Teraz jest Cz 28.03.2024, 10:45

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Post Tytuł: Re: Będzin 2020
Napisane: Cz 5.12.2019, 22:40 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
adam86 napisał(a):
aso napisał(a):
To, że w Metropolii brakuje rozkładowców, to nie jest żadna nowość.

Tylko ten pan tłucze te rozkłady od 20 lat.

To tylko świadczy o jednym - dla niektórych osiągnięcie pewnego poziomu kompetencji jest górną granicą i po osiągnięciu tzw. wysokości przelotowej nie są w stanie już się dalej rozwijać. Poza tym - uwaga jak wyżej o kompetencji przełożonych...


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Będzin 2020
Napisane: Pt 6.12.2019, 0:28 

Dołączył(a): Śr 3.09.2003, 23:38
Posty: 2165
Lokalizacja:
Katowice
Egon napisał(a):
Stanie w korku w samochodzie i w autobusie różni się tym, że w samochodzie się wk**wiasz, a w autobusie możesz np. książkę poczytać. Poza tym np. ja, gdybym chciał autem do pracy dojeżdżać, musiałbym już koło 6:00 być w centrum Katowic (pracę zaczynam o 7:30), żeby szukać miejsca, gdzie to auto zostawić. A tak, dzięki metrobiletowi, mam święty spokój

To jest wycinek nigdy nie kończącej się dyskusji "o wyższość świąt Bożego Narodzenia nad świętami Wielkiejnocy". Do pewnego stopnia wszyscy w niej mają rację i wszyscy są w błędzie. Prawda jest taka, że to, czy lepiej dojeżdżać samochodem, czy komunikacją publiczną zależy przede wszystkim od relacji a także od pory (dni tygodnia i godzin) dojazdu. W Twoim przypadku masz rację i bardzo dobrze, że nie dojeżdżasz samochodem. Wątpię jednak byś to widział tak samo gdybyś musiał dojeżdżać np. z Okradzionowa do Mikołowa, czy z Krupskiego Młyna do Będzina, ale nawet na wielu innych dużo krótszych relacjach np. z Michałkowic do Ochojca lub z Mikołowa do Chorzowa Starego. Warto też pamiętać, ze stojąc w korku własnym samochodem, to jednak de facto się siedzi, a w autobusie czy tramwaju nie zawsze, nawet jeśli on sam nigdzie w korku nie stoi. Spróbuj poczytać sobie książkę w godzinach szczytu w 820 lub T19 jeśli będzie to solówka (a najczęściej jest), zwłaszcza jeśli nie wsiądziesz na początkowym przystanku. Jadąc samochodem denerwuje się (ja nie używam wulgaryzmów, nawet "zagwiazdkowanych") stojąc w korkach oraz pokonując różne, często sztuczne i całkiem zbędne utrudnienia w ruchu, ale nie wiem czy jeszcze bardziej nie denerwuje się na widok tyłu pojazdu do którego potrzebowałem się przesiąść i perspektywa oczekiwania na następny 30 min, a czasem dłużej (zjawisko powszechne na sieci ZTM). Mimo to, nie cierpię w godzinach szczytu (czyli od świtu do wieczora w dni robocze) jeździć samochodem po centrach miast i wybieram mniejsze zło w postaci komunikacji zbiorowej. Często jednak wyboru nie mam (to znaczy mam; jechać lub nie jechać) kiedy mam ochotę na wycieczkę w Beskidy, bądź do jakiegoś miasta przy uwzględnieniu mojej sowiej natury czyli wstając na dźwięk pobudki granej na trąbce w I programie PR z Wieży Mariackiej oraz nie zamierzając powrócić do domu przed godziną duchów. Reasumując - trudno byłoby mi obejść się bez samochodu, ale jednocześnie zupełnie nie rozumiem ludzi "przyrośniętych" do samochodowego fotela, którzy nie maja pojęcia jaka linia tramwajowa ma przystanek pod ich domem, oraz co gorsze, że tym tramwajem dojechaliby znacznie szybciej do celu swojej podróży niż samochodem.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Będzin 2020
Napisane: Pt 6.12.2019, 1:53 

Dołączył(a): Nd 10.11.2013, 14:44
Posty: 902
Egon napisał(a):
Oj tam, oj tam, od smrodu jeszcze nikt nie umarł. Stanie w korku w samochodzie i w autobusie różni się tym, że w samochodzie się wk**wiasz, a w autobusie możesz np. książkę poczytać. Poza tym np. ja, gdybym chciał autem do pracy dojeżdżać, musiałbym już koło 6:00 być w centrum Katowic (pracę zaczynam o 7:30), żeby szukać miejsca, gdzie to auto zostawić. A tak, dzięki metrobiletowi, mam święty spokój i po szychcie mogę nawet na piwko wstąpić ;)

Niestety, jesteś w znacznej mniejszości jeśli masz komfortowy dojazd autobusem spod domu pod pracę, i to tak konkurencyjny w stosunku do auta. W GOPie mało kto jest w takiej sytuacji, szczególnie mieszkając "na wioskach" i pracując gdziekolwiek poza centrum Katowic. Ja nawet gdybym chciał, to żadnej możliwości dojazdu komunikacją miejską do pracy nie mam, chyba że conajmniej 3 liniami dwóch organizatorów z osobnymi biletami bez żadnej gwarancji że uda mi się na cokolwiek przesiąść bez dłuższego koczowania na przystanku ;) Także jak mam o 6 wyjść z domu żeby na 8 być 18 kilometrów dalej to chyba jednak wolę wyjść o 7.30 i jechać swoim autem.
Chętnie bym tę ksiązkę w autobusie poczytał, bo trochę mi się zaległości stworzyło, ale mam tak bardzo dobre połączenie że może jednak będę to robił w domu, w zaoszczędzonym czasie po powrocie z pracy.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Będzin 2020
Napisane: So 7.12.2019, 23:38 

Dołączył(a): So 7.12.2019, 23:00
Posty: 19
aso napisał(a):
adam86 napisał(a):
aso napisał(a):
To, że w Metropolii brakuje rozkładowców, to nie jest żadna nowość.

Tylko ten pan tłucze te rozkłady od 20 lat.

To tylko świadczy o jednym - dla niektórych osiągnięcie pewnego poziomu kompetencji jest górną granicą i po osiągnięciu tzw. wysokości przelotowej nie są w stanie już się dalej rozwijać. Poza tym - uwaga jak wyżej o kompetencji przełożonych...


Gdzieś wyżej napisał Pan, że ekspertów to nie ze świecą, a ze zniczem należy szukać. W pełni się z tym zgodzę - wydaje mi się, że w tym regionie, gdzie zawisła klątwa postindustrialnej nędzy, gdzie komunikacja sprowadzona jest do roli socjalnych przewozów dla osób, którym nie stanowi dojazd do miejsca pracy pół godziny wcześniej (i wyjazd półtorej, i pobudka dwie i pół - wszak na przystanek trzeba dojść), przede wszystkim należy znaleźć osoby młode, kompetentne, pełne ideałów i znające się na rzeczy. Niestety, trzeba im również zapewnić odpowiednie stawki - za minimalną nikt cudów nie zdziała, ja za minimalną mogę co najwyżej zaproponować wydłużenie 657 do pętli Borki.

Summa summarum, trzeba potężnej siły przebicia, żeby krąg osób zajmujących się komunikacją przestał być jak, nie przymierzając, KMTM Chorzów Batory sprzęgający się swoimi Scharfenbergami.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Będzin 2020
Napisane: So 7.12.2019, 23:42 

Dołączył(a): Cz 5.01.2006, 21:18
Posty: 4066
Lokalizacja:
Sosnowiec
Jacek Kubiewicz napisał(a):
Gdzieś wyżej napisał Pan, że ekspertów to nie ze świecą, a ze zniczem należy szukać.


My tu nie PAN-ujemy, my dyskutujemy (jeśli akurat przypadkiem jest z czym i i o czym) :-)


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Będzin 2020
Napisane: Nd 8.12.2019, 13:46 

Dołączył(a): So 7.12.2019, 23:00
Posty: 19
aso napisał(a):
Jacek Kubiewicz napisał(a):
Gdzieś wyżej napisał Pan, że ekspertów to nie ze świecą, a ze zniczem należy szukać.


My tu nie PAN-ujemy, my dyskutujemy (jeśli akurat przypadkiem jest z czym i i o czym) :-)

Luz, elo byku, peace and love.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Będzin 2020
Napisane: Nd 8.12.2019, 15:48 

Dołączył(a): Pn 22.07.2019, 14:17
Posty: 177
Odbiegając trochę od tematu od jakiegoś czasu w Dąbrowie trwają konsultacje z mieszkańcami wszystkich dzielnic Dąbrowy odnośnie prezentacji nowej siatki połączeń. Jutro takie spotkanie ma odbyć się w Strzemieszycach. Jest gdzieś może dostępna w internecie ta nowa siatka?A może ktoś był na jakimś z tych spotkań i widział jak by to miało wyglądać?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Będzin 2020
Napisane: Nd 8.12.2019, 23:06 
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn 4.10.2004, 22:00
Posty: 13984
Lokalizacja:
Hajduki Wielkie
pawlo84 napisał(a):
Odbiegając trochę od tematu od jakiegoś czasu w Dąbrowie trwają konsultacje z mieszkańcami wszystkich dzielnic Dąbrowy odnośnie prezentacji nowej siatki połączeń. Jutro takie spotkanie ma odbyć się w Strzemieszycach. Jest gdzieś może dostępna w internecie ta nowa siatka?A może ktoś był na jakimś z tych spotkań i widział jak by to miało wyglądać?

A przypadkiem nie chodzi o to, co zostało pokazane jakiś czas temu?


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Będzin 2020
Napisane: Pn 9.12.2019, 3:28 

Dołączył(a): Nd 10.11.2013, 14:44
Posty: 902
A czy już coś zostało rzeczywiście pokazane?
Bo tak szumnie ta siatka od ponad roku jest zapowiadana, a póki wiem tylko że rzucono jakieś ochłapy w postaci tych kręgosłupowych M, o których w sumie niewiele wiadomo, nawet nie wiadomo czy to będą nowe dodatkowe linie, czy przenumerowanie i poprawa trasowania obecnych, z dopasowaniem dojazdówek.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Będzin 2020
Napisane: Pn 9.12.2019, 5:02 

Dołączył(a): Pn 22.07.2019, 14:17
Posty: 177
adam86 napisał(a):
pawlo84 napisał(a):
Odbiegając trochę od tematu od jakiegoś czasu w Dąbrowie trwają konsultacje z mieszkańcami wszystkich dzielnic Dąbrowy odnośnie prezentacji nowej siatki połączeń. Jutro takie spotkanie ma odbyć się w Strzemieszycach. Jest gdzieś może dostępna w internecie ta nowa siatka?A może ktoś był na jakimś z tych spotkań i widział jak by to miało wyglądać?

A przypadkiem nie chodzi o to, co zostało pokazane jakiś czas temu?


Pewnie też ale wydaje mi się że nie tylko. Swego czasu Prezydent Dąbrowy wspominał ,że pracują nad zmianami właśnie w całej siatce komunikacyjnej Dąbrowy Górniczej z szczególnym uwzględnieniem najbardziej oddalonych dzielni DG gdzie dojazd autobusem do centrum trwa wieczność. Teraz pewnie chcą przedstawić ludziom efekt tych prac. https://www.facebook.com/kolber2018/pho ... ater&ifg=1


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Będzin 2020
Napisane: Pn 9.12.2019, 5:10 

Dołączył(a): Pn 22.07.2019, 14:17
Posty: 177
nemo333 napisał(a):
A czy już coś zostało rzeczywiście pokazane?
Bo tak szumnie ta siatka od ponad roku jest zapowiadana, a póki wiem tylko że rzucono jakieś ochłapy w postaci tych kręgosłupowych M, o których w sumie niewiele wiadomo, nawet nie wiadomo czy to będą nowe dodatkowe linie, czy przenumerowanie i poprawa trasowania obecnych, z dopasowaniem dojazdówek.


Na ostatniej sesji GZM Pan Karolczak wspominał, że do końca listopada ma być już wszystko dopracowane odnośnie tych nowych połączeń, początkiem grudnia miało się odbyć spotkanie robocze z władzami poszczególnych miast, gdzie będzie to wszystko szczegółowo omawiane. Nie wiem co z tych planów wyszło czy odbyły się w ogóle te spotkanie. A jeszcze podobno jak się uda to do gońca roku mają być opublikowane wstępne ogłoszenia do obsługi tych linii.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
 Post Tytuł: Re: Będzin 2020
Napisane: Pn 9.12.2019, 12:32 

Dołączył(a): Wt 1.05.2007, 18:56
Posty: 2994
Jakie by spotkania nie robiono to wątpię by gościło to reprezentantów przyssanych do samochodowego fotela.
Domniemam że w większości przypadków będzie to upominanie się o czarter pod szkołę czy pod szpital/przychodnie + oczywiście obowiązkowo linia bezpośrednia do Katowic...
Tak poza tym to uważam że lepiej wprowadzać zmiany a potem zwołać ludzi by poznać opinie o tych zmianach. Wtedy ludzie mają jakieś doświadczenie. np widzą że to dobrze funkcjonuje.


Na górę strony
 Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 72 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  

© WPK − Forum oparte na silniku phpBB z wykorzystaniem tłumaczenia phpBB3.PLPolityka prywatności