Teraz jest Cz 28.03.2024, 23:49

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1228 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 62  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: Propozycje nowych linii
Napisane: Śr 14.05.2014, 18:20 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
inżinier napisał(a):
Co ma 901 do Wojkowic? I błagam, nie czarujmy się, że ktoś w naszej metropolii będzie przesiadał się na Przełajce. Ile np. osób przesiada się z A4 na tramwaj w stosunku do wcześniejszych paxów siedzących w tramwaju jadącym z Frankogrodu do Zobrza? A częstotliwość kursów jakby większa niż na Przełajce. 196 i 96 już dawno powinny jechać do Wojkowic i tyle.

Jeśli już serio traktowalibyśmy pomysł wydłużenia 901, to nie do pętli na Przełajce, a raczej do Bańgowa - Zachodniej bądź Strefy. Mogłoby to mieć większe uzasadnienie niż krańcówka na Zadupiu. No ale ja zupełnie nie znam potrzeb przewozowych w tych rejonach, dawno też nie jechałem tym przedłużeniem ul. Wiejskiej za Brynicą do ul. Gierymskiego. Nie wiem, czy stan tych dróg obecnie pozwala na uruchomienie tamtędy jakiejkolwiek komunikacji pasażerskiej.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje nowych linii
Napisane: Śr 14.05.2014, 18:30 

Dołączył(a): Śr 30.04.2014, 12:17
Posty: 80
Egon napisał(a):
inżinier napisał(a):
Co ma 901 do Wojkowic? I błagam, nie czarujmy się, że ktoś w naszej metropolii będzie przesiadał się na Przełajce. Ile np. osób przesiada się z A4 na tramwaj w stosunku do wcześniejszych paxów siedzących w tramwaju jadącym z Frankogrodu do Zobrza? A częstotliwość kursów jakby większa niż na Przełajce. 196 i 96 już dawno powinny jechać do Wojkowic i tyle.

Jeśli już serio traktowalibyśmy pomysł wydłużenia 901, to raczej nie do pętli na Przełajce, a raczej do Bańgowa - Zachodniej bądź Strefy. Mogłoby to mieć większe uzasadnienie niż krańcówka na Zadupiu. No ale ja zupełnie nie znam potrzeb przewozowych w tych rejonach, dawno też nie jechałem tym przedłużeniem ul. Wiejskiej za Brynicą do ul. Gierymskiego. Nie wiem, czy stan tych dróg obecnie pozwala na uruchomienie tamtędy jakiejkolwiek komunikacji pasażerskiej.


No i właśnie m.in o tym myślałem ale panowie mnie źle zrozumieli ;)
Natomiast jeżeli chodzi o puszczenie tam komunikacji pasażerskiej to busik w zupełności tam się zmieści, czego nie można powiedzieć o autobusie zwłaszcza na moście...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje nowych linii
Napisane: Śr 14.05.2014, 18:42 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
luka96 napisał(a):
Natomiast jeżeli chodzi o puszczenie tam komunikacji pasażerskiej to busik w zupełności tam się zmieści, czego nie można powiedzieć o autobusie zwłaszcza na moście...

Oprócz wymiarów mostu trzeba też wziąć pod uwagę jego wytrzymałość. Teraz jeżdżą po nim tylko osobówki - zgodnie z Twoim pomysłem przybyłoby tam 30 kursów na dobę aut około 3 razy większych. Nie wiem, czy wytrzymałby ten eksperyment.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje nowych linii
Napisane: Śr 14.05.2014, 19:04 

Dołączył(a): Śr 30.04.2014, 12:17
Posty: 80
Ja na razie czekam na decyzję GOP-u nt. mojego wniosku ws 901.
O decyzji poinformuję was na forum ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje nowych linii
Napisane: Śr 14.05.2014, 21:53 

Dołączył(a): Nd 19.02.2006, 19:05
Posty: 1180
Ja ostatnio oglądałem przebudowane skrzyżowanie ulic Barcelońskiej z Tunelową w Katowicach , moim skromnym zdaniem bez problemu tabor BN skręci w ulicę Tunelową . Można by przy okazji tej przebudowy pomyśleć o skierowanie tam autobusu.A trasę to bym wydział taką. Od pętli przy ulicy Barcelońskiej, potem tym nowym przebudowanym odcinkiem ulicy Tunelowej aż do Wilczewskiego , Słonecznikowa aż do ulicy Uniczowskiej . Dalej już po śladzie linii 37 aż do ulicy Bażantów i daje do pętli w Brynowie .Myślę też że to zadanie mogła by przejąć linia 804 która teraz wozi powietrze. Wiem nasunie się pytanie co by to dało. Po pierwsze dowóz ludzi do przystanku kolejowego w Podlesiu coś na wzór przystanku przesiadkowego do kolei , bo trzeba w końcu pokazać ludziom że z południowych dzielnic miasta najszybciej dostać się jest do centrum koleją .


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje nowych linii
Napisane: Śr 14.05.2014, 22:39 

Dołączył(a): Nd 10.11.2013, 14:44
Posty: 902
irek-28- napisał(a):
bo trzeba w końcu pokazać ludziom że z południowych dzielnic miasta najszybciej dostać się jest do centrum koleją .

Z tym że jeśli nie będzie wspólnego biletu KZK i kolei do centrum to stworzysz kolejną linię która wozi powietrze bo mało kto będzie dopłacał do miesięcznego, nawet jak będzie szybciej koleją niż autobusami. Nasz naród nie jest chętny dopłacać do takich rzeczy ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje nowych linii
Napisane: Śr 14.05.2014, 22:42 

Dołączył(a): Pn 5.09.2011, 23:07
Posty: 1081
Lokalizacja:
Sosnowiec
irek-28- napisał(a):
Ja ostatnio oglądałem przebudowane skrzyżowanie ulic Barcelońskiej z Tunelową w Katowicach , moim skromnym zdaniem bez problemu tabor BN skręci w ulicę Tunelową . Można by przy okazji tej przebudowy pomyśleć o skierowanie tam autobusu.A trasę to bym wydział taką. Od pętli przy ulicy Barcelońskiej, potem tym nowym przebudowanym odcinkiem ulicy Tunelowej aż do Wilczewskiego , Słonecznikowa aż do ulicy Uniczowskiej . Dalej już po śladzie linii 37 aż do ulicy Bażantów i daje do pętli w Brynowie .Myślę też że to zadanie mogła by przejąć linia 804 która teraz wozi powietrze. Wiem nasunie się pytanie co by to dało. Po pierwsze dowóz ludzi do przystanku kolejowego w Podlesiu coś na wzór przystanku przesiadkowego do kolei , bo trzeba w końcu pokazać ludziom że z południowych dzielnic miasta najszybciej dostać się jest do centrum koleją .

Przy obecnych cięciach w rozkładzie KŚ i korkach na drogach to sugerował bym bardziej rowerek...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje nowych linii
Napisane: Cz 15.05.2014, 10:10 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 11.12.2008, 22:47
Posty: 2927
inżinier napisał(a):
Cytuj:
Co do tego 901, pewnie takie połączenie byłoby przydatne do szybkiego połączenia Siemianowic z Wojkowicami. Wyjeżdżasz z Wojkowic, przesiadasz się na coś z Przełajki, jedziesz do centrum.
Co ma 901 do Wojkowic? I błagam, nie czarujmy się, że ktoś w naszej metropolii będzie przesiadał się na Przełajce. Ile np. osób przesiada się z A4 na tramwaj w stosunku do wcześniejszych paxów siedzących w tramwaju jadącym z Frankogrodu do Zobrza? A częstotliwość kursów jakby większa niż na Przełajce. 196 i 96 już dawno powinny jechać do Wojkowic i tyle.

Zapomniałeś o emotce na końcu, panie złoty :P

_________________
Tak się zastanawiałem,
czy wpisanie naszej sieci tramwajowej
do UNESCO uchroniłoby przed likwidacją
kolejne linie.

- inż. Łukasz Klyszcz

To jest poważne forum

- użytkownik Forum Tramwajów Śląskich


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje nowych linii
Napisane: Cz 15.05.2014, 17:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 14.01.2010, 18:58
Posty: 2091
Lokalizacja:
Oś. Rechabilitacji Czenstochowska Cmętarz
Cytuj:
Natomiast jeżeli chodzi o puszczenie tam komunikacji pasażerskiej to busik w zupełności tam się zmieści, czego nie można powiedzieć o autobusie zwłaszcza na moście...
Tam dalej jest problem z lichym mostem? Ojacie. Jest w ogóle jakiś plan ucywilizowania tego?

_________________
"Ponadto informujemy, że turyści którzy nie będą chcieli skorzystać z karty ŚKUP mogą podróżować na podstawie biletów w taryfie strefowo – czasowej np. bilety w cenie 4,80 zł normalny i 2,40 zł ulgowy." - KZK GOP - oficjalny profil


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje nowych linii
Napisane: Cz 15.05.2014, 17:40 

Dołączył(a): Śr 30.04.2014, 12:17
Posty: 80
Nie ma, dlatego zaproponowałem przedłużenie 901.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje nowych linii
Napisane: Cz 15.05.2014, 19:39 
- Moderator -
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 6.06.2008, 18:55
Posty: 2318
Lokalizacja:
Katowice
inżinier napisał(a):
Ojacie. Jest w ogóle jakiś plan ucywilizowania tego?

Pamiętam, że w czasach kiepskiego mostu (skoro teraz jest nowy) i tak przejeżdżał tam Autosan z Transgóru ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje nowych linii
Napisane: Pt 16.05.2014, 18:51 

Dołączył(a): Śr 30.04.2014, 12:17
Posty: 80
Prawdopodobnie nt. 901 dowiem się dopiero na następny tydzień, bowiem mało realne, żeby info pojawiło się w weekend.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje nowych linii
Napisane: Pt 16.05.2014, 19:08 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 11.12.2008, 22:47
Posty: 2927
Albo jesteś pewny siebie, albo masz plecy ;) Chcesz wiedzieć jaką dostaniesz odpowiedź? Dokładnie taką, jaką dostałeś na fejsbuku

Cytuj:
Wniosek dotyczący wydłużenia trasy linii autobusowej wpłyną na nasza skrzynkę 14 maja 2014 roku o godzinie 13:40. Zaproponowana w nim zmiana rozkładu jazdy linii 901 spowodowałaby zwiększenie pracy przewozowej na terenie gmin: Siemianowice Śląskie, Czeladź i Będzin, na co zgodę muszą wyrazić wyżej wymienione gminy. Po przeanalizowaniu przedstawionego rozwiązania i konsultacji z gminami wystosowana zostanie odpowiedź na powyższy wniosek.

https://www.facebook.com/kzkgop.oficjal ... 4936466271

_________________
Tak się zastanawiałem,
czy wpisanie naszej sieci tramwajowej
do UNESCO uchroniłoby przed likwidacją
kolejne linie.

- inż. Łukasz Klyszcz

To jest poważne forum

- użytkownik Forum Tramwajów Śląskich


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje nowych linii
Napisane: Pt 16.05.2014, 19:29 

Dołączył(a): Śr 30.04.2014, 12:17
Posty: 80
motley napisał(a):
Albo jesteś pewny siebie, albo masz plecy ;) Chcesz wiedzieć jaką dostaniesz odpowiedź? Dokładnie taką, jaką dostałeś na fejsbuku

Cytuj:
Wniosek dotyczący wydłużenia trasy linii autobusowej wpłyną na nasza skrzynkę 14 maja 2014 roku o godzinie 13:40. Zaproponowana w nim zmiana rozkładu jazdy linii 901 spowodowałaby zwiększenie pracy przewozowej na terenie gmin: Siemianowice Śląskie, Czeladź i Będzin, na co zgodę muszą wyrazić wyżej wymienione gminy. Po przeanalizowaniu przedstawionego rozwiązania i konsultacji z gminami wystosowana zostanie odpowiedź na powyższy wniosek.

https://www.facebook.com/kzkgop.oficjal ... 4936466271


Tylko zauważ, że w odpowiedzi jest
KZK GOP - oficjalny profil napisał(a):
na co zgodę muszą wyrazić wyżej wymienione gminy. Po przeanalizowaniu przedstawionego rozwiązania i konsultacji z gminami wystosowana zostanie odpowiedź na powyższy wniosek.


Także teraz trzeba czekać na zgodę Siemianowic (Przełajka, Bańgów), oraz czego tutaj nie zdradziłem Czeladź (Grodziecka, CH M1). Także ja czekam spokojnie, jak się nie uda to niestety trudno, a jak się uda to będę zadowolony.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje nowych linii
Napisane: Pt 16.05.2014, 19:38 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
motley napisał(a):
Albo jesteś pewny siebie, albo masz plecy ;) Chcesz wiedzieć jaką dostaniesz odpowiedź? Dokładnie taką, jaką dostałeś na fejsbuku

Mam uzasadnione obawy, że odpowiedzi w ogóle nie będzie.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje nowych linii
Napisane: Pt 16.05.2014, 23:34 

Dołączył(a): Nd 10.11.2013, 14:44
Posty: 902
skoro niedawno ktos dostal odpowiedz na skarge z poczatku 2013 roku no to za 1.5 roku jest szansa ze jakiegos maila wyskrobia na ten temat ;) Obstawiam cos w stylu "Po przeanalizowaniu wniosku z dnia i godziny blabla i konsultacjach z zainteresowanymi gminami, przewoznikiem i potencjalnymi pasazerami stwierdzono ze proponowane przedluzenie linii nie ma uzasadnienia. Gmina X stwierdzila ze nie stac ja na zwiekszenie wplywow do budzetu KZK co jest niezbedne do uruchomienia polaczenia oraz przewoznik nie zgodzil sie na zwiekszenie pracy przewozowej. W zwiazku z powyzszymi okolicznosciami decyzja jest negatywna"

Jak dostaniesz odpowiedz na ten temat to wklej ja jak mozesz, ciekawi mnie ile sie pomylilem ;D


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje nowych linii
Napisane: So 17.05.2014, 11:00 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 14.01.2010, 18:58
Posty: 2091
Lokalizacja:
Oś. Rechabilitacji Czenstochowska Cmętarz
Jakbyś napisał, że dojeżdżasz codziennie z Trzebyczki do Nitroergu w Krupskim Młynie to odpowiedź byłaby identyczna, zwiększyłaby się tylko liczba gmin.

_________________
"Ponadto informujemy, że turyści którzy nie będą chcieli skorzystać z karty ŚKUP mogą podróżować na podstawie biletów w taryfie strefowo – czasowej np. bilety w cenie 4,80 zł normalny i 2,40 zł ulgowy." - KZK GOP - oficjalny profil


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje nowych linii
Napisane: So 17.05.2014, 13:11 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
nemo333 napisał(a):
przewoznik nie zgodzil sie na zwiekszenie pracy przewozowej"


Yyyy, sorrry, ty chociaż rozumiesz to, co piszesz? Bo właśnie napisałeś, że "przewoźnik nie zgodził się, aby daną linią przewozić więcej pasażerów".


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje nowych linii
Napisane: Śr 4.06.2014, 16:58 

Dołączył(a): Śr 30.04.2014, 12:17
Posty: 80
No i niestety pomysł z 901 raczej na pewno nie wypali. Choć może w przyszłym miesiącu się uda, lecz powoli większych nadziei nie robię sobie.
Teraz myślę nad wnioskiem dot. tramwajów na śląsku.
Jeżeli ktoś ma ciekawe pomysły to pisać na forum :)
Ja myślałem nad przedłużeniem 24 do Pogoni.
Tak jak pisałem w moim pierwszym poście linię tramwajową kursującą na trasie DG Urząd Pracy (ew. do pętli Będzińskiej)-Bytom Politechnika Śląska (kursy co 30 min).
Połowę kursów 26 puścić do Będzina (kursy co 24 min.)
Uruchomić linię tramwajową Czeladź-Sosnowiec (kursy co 20 min).
Co o mich pomysłach sądzicie?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje nowych linii
Napisane: Śr 4.06.2014, 17:02 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 11.12.2008, 22:47
Posty: 2927
1. Pomyśl czemu 24 nie jedzie do Pogoni.
2. Po co komu taka linia?
3. Po co tworzyć taki krzak?
4. Jedyny sensowny pomysł, już wiele razy podnoszony, ale nic z tego nie wyszło.

_________________
Tak się zastanawiałem,
czy wpisanie naszej sieci tramwajowej
do UNESCO uchroniłoby przed likwidacją
kolejne linie.

- inż. Łukasz Klyszcz

To jest poważne forum

- użytkownik Forum Tramwajów Śląskich


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1228 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 62  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności