Teraz jest Cz 28.03.2024, 18:21

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: ZKKM Chrzanów
Napisane: Pn 6.10.2014, 16:26 

Dołączył(a): Nd 10.11.2013, 14:44
Posty: 902
ZKKM w Chrzanowie jako drugi w okolicy (po PKM Jaworzno) uruchomiło informacje o czasie przyjazdu autobusu z wykorzystaniem systemu Kiedy Przyjedzie
http://przelom.pl/komunikacja/2601/KOMU ... sz-SMS-em/
http://zkkm.kiedyprzyjedzie.pl/

A u nas w KZK nawet nie potrafią uruchomić poprawnie tablic które kupili za grube miliony i dalej wskazują bzdury, tak samo jak i internetowy serwis.

W ciągu ostatnich kilku lat jakość przewozów w Chrzanowie znacznie się polepszyła. Z wysokich Scanii produkcji 198x i 199x przeszli do wozów max 10 letnich, w większości ekologicznych i niskopodłogowych przy dużej ilości nowych pojazdów. Jedynie moim i znajomych zdaniem zostało do poprawy jeszcze sporo w rozkładach, sporo jest miejsc gdzie w weekend pojawia się jedna linia raz na dwie godziny w danym kierunku. I ponapychane solówki wyjeżdżające spod szkół pół godziny po zakończeniu lekcji albo podjeżdżające pod nią 20 minut przed albo 5 po rozpoczęciu zajęć. Mimo że przed "poprawą" rozkładu połączenia dla znacznej większości uczniów były idealne a wnioski o zmianę rozkładu wysyłane przez szkołę i uczniów magicznie nie docierają do ZKKM.
No i zupełny brak komunikacji nocnej, w zasadzie między północą a 5 można liczyć jedynie na taksówki albo własny transport.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ZKKM Chrzanów
Napisane: Pn 6.10.2014, 19:47 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
nemo333 napisał(a):
W ciągu ostatnich kilku lat jakość przewozów w Chrzanowie znacznie się polepszyła.


Polepszyła się, polepszyła. Ja sam pamiętam jak w roku 2003 Chrzanów prezentował się jak komunikacyjny trzeci świat.
Inna sprawa, że największym problemem ZKKMu jest Chrzanów i jego skołowany układ drogowy. Mało które miasto ma tak spaprany układ dróg, który niemal uniemożliwia sprawne przemieszczanie się po mieście jakimkolwiek środkiem transportu drogowego. Niby zbudowali obwodnicę, ale wymaga ona jeszcze trochę inwestycji. Przynajmniej jeden z wiaduktów kolejowych (albo na Siennej, albo przy Dworcu ZKKM) powinien zostać poszerzony. Ostatnio ok. 11:00 stałem 15 min w korku do rondka na wjeździe do centrum ;). W takim małym mieście jeśli są takie korki KM ma średni sens- szybciej dojdziesz pieszo.

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ZKKM Chrzanów
Napisane: Pn 6.10.2014, 20:32 

Dołączył(a): Nd 10.11.2013, 14:44
Posty: 902
Też racja, układ dróg w centrum jest solidnie zakręcony ;) Bywam tam dość często ale jakbym siadł za kierownicę i miał przejechać np z Dworca ZKKM, Rynku czy Śródmieścia do Trzebini to pewnie objechałbym pół miasta żeby znaleźć drogę mimo że pieszo nie mam problemu trafić... Mnóstwo jednokierunkowych, wąskich uliczek i dość niebezpieczne przejścia pod wiaduktami kolejowymi bo idzie się w zasadzie po ulicy po wydzielonym przez farbę pasie :/


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ZKKM Chrzanów
Napisane: Pn 6.10.2014, 20:44 

Dołączył(a): Pn 15.12.2003, 18:58
Posty: 4384
Lokalizacja:
z Tarnowskich Gór
Gdy zostanie wybudowana obwodnica zachodnia ruch samochodów w centrum powinien się znacząco zmniejszyć. Teraz korki wynikają głównie za sprawą remontu Szpitalnej ale i tak nie ma jakiejś tragedii. Byłem ostatnio dwa razy w Chrzanowie i w szczycie i przed południem w dzień roboczy i jakoś nie miałem problemu z przejazdem przez centrum.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ZKKM Chrzanów
Napisane: Wt 7.10.2014, 12:40 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz 4.11.2004, 21:27
Posty: 10946
Lokalizacja:
Bytom
JacekSo napisał(a):
Teraz korki wynikają głównie za sprawą remontu Szpitalnej ale i tak nie ma jakiejś tragedii. Byłem ostatnio dwa razy w Chrzanowie i w szczycie i przed południem w dzień roboczy i jakoś nie miałem problemu z przejazdem przez centrum.


No nie tylko- do rondka na skrzyżowaniu Śląskiej i Oświęcimskiej też lubi się zakorkować. Tam właśnie sobie stałem w koreczku ;). Ale jak skończą obwodnicę powinno być ok.

_________________
"Dno naszego upadku narodowego nastąpiło wtedy, kiedyśmy popadli w umysłowy zastój, uwierzyli w osiągniętą doskonałość..."


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ZKKM Chrzanów
Napisane: Wt 3.01.2023, 1:06 

Dołączył(a): So 5.10.2013, 13:20
Posty: 291
Od dłuższego czasu śledzę BIP chrzanowskiego ZKKMu i nurtuje mnie jedna kwestia. Na podstawie jakiej umowy świadczone są usługi na liniach A, B, 8, 25, 38, L(a/b/c), 17, 29, 32, 33, P od 1 sierpnia 2022 r.?
Przetarg w marcu unieważniono z powodu przekroczenia kwot dopuszczonych przez zamawiającego, później była miniumowa tymczasowa do 31.07.2022, a po niej... w BIP zapanowała cisza.
Mam też pytanie do zorientowanych - po odejściu Meteorexu z Chrzanowa, poza Transgórem i Elbudem jeździ wciąż DanExpress? Czy Patucha również zrezygnował?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ZKKM Chrzanów
Napisane: Wt 3.01.2023, 21:52 

Dołączył(a): Śr 7.10.2020, 15:22
Posty: 412
psznr napisał(a):
Od dłuższego czasu śledzę BIP chrzanowskiego ZKKMu i nurtuje mnie jedna kwestia. Na podstawie jakiej umowy świadczone są usługi na liniach A, B, 8, 25, 38, L(a/b/c), 17, 29, 32, 33, P od 1 sierpnia 2022 r.?
Przetarg w marcu unieważniono z powodu przekroczenia kwot dopuszczonych przez zamawiającego, później była miniumowa tymczasowa do 31.07.2022, a po niej... w BIP zapanowała cisza.
Mam też pytanie do zorientowanych - po odejściu Meteorexu z Chrzanowa, poza Transgórem i Elbudem jeździ wciąż DanExpress? Czy Patucha również zrezygnował?

Nie znalazłem postępowania w BIPie, jednak wydaje się scenariusz jak w dawnym KZK (przykład z boku 230, 2016 r.) gdzie zwyczajnie podpisano aneks w umowie tymczasowej zwiększając wzkm i okres umowy do czasu ogłoszenia nowego przetargu.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: ZKKM Chrzanów
Napisane: Wt 3.01.2023, 22:48 

Dołączył(a): So 5.10.2013, 13:20
Posty: 291
Też tak właśnie zakładałem. W przypadku ZKKM jest to jednak o tyle ciekawe i kompletnie nietransparentne, że nie ma o tym fakcie wzmianki. Podobnie ciekawe też jest zawieranie umów na krótkie terminy (jak teraz, gdy Transgór przejął linie po Meteorze), gdzie wkleja się wzór umowy z wykropkowanymi miejscami do uzupełnienia dopiero przy jej zawarciu. I to tyle z informacji publicznej, o którą każdorazowo trzeba by występować.
Nie wiem czy wynika to z lenistwa, niedbalstwa, a może braku dobrej woli w działaniu, ale - choć nie twierdzę, że tak jest - może dawać to pole do sporych nadużyć.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności