficjalnej wersji baaaardzo daleko. :)


No to napiszę bardzo grzecznie: "jeśli nie potrafisz, nie pchaj się na afisz".

Swoją drogą stworzyłeś piękny przykład, jak argumenty uzasadniające coś tracą sens, gdy oderwie się je od rzeczywistości. Powstała mowa-trawa.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje zmian w rozkładach jazdy (Mikołów)
Napisane: Śr 26.09.2012, 20:13 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13990
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
Nie wspominając o formie tego pisma i powiedzmy raczej ubogim języku.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje zmian w rozkładach jazdy (Mikołów)
Napisane: Śr 26.09.2012, 20:16 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 16.08.2010, 20:07
Posty: 783
Lokalizacja:
Katowice
aso napisał(a):

No to napiszę bardzo grzecznie: "jeśli nie potrafisz, nie pchaj się na afisz".

Swoją drogą stworzyłeś piękny przykład, jak argumenty uzasadniające tracą sens, gdy oderwie się je od rzeczywistości.


Z całym szacunkiem ale Wy tworzyliście wniosek dotyczący linii 653 kilka dni (przynajmniej od kilku dni była prowadzona dyskusja) natomiast ja stworzyłem wczesną wersję w 20 minut bo niestety nie posiadam w dniu dzisiejszym wystarczająco dużo czasu aby to pięknie napisać. A powiedz proszę jakie byś podał argumenty i dlaczego uważasz, że te moje są oderwane od rzeczywistości?

_________________
"Uruchomienie bezpośredniego połączenia z Katowic do USA jest wbrew polskiej racji stanu." - denerwuje się Jan Pamuła, prezes krakowskiego portu lotniczego.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje zmian w rozkładach jazdy (Mikołów)
Napisane: Śr 26.09.2012, 20:28 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4406
Lokalizacja:
Ligota
http://www.load.to/Rb9pRFWtpC/kzkgop4v2.doc

Wersja poprawiona wniosku o 41 + 653. Do niedzieli oczekuję jeszcze na uwagi oraz propozycje, komu wysyłamy kopie. Rozumiem, że ja mam wystawić swój tyłek na kopniaki, więc na wersji finalnej umieszczę moje dane osobowe. Dalszy plan mam następujący:
- w poniedziałek i wtorek (1 i 2 października)przed południem zbiorę podpisy w mojej parafii,
- we wtorek (2 października) przekażę pismo następnej osobie, a przy tej okazji zapraszam pozostałych zainteresowanych na spotkanie, np. gdzieś w SCC około 18:00 - 19:00 w celu podpisania wniosku. Jeśli termin lub miejsce nie pasuje, proszę o ustalenie innego, spróbuję się dostosować - byle nie przed 18:00,
- ustalimy dalsze ewewntualne przekazanie pisma następnym osobom, ale tak, żeby akcja zbierania podpisów zakończyła się do niedzieli 7 października,
- w poniedziałek 8 października zabieram pismo z powrotem (sposób ustalimy na pierwszym spotkaniu) i kseruję,
- we wtorek 9 października wysyłam listami poleconymi oryginał do KZK GOP i ewentualne kopie do pozostałych.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje zmian w rozkładach jazdy (Mikołów)
Napisane: Śr 26.09.2012, 20:31 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
Kubala. napisał(a):
A powiedz proszę jakie byś podał argumenty i dlaczego uważasz, że te moje są oderwane od rzeczywistości?


Przedstawione przez Ciebie argumenty w żaden sposób nie uzasadniają wniosku o przedłużenie linii. Po prostu są sztucznie doklejone. Odnoszę nawet wrażenie, że nie bardzo je zrozumiałeś, bo z poszczególnych argumentów wyciąłeś to, co stanowiło ich meritum. Po prostu - zrobiłeś dokładnie to, co robi większość uczniów i studentów - na szybko przekleić, przerobić, żeby coś, żeby jakoś było.

Co do drugiej części, to nie jestem w stanie "z marszu" podać Ci logicznych argumentów, zwłaszcza że sam w sobie wniosek jest trudny do uzasadnienia.

Kubala. napisał(a):
Z całym szacunkiem ale Wy tworzyliście wniosek dotyczący linii 653 kilka dni (przynajmniej od kilku dni była prowadzona dyskusja) natomiast ja stworzyłem wczesną wersję w 20 minut bo niestety nie posiadam w dniu dzisiejszym wystarczająco dużo czasu aby to pięknie napisać.


To nie jest żadne usprawiedliwienie. Tworząc coś szybko, bez zastanowienia, stworzyłeś coś, co praktycznie nic nie jest warte. Wot, jest bo jest.

Swoją drogą - najpierw pytasz o zgodę, potem - jak delikatnie tłumaczą Ci, że nie tędy droga i to nie ma sensu, to i tak robisz po swojemu, a na koniec masz pretensje, że skrytykowano coś co stworzyłeś, bo efekt był prosty do przewidzenia. Błędne założenia prowadzą do błędnych wniosków.


Ostatnio edytowano Śr 26.09.2012, 20:36 przez aso, łącznie edytowano 1 raz

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje zmian w rozkładach jazdy (Mikołów)
Napisane: Śr 26.09.2012, 20:33 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
Egon napisał(a):
http://www.load.to/Rb9pRFWtpC/kzkgop4v2.doc

Wersja poprawiona wniosku o 41 + 653. Do niedzieli oczekuję jeszcze na uwagi oraz propozycje, komu wysyłamy kopie.


Ok. Piątek zapowiada się spokojnie, więc rzucę na to okiem jeszcze raz.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje zmian w rozkładach jazdy (Mikołów)
Napisane: Śr 26.09.2012, 20:37 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4406
Lokalizacja:
Ligota
Kubala. napisał(a):
Z całym szacunkiem ale Wy tworzyliście wniosek dotyczący linii 653 kilka dni (przynajmniej od kilku dni była prowadzona dyskusja) natomiast ja stworzyłem wczesną wersję w 20 minut bo niestety nie posiadam w dniu dzisiejszym wystarczająco dużo czasu aby to pięknie napisać.

Spokojnie, zaczekajmy najpierw na losy pierwszego wniosku. Nie zasypujmy KZK GOP wszystkim naraz, bo się boroki pogubią w nawale pracy i nie zrobią nic. Jak będziemy mieli odpowiedź na 41 + 653, zajmiemy się 937. Choć osobiście powątpiewam w jego cel z powodów, które wcześniej wymieniłem. Ta linia powstała o co najmniej 5 lat za późno, czym zaprzepaszczono możliwość pozyskania wielu pasażerów. Mam jednak nadzieję, że jeszcze nie jest "po ptokach", w Panewnikach nadal mieszkańców przybywa, a i firmy zatrudniają (!) nowych pracowników.
Z wnioskiem na zmianę rozkładu 154 też poczekam - najpierw poobserwuję jak to będzie banglać na nowej trasie.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje zmian w rozkładach jazdy (Mikołów)
Napisane: Cz 27.09.2012, 7:48 

Dołączył(a): Wt 9.06.2009, 13:16
Posty: 553
Lokalizacja:
Katowice
Egon napisał(a):
http://www.load.to/Rb9pRFWtpC/kzkgop4v2.doc

Wersja poprawiona wniosku o 41 + 653. Do niedzieli oczekuję jeszcze na uwagi oraz propozycje, komu wysyłamy kopie. Rozumiem, że ja mam wystawić swój tyłek na kopniaki, więc na wersji finalnej umieszczę moje dane osobowe. Dalszy plan mam następujący:
- w poniedziałek i wtorek (1 i 2 października)przed południem zbiorę podpisy w mojej parafii,
- we wtorek (2 października) przekażę pismo następnej osobie, a przy tej okazji zapraszam pozostałych zainteresowanych na spotkanie, np. gdzieś w SCC około 18:00 - 19:00 w celu podpisania wniosku. Jeśli termin lub miejsce nie pasuje, proszę o ustalenie innego, spróbuję się dostosować - byle nie przed 18:00,
- ustalimy dalsze ewewntualne przekazanie pisma następnym osobom, ale tak, żeby akcja zbierania podpisów zakończyła się do niedzieli 7 października,
- w poniedziałek 8 października zabieram pismo z powrotem (sposób ustalimy na pierwszym spotkaniu) i kseruję,
- we wtorek 9 października wysyłam listami poleconymi oryginał do KZK GOP i ewentualne kopie do pozostałych.


Mógłbyś to spotkanie koło SCC przełożyć z wtorku na środę? Mi zbieranie podpisów zajmnie około 2 dni. Jak chcesz na wersji finalnej możemy umieścić moje dane, natomiast Twoje będą może na następnje w sprawie linii 154?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje zmian w rozkładach jazdy (Mikołów)
Napisane: Cz 27.09.2012, 11:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4406
Lokalizacja:
Ligota
andrzejh69 napisał(a):
Mógłbyś to spotkanie koło SCC przełożyć z wtorku na środę? Mi zbieranie podpisów zajmnie około 2 dni. Jak chcesz na wersji finalnej możemy umieścić moje dane, natomiast Twoje będą może na następnje w sprawie linii 154?

OK, możemy tak się umówić. Ty podpisujesz 41+653, ja 154. Prześlij mi Twoje dane na maila egon17@gazeta.pl
Spotkanie przekładamy na środę o 18:00.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 201 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności