Teraz jest Cz 28.03.2024, 13:03

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1228 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 62  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: Propozycje nowych linii
Napisane: Śr 4.06.2014, 17:15 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 14.01.2010, 18:58
Posty: 2091
Lokalizacja:
Oś. Rechabilitacji Czenstochowska Cmętarz
Każdy młody miłośnik przeżywał okres buńczucznego reformowania układu. Jeśli te cyferki przy nicku to rok urodzenia to polecam wykorzystać wolny czas na szlifowanie wiedzy przez maturą, bo tegoroczne wyniki zapowiadają się nieciekawe. Być może pogłębiając wiedzę dowiesz się, dlaczego reformowanie tramwajów na Śląsku nie polega na przedłużaniu 24 do Pogoni i 26 do Będzina.

_________________
"Ponadto informujemy, że turyści którzy nie będą chcieli skorzystać z karty ŚKUP mogą podróżować na podstawie biletów w taryfie strefowo – czasowej np. bilety w cenie 4,80 zł normalny i 2,40 zł ulgowy." - KZK GOP - oficjalny profil


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje nowych linii
Napisane: Śr 4.06.2014, 19:16 

Dołączył(a): Śr 30.04.2014, 12:17
Posty: 80
@inżinier
Mam 18 lat, ale nie musisz mnie obrażać... Ja tylko daje propozycje a tutaj od razu mnie trzeba obrażać...

@Motley Jeżeli twierdzisz, że linia jest niepotrzebna to rozumiem.

PS: Oceniać mój pomysł a nie moją osobę ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje nowych linii
Napisane: Śr 4.06.2014, 19:51 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
luka96 napisał(a):
@inżinier
Mam 18 lat, ale nie musisz mnie obrażać... Ja tylko daje propozycje a tutaj od razu mnie trzeba obrażać...

@Motley Jeżeli twierdzisz, że linia jest niepotrzebna to rozumiem.

PS: Oceniać mój pomysł a nie moją osobę ;)

Alez my Cie wcale nie oceniamy, sam się oceniasz wypisując tego typu pierdoły.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje nowych linii
Napisane: Śr 4.06.2014, 20:01 

Dołączył(a): Śr 30.04.2014, 12:17
Posty: 80
adam86 napisał(a):
luka96 napisał(a):
@inżinier
Mam 18 lat, ale nie musisz mnie obrażać... Ja tylko daje propozycje a tutaj od razu mnie trzeba obrażać...

@Motley Jeżeli twierdzisz, że linia jest niepotrzebna to rozumiem.

PS: Oceniać mój pomysł a nie moją osobę ;)

Alez my Cie wcale nie oceniamy, sam się oceniasz wypisując tego typu pierdoły.



No przyznaje, że przesadziłem z tym postem.
Wracając do tematu, bo nie chcę się wykłócać i chcę być z wami w zgodzie, co sądzicie o moich pomysłach?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje nowych linii
Napisane: Śr 4.06.2014, 20:09 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
luka96 napisał(a):
Wracając do tematu, bo nie chcę się wykłócać i chcę być z wami w zgodzie, co sądzicie o moich pomysłach?

Trzy do bani, jeden wygląda na w miarę dobry.

Dawno temu linia 22 kursowała na trasie Czeladź - Sosnowiec. Nie wiem, dlaczego zmieniono jej trasę - huty Katowice wtenczas jeszcze nie było. Linia Sosnowiec - Czeladź miałaby jednak dwa plusy ujemne:
1. Pętla w Czeladzi jest zlokalizowana na obrzeżach miasta,
2. Będzin też byłby oblizywany tylko po krawędzi.
Nie wiem, nie znam dobrze zagłębiowskich realiów, więc trudno mi orzec, czy rzeczywiście taka linia byłaby potrzebna.

A pozostałe pomysły to takie "z kapelusza" ;-)

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Ostatnio edytowano Śr 4.06.2014, 20:19 przez Egon, łącznie edytowano 1 raz

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje nowych linii
Napisane: Śr 4.06.2014, 20:10 

Dołączył(a): Śr 30.04.2014, 12:17
Posty: 80
Egon napisał(a):
luka96 napisał(a):
Wracając do tematu, bo nie chcę się wykłócać i chcę być z wami w zgodzie, co sądzicie o moich pomysłach?

Trzy do bani, jeden dobry.


Który do bani, Który dobry? :) :D


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje nowych linii
Napisane: Śr 4.06.2014, 20:22 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
luka96 napisał(a):
Który do bani, Który dobry? :) :D

Masz wyżej, wyedytowałem swój post.
Podobno obecnie huta Katowice cienko przędzie, więc być może i krańcówka T22 zostanie zmieniona.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje nowych linii
Napisane: Śr 4.06.2014, 20:33 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
motley napisał(a):
1. Pomyśl czemu 24 nie jedzie do Pogoni.

Ja też tego nie wiem. Gdy swojego czasu wydłużono 24 do DG, zastanawiałem się, dlaczego nie do Czeladzi? Może poprosimy kolegę aso, jako niekwestionowanego znawcę zagłębiowskiej komunikacji, o wyjaśnienie.

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje nowych linii
Napisane: Śr 4.06.2014, 20:41 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
Egon napisał(a):
luka96 napisał(a):
Wracając do tematu, bo nie chcę się wykłócać i chcę być z wami w zgodzie, co sądzicie o moich pomysłach?

Trzy do bani, jeden wygląda na w miarę dobry.

Dawno temu linia 22 kursowała na trasie Czeladź - Sosnowiec. Nie wiem, dlaczego zmieniono jej trasę - huty Katowice wtenczas jeszcze nie było. Linia Sosnowiec - Czeladź miałaby jednak dwa plusy ujemne:
1. Pętla w Czeladzi jest zlokalizowana na obrzeżach miasta,
2. Będzin też byłby oblizywany tylko po krawędzi.
Nie wiem, nie znam dobrze zagłębiowskich realiów, więc trudno mi orzec, czy rzeczywiście taka linia byłaby potrzebna.

A pozostałe pomysły to takie "z kapelusza" ;-)


Pomysły są rzucane, ale nikt nie zastanowi się nad efektem końcowym, czyli jaka będzie faktyczna oferta, czyli końcowy efekt synchronizacji. Niestety już teraz synchronizacja linii na Zagłębiu na dni wolne została zrobiona tak nieudolnie, że w stronę Sosnowca 21 i 27 jeżdżą stadnie, a w dni robocze są kilkunastominutowe przerwy na ciągu Sosnowiec - Pogoń. Aby nie odstraszać pasażerów od tramwaju długim czekaniem na przystankach, potrzebna jest w ciągu dnia trzecia linia do Będzińskiej. Logika wskazuje na tu 24. Tym niemniej, jeżeli byśmy chcieli jechać linią 24 dalej, do Czeladzi, to z warunków synchronizacji mamy do wyboru: przejazd przez odcinki jednotorowe jako pociąg następny, razem z 22 albo przejazd stadny z inną linią na odcinku Będzin - Sosnowiec. Innymi słowy: zakładając, że operujemy modułem 20-minutowym na sieci, to dopóki infrastruktura linii 26 i 27 w Sosnowcu nie zostanie wyposażona w dodatkowe mijanki, które pozwolą bardziej elastycznie ustawiać warunki synchronizacji rozkładów jazdy w Zagłębiu, to do tego czasu nie jest możliwe sensowne uruchomienie linii do Czeladzi, z uwagi na brak możliwości jej synchronizacji z innymi liniami. Tyle z mojej strony.

A co do Huty Katowice - strefa przemysłowa to nie tylko sama huta, ale kilkanaście mniejszych zakładów, całkiem sensownie prosperujących ZTCW. Problemem jest brak skomunikowanych linii dowożących od Huty Katowice, dlatego kogo stać, przechodzi na samochód. Na szczęście Dąbrowa Górnicza nie jest już uzależniona od jednego zakładu, że jego likwidacja oznacza praktycznie śmierć miasta.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje nowych linii
Napisane: Śr 4.06.2014, 20:44 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
Egon napisał(a):
motley napisał(a):
1. Pomyśl czemu 24 nie jedzie do Pogoni.

Ja też tego nie wiem. Gdy swojego czasu wydłużono 24 do DG, zastanawiałem się, dlaczego nie do Czeladzi? Może poprosimy kolegę aso, jako niekwestionowanego znawcę zagłębiowskiej komunikacji, o wyjaśnienie.


Sprawa banalnie prosta - wydłużone 24 miało robić za zabrany drugi wagon na 21. A jako, że była wówczas tendencja do znaczącego zmniejszania pracy eksploatacyjnej tramwajów w Zagłębiu, to 24 dojechało nie do Podstacji w Gołonogu, tak jak nakazywałaby logika takiego działania, ale na rogatki miasta, czyli do Kopalni Paryż.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje nowych linii
Napisane: Śr 4.06.2014, 20:48 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
luka96 napisał(a):
Wracając do tematu, bo nie chcę się wykłócać i chcę być z wami w zgodzie, co sądzicie o moich pomysłach?


Hmmm... Aby proponować zmiany w układzie komunikacyjnym trzeba o tym układzie mieć jednak jakąkolwiek wiedzę. Istotą zmian nie mają być zmiany, ale one mają czemuś służyć, a co najważniejsze - powinny być ekonomicznie uzasadnione. Układ komunikacyjny pełny jest różnych naleciałości w postaci wymysłów pseudoreformatorów z politycznego szczebla, a potem potrzeba wiele czasu, zanim wyprostuje się taką głupotę. Chcesz zmieniać coś na osiedlu X? Proszę bardzo, ale wcześniej sam odpowiedz sobie na pytanie: co wiesz o zachowaniach komunikacyjnych, potrzebach, kierunkach dojazdu z/na osiedle X. Jeżeli nie potrafisz nic powiedzieć, zostaw, nie ruszaj, bo narobisz jeszcze gorszego bałaganu. W końcu nie bez powodu mówi się, że nie ma nic gorszego, niż powierzyć zarządzanie komunikacją miłośnikom, bo Ci zazwyczaj swoimi pomysłami sa w stanie rozłożyć na łopatki nawet najlepiej funkcjonujący system.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje nowych linii
Napisane: Śr 4.06.2014, 20:54 

Dołączył(a): Śr 30.04.2014, 12:17
Posty: 80
@Egon
22 do Sosnowca to całkiem dobry pomysł :)
Tylko w zamian moim zdaniem, albo rozszerzyć kursy 21, albo ponownie przedłużyć 28.
Taki offtop Huta obecnie po wprowadzeniu nowej spółki ma się dobrze :)

Przypominam sobie, że Yomaha (jeżeli źle napisałem to poprawić;) ) proponował, żeby tramwaj łączący Będzin z Bytomiem jeździł przez Brzozowice-Kamień i na obecną chwilę pomysł jest dobry.
Nie ma żadnego bezpośredniego połączenia miedzy dzielnicą, a Będzinem, także usługa linii 85 nie robi szału. Wg mnie teraz pomysł jest jeszcze lepszy, ale jak sądzicie oceńcie sami ;)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje nowych linii
Napisane: Śr 4.06.2014, 21:05 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
luka96 napisał(a):
Przypominam sobie, że Yomaha (jeżeli źle napisałem to poprawić;) ) proponował, żeby tramwaj łączący Będzin z Bytomiem jeździł przez Brzozowice-Kamień i na obecną chwilę pomysł jest dobry.
Nie ma żadnego bezpośredniego połączenia miedzy dzielnicą, a Będzinem, także usługa linii 85 nie robi szału. Wg mnie teraz pomysł jest jeszcze lepszy, ale jak sądzicie oceńcie sami ;)

Jeśli myślisz, że Piekary, Wojkowice i Będzin wyłożą kasę na budowę nowego torowiska, to tkwisz w grubym błędzie. Wszak nie po to likwidowano T8 i T25. A w czasie, gdy te linie jeździły, wystarczyło dobudować stosunkowo krótki odcinek torów łączący obie pętle...

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje nowych linii
Napisane: Śr 4.06.2014, 21:08 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
luka96 napisał(a):
@Egon
22 do Sosnowca to całkiem dobry pomysł :)
Tylko w zamian moim zdaniem, albo rozszerzyć kursy 21, albo ponownie przedłużyć 28.
Taki offtop Huta obecnie po wprowadzeniu nowej spółki ma się dobrze :)


Postaram się napisać mój komentarz jakoś grzecznie i kulturalnie: może po prostu włączysz sobie jakąś grę, albo pójdziesz poukładać puzzle? No nie wiem, w każdym razie może zajmiesz się czymś innym, niż reformą zagłębiowskiej komunikacji? Tak sugeruję, zanim skompromitujesz się do końca. A jak chcesz żyć w wirtualnym świecie, to zrób sobie symulacje w Bahnie. Tam możesz dowolnie wszystko zmieniać, modyfikować, itp.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje nowych linii
Napisane: Śr 4.06.2014, 21:17 

Dołączył(a): Śr 30.04.2014, 12:17
Posty: 80
Egon napisał(a):
luka96 napisał(a):
Przypominam sobie, że Yomaha (jeżeli źle napisałem to poprawić;) ) proponował, żeby tramwaj łączący Będzin z Bytomiem jeździł przez Brzozowice-Kamień i na obecną chwilę pomysł jest dobry.
Nie ma żadnego bezpośredniego połączenia miedzy dzielnicą, a Będzinem, także usługa linii 85 nie robi szału. Wg mnie teraz pomysł jest jeszcze lepszy, ale jak sądzicie oceńcie sami ;)

Jeśli myślisz, że Piekary, Wojkowice i Będzin wyłożą kasę na budowę nowego torowiska, to tkwisz w grubym błędzie. Wszak nie po to likwidowano T8 i T25. A w czasie, gdy te linie jeździły, wystarczyło dobudować stosunkowo krótki odcinek torów łączący obie pętle...


Ale wcześniej były inne czasy, teraz inne znowu. Tak jak mówię jak wniosek (kolejny) zostanie odrzucony to trudno, choć przyznam, że pomysł jest dobry, tylko raczej niewykonalny niestety.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje nowych linii
Napisane: Śr 4.06.2014, 21:32 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
luka96 napisał(a):
Tak jak mówię jak wniosek (kolejny) zostanie odrzucony to trudno, choć przyznam, że pomysł jest dobry, tylko raczej niewykonalny niestety.

Nie pisz wniosku, jeśli pomysł jest niewykonalny. Szkoda papieru i klawiatury. Jak potem nawet zawnioskujesz o coś sensownego, zostaniesz zapamiętany jako autor absurdów i zredukujesz szanse realizacji takich usprawnień do zera. Jeśli masz jakieś pomysły, pokaż je najpierw tu, udziela się tu kilku fachowców. A złośliwymi komentarzami za bardzo się nie przejmuj, to też pomaga (nawet bardzo) w udoskonalaniu wiedzy o komunikacji ;-)

_________________
Para todo mal, mezcal, y para todo bien también


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje nowych linii
Napisane: Śr 4.06.2014, 21:53 

Dołączył(a): Śr 30.04.2014, 12:17
Posty: 80
@Egon Dzięki za wsparcie :) Jeżeli twierdzisz, że nie ma sensu robienie wniosków dot. T25+T8, to tego nie zrobię.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje nowych linii
Napisane: Śr 4.06.2014, 22:35 

Dołączył(a): Cz 5.07.2007, 21:07
Posty: 5585
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
luka96 napisał(a):
No i niestety pomysł z 901 raczej na pewno nie wypali. Choć może w przyszłym miesiącu się uda, lecz powoli większych nadziei nie robię sobie.
Teraz myślę nad wnioskiem dot. tramwajów na śląsku.

O tramwaju w Piekarach zapomnij. Tak jak to było wcześniej, czyli tramwaj na mijankach jest kompletnym nieporozumieniem. W sumie jak dla mnie tramwaj to jest środek transportu do wywożenia większych ładunków, a w Piekarach to ich raczej nie ma, a już na pewno nie w szlaku T8.

Temat Przełajki to mnie osobiście też zastanowił nie tak dawno, bo z pętli na Przełajce do Wojkowic dość blisko, a transportu żadnego. Łączenia rejonów przy pomocy 901 nie widzę. Ja bym tu widział jakiś mikrobus z Wojkowic Parku (raczej nie Grodźca) przez Wojkowice Łęg (choć nie do końca wiem jak tu jest z możliwościami przejazdu) do Bańgowa (Strefy ?) albo centrum Siemianowic. Połączylibyśmy dość mocny, choć strasznie chaotyczny, szlak Wojkowice - Będzin ze szlakiem Siemianowice-Czeladź-Będzin. Jednocześnie można by wyciągnąć 96,196 i 664/5 z Przełajki, bo wydaje mi się, że to jest przerost formy nad treścią w tamtych rejonach. Jazda z Wojkowic do Bańgowa dzisiaj to jest grube nieporozumienie.
Przy okazji tego przydało by się coś podobnego w relacji Wojkowice - Dąbrówka - Michałkowice za dzisiejsze 43/133. Tyle, że do tego wszystkiego to potrzebna jest taryfa czasowa.

Co do Grodźca to mnie nurtuje coś innego i dużo prostszego, a istotnego. Mianowicie to jak wygląda obecnie 25 i 721/722. Te autobusy mają w dużym stopniu podobną trasę, więc powinny być jakoś zsynchronizowane. Przy okazji mają bardzo podobną ilość kursów. Aż się prosi, żeby te linie miały wreszcie jakieś regularne takty. Linię 25 chcą podobno zatopić, bo"się nie opłaca", a wg mnie wszystko przez takt, dubel z siedemsetą i omijanie przystanku Grodziec Poczta. Ten przystanek to jeden z dwóch największych generatorów na tej trasie, a ktoś wpadł na pomysł, żeby go ominąć.

_________________
"Gdy debil nie wie, że jest debilem to ma przewalone.." G. Tabor :D


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje nowych linii
Napisane: Śr 4.06.2014, 22:51 

Dołączył(a): Śr 30.04.2014, 12:17
Posty: 80
@P Śl 25 nie kursuje pod Pocztę głównie dlatego, że od Róży Luksemburg w Grodźcu nie ma możliwości przejazdu... (mieli wyremontować ulicę Limanowskiego i wprowadzić na niej ruch 2-kierunkowy.)
Autobus z Przełajki do Wojkowic to też dobry pomysł, tylko jak nie będzie e-mail KZK zasypywany wnioskami oleją to.
No gdyby puścili przez Brzozowice-Kamień, to linia byłaby rentowna, ale możemy gdybać, bo raczej linia nie zostanie uruchomiona.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Propozycje nowych linii
Napisane: Śr 4.06.2014, 22:56 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
luka96 napisał(a):
No gdyby puścili przez Brzozowice-Kamień, to linia byłaby rentowna, ale możemy gdybać, bo raczej linia nie zostanie uruchomiona.


Byłaby rentowna? Czy ja dobrze czytam? Wiesz chociaż, co znaczy pojęcie rentowny? Jakim cudem linia przez pola będzie rentowna, jeżeli linie tramwajowe wożące znaczne ilości pasażerów, stanowiące szkielet układu komunikacyjnego nie są w stanie tego dokonać.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1228 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59 ... 62  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności