Teraz jest Cz 28.03.2024, 16:56

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1228 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 62  Następna strona
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Propozycje nowych linii
Napisane: Wt 3.02.2004, 10:03 

Dołączył(a): Pt 16.01.2004, 10:28
Posty: 15
Lokalizacja:
Będzin
Witam.

Mam taki pomysł, aby napisać propozycje połączeń. Jakie linie według was byłyby potrzebne.

Według mnie mogłaby powstac np. linia łącząca Bytom z Dąbrową Górniczą.


Ostatnio edytowano Cz 15.04.2004, 13:35 przez cubus, łącznie edytowano 1 raz

Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 3.02.2004, 10:15 
Administrator

Dołączył(a): Nd 5.01.2003, 14:15
Posty: 7573
Ten cały system, który jest w chwili obecnej, należy przeorganizować metodą ctrl+alt+del... I nie tworzyć kolejnych linii zewsząd dowsząd. :evil:


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 3.02.2004, 12:31 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
Jakiś rok temu słyszałem, że podobno pewien wyjątkowo uzdolniony młodzieniec interesujący się teorią grafów, opracował na jej podstawie system połączeń dla KZK GOP. Projekt ten jakoby miał zyskać aprobatę zarządu KZK i być wdrożony. Czy może ktoś wie, ile w tym jest prawdy?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Wt 3.02.2004, 18:48 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr 8.01.2003, 14:43
Posty: 1256
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
Mysle, ze najlepszym rozwiazaniem byloby zlikwidowanie dublujacych sie polaczen autobusowych i tramwajowych. Byloby to bezbolesne dla kieszeni pasazerow, jezeli wprowadzonoby taryfe czasowa. Szkoda tylko, ze decydenci w naszym kraju jak ognia unikaja wprowadzania w zycie dobrych pomyslow, niewiadomo dlaczego...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 4.02.2004, 12:47 

Dołączył(a): Śr 2.07.2003, 12:34
Posty: 95
Lokalizacja:
GOP
Pomysł wprowadzenia linii z Dąbrowy Górniczej do Bytomia?
Bardzo miły. Zauważmy, że w obecnym rozkładzie jazdy istnieją tylko dwie pary bezpośrednich połączeń na dobę między tymi miastami:
PKS relacji Gliwice - Bytom (odj. 8:22)- Zakopane oraz Wrocław - Bytom (odj. 11:55) - Krosno. Kursy powrotne z DG do Bytomia są około 11;50 i około 19:00. Wiem, jak uciążliwa jest podróż z Bytomia do Dąbrowy Górniczej lub czaso... y, lub odwrotnie.
Moja propozycja: jest kilka linii z DGHK do Katowic. Proponuję jedną z nich skierować do Piekar Śląskich a inną do Chorzowa lub Bytomia, oczywiście przez Czeladź.
* * *
Kolejne pytania:
2) Kiedy będzie jakiekolwiek połączenie między Chorzowem a Piekarami Śląskimi (przez Maciejkowice, Brzeziny Śląskie)? Obecnie jest tylko jeden kurs PKS z Chorzowa Rynku około 17:52 do Praszki, ale przez Bytom i Piekary Śląskie.
3) Kiedy będzie bezpośrednie połaczenie Wojkowic k.Piekar Śląskich z Siemianowicami Śląskimi Przełajką?
4) Kiedy będzie bezpośrednie połączenie Mysłowic Dziećkowic z Jaworznem? Czemu nie ma tam jeszcze porządnego mostu na rzece?
5) No i natychmiast warto zbudować i wyasfaltować drogę ze śródmieścia Siemianowic Śląskich do starego miasta w Czeladzi, bo obecnie - parodia - z jednego miasta do drugiego trzeba jechać łukiem przez Bańgów.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 4.02.2004, 13:10 

Dołączył(a): Cz 29.01.2004, 22:19
Posty: 93
Lokalizacja:
Bytom
Myślę, że przydałoby się bezpośrednie połączenie z Bytomia - Miechowic do Katowic. Znam sporo ludzi, którzy przebywają tę trasę i, delikatnie mówiąc, nie mają najlepszego zdania o obecnych połączeniach.
Wiem, w planie jest przedłużenie linii tramwajowej 6/41 do Miechowic,ale przy obecnym tempie nim zbudują, to zdąży się wyeksploatować niejeden autobus.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 4.02.2004, 14:04 

Dołączył(a): Cz 4.09.2003, 11:41
Posty: 722
Lokalizacja:
Ruda Śląska 1
Myślę, że ciekawe może być przedłużenie linii 98 do Bytomia. Daje to możliwość szybkiego połączenia Michałkowic z Bytomiem. Trasa: Halemba....-Maciejkowice-Michałkowice-Szyb Północny- i prosto trasą 4 do Bytomia.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 4.02.2004, 14:06 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Mędrcy napisał(a):
Wiem, jak uciążliwa jest podróż z Bytomia do Dąbrowy Górniczej lub czaso... y, lub odwrotnie.


Jedź autobusem do Będzina i przesiądź się na tramwaj.

Cytuj:
2) Kiedy będzie jakiekolwiek połączenie między Chorzowem a Piekarami Śląskimi (przez Maciejkowice, Brzeziny Śląskie)? Obecnie jest tylko jeden kurs PKS z Chorzowa Rynku około 17:52 do Praszki, ale przez Bytom i Piekary Śląskie.


A potrzebne to komuś jest?

Cytuj:
3) Kiedy będzie bezpośrednie połaczenie Wojkowic k.Piekar Śląskich z Siemianowicami Śląskimi Przełajką?


Kolejny muchowóz? Za te "koło Piekar" to by się niektórzy mogli obrazić (z Piekar oczywiście :P).

Cytuj:
4) Kiedy będzie bezpośrednie połączenie Mysłowic Dziećkowic z Jaworznem?


A po co?

Cytuj:
Czemu nie ma tam jeszcze porządnego mostu na rzece?


No o to się władz spytaj.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 4.02.2004, 14:06 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
van napisał(a):
Myślę, że przydałoby się bezpośrednie połączenie z Bytomia - Miechowic do Katowic. Znam sporo ludzi, którzy przebywają tę trasę i, delikatnie mówiąc, nie mają najlepszego zdania o obecnych połączeniach.


Jedna przesiadka boli?

Cytuj:
Wiem, w planie jest przedłużenie linii tramwajowej 6/41 do Miechowic,ale przy obecnym tempie nim zbudują, to zdąży się wyeksploatować niejeden autobus.


Aha, to lepiej zamknąć linię tramwajową i wysłać na trasę stado Ikarusów?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 4.02.2004, 14:24 

Dołączył(a): Śr 24.12.2003, 11:50
Posty: 12
Lokalizacja:
Piekary Śląskie
Mnie się wydaje, że Piekary Śląskie potrzebują linii szkolnej. Gdy jadę rano to nie da się czasami wejść do autobusu. Chodzi o linie 164 i 185 jest w nich wielki tłok. Szczególnie o 7.14 i 7.20 (odjazd z Oś. Wieczorka).
Aha i przydał by się jeszcze przegub na 185 w godzinach szczytu.

_________________
Najlepsza linia to "8"


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 4.02.2004, 18:23 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So 24.01.2004, 18:47
Posty: 16
Lokalizacja:
Mysłowice
Mędrcy napisał(a):
4) Kiedy będzie bezpośrednie połączenie Mysłowic Dziećkowic z Jaworznem? Czemu nie ma tam jeszcze porządnego mostu na rzece?


Jeżeli szczęście dopisze to już w wakacje będzie można jeździć po nowym moście:
http://www.bip.myslowice.pl/dokument.ph ... dmp=14&r=r

Z tego, co wiem, to obecnie jest wytoczony objazd do Jelenia, a "fachowcy" *coś* tam majstrują przy tym moście. :roll:
Jak warunki pogodowe na to pozwolą, to pojadę zobaczyć, co się tam dzieje.

Jeżeli ktoś w ogóle uruchomi to bezpośrednie połączenie, to najprawdopodobniej będzie, to wariant linii 312 jeżdżący do przystanku Imielin Autostrada w "barwach" PKM Jaworzno.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 4.02.2004, 22:42 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
KoliJack napisał(a):
Jeżeli ktoś w ogóle uruchomi to bezpośrednie połączenie, to najprawdopodobniej będzie, to wariant linii 312 jeżdżący do przystanku Imielin Autostrada w "barwach" PKM Jaworzno.


Stawiam flaszkę, że frekwencja w takiej efemerydzie nie przekroczy 3 osób na kurs.

Cytuj:
Czekam na dzień, w którym linia nr. 44 dojedzie do dworca w Katowicach.


Czekam na dzień w którym żadna linia autobusowa nie pojedzie trasą z Zawodzia do Katowic.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 4.02.2004, 22:44 

Dołączył(a): Pn 31.03.2003, 22:23
Posty: 171
Lokalizacja:
Zabrze
Przywrócić bezpośrednie połączenie tramwajowe z Zabrza do Chorzowa.

Wybudować połączenie z Mikulczyc do Rokitnicy i Helenki i przedłużyć do tych dzielnic linię nr 3.

_________________
Polskie Tramwaje: każdy to czuje, Polska buduje a GOP rujnuje.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 4.02.2004, 23:34 

Dołączył(a): Cz 29.01.2004, 22:19
Posty: 93
Lokalizacja:
Bytom
Memphis napisał:
Cytuj:
Aha, to lepiej zamknąć linię tramwajową i wysłać na trasę stado Ikarusów?

W żadnym razie. Tylko tramwaj do Miechowic nie istnieje już ponad 20 lat (nie mówiąc o tym że nigdy nie dojeżdżał do osiedla).
Ale mam pomysł: puścić tramwaj parę razy szosą, to może sam sobie wyżlobi tory i będzie :twisted: .


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Śr 4.02.2004, 23:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 8.01.2004, 9:44
Posty: 4400
Lokalizacja:
Ligota
memphis napisał(a):
Czekam na dzień w którym żadna linia autobusowa nie pojedzie trasą z Zawodzia do Katowic.

A jak już go doczekasz, to pomyślisz sobie, jadąc np. do wnuków na Giszowiec i kasując piąty bilet: "Cholera, a kiedyś mogłem tu jedną 30-tką dojechać..." :)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 6.02.2004, 8:54 

Dołączył(a): Śr 2.07.2003, 12:34
Posty: 95
Lokalizacja:
GOP
memphis
dziwi się, czytając moje pytanie: "Kiedy będzie jakiekolwiek połączenie między Chorzowem a Piekarami Śląskimi (przez Maciejkowice, Brzeziny Śląskie)?": A potrzebne to komuś jest?

Tak, również mi. Bardzo często jeżdżę na trasie ze śródmieścia Bytomia do Chorzowa Starego Plac [św.] Jana. Najkrócej i bez studenckiego tłoku jechałoby się przez Piekary Śląskie Brzeziny Stare. Tam mogę dojechać autobusem 91. Ale z Brzezin Starych muszę iść na piechotę, bo nie ma żadnego połączenia z Piekar Śląskich do Chorzowa. Piechotą z przystanku MZKP w Piekarach Śląskich na Plac [św.] Jana jest 35 minut.
Jeżeli nie chcę iść piechotą, to muszę jechać okrężnie przez Chorzów Rynek. Postukowane połącznie ułatwi dojazd tym mieszkańcom Chorzowa Starego, którzy pracują w Piekarach Śląskich, Świerklańcu i podpiekarskich wsiach (Bobrowniki, Sączów itd).


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 6.02.2004, 14:43 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 31.12.2002, 18:28
Posty: 455
Lokalizacja:
ŚWC/WRO/WAW
Mędrcy napisał(a):
Postukowane połącznie ułatwi dojazd tym mieszkańcom Chorzowa Starego, którzy pracują w Piekarach Śląskich, Świerklańcu i podpiekarskich wsiach (Bobrowniki, Sączów itd).


Tyle ich tam pracuje, że niemożliwe. Było, ale jeszcze raz: PRECZ Z BEZPOŚREDNIMI POŁĄCZENIAMI WSZYSTKICH DZIUR :!:

Mędrcy napisał(a):
Tak, również mi. Bardzo często jeżdżę na trasie ze śródmieścia Bytomia do Chorzowa Starego Plac [św.] Jana.


Na takiej trasie to się jedzie 6/41 + przesiadka na Placu Hutników na 74/974.

_________________
"Stopka może mieć wyłącznie jedną linijkę podpisu, nie powinna zawierać obrazków."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 6.02.2004, 15:00 

Dołączył(a): Śr 2.07.2003, 12:34
Posty: 95
Lokalizacja:
GOP
Lesiu ze Świętochłowic wyraził się:
PRECZ Z BEZPOŚREDNIMI POŁĄCZENIAMI WSZYSTKICH DZIUR

Ujek - zauważ, że z Piekar Brzezin Śląskich do Chorzowa nie jedzie żaden autobus! Nic! Ani bezpośrednio, ani z przesiadką nie da się tamtędy pojechać, trzeba drałować piechotą. Podobnie jest z Przełajki do Wojkowic, z Mikołowa do Starych Panewnik (Katowice), z Miasteczka Śląskiego Żyglina do Ożarowic.

Wyobraź sobie sytuację, że z Chropaczowa nie jedzie nic do Chorzowa Metalowców, tylko trzeba jechać z przesiadką przez Bytom.

Niech będzie nawet połączenie z przesiadką między Chorzowem a Piekarami Śląskimi - np. linia w relacji Chorzów Stary Plac [św.] Jana (tam jest pętla) - Piekary Śląskie Brzeziny. Niech by jeździła tylko rano do pracy i po pietnastej po pracy! Wtedy kto chce, to by mógł dojechać z Piekar Śląskich do Chorzowa miasto z przesiadką.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 6.02.2004, 18:03 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt 31.12.2002, 18:28
Posty: 455
Lokalizacja:
ŚWC/WRO/WAW
Mędrcy napisał(a):
Ujek - zauważ, że z Piekar Brzezin Śląskich do Chorzowa nie jedzie żaden autobus! Nic! Ani bezpośrednio, ani z przesiadką nie da się tamtędy pojechać, trzeba drałować piechotą. Podobnie jest z Przełajki do Wojkowic, z Mikołowa do Starych Panewnik (Katowice), z Miasteczka Śląskiego Żyglina do Ożarowic.


Eee, ujek? To dowodzi temu, że w takich relacjach nic nie jeździ. Zamiast piechty łazić jak jest ładno pogoda to rower brać :P

Mędrcy napisał(a):
Wyobraź sobie sytuację, że z Chropaczowa nie jedzie nic do Chorzowa Metalowców, tylko trzeba jechać z przesiadką przez Bytom.


Nie mieszkam na Chropaczowie więc nie martwię się o to, ale teraz akurat nie jedzie nic na Metalowców - jeśli już to z Piaśnik :P A z Chropaczowa można sobie 17 dojechać do Rynku i podejść kawałek/przesiąść się :-)

Mędrcy napisał(a):
Niech będzie nawet połączenie z przesiadką między Chorzowem a Piekarami Śląskimi - np. linia w relacji Chorzów Stary Plac [św.] Jana (tam jest pętla) - Piekary Śląskie Brzeziny. Niech by jeździła tylko rano do pracy i po pietnastej po pracy! Wtedy kto chce, to by mógł dojechać z Piekar Śląskich do Chorzowa miasto z przesiadką.


I jak by to miało jechać? Jeśli już to nie z Placu Jana, bo z tego mógłby przypadkiem ktoś z centrum skorzystać, tylko np. z Placu Hutników/z Rynku.

_________________
"Stopka może mieć wyłącznie jedną linijkę podpisu, nie powinna zawierać obrazków."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł:
Napisane: Pt 6.02.2004, 19:38 
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt 27.12.2002, 15:38
Posty: 10682
Mędrcy napisał(a):
Jeżeli nie chcę iść piechotą, to muszę jechać okrężnie przez Chorzów Rynek.


A po co aż tak? Możesz pojechać z przesiadką w Chorzowie II lub Michałkowicach.

Cytuj:
Postukowane połącznie ułatwi dojazd tym mieszkańcom Chorzowa Starego, którzy pracują w Piekarach Śląskich, Świerklańcu i podpiekarskich wsiach (Bobrowniki, Sączów itd).


No nieprzebrane tłumy mieszkańców Chorzowa pracują w Sączowie, Świerklańcu i tych innych dziurach :P


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1228 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 62  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności